صفحه 56 از 57 نخستنخست ... 6464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 563

موضوع: تحصیل در دانشگاه Shanghai Jiao Tong University

Junior Member Keiv4n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering - NTHU

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه Shanghai Jiao Tong University

نقل قول نوشته اصلی توسط Krishnariat نمایش پست ها
    دوستان آخرین رانکینگ جهانی دانشگاه:

QS world global: 60
    ARWU world global: 82
    Times world global: 157
    USnews world global: 136

و آخرین رانکینگ مهندسی:

QS world engineering: 26
    ARWU world engineering: 16
    Times world engineering: 41
    USnews world engineering: 8

این نکته رو هم باید بگم که دانشگاه جیاوتانگ در رشته مکانیک از لحاط محبوبیت، امکانات، بودجه و رانکینگ ملی رتبه اول رو در چین داره، ولی در رشته های دیگه رتبه های دوم تا پنجم رو تونسته کسب کنه، به عنوان مثال در رشته عمران دانشگاه تانجی همیشه بیشترین بودجه ها و اعتبار رو در بین دانشگاه های دیگه چینی از جمله تسینگوا داره،
    در مورد وضعیت دپارتمان مهندسی برق و مخابراتش شما اطلاع دارید که چجوریه؟ البته من تایوان هم اپلای کردم (National Tsing Hua University) و بیشتر میلم به خاطر استادش به سوی تایوانه. ولی خب در مورد SJTU و رشته برقش اگه اطلاع دارید ممنون میشم به اشتراک بذارید. توی رنکینگ ها دانشگاه سومه توی چین (بعد از شین هوا و پکن) ولی خب اون دو تای اول رشته منو انگلیسی نداشتن.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Keiv4n نمایش پست ها
    در مورد وضعیت دپارتمان مهندسی برق و مخابراتش شما اطلاع دارید که چجوریه؟ البته من تایوان هم اپلای کردم (National Tsing Hua University) و بیشتر میلم به خاطر استادش به سوی تایوانه. ولی خب در مورد SJTU و رشته برقش اگه اطلاع دارید ممنون میشم به اشتراک بذارید. توی رنکینگ ها دانشگاه سومه توی چین (بعد از شین هوا و پکن) ولی خب اون دو تای اول رشته منو انگلیسی نداشتن.
    راستش من از دانشکده برق زیاد اطلاعی ندارم ولی شدیدا پیشنهاد میکنم فقط به مساله رانک نگاه نکنید، اگر میخواهید شرق آسیا بیایید بر اساس تجربه ۴ساله من تو شرق فقط به شهر های اینترنشنال توجه کنید،
    به نظر من
    ۱- سنگاپور ۲- هنگ کنگ ۳- توکیو ۴- شانگهای ۵ سيول

شهرهای دیگه سختی های زیادی داره که ممکنه تحصیل شما رو تحت تاثیر بذاره، به طور مثال شانگهای شهری هست که همه جور جاهای اینترنشنال از رستوران گرفته تا هر چیز دیگه ای پیدا میشه، این کمک میکنه که با دیگران ارتباط داشته باشید، یا اینکه تو سنگاپور کمتر کسی رو پیدا میکنی که انگلیسی بلد نباشه، مساله فرهنگ هم خیلی مهم هست، سطح اجتماعی و فرهنگی مردم شانگهای به مراتب از شهرهای دیگه چین بهتر هست، اینا شاید در نگاه اول دیده نشه ولی پارامتر های مهمی هست

نکته دوم در رابطه با رانکینگ، شما علاوه بر جایگاه فعلی دانشگاه ها به شتاب رشد اونها هم توجه کنید، در بین آسیایی ها جایگاه سنگاپور تثبیت شده هست و بی شک چینی ها پرشتاب ترین رشد رو در دنیا دارن، شما اگر تحصیل خود را امسال در دانشگاهی در کشوری مثل تایوان یا مالزی یا ... شروع کنید (فرض کنیم رانک ۴۰ داشته باشه)، چند سال بعد زمان فارغ التحصیلی رانک دانشگاهتون احتمالا پسرفت داشته، ولی اگر در دانشگاهی در چین (فرض کنیم رانک ۴۰) شروع کنید در زمان فارغ التحصیلی رانک دانشگاهتون به احتمال قوی اومده جزو ۲۰ دانشگاه برتر

دوست عزیز
    یک اینکه تایوان جزو چین نیست. دوما فرهنگش از کل شرق آسیای ها بهتره و بجز سنگاپور و هنگ کنگ از بقیه بین المللی‌تر هست.
    البته در مورد آخر موافقم، رشد چینی ها خیلی بالاست. ولی زندگی در کشور جهان سومی و دیکتاتوری رو با کشور جهان اولی و آزاد مقایسه نکنید.
    من بخوام رنک بدم ابنجوری میدم:
    1- سنگاپور 2- توکیو 3- تایپه 4- سئول 5- هنگ کنگ (چین زد پدرشو در آورد وگرنه اول هم میتونست باشه)
    ویرایش توسط Itsjustmaybe : April 24th, 2020 در ساعت 10:21 AM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Itsjustmaybe نمایش پست ها
    دوست عزیز
    یک اینکه تایوان جزو چین نیست. دوما فرهنگش از کل شرق آسیای ها بهتره و بجز سنگاپور و هنگ کنگ از بقیه بین المللی‌تر هست.
    البته در مورد آخر موافقم، رشد چینی ها خیلی بالاست. ولی زندگی در کشور جهان سومی و دیکتاتوری رو با کشور جهان اولی و آزاد مقایسه نکنید.
    من بخوام رنک بدم ابنجوری میدم:
    1- سنگاپور 2- توکیو 3- تایپه 4- سئول 5- هنگ کنگ (چین زد پدرشو در آورد وگرنه اول هم میتونست باشه)
    دوست عزیز، تایپه هم گزینه بسیار عالی هست ولی این نکته رو باید در نظر بگیرید که شانگهای هم دولت مستقل داره و اینجوری نیست که بگیم کل چین جهان سومی و دیکتاتوری هست، نه این درست نیست، به عنوان مثال مهم ترین فاکتور جهان سومی GDP هستش و شهر تایپه با جمعیت ۲-۳ میلیونی GPD per capita حدود ۴۰-۵۰ هزارتایی با رشد اقتصادی ۱-۲ درصد رو داره که این عدد فوق العاده هست که تایپه رو از خیلی از کشورهای اروپایی جلو میندازه و صد البته جهان اولی حساب میشه،
    ولی اونطرف هم داخل شانگهای ۲۵ میلیونی منطقه هایی با جمعیت ۵-۶ میلیون هستن که GDP per capita بالای ۶۰ هزار دلار و رشد اقتصادی ۶ الی ۱۰ درصدی دارن، شما محله هایی با دو برابر جمعیت لوگزامبورگ رو داری که این عدد بالای ۱۰۰ هزار دلار میره، اتفاقا کمپ شوخویی (نه مینهنگ!) دانشگاه جیاوتانگ هم وسط یکی از این مناطق هست، حالا چون دولت مرکزی تو هنگ گنک اینکار رو کرده و در جنوب چین فقر، بی فرهنگی، گوشت هرچیزی رو میخورن هست ما بگیم کل کشور جهان سومه...صحبت بر سر کشوری به اندازه یک قاره هست، طبیعیه که امکانات و مشکلات در شهر هاش فرق داشته باشه، شما چه تایپه رو انتخاب کنی چه شانگهای رو ضرر نکردی (بر اساس معیار های ذکر شده)

Junior Member Keiv4n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering - NTHU

امروز ایمیل اومد که برو اپلیکیشن رو چک کن و آپدیت شده و دیدم که بهم پذیرش دادن و نامه هم دادن و گفتن نتیجه بورسیه طرفای June اعلام میشه. کسی هست که پذیرش گرفته باشه؟

Junior Member

سلام دوستان. بنده در رابطه با انتخاب اولویت دانشگاه بین چینهوا و SJTU دچار تردید شدم.
    میدونم که اعتبار دانشگاه چینهوا توی چین و خارج از چین بیشتر از SJTU هست اما مباحث آلودگی هوا و شلوغی پکن نکات منفی برجسته ای هستن که باید بهشون توجه بشه. از طرف دیگه طبق اطلاعات این فروم متوجه شدم که شانگهای شهر به نسبت تمیزتری هست و آلودگیش مثل پکن وحشتناک نیست.
    سوالم اینه که چقدر تفاوت دیدگاه بین این دوتا دانشگاه تو چین و مخصوصا تو خارج از چین وجود داره؟
    من برای مستر میخوام اقدام کنم و خیلی برام مهمه که دانشگاهی که انتخاب میکنم پلی باشه برای دکتری تو کشورهای دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط amm1375 نمایش پست ها
    سلام دوستان. بنده در رابطه با انتخاب اولویت دانشگاه بین چینهوا و SJTU دچار تردید شدم.
    میدونم که اعتبار دانشگاه چینهوا توی چین و خارج از چین بیشتر از SJTU هست اما مباحث آلودگی هوا و شلوغی پکن نکات منفی برجسته ای هستن که باید بهشون توجه بشه. از طرف دیگه طبق اطلاعات این فروم متوجه شدم که شانگهای شهر به نسبت تمیزتری هست و آلودگیش مثل پکن وحشتناک نیست.
    سوالم اینه که چقدر تفاوت دیدگاه بین این دوتا دانشگاه تو چین و مخصوصا تو خارج از چین وجود داره؟
    من برای مستر میخوام اقدام کنم و خیلی برام مهمه که دانشگاهی که انتخاب میکنم پلی باشه برای دکتری تو کشورهای دیگه.

آلودگی چرت هست، بیشتر ماسکی که زده میشه برای اینه که لپهاشون تو سرما یخ نزنه.
    جفتشون پلی هستند برای دکتری.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member

شما اگه توی اینترنت سرچ کنین میتونین ببینین که آلودگی شهر پکن اصلا مسئله کوچکی نیست. مخصوصا تو زمستون.
    صد البته که هر دو دانشگاه دانشگاه های ممتازی محسوب می شن اما طبق چیزایی که من تا الان فهمیدم تو مهندسی جلوه چینهوا بهتره.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    آلودگی چرت هست، بیشتر ماسکی که زده میشه برای اینه که لپهاشون تو سرما یخ نزنه.
    جفتشون پلی هستند برای دکتری.

شانگهای به مراتب شهر بهتری برای خارجی هاست، ورژن مدرن و غربی شده شرق آسیا رو تو شانگهای پیدا میکنید، پکن مشکلات خودش رو داره، اگر با آلودگی هوای بالا، شلوغی و آلودگی صوتی بالاش کنار میایید به شینخوا فکر کنید در غیر این صورت شانگهای خیلی برتری داره نسبت به پکن، در رابطه با فرق دانشگاه جیاوتانگ و شینخوا، دقیقا مثل فرق دانشگاه تهران میمونه و شریف، جیاوتانگ اصالت و محبوبیت بالایی داره (مثل دانشگاه تهران) ولی این شینخوا هست که تو رشته ها برتری میکنه، البته ما وقتی تو جیاوتانگ بودیم همه میگفتن ما تو مکانیک از شینخوا قویتر هستیم

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amm1375 نمایش پست ها

اگر نظر شخصی من رو بخواهید، علاوه بر شرایط زندگی، به آزمایشگاه هم نگاه کنید، اصلا به رانک نگاه نکنید، من به جرات میگم که جیاوتانگ تو بحث آیرودینامیک به مراتب از همه دانشگاه های چین و خیلی از دانشگاه های جهان جلوتر هست ولی تو زمینه های دیگه این موضوع میتونه فرق داشته باشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)