صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

موضوع: استادفایندر یا تنبل پرور !

پیش فرض پاسخ : استادفایندر یا تنبل پرور !

من نمیدونم واقعا کسی که نمیتونه یه استاد برای خودش فایند! کنه چطور میخواد در آینده در اون کشور با مسولیت های مختلف زندگی کنه؟؟اونجا هم عایا! میره دنبال فودفایندر؟خریدفایندر؟زبان فایندر؟؟
    همه چیز که رزومه و استاد نیست مهمترین رکن مهاجرت تحصیلی برآمدن از مسولیت ها و کارهای روزانه است و کسی که نتونه همون اول حتی یه استاد برای خودش پیدا کنه چطور میخواد اونجا زندگی کنه؟کسی که نمیتونه یه SoP برای خودش بنویسه بهترین رزومه دنیا رو هم داشته باشه باز به مشکل برمیخوره اما ظاهرا تا افراد و چنین موسساتی هستند این روال هم هست. متاسفانه خیلی ها فکر میکنند مهم رفتن هست ولی رفتن ساده ترین و اولین قدم هست و بعد از رسیدن تازه شروع میشه!!

سلام دوستان.

یک سوال فنی برای من پیش آمده است
    این شرکت هایی که ایمیل می زنند و sop می نویسند جای کس دیگه هم skype می کنند یا نه؟؟

من فکر می کنم بهترین کار اطلاع رسانی هستش. و دوستانی که اینجا هستند به استادهاشون بگویند چه خبره!! که استادها گول تنبل پروها رو نخورند و اسم دانشجوهایی ایرانی خراب نشود. باید به استادها گفته بشود بودن interview دانشجو ایرانی نگیرند.
    چون ما جلوی این شرکت ها را نمی توانیم بگیریم. اما می توانیم به استادها بگویم گول نخورند.

Good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

Member alirezashark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahab2020 نمایش پست ها
    سلام دوستان.

این شرکت هایی که ایمیل می زنند و sop می نویسند جای کس دیگه هم skype می کنند یا نه؟؟

من فکر می کنم بهترین کار اطلاع رسانی هستش. و دوستانی که اینجا هستند به استادهاشون بگویند چه خبره!! که استادها گول تنبل پروها رو نخورند و اسم دانشجوهایی ایرانی خراب نشود. باید به استادها گفته بشود بودن interview دانشجو ایرانی نگیرند.
    چون ما جلوی این شرکت ها را نمی توانیم بگیریم. اما می توانیم به استادها بگویم گول نخورند.

Good Luck
    دوست عزيزم اين كار مصداق بارز خودزني هست، اصلا اين كار و نكنيد و حرفشم نزنيد،
    مطمينا هيچكس از اين سايتا و طرق به جايي نميرسه و نهايتا يه ادميشن بي فاند از يه دانشگاه درپيت نصيبش ميشه، اونم يك در ميليون
    با اين پيشنهاد شما ، كار و زحمات خيليا كه براي دانشگاه هاي خوب تلاش ميكنن به باد ميره، استادا اگر به گوششون برسه از طرف دانشجوها كه اقا اينجوريه داستان ، همه بچه هاي ايراني رو كلاه بردار فرض ميكنن و خيلي اوضاع وخيم ميشه، ما هم كه نميتونيم براي استاد تعيين تكليف كنيم چيكار كنه چيكار نكنه، در نتيجه يك زخم كاري از ريشه هممون ميخوريم،
    به نظر من مديران سايت به زودي اين مشكل رو با رايزني حل ميكنن،
    Dreams Don't Work Unless You Do

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezashark نمایش پست ها
    دوست عزيزم اين كار مصداق بارز خودزني هست، اصلا اين كار و نكنيد و حرفشم نزنيد،
    مطمينا هيچكس از اين سايتا و طرق به جايي نميرسه و نهايتا يه ادميشن بي فاند از يه دانشگاه درپيت نصيبش ميشه، اونم يك در ميليون
    با اين پيشنهاد شما ، كار و زحمات خيليا كه براي دانشگاه هاي خوب تلاش ميكنن به باد ميره، استادا اگر به گوششون برسه از طرف دانشجوها كه اقا اينجوريه داستان ، همه بچه هاي ايراني رو كلاه بردار فرض ميكنن و خيلي اوضاع وخيم ميشه، ما هم كه نميتونيم براي استاد تعيين تكليف كنيم چيكار كنه چيكار نكنه، در نتيجه يك زخم كاري از ريشه هممون ميخوريم،
    به نظر من مديران سايت به زودي اين مشكل رو با رايزني حل ميكنن،
    به نظر من هم alirezashark درست میگه. با این کار کلا یه دید منفی نسبت به همه اپلیکنت های ایرانی پیدا میکنن. در ضمن اکثر اوقات تو interview ها چیز خاصی نمیپرسن. یک سری سوالات روتین هست. نهایتا میگن تز ارشدت رو یا مقاله هات رو توضیح بده و معمولا خیلی challenging نیست و هر کسی خیلی راحت میتونه از پس interview ها بر بیاد! این موضوع باید از ریشه حل بشه...

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

دوستان عزیز؛

چند کلمه مینویسم بخاطر کاربر عزیزی که به من گفت که ای کاش مدیران هم به این تاپیک نگاه کنند و فقط به نگاه کردن اکتفا نکنند. من خودم از پست اول تا آخر این تاپیک و اساساً تمام تاپیک های مربوط به نظر و پیشنهاد و انتقاد و اعتراض را میخونم و ساده از کنارشون نمیگذرم. مطمئن هستم مدیران دیگری هم میخونند و با دغدغه های کاربرها آشنا هستند. مدیران از کاربرها جدا نیستند و ApplyAbroad مجموعه ای هست شامل کاربرها. مدیران هم در وهلۀ اول، کاربر هستند و مثل همۀ کاربرها میتونند دیدگاه های متنوعی داشته باشند. علت سکوت برخی مدیران اجرایی در تاپیک های این چنینی شاید این باشه که خیلی سخته مدیری اینجا پست بگذاره و کاربرها بتونند تفکیک بکنند بین وظیفۀ مدیریت و حق کاربری. یعنی هر مدیری میتونه به عنوان کاربر، نظر بده اما به شرط این که موقع خوانده شدن پیامش، فکر نکنیم به عنوان مدیر داره مینویسه. من هم الان به عنوان کاربر معمولی سایت میخوام یکی دو جملۀ کوتاه بنویسم.

دوستان عزیز؛

همۀ کاربرها حق دارند با کمال آرامش و متانت، به تمام اقدامات این سایت توجه کنند و اگر نقد منصفانه داشتند، بدون هیاهو و خیلی منطقی ابراز نظر کنند. طبعاً از جامعۀ مخاطب این سایت هم جز این انتظاری نیست. اما گاهی پیش میاد که کاربرها موقع عصبانیت پست میگذارند و متن پستشون طوری نوشته میشه که نیت خیری که دارند تحت الشعاع قرار میگره. از همه خواهش میکنم که در نوشتن متن، کمی صبور باشیم تا بدون هیاهو بتونیم در کنار هم به پویایی سایت کمک کنیم؛ چون میراث معنوی این سایت، متعلق به همۀ کسانی هست که از ابتدای تأسیس سایت تا الان برای پویایی این سایت انرژی و زمان گذاشتند.

دوستان عزیز؛

لطفاً اگر از بی جواب ماندن این تاپیک تا به این لحظه، آزرده خاطر هستید، اجازه ندید که این حس ناخوشایندی که پیدا کردید، باعث تصمیمات هیجانی بشه که دودش به چشم هم وطن های خودمون بره؛ همون کسانی که در سال های آینده اپلای خواهند کرد. منظور من، تأیید دو پست اخیر هست که توسط alirezashark و hassanmoh نوشته شد.

من هم مثل همۀ کاربرهای مخاطب این تاپیک، امیدوارم این تاپیک با حضور مدیران تصمیم گیر، ختم به خیر بشه و نگرانی کاربرها بابت این تبلیغ، برطرف بشه.

امیدوارم همگی در کنار هم بتونیم به بهترین نتایجی که در خور شأن ماست برسیم.

ارادتمند
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahab2020 نمایش پست ها
    سلام دوستان.

Good Luck

والا هیچ بعید نیست !!! فکر کردین این روند سخت گیری ها چطور بوجود اومده ؟
    اینکه مثلا آلمان بحث اعتبار اصل مدارک و ترجمه ها را روز به روز با جدیت بیشتری بررسی میکنه ؟ چرا ؟ چون یه سری از ایرانیان خدوم دست به جعل بردن ! که قطعا توسط خود اپلیکنت نبوده توسط همین موسسات کذایی اجرا میشه
    جعل مدارک مالی مثل اجاره نامه و فیش حقوقی برای گرفتن کمک هزینه ی خانواده های بی بضاعت در ایتالیا ، بحث جعل مدارک زبان و ... همه و همه با همین تبلیغات فریبنده و ایجاد بازار و عرضه و تقاضا هست که پررونق میشه ، اینکه ما چشممون رو ببندیم بگیم نه خب اینم بیسواده بالاخره یه جایی گیر میکنه ! گیر نمیکنه دوست عزیز ، این بلایی که الان سر مملکت خودمون اومده بخاطر همینه که گذاشتیم هر کسی با تقلب به مدیریت ها برسه به پست های حساس مدیریتی و تصمیم گیری برسه و خودزنی واقعی همین سکوت من و امثال ماست که باعث میشه دودش نهایتا در چشم خودمون بره ....
    البته که گفتن این موضوع به اساتیدمون در خارج کار درستی نیست و همین یه ذره آبرویی هم که برامون مونده خودمون از بین می بریم
    به سوالاتی که پاسخ آنها در فروم وجود دارد ، پاسخ داده نمی شود
    قبل از اینکه پیام خصوصی بدین ، صندوق پیام خصوصی خودتون رو خالی کنید !!!

Senior Member

امروز دیدم که اپلای ابرود یک سایت به نام آسان پذیرش رو تبلیغ میکنه، این شرکت هم خدمات استاد فایندر و اپلای پروفسور رو ارائه میده...فکر نمی کنم مدیران اصلا به این تاپیک توجهی کرده باشند!
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

سلام دوست عزیز
    بله متاسفانه دلال های استاد پیدا کن و وقت سفارت بگیر زیاد شده. چون دانشجو زیاد هست و ایرانی ها به تنبلی عادت دارند.
    من که به استادهای اینجا گفتم چنین شرکت های وجود داره و حتما قبل از اینکه دانشجو ایرانی بگیره skype کنند.
    متاسفانه ما همه چیز را خودمان خراب می کنیم.

حالا بعضی از کاربرها می گویند این خودزنی است.
    اما باید بدانیم اگر پای این جماعت مفت خور به دانشگاهها باز بشود اسم گل ایرانی ها خراب می شود. اما اینجوری فقط گرفتن پذیرش سخت می شود.

Good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

سلام دوستان عزیز

ضمن تشکر بابت مطرح کردن نگرانیتون در خصوص این آگهی و همچنین حساسیتتون به حفظ کیفیت سایت نکاتی چند را در این خصوص بیان میکنم:

- درج یک آگهی در این سایت لزوما به این مفهوم نیست که اون آگهی فقط در این سایت به نمایش گذاشته شده و جای دیگر تبلیغ نمی شود.
    -حذف این اگهی از این سایت لزومابه این معنی نیست که جلوی جریان اتفاقاتی که دوستان نگران آن هستند گرفته میشه. این شرکت و خدماتش در هر صورت وجود خواهند داشت و به فعالیت خود در فضاهای دیگر یا سایت های دیگر ادامه خواهند داد.
    -اپلای کردن و مسائل مرتبط با آن یک پروسه بین المللی است و اینگونه فعالیت ها تاثیر بسیار کمی در کل این روند خواهند داشت.
    -این سایت چه در گذشته، چه در حال و چه در آینده در قبال آگهی ها هیچگونه مسئولیتی بر عهده ندارد و تشخیص صحت و سقم خدمات ارائه شده بر عهده کاربران می باشد.
    - همانطور که قبلا که ذکر شده بود، اینکه مرتب چک بشه که در سایت آگهی دهنده چه خدماتی ارائه میشه و اینکه ایا اینگونه خدمات مفید هستند، امکان پذیر و عملی نخواهد بود.

به نظر من بهترین راه مقابله با هر کاری که فکر میکنید نتیجه منفی داره این هست که از امکانات سایت برای توجیه و فرهنگ سازی بین کاربران استفاده کنید.
    به عنوان مثال اگر موضوعی با عنوان "آیا ارسال ایمیل به چندین استاد فایده ای دارد؟" ایجاد بشه و بعد در اون موضوع همین اشکالاتی که اینجا قید شده عنوان بشه، به کاربران و دانشجویان میشه نشون داد که چطوری این کار ممکن هست ضررش از نفعش بیشتر باشه. من به عینه همین امسال خبر دارم که استاده بالافاصله متوجه شده بود که یک دانشجو به چند استاد در یک دانشگاه ایمیل زده بود، و از این کار دانشجو راضی نبود.

همینطور گاهی وقتی به آگهی دهندگان گفتم که در مورد نظری که در سایت در باره خدماتشون داده شده چه پاسخی دارند، معمولا توجیه مناسبی دارند، که البته قید اون در سایت گاها تبلیغ حساب میشه و ممنوع هست.

نهایتا در نظر داشته باشید که مطالب روی اینترنت قابل کنترل نیستند. اگر کسی به دنبال خدمات خاصی باشه، با یک جستجوی ساده میتونه پیدا کنه. هدف این سایت ارائه اطلاعات مفید به کاربران هست. کنترل اینکه کاربران با این اطلاعات آنلاین چطور برخورد میکنند امکان پذیر نیست.

من برای اینکه با خود آگهی دهنده به طور مستقیم در ارتباط باشید، این موضوع رو ایجاد کردم. لطفا با حفظ احترام در مورد خدمات با خود ایشون در اون تاپیک نگرانی هاتون رو در میان بگذارید. همجنین میتوتید موضوعات اطلاع رسانی مثل اونی که در بالا عنوان کردم ایجاد کنید.

ممنون.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)