صفحه 3 از 30 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 294

موضوع: دانشگاه های روسیه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه های روسیه

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun نمایش پست ها
    با دانشگاه ملل آشنایی نزدیک ندارم.

اما اینکه بخواهید ارشد را در روسیه بخوانید و برای دکترا از اسکاندیناوی پذیرش بگیرید باید بگم که بله. خیلی ها اینکار رو انجام میدن. دوست من کارشناسی و ارشد رو در رشته مهندسی هوافضا ( گرایش ساخت و تولید)در روسیه گرفت و درحال اپلای کردن برای سوئد هستش.

ولی خب یکی هم بود چندماه پس از عزیمت به نروژ نتونست دوام بیاره و برگشت به اوکراین.( به خاطر هزینه های سرسام آور اسکاندیناوی)

موفق باشید
    مرسی از پاسختون دوست عزیز. بیشتر نگرانی من هم مربوط به مساله ی امکان ادام تحصیل در مقطع دکترا بود که شما پاسخمو دادین.
    در مورد دانشگاه دوستی ملل اطلاعاتم خوبه و دانشگاه مورد تایید در سطح بین المللی هستش. همچنین عظو EUA هستش . من می خواستم ببینم کسی هست که در اون دانشگاه تحصیل کرده باشه تا از تجربیاتش استفاده کنم ؟!

شاد و موفق باشی دوست عزیز

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

دوستان خواهش میکنم توجه کنید:

اخیرا در روسیه برخی افراد برای شما بورس های مافیایی میگیرند. یعنی با گرفتن چند امضا از مسئولین دانشگاه مورد نظر، شما از دادن شهریه و پول خوابگاه معاف میشید و ماهیانه 50 دلار به شما کمک هزینه داده میشه. به ازای هر نمره خوب به شما 20 دلار تعلق میگیره... البته اگر چانه بزنید میتوانید این 50 دلار رو به 100 دلار افزایش بدید.

من این بورسیه رو اصلا توصیه نمیکنم. چرا که دلالی که این بورس را برای شما جور میکند 10 هزار یورو از شما پول میگیرد. تازه عمل ان فرد غیر قانونیه. شما که قراره 10 هزار یورو به دلال بدید تا یک بورس مافیایی برایتان جور کند ، 2 هزار یورو دیگر بذارید روش و به صورت قانونی تحصیل کنید.

ضمنا من با بعضی از دوستانم در روسیه صحبت کردم. میگویند این کار خطرناک هم هست و ممکن است شما دیپورت شوید. پس به این بورسهای مافیایی که اصطلاحا به آن بورس ملل میگن دل نبندین.

Junior Member

میگم این دانشگاه لومونسف در مسکو چه رشته هایی داره؟!
    پرشکی داره؟ (اصلا برای پزشکی چه دانشگاه هایی پیشنهاد میشند؟ )

دوره های پیش دانشگاهی ویژه دانشجویان خارجی: دانشجویان خارجی که قصد ورود به موسسات آموزش عالی روسیه را دارند و دارای مدرک دیپلم دبیرستان میباشند میبایست به مدت یکسال علاوه بر آموزش زبان روسی تعدادی از دروس علوم پایه را بگذرانند.
    مثله چی؟

--------

ممنون

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط s_sa نمایش پست ها
    میگم این دانشگاه لومونسف در مسکو چه رشته هایی داره؟!
    پرشکی داره؟ (اصلا برای پزشکی چه دانشگاه هایی پیشنهاد میشند؟ )

مثله چی؟

--------

ممنون

ظاهرا لومونوسف پزشکی نداره. کلا من دانشگاه پزشکی خوب سراغ ندارم چون دنبالش نبودم. مسئله اینه که با شما مباحث فیزیک و ریاضی و شیمی رو به زبان روسی کار میکنند تا در دانشگاه مشکلی نداشته باشید. نترسید چیز سختی نیست... صرفا برای اموزش هرچه بهتره زبان روسی هستش...

موفق باشید

Junior Member

یکم گشتم ظاهرا بهترین دانشگاه پزشکی ش اینه:

http://eng.mma.ru

اینجا هم درباره ی داوطلبان پذیرش توصیح داده:

http://eng.mma.ru/categories/applicant

که میگه:

All applicants are to sit for entry tests in Chemistry, Biology and Russian language. On our site we’ll be publishing sample tests in these subjects

Academy will start to accept applications of international students to MMA in April-May, 2010. On our site we’ll publish updated rules for admission and tuition fees that, I think, will be a pleasant surprise for you.
    خب ما که با توجه به مدرکمون در اینجا زیست شناسی نخوندیم اونو چطور باید پاس کرد؟

یه سوال دیگه اینکه همه ی دانشگاه ها خودشون این دوره های آموزش روسی رو برای پذیرش شدگان برگزار میکنند؟
    ویرایش توسط s_sa : February 17th, 2010 در ساعت 02:38 PM

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خب ما که با توجه به مدرکمون در اینجا زیست شناسی نخوندیم اونو چطور باید پاس کرد؟
    نمیدونم... از دوستم در مسکو میپرسم بهت خبرش رو میدم.

یه سوال دیگه اینکه همه ی دانشگاه ها خودشون این دوره های آموزش روسی رو برای پذیرش شدگان برگزار میکنند؟
    من اولین باره که میبینم دانشگاه ازمون ورودی برگزار کرده... قبلا هیچ دانشگاهی ازمون ورودی برگزار نکرده بود. یه احتمالی هم بدیم که اینها جز دوره پادفک باشه چون همنطور که خودت اشاره کردی علوم پایه هم در پادفک به زبان روسی اموزش داده میشه و امتحان میگیرن...

موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    tabriz university,theoretical physics

این جور که من خوندم و شنیدم دانشگاه mipt روسیه بهترین دانشگاه در زمینه فیزیک است که یه جایی خونده بودم که مستر این دانشگاه برابری می کند با phd آمریکا و از این دانشگاه بعنوان mit روسیه یاد می کنند . حالا به نظرتون خوبه برم تو نخ تحصیل در روسیه؟

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SCHRODINGER نمایش پست ها
    این جور که من خوندم و شنیدم دانشگاه mipt روسیه بهترین دانشگاه در زمینه فیزیک است که یه جایی خونده بودم که مستر این دانشگاه برابری می کند با phd آمریکا و از این دانشگاه بعنوان mit روسیه یاد می کنند . حالا به نظرتون خوبه برم تو نخ تحصیل در روسیه؟
    دوست گرامی

ما نباید نظر بدیم. شما باید خودتون شرایط خودتون رو بسنجید ببینید روسیه مناسب شما هست یا خیر

موفق باشید

Junior Member

دبری دن. (روز بخیر)

از دوستم در مسکو میپرسم بهت خبرش رو میدم.
    ممنون میشم نتیجشو بهم بگید. و آیا اینکه امتحان ورودی هم دارن دانشگاه های پزشکی؟ (غیرپادفکت)

-----------

ضمنا دوره های تحصیل در دانشگاه های روسیه چه مدت طول میکشه؟ مثلا فوق و ...

مرسی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    tabriz university,theoretical physics

نه منظورم اینه که آیا تحصیل در رشته فیزیک اونم توی روسیه راهی را برای ورود به دانشگاههای تاپ جهان باز می کنه اصلاً بعنوان مثال میشه وارد دانشگاهی مثل استنفورد یا CALTECH شد من برای فوق لیسانس میخوام برم چونکه برای دوره مستقیم از لیسانس به دکترا از دانشگاههای آمریکا توی رشته خودم که دارای رتبه 40 الی 50 می باشند پاسخهای خوبی دریافت کردم اما با توجه به اینکه من شنیدم میگن برای کار پس از دکترا برای اینکه موقعیت خوبی داشته باشی ( در رشته فیزیک ) بهتر است از دانشگاههای تاپ دکترا بگیری ، حالا سر دو راهی موندم نمی دونم آینده برای ما چه طرح و نقشه ای ریخته است بعضی وقتها با کلنجار رفتن با خودم میگم برم رشته برق حداقل از آینده ام نگران نباشم اما باز نمی تونم از فیزیک دل بکنم حالا شما بگید در این دو راهی کدام را انتخاب کنم ؟
    با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)