صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: استادفایندر یا تنبل پرور !

Unhappy استادفایندر یا تنبل پرور !

ضمن احترام به کاربران و مدیران محترم.
    نکات مهمی در زمینه تبلیغ جدید سایت به نام "استادفایندر" میخواستم گوشزد کنم.
    1- کل این پروسه منجر به تنبل پروری میشود چرا فضای آکادمیک را خودمان این گونه خراب میکنیم ؟
    2- بعد از مدتی که تعداد مشتریان زیاد شود مثلا در یک رشته ی خاص اساتید بصورت یک لیست واحد درمیان و ایمیل ها کم و بیش مشابه میشه و این پروسه اسپم فایندر خواهد شد!
    3- با تولید انبوه این ایمیل ها و راغب کردن کسانی که حتی رغبت و انگیزه نوشتن چهار تا ایمیل و انگیزه نامه و ... ندارن باز هم حماسه ای دیگر در هجوم هموطنان به سمت فضای مجازی این بار بخش آکادمیک شاهد خواهیم بود به شکلی که دیگر ایمیل های داوطلبان واقعی و زحمت کش لابلای این همه اسپم گم می شود.
    4- بعضی از خدمات سایت مورد نظر جالب و قابل تقدیر هست مثلا تکنیک های مصاحبه در اسکایپ و یا کمک به هایلایت کردن رزومه اما این ارسال ایمیل انبوه بیشتر یادآور ارسال اس ام اس انبوه تبلیغاتی هست.
    لطفا اجازه بدهید بقیه ی کاربران نیز آسیب شناسی کنند.
    با سپاس
    به سوالاتی که پاسخ آنها در فروم وجود دارد ، پاسخ داده نمی شود
    قبل از اینکه پیام خصوصی بدین ، صندوق پیام خصوصی خودتون رو خالی کنید !!!

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : استادفایندر یا تنبل پرور !

با عرض سلام خدمت مسئولین و دست اندر کاران محترم سایت اپلای ابراد.
    بنده هم با نظر دوستمون موافقم. به نظرم اینکه همچین سایتی باشه اصلا ایرادی نداره. هرکسی راه خودشو انتخاب میکنه. یکی دوست داره خودش اس او پی بنویسه و یکی هم حوصله نداره و همین استادفایندر رو انتخاب میکنه. بنابراین زندگی هرکی و آپشنهایی که داره به خودش ربط داره و بنده به خودم اجازه نمیدم تو زندگی شخصی کسی دخالت کنم یا بخوام نظرمو به کسی تحمیل کنم.
    اما اینکه تبلیغ چنین سایتی تو فرومی باشه که در اون به قول خودتون سیصد هزار نفر کاربر و سی هزار نفر کاربر فعال دارن تجاربشون رو هر آنچه که بر خودشون گذشته رو به اشتراک میذارن، با اهداف این فروم همخوانی نداره و باعث دلسرد کردن کابران فعالی میشه که دارن به بقیه هم وطنان عزیز کمک میکنن.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

به نظرم بزرگترين ايراد اين چنين موسسات اينه كه بعد از مدتي وجهه دانشجوي ايراني رو خراب ميكنن كه استارتر محترم تاپيك به درستي اشاره كردن در واقع در طولاني مدت تاثير بدي خواهد داشت

به اميد موفقيت همه دوستان

كلا اين كارهايي كه باعث ميشه يك سري دانشجو كه اصلا توانايي ادامه تحصيل در دانشگاه هاي خارج از ايران رو ندارن ،بوسيله اين راه هاي كمكي برن و بعد از چند سال وجهه ي دانشجوي ايراني رو خراب كنن
    اين فعاليت ها تاثير منفي اي براي دانشجوهاي زحمتكش داره،و كسي كه بلد نيست ١ جمله انگليسي بدون ايراد بگه مياد ٥ تا مقاله isi مي گه دارم،يا كسي كه توو رشته هنري تحصيل كرده ولي حال نداشته در دوران تحصيل نمونه كار متوسط داشته باشه اونموقع به لطف اين كارها يه پورتفليو ي آماده خوب مي خره. و در نهايت در اين نمونه اخير،كسي كه حوصله و توانايي پيدا كردن استاد رو نداره..... . متاسفانه همچين افرادي بعد از پذيرش و تحصيل در دانشگاه مقصدشون تنها اثري كه از خودشون مي زارن اينه كه دانشجوي ايراني يك آدم بدون پشتكار و متقلب و غلو كن هست،كه تاثير مخرب اين كار چند سال بعد در روند پذيرش گرفتن دانشجوهاي زحمتكش و توانا ديده ميشه.
    به نظر من هم اين مدل تبليغ ها جاش تويه اين سايت نيست و بهتره مديران سايت قبول همچين تبليغ هايي رو نكنن و بزارن اين ها كنار خيابان انقلاب بروشورهاي تبليغاتيشون پيدا بشه

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

با سلام
    من هم در مورد نظر دوستمون کاملا موافق هستم.اینجور موسسات هیچ کمکی به پیشرفت فرد نمیکنه و باعث تنبلی و نا امیدی میشه در بعضی مواقع. از مدیریت درخواست دارم نسبت به اینجور تبلیغات بیشتر حساسیت نشون بدن.
    با تشکر

Member alirezashark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Florida

با سلام . من هم با سایر دوستان موافقم
    کسانی که از این سیستم بخوان استفاده کنن احتمالا کوچکترین اطلاعی در مورد نحوه پیدا کردن استاد ندارند. چون ممکنه بیست تا استاد باشند که در زمینه به طور مثال عمران - مدیریت ساخت کار کنن. ولی خود این مدیریت ساخت هزارتا زیر مجموعه داره. تازه در هر کدوم از این زیرمجموعه ها صدها شاخه وجود داره. استاد هم بخواد با کسی ارتباط برقرار کنه نگاه میکنه که اولا این آقا اصلا تو باغ هست که من روی چی کار کردم ، در مرحله بعد خودش چقدر رو موضوع کار کرده و مقاله و تحقیق داره یا نداره و آیا کمکی میتونه بکنه بواسطه دانش ش یا نه. اینی که ایمیل بزنی بگی من مدیریت ساخت میخونم، در حالت خیلی زیرکانه از این دوتا تاپیک تو کار شما هم خوشم میاد میخوام باهاتون کار کنم، تازه اونم فقط با فاند! جز لبخند ملیح استاد و لمس دکمه دیلیت نتیجه ای نخواهد داشت.
    حالا اگر این سایت اینقد حرفه ای هست که تمام این موارد رو رعایت میکنه باید تشکر کرد و ازش خواهش کرد یه برنامه ای هم بسازه که جای دانشجو مسواک هم بزنه شبا. این سایت با ارسال ایمیل انبوه فقط و فقط باعث میشه که اساتید به ایرانی ها به چشم اسپمر نگاه کنن و از این به بعد ایمیل های بچه های ایرانی رو اصلا نگاه هم نکنن. یک در میلیون کسی از کاربران این سیستم هم پذیرش بگیره احتمالا عملکرد ضعیفش باعث مخدوش شدن چهره بچه های ایرانی و آبروریزی شدید میشه. چون اگر همت و علاقه و پشتکار داشت خودش تمام این مراحل رو مثل سایر بچه های موفق دیگه طی میکرد.
    جالبه که SOP هم مینویسن براتون. عزیز من SOP یک نوشتار شخصیه، درخواست وام نمیخوای بدی که بدی یکی سواد داره برات دوخط بنویسه. قهرمانان این سایت که از زندگی و علایق و سلایق درخشان شما خبر ندارن. برای این همه کاربر هم که نمیتونن یکی یکی SOP جدید خلق کنن. میشینن برات از ده تا سمپلی که دارن یکی رو میزنن. تو هم پول رو میدی و خوشحال میفرستی دانشگاه. بعدش دانشگاه توسط نرم افزار و سرچ سریع پیدا میکنه و درجا در همون مرحله کنترل مدارک اولیه توسط کارمندان شناسایی و ریجکت میشی. حالا هی بگو برا من استاد هم پیدا کردن. تجربه مشابهی بود امسال که بنده خدایی حدود یه صفحه از SOP رو از اینترنت گرفته بود و دانشگاه سریع شناسایی کرده بود و متاسفانه ریجکت کرده بود. این بنده خدا اینو که از دست داده بود هیچی نگران دانشگاه دیگه ای بود که بهش پذیرش داده بود که نکنه اونا بفهمن و اینجا یا حتی تو امریکا که رسیدم ریجکت کنن.
    خلاصه که فکر کنم این مورد از زیردست دوستان و مدیران اپلای ابراد در رفته خواهشا جلوی شر رو سریع تر بگیرید.
    Dreams Don't Work Unless You Do

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

سلام
    با همه ی نظراتی که دوستان فرمودند موافقم و نکته ی خاصی ندارم اضافه کنم.
    فقط امیدوارم در سال های آینده و با این ایمیل های انبوه این شکلی و مدارک آبکی و پذیرش های نیابتی و مقالات پولی و ... شاهد حضور پررنگ و حماسی ملت همیشه در سهنه ی ایران در عرصه ی بین المللی و بردن آبروی دانشجویان ایرانی در نزد دانشگاه های خارجی نباشیم.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Banned

دانشجویی که حوصله و وقت دو تا ایمیل فرستادن نداره واقعا خودتون محاسبه کنید عملکردش چه تاثیر ذهنی بر استادی که بر فرض حتی با درصد کم بهش فاند بده داره؟ در باره ایرانیهایی که در آینده برن اون دانشگاه و با اون استاد بخوان کار کنند. طبیعتا تنبلی به صورت سیستماتیک در وجود چنان فردی هست و از تنبلی در ایمیل زدن هست تا تنبلی در درس خواندن تنبلی در انجام پروژه و کار و ......

مشکل اینجاست که از اول ماجرا یک سری با پول وارد دانشگاه میشوند و با پول و پارتی درس پاس میکنن و نمره میگیرن. با پول مقاله میخرن ، با پول سابقه کار درست میکنن ، با پول و دغل بازی مدارک دیگر را هم جور میکنن که بقولا همه این ماجراها در میدان انقلاب اتفاق می افتد ! حالا شما هم یک حلقه به این زنجیره اضافه کردین بعنوان مکاتبه با اساتید ، SOP و ...
    همین اوضاع درهمی که در فضای آکادمیک ایران الان موجود هست دلیلش فقط و فقط همین دکان های خرید فروش کارهای پژوهشی هست!
    اصلا کل این ماجرای درس خوندن و کار علمی کردن چه فایده داره فقط وقت تلف کردنه و گردن رو خسته میکنه ! پول بدیم بره پی کارش دیگه ( این است نگاه تنبل ها )
    اصلا صرف اینکه شما بجای شخص دیگری ایمیل بزنید و مکاتبه بکنید از نظر آکادمیک در همه جای دنیا ( بجز ایران احتمالا ) مردود و کار زشتیه !

این وسط من و امثال من دکان های مشابه نداریم ولی دغدغه داریم که اینگونه فضای علمی به بازار دلالی ایران شبیه نشود. برام عجیبه که این ابداعات هوشمندانه چرا در غرب که ما هستیم دیده نمیشه ؟!؟؟
    به سوالاتی که پاسخ آنها در فروم وجود دارد ، پاسخ داده نمی شود
    قبل از اینکه پیام خصوصی بدین ، صندوق پیام خصوصی خودتون رو خالی کنید !!!

Junior Member

سلام.
    ضمن تشکر از تاپیکی که دوست محترممون ایجاد کرده اند، بنده به شدت با این مدل تجارت های علمی مخالفم! متاسفانه فراگیر هم هست و دقیقا متضرر ترین قشر، افراد واقعی با پتانسیل بالا هستند که در میان این مدل اپلیکنت های معمولی گم می شوند.
    ولی نکته ای که هست اون موسسه دنبال پول خودش هست و عملا تاثیر این تاپیک نمی دونم چقدر خواهد بود!
    در جهت دیگر شاید بهتر باشه ایمیل های ارسالی به اساتید با ایمیل آکادمیک باشد که در میان این اسپم نماها :دی (ایمیل های الکی و بدون زحمت! ) شناسایی شود.
    موفق باشید

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)