صفحه 7 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 128

موضوع: سفارت امريکا در قبرس

پیش فرض پاسخ : سفارت امريکا در قبرس

سلام دوستان.
    منظور از قبرس اروپایی، قبرس شمالی هست یا جنوبی؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nasiim نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    منظور از قبرس اروپایی، قبرس شمالی هست یا جنوبی؟
    ممنون
    قبرس جنوبی

سلام دوستان. هنوز قبرس شمالی وقت باز نکرده؟
    این آژانس هایی که میگن وقت میگیریم واقعا ترفندی بلدند یا به وقت ها دسترسی دارن؟
    قبرس جنوبی هم وقت باز نکرده؟
    برای دانشجویی قبرس شمالی بهتره یا جنوبی؟
    لطفا کمکم کنید ....

نقل قول نوشته اصلی توسط mo12 نمایش پست ها
    من از وقتی وقت قبرس رو گرفتم واسه 8 جولای چندبار ایمیل زدم سفارت:
    اول بگم این نکته رو که خیلی آن لاین هستن و خوب جواب میدن هم سریع جواب میدن هم کامل و واضح
    دوم این که قبرس دو بخش شمالی (ترک) و جنوبی (یونانی) هست که سفارت امریکا تو بخش جنوبی ینی یونانی هست که جزو اتحادیه اروپا هست اما شنگن نیست و ویزا هم سخت میدن حدود یک ماه هم طول میکشه به ماها ویزا بدن.
    اما سفارت تو قسمت شمالی که ترک هستن یه آفیس داره که اینطور که من فهمیدم همه کارای سفارت رو میکنن اینکه میگن فقط واسه مقیم ها و شهروندهای خود قبرس هست حرف درستی نیست. من از خودشون پرسیدم

خلاصه من تونستم تو اون آفیس وقت بگیرم
    بعدش چندبار ایمیل زدم و کلا همه سوالام رو پرسیدم که مطمئن باشم برم
    اول شرایطم رو گفتم که دانشجوی ایرانی هستم و هیچ جا نتونستم وقت بگیرم و فلان تاریخ باید دانشگاه باشم و .. پرسیدم که آیا شرایط یا محدودیت خاصی هست واسه ماها (ینی میتونم ما اونجا وقت بگیریم و اینا) که گفتن هیچ محدودیتی نیست و میتونی وقت بگیی و بیای برای مصاحبه مثل جاهای دیگه
    بعد پرسیدم که آیا این آفیس تو قسمت ترک هست و من نیازی به ویزا ندارم برای رفتن اونجا که گفتن بله قسمت شمالی هست و ویزا نیاز نداره
    بعد پرسیدم که با توجه به این که من زمان زیادی ندارم و باید هرچه زودتر ویزا رو بگیرم و خودم رو برسونم اونجا فکر میکنید برسم با این تاریخ مصاحبه
    جواب خیلی روشن و منطقی دادن و گفتن که هیچ تضمینی برای گرفتن ویزا نیست و این موضوع فقط با مصاحبه مشخص میشه اما اگر واجد شرایط بودی و قرار شد که ویزا بگیری تا 2-3 روز کاری بعد ویزات آمادس

حالا این که میگن یه آفیسر بد اخلاق هست اونجا و با ایرانیا آشنایی نداره و اونجا فقط برای خود قبرسی ها هست و اینا به نظرم حرف و شایعه یا تجربیات شخصی یه نفر بوده
    چون اینطور که من دیدم هم برای ما امکان مصاحبه هست هم زود میدن ویزا رو هم خیلی سریع و کامل و روشن جواب میدن
    حالا این موضوع که چقد احتمال داره ریجکت کنن و این داستانا خیلی برمیگرده به مدارک و شرایط هر نفر ولی باز تا جایی که من میدونم برای دانشجوها خیلی راحت تر هست و همکاری میکنن اگه همه مدارک کامل باشه و مورد خاصی نداشته باشه و همه چی اکی باشه چند روزه به امید خدا میدن ویزارو

در مورد این آژانس ها و شرکت ها که پرسیدی. ببین من حداقل 3-4تا آزانس صحبت کردم سوال پرسیدم حتی به یکی سپردم ک وقت آنکارا برام بگیره اما اینو بگم شخصی پیگیری کنی از یه لحاظ بهتره و اون اینه که هیچ کس شرایط تورو درک نمیکنه و اهمیتی که تو به قضیه میدی رو نمیده. اگ شد برات وقت میگیره نشد هم نشد. خیلی برای اونا موضوع حیاتی نیس این طور بهت بگم که به اندازه خودت برای کار تو دل نمیسوزونه کسی
    خودت پیگیر باشی بهتره اما اگ باز میبینی راه دیگه ای نداری خوب گزینه خوبی هست اما اینم در نظر داشته باش هیچ کدوم تضمینی به تو نمیدن فقط پروسه ای که تو باید انجام بدی رو بعضی قسمت هاشو برات آسون تر میکنن
    اما اگ خودت پیگیری کنی بهتره از همین شروع کن همه کارا رو خودت انجام بدی و فرض رو بر این بذار که فقط خودت هستی و خدای خودت کسی کمکی نمیکنه
    این تجربه شخصی من هست که حتی چندتا دوست و آشنا اونجا دارم

در مورد باکو هم من اونجا تاجری میشناسم که برای خودش ویزای 10 ساله امریکا گرفته همین چندوقت پیش. آشنا هم داره. چندبار برای من رفت سوال کرد گفتن که تا زمانی که وقت ها تو سایت بستس ما کاری ازمون بر نمیاد. ماکزیمم کاری ک گفتن میتونیم بکنیم اینه که هروقت تو سایت وقتی باز شد اولین وقت موجود رو شما بگیر بعد درخواست ویزای فوری بده ما بررسی میکنیم.

آنکارا که من چندروز پیش از یه آزانس پرسیدم گفت من خیلی زود تونستم برای یه نفر وقت بگیرم شد شهریور برای چند نفر که گفت میره آبان آذر
    دبی هم که تکلیفش مشخصه تا 5-6 ماه دیگه وقتا پره

ایروان و آنکارا و باکو که وقت هارو هنوز باز نکردن خیلی ریسکی هست ممکنه برای ماه آینده وقت باز کنن ممکن هم هست تا 2-3 ماه آینده نشه وقت گرفت.
    با این حساب تنها راه همین قبرس هست فعلا
    اول که از کارمند آژانس پرسیدم بنده خدا اطلاعات چندانی نداشت میگفت اون قسمت یونانی هست و ویزا میخاد و نمیرسی و این حرفا
    بعد که زنگ زد از کسی که وقت سفارت میگیره پرسید اونا هم گفتن الان تنها راهی که ما وقت سفارت نزدیک میتونیم بگیریم همین آفیس تو قبرس شمالی هست
    چون خود من هم سپردم کسی که آشنا داره سریع ترین وقت آنکارا رو برام بگیره اونم میگه خیلی زود بتونم میشه اواسط مرداد

با سلام

ممنون از شما دوست عزیز بابت اطلاعاتتون. میشه لطفا تجربه 8 جولای خودتون را تعریف کنید. فقط لطفا با ذکر تمام جزییات باشه( تا جایی که یادتون میاد). شاید برای من سرنوشت ساز باشه.

سپاس فراوان!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط tec_listem نمایش پست ها
    امیدوارم نسل شما فهمیذه ها پابرجا بمونه
    من فقط خواستم بدونم از کجا وقت گرفتی دانشمند
    کسی نخواست بشینی و توضیح دی
    اول سوال و بفهم بعد ب خودت فشار بیار شازده
    لطف کنین روی امضا من کیلیک کنین
    ۹۹درصد چیزایی که باید بدونین هست
    و همینطور وقت بزارید بقیه مطالب تاپیک بخونین

سلام دوستان
    سفارت قیرس جنوبی 5روزهست که فقط داره واسه 22نوامبر وقت میده , شمالی هم کلا no appointment available ست. چطوری میشه وقت 13-12 روز بعد از جنوبی گرفت که لااقل بشه ویزا تهیه کرد؟

Junior Member

سلام دوستان من یک سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید
    اینکه همه تمایل دارن از قبرس شمالی وقت بگیرن صرفا احتیاج نداشتن به ویزا هست یا اینکه قبرس شمالی نسبت به جنوبی نتایج بهتری داشته؟

Junior Member

جنوبی برای تمام سه شنبه ها وقت داره.به غیر از ۲۹ نوامبر.باید پول بریزید تا نشون بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط serenesonnet نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سفارت قیرس جنوبی 5روزهست که فقط داره واسه 22نوامبر وقت میده , شمالی هم کلا no appointment available ست. چطوری میشه وقت 13-12 روز بعد از جنوبی گرفت که لااقل بشه ویزا تهیه کرد؟
    شما میتونین ویزای قبرس جنوبی اماده در پاستون‌داشته باشین
    حداقل تا ۲ ماه باید اجازه ورود داشته باشه
    همچنین اگر‌ویزای شنگن تاریخ دار یا شنگن مولتی در پاستون هم‌داشته باشین میتونین به قبرس جنوبی ورود کنین (بدون ویزای خودش)

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrar نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید
    اینکه همه تمایل دارن از قبرس شمالی وقت بگیرن صرفا احتیاج نداشتن به ویزا هست یا اینکه قبرس شمالی نسبت به جنوبی نتایج بهتری داشته؟
    بعیدمیدونم قبرس جنوبی فرق‌زیادی با شمالی داشته باشه
    جواب سوالتون به خاطره اینه که کسانی که رفتن‌جنوبی مصاحبه شدن
    دیگه زحمت نوشتن تجربه‌ مصاحبشونو اینجا‌به خودشون نمیدن
    به همین دلیل مطلب درباره جنوبی زیاد نیست اینجا
    دوم هم به خاطر‌ نیاز نبودن ویزاست که بیشتر‌خواهان شمالی هستن
    ولی به نظر من حالا که شمالی وقت ازاد نمیکنه بهتره جنوبی اقدام‌کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)