صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: بررسی مشکلات دانشگاههای اتریش برای کسانی که اول ترم ثبت نام نمیکنند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بررسی مشکلات دانشگاههای اتریش برای کسانی که اول ترم ثبت نام نمیکنند.

با سلام
    من هم مشکل مشابهی دارم. برای دانشگاه وین اقدام کردم و بعد 6 ماه ویزام اومد. الان یک ماه وقت دارم که به ثبت نام اولیه برسم اما نوشته شده که تا 30 آپریل هم وقت دارم. آیا این زمان برای کسی هست که مدرک b2 داره یا مدرک زبان مهم نیست. در ضمن اگر به این تاریخ ثبت نام نرسم اصلا امکانی هست که بیام و بتونم اقامت بگیرم یا کلا ویزا باطل می شه و دوباره باید پروسه رو شروع کنم؟
    ممنون

پیش فرض پاسخ : بررسی مشکلات دانشگاههای اتریش برای کسانی که اول ترم ثبت نام نمیکنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_gr86 نمایش پست ها
    با سلام
    من هم مشکل مشابهی دارم. برای دانشگاه وین اقدام کردم و بعد 6 ماه ویزام اومد. الان یک ماه وقت دارم که به ثبت نام اولیه برسم اما نوشته شده که تا 30 آپریل هم وقت دارم. آیا این زمان برای کسی هست که مدرک b2 داره یا مدرک زبان مهم نیست. در ضمن اگر به این تاریخ ثبت نام نرسم اصلا امکانی هست که بیام و بتونم اقامت بگیرم یا کلا ویزا باطل می شه و دوباره باید پروسه رو شروع کنم؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز...من چند روز هست که پیگیر این مساله ام... آنچه فهمیدم از طریق بچه هایی که الان tu میخونن اینهاست:
    1. گفتند که اصلا tu هیچ مدرک زبانی را قبول نداره به این عنوان که شما مدرک را نشون بدین و بشینین سر کلاس درس!! بلکه هنگام ثبت نام با شما مصاحبه یا تست میگیرند و اگه سطح زبان فرد مناسب باشه که حله اگه نباشه باید بره VWU
    بنابر این قویا توصیه میکنم اگر سطح زبانتون در حد b2 نیست و در مکالمات مشکلاتی دارین حتما زمانی برید که به VWU برسید( توصیه شخص بنده هست)
    2.بدون ثبت نام در کلاس آمادگی زبان یا مستقیما به عنوان ordentlicher Student فکر میکنم ویزا یکساله را نمیتونین بگیرین...
    اینها اطلاعاتی است که بنده جمع آوری کردم و چون وضعیت شما و من خیلی مشابه هست وظیفه دونستم با شما هم مطرح کنم...
    خواهش میکنم از دوستان که قطعی مطلع هستن ایرادات احتمالی اگر در نکاتی که گفتم وجود دارد را تصحیح کنن.
    سپاس

Junior Member

ممنون از جوابتون. یعنی مدرک osd که رسمیه رو هم قبول ندارن؟ این زمان ثبت نام کلاس های زبان رو دقیقا می دونید تا چه زمانی هست؟
    من پرسیدم از کسی که اتریش هست و کارای پذیرش انجام میده به من گفت اگه مدرک زبان b2 داشته باشم می تونم تا 30 آپریل هم ثبت نام کنم. و در ببرگه پذلرش دانشگاه هم یه عنوان زمان اضافه قید شده تا 30 آپریل. به صورت تلفنی از دانشگاه وین و نه تکنیک پرسیدم می گه تا 30 آپریل ثبت نام می کنن اما در مورد زبان می گفت اطلاعی نداره و باید برگه پذیرش رو ببینه.
    باز هم اگه شما اطلاع دقیق تری داشتین ممنون می شم در اختیار بذارین.
    باتشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_gr86 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. یعنی مدرک osd که رسمیه رو هم قبول ندارن؟ این زمان ثبت نام کلاس های زبان رو دقیقا می دونید تا چه زمانی هست؟
    من پرسیدم از کسی که اتریش هست و کارای پذیرش انجام میده به من گفت اگه مدرک زبان b2 داشته باشم می تونم تا 30 آپریل هم ثبت نام کنم. و در ببرگه پذلرش دانشگاه هم یه عنوان زمان اضافه قید شده تا 30 آپریل. به صورت تلفنی از دانشگاه وین و نه تکنیک پرسیدم می گه تا 30 آپریل ثبت نام می کنن اما در مورد زبان می گفت اطلاعی نداره و باید برگه پذیرش رو ببینه.
    باز هم اگه شما اطلاع دقیق تری داشتین ممنون می شم در اختیار بذارین.
    باتشکر
    عذر میخوام تصور کردم شما TU میخواید بخونید.... اگر دانشگاه وین هستین و مدرک Goethe یا Osd در سطح ب 2 دارین میتونین تا 30 آپریل به ترم تابستان 2017 برسونید خودتونو و مشکلی نیست..
    مقاطع ارشد و دکتری رو مطمعن هستم که تا 30 آپریل میتونن ثبت نام کنم در دانشگاه وین( بر اساس سایت خود دانشگاه وین)

سلام. من به خاطر وقت دیر هنگام مصاحبه سفارت نتونستم اول اکتبر اتریش باشم برای فوق لیسانس. بهم گفتن میتونی 1 مارچ بیای اما به مشکل برخواهی خورد: "چون بقیه دانشجوها یه واحدهایی رو پاس کردن که تو نکردی مجبور خواهی شد کمتر واحد برداری تا سال بعد همین موقع با دانشجوهای جدید بتونی واحدهای بیشتری برداری و در نتیجه طول سنوات تحصیلت از دو سال به سه یا چهار سال خواهد رسید"
    سوالم این هست لطفا:
    آیا میتونم سال بعد همینجا بدون خرج ضافه ای اپلای کنم دوباره؟
    آیا بهم کمک میکنن؟ دانشگاه وین هست. فوق لیسانس
    به خاطر قانون جدید بیمه برای ایرانیها که خیلی از ایرانیها در مگیسترات و سفارت رد شدن خیلی ناامید شدم که برم یا نه چون طبق قانون جدید فقط باید سالی 18 میلیون برای بیمه بپردازید (من 35 سال سن دارم) و اگر فوق لیسانس م سه یا چهار سال طول بکشه عملا خیلی پول تحصیلم میشه که عمده ش برای بیمه ست
    کمکم کنید
    میخواستم فوروم بیمه رو پیدا کنم در اپلای-ابراد پیدا نکردم
    ایا شما هم دارید برای تحصیل از این بیمه گران قیمت میخرید یا از بیمه های معمولی 50 یورویی دم سفارت؟
    خواهش میکنم کمک کنید مسوول سایت دوستان کمک کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط baharsh1982 نمایش پست ها
    سلام. من به خاطر وقت دیر هنگام مصاحبه سفارت نتونستم اول اکتبر اتریش باشم برای فوق لیسانس. بهم گفتن میتونی 1 مارچ بیای اما به مشکل برخواهی خورد: "چون بقیه دانشجوها یه واحدهایی رو پاس کردن که تو نکردی مجبور خواهی شد کمتر واحد برداری تا سال بعد همین موقع با دانشجوهای جدید بتونی واحدهای بیشتری برداری و در نتیجه طول سنوات تحصیلت از دو سال به سه یا چهار سال خواهد رسید"
    سوالم این هست لطفا:
    آیا میتونم سال بعد همینجا بدون خرج ضافه ای اپلای کنم دوباره؟
    آیا بهم کمک میکنن؟ دانشگاه وین هست. فوق لیسانس
    به خاطر قانون جدید بیمه برای ایرانیها که خیلی از ایرانیها در مگیسترات و سفارت رد شدن خیلی ناامید شدم که برم یا نه چون طبق قانون جدید فقط باید سالی 18 میلیون برای بیمه بپردازید (من 35 سال سن دارم) و اگر فوق لیسانس م سه یا چهار سال طول بکشه عملا خیلی پول تحصیلم میشه که عمده ش برای بیمه ست
    کمکم کنید
    میخواستم فوروم بیمه رو پیدا کنم در اپلای-ابراد پیدا نکردم
    ایا شما هم دارید برای تحصیل از این بیمه گران قیمت میخرید یا از بیمه های معمولی 50 یورویی دم سفارت؟
    خواهش میکنم کمک کنید مسوول سایت دوستان کمک کنید
    دانشگاه وین که پذیرشش انقضا نداره. فک نمیکنم بیمه سالی 18 میلیون صحیح باشه. اکثر بچه ها با بیمه مسافرتی سامان یا ملت (یکساله حدود 600 هزار تومان) ویزا میشن. اونجا هم بیمه دانشجویی میشید, نهایتا بیمه های دیگه هست هزینه اش تقریبا مشابه دانشجویی(70-80 یورو). فقط حواستون باشه جدیدا سفارت بیمه رو دفترچه ای میخواد. یعنی باید از نمایندگیش بیمه رو صادر کنن براتون و یه برگه پرینتی از اینترنت رو قبول نمیکنن. اگه مطلب دیگه ای هست دوستان اضافه کنن.

Junior Member

سلام.
    من پذیرش از دانشگاه وین توی دکتری تغذیه دارم. پذیرشم مرداد اومده. من هنوز برای مقدمات ویزا و مصاحبه اقدام نکردم. من ویزای مولتی 6 ماهه شنگن از هلند دارم که می تونم تمدیدش هم بکنم. از یک ماه پیش شروع شده. خواستم از دوستان با تجربه بپرسم که آیا این ویزای من و حتی تمدید کردن اون می تونه برای رفتن به کلاس زبان وین و ثبت نام دانشگاه استفاده بشه تا بعدش ویزای دانشجویی بگیرم؟
    ممنون میشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mani_1360 نمایش پست ها
    سلام.
    من پذیرش از دانشگاه وین توی دکتری تغذیه دارم. پذیرشم مرداد اومده. من هنوز برای مقدمات ویزا و مصاحبه اقدام نکردم. من ویزای مولتی 6 ماهه شنگن از هلند دارم که می تونم تمدیدش هم بکنم. از یک ماه پیش شروع شده. خواستم از دوستان با تجربه بپرسم که آیا این ویزای من و حتی تمدید کردن اون می تونه برای رفتن به کلاس زبان وین و ثبت نام دانشگاه استفاده بشه تا بعدش ویزای دانشجویی بگیرم؟
    ممنون میشم.
    سلام،وقت بخیر.
    متاسفانه صندوق پیام خصوصی شما پر شده و من نتونستم اونجا پیام بدم بهتون. ،من هم مثل شما دکترا تغذیه قبول شدم دانشگاه وین.ویزام هم اومده. فقط خیلی سردرگم شدم، چون هنوز استاد راهنما رو نتونستم پیدا کنم. شما الان اونجا مشغول به تحصیل هستی؟ استاد راهنماتون رو راحت پیدا کردید؟ بهترین راه برای پیدا کردن استاد راهنما چیه اونجا؟ شنیدم اگه استاد راهنما نتونی در مدت ۴ ماه ویزا اولیه ات پیدا کنی تو دانشگاه اصلا ثبت نامت نمیکنن و باید دست از پا دراز تر برگردی ایران.و بدتر از همه اینکه استاد راهنما خیلی خیلی سخت گیر میاد تو دانشگاه وین. این صحت داره؟ توروخدا کمکم کنید.خیلی زجر و استرس کشیدم تا رسیدم به این مرحله. ممنون

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)