صفحه 52 از 57 نخستنخست ... 242434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 563

موضوع: تحصیل در دانشگاه Shanghai Jiao Tong University

Junior Member Keiv4n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering - NTHU

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه Shanghai Jiao Tong University

دوستان این دانشگاه دوتا ددلاین گذاشته برای اسکالرشیپ.
    یکی 1st round که تاریخش 15 دسامبره و من نمیرسه نمره زبانم تا اون موقع.
    اون یکی 2nd round است که تاریخش 31 مارچه و میرسم.
    فرقشون چیه دقیقاً؟ خیلی شانس کمتره واسه دومی؟

رشته و دانشگاه

بچه ها کسی این دانشگاه اپلای کرده؟ هرسال اینجا خیلی شلوغ بود ولی امسال که من اپلای کردم فکر کنم خبری نیست ازش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Keiv4n نمایش پست ها
    بچه ها کسی این دانشگاه اپلای کرده؟ هرسال اینجا خیلی شلوغ بود ولی امسال که من اپلای کردم فکر کنم خبری نیست ازش
    سالهای دیگه شاید خلوت تر هم بشه.
    کل سایت خلوت شده،دلیل اصلیش هم افت شدید ارزش پول ملی و سخت تر شدن صدور ویزا برای ایرانی ها هست و در کل دانشگاه های ایران هم کلا خلوت تر شدن.امسال رشته ما که هر سال شصت نفر پذیرش میکرد شده بیست و هشت نفر،دانشگاه دولتی.
    البته این به نفع ماست،رقابت برای پذیرش خارج خیلی کم میشه

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tahafgh96 نمایش پست ها
    کل سایت خلوت شده،دلیل اصلیش هم افت شدید ارزش پول ملی و سخت تر شدن صدور ویزا برای ایرانی ها هست و در کل دانشگاه های ایران هم کلا خلوت تر شدن.امسال رشته ما که هر سال شصت نفر پذیرش میکرد شده بیست و هشت نفر،دانشگاه دولتی.
    مگه چین هم ویزا سخت میده؟!
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tahafgh96 نمایش پست ها
    البته این بیشتر ناراحت کننده هستش تا این که به نفع ما باشه. فقط ایرانی نیستن که اپلای میکنن کلی کشورهای دیگه هستن و این مشکل هم مختص ایرانه متاسفانه. امیدوارم این موضوع حل بشه و همه بتونن به اون چیزی که دوست دارن برسند.

Member

به نظرم اکثر دانشجوها بجای سایت اپلای ابرود به گروه های تلگرامی روی آوردن

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Krishnariat نمایش پست ها
    به نظرم اکثر دانشجوها بجای سایت اپلای ابرود به گروه های تلگرامی روی آوردن
    ببخشید گروهی دارید در مورد دانشگاه SJTU باشه برام بفرستید؟ چون اصلاً هیچکس رو پیدا نکردم امسال اپلای کرده باشه اینجا.

رشته و دانشگاه

سلام، من اینجا سوالاتم رو میپرسم ولی بعید میدونم کسی ببینه و جواب بده. البته امید دارم هنوز دوستمون (Krishnariat) به اینجا سر بزنه و این لطف رو بکنه تا منو از این همه در سردرگمی نجات بده.

من با یه پروفسوری از اینجا در ارتباط بودم و تونستم Acceptance Letter ازش بگیرم و اینو توی اپلیکیشنم آپلود کردم و اسم استاد هم نوشتم. دیروز استاد به من ایمیل زد " I have approved your application via sjtu online application, hopefully you will be accepted by sjtu, with CSC scholarship." اینو نوشت. به نظرتون شانسم با وجود داشتن استاد چقدر میتونه خوب باشه؟ یعنی به عبارت دیگه اینجا استاد محوره یا کمیته باید تصمیم بگیره؟ با توجه به این ایمیل شانسم برای CSC میتونه خوب باشه؟ یا باید منتظر تصمیم کمیته و خود CSC بمونم؟ (مستر)

مورد دیگه هم مربوط به خود روند دانشگاه هستش. اینجا من Courseهای رشته خودم رو نگاه کردم یه سری درس های بیسیک داشت مثل آشنایی با زبان و فرهنگ چینی بود ولی یه سری Public Courses داشت که بیشتر ریاضی و دروس پایه بودن و یک سری هم Professional Courses و Non Degree Courses بودن. خواستم بدونم اینا چه فرقی با هم میکنن؟ اون Non degree Courses فکر میکنم توی GPA حساب نمیشه درسته؟ بعدش دیدم نوشته باید توی سال اول 30 واحد پاس کنید، این به نظرتون یه مقدار زیاد نیست؟ چون درس ها اکثراً 2 واحدی و 3 واحدی بودن و این خب خیلی زیاده!

سوال بعدی هم اینه که اگه مستقیم دانشجوی SJTU باشیم آیا امکانش هست از UM-SJTU هم درس برداریم؟ (چون دیدم خیلی از درس های جذاب اونجا فقط به انگلیسی ارائه میشه) صفحات اول تاپیک دیدم که گفته شده میشه ولی میخواستم بدونم محدودیت داره؟ مثلاً میتونیم 12 واحد از 30 واحد رو اونجا برداریم (به فرض این که سوپروایزر تائید کرده) آیا درس هایی که اونور برمیداریم اصلاً توی GPA حساب میشه؟ برام عجیب بود که این دانشگاه برخلاف دانشگاه های دیگه درس های زیادی رو باید پاس کنی که توی GPA حساب نمیشه. خب پس GPA دقیقاً فقط شامل دروس پایه و چند تا درس اندک تخصصی میشه؟

ApplyAbroad Superstar

Hi Kevin

That's a great news and actually with having a professor before admission for CSC scholarship would be a massive chance to nominate for scholarship. there would be a committee to check your materials out there but with having a potential adviser that would be fine.

For your second inquiry I agree with your guess. non-degree courses is out of GPA computing then you must pass 30 credits during two-three years for master student

as far as I know if you admit by sjtu any departments except UM-SJTU and Paris-Tech all courses would be from them and actually you don't need to get any courses from that institute unless you would like to work with specific professor

Member

سلام، من اینجا سوالاتم رو میپرسم ولی بعید میدونم کسی ببینه و جواب بده. البته امید دارم هنوز دوستمون (Krishnariat) به اینجا سر بزنه و این لطف رو بکنه تا منو از این همه در سردرگمی نجات بده.

من با یه پروفسوری از اینجا در ارتباط بودم و تونستم Acceptance Letter ازش بگیرم و اینو توی اپلیکیشنم آپلود کردم و اسم استاد هم نوشتم. دیروز استاد به من ایمیل زد " I have approved your application via sjtu online application, hopefully you will be accepted by sjtu, with CSC scholarship." اینو نوشت. به نظرتون شانسم با وجود داشتن استاد چقدر میتونه خوب باشه؟ یعنی به عبارت دیگه اینجا استاد محوره یا کمیته باید تصمیم بگیره؟ با توجه به این ایمیل شانسم برای CSC میتونه خوب باشه؟ یا باید منتظر تصمیم کمیته و خود CSC بمونم؟ (مستر)

مورد دیگه هم مربوط به خود روند دانشگاه هستش. اینجا من Courseهای رشته خودم رو نگاه کردم یه سری درس های بیسیک داشت مثل آشنایی با زبان و فرهنگ چینی بود ولی یه سری Public Courses داشت که بیشتر ریاضی و دروس پایه بودن و یک سری هم Professional Courses و Non Degree Courses بودن. خواستم بدونم اینا چه فرقی با هم میکنن؟ اون Non degree Courses فکر میکنم توی GPA حساب نمیشه درسته؟ بعدش دیدم نوشته باید توی سال اول 30 واحد پاس کنید، این به نظرتون یه مقدار زیاد نیست؟ چون درس ها اکثراً 2 واحدی و 3 واحدی بودن و این خب خیلی زیاده!

سوال بعدی هم اینه که اگه مستقیم دانشجوی SJTU باشیم آیا امکانش هست از UM-SJTU هم درس برداریم؟ (چون دیدم خیلی از درس های جذاب اونجا فقط به انگلیسی ارائه میشه) صفحات اول تاپیک دیدم که گفته شده میشه ولی میخواستم بدونم محدودیت داره؟ مثلاً میتونیم 12 واحد از 30 واحد رو اونجا برداریم (به فرض این که سوپروایزر تائید کرده) آیا درس هایی که اونور برمیداریم اصلاً توی GPA حساب میشه؟ برام عجیب بود که این دانشگاه برخلاف دانشگاه های دیگه درس های زیادی رو باید پاس کنی که توی GPA حساب نمیشه. خب پس GPA دقیقاً فقط شامل دروس پایه و چند تا درس اندک تخصصی میشه؟

با سلام، در رابطه با مساله اول،شانس شما زیاد هست چون استاد قبول کرده شما رو ولی در کل دو مدل بورس هست یکیش CSC که بورس دولتی کمیته محور هست و دومیش بورس خود دانشگاه که بیشتر دانشکده محور هست، برای بورس اول استاد زیاد کار خاصی نمیتونه بکنه همین که تایید کرده شما رو خیلی خوبه ولی کار بیشتری نمیتونه بکنه، برای بورس دانشگاه استاد میتونه تاثیر بذاره و شانستون زیاده

در رابطه با دروس، بله شما یکی دو درس چینی دارید که بیشتر هدف آشنایی با زبان و فرهنگ چینی هست. یک سری دروس عمومی دارید مثل ریاضی مهندسی پیشرفته که راحت هم نیستن بلکه میتونه از دروس تخصصی سخت تر هم باشه، دروس تخصصی رو هم دانشکده ها جداگانه ارایه میدن، شما میتونی از دروس تخصصی دانشکده های دیگه هم انتخاب کنید از UM-JI هم میتونید درس بردارید.

در رابطه با معدل، درست متوجه شدی، دروسی هستن که فقط باید پاس کنی و نمره هاش در معدل حساب نمیشه، ولی اگر درسی از UM-JI به عنوان درص اصلی برداری در معدل حساب میشه، بستگی به انتخاب خودت داره میتونی درس تخصصی انتخاب کنی ولی بخواهی که در معدل حساب نشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)