صفحه 47 از 57 نخستنخست ... 3738394041424344454647484950515253545556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 563

موضوع: تحصیل در دانشگاه Shanghai Jiao Tong University

Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه Shanghai Jiao Tong University

نقل قول نوشته اصلی توسط coronaa نمایش پست ها
    سلام.
    ببخشید سیستم آموزشی دانشگاههای چین مثل ایرانه؟
    یعنی یکی دو ترم اول تئوریه و باید یه سری دروس رو بگذرونن و بعد میرن سروقت پایان نامه.
    شما برای دکترا 15-17 واحد رو باید پاس کنی که میشه تئوری... بخش پایان نامه خیلی به استاد بستگی داره، بعضی ها از همون ترم اول رو پروژه کار میکنن یه سری هم بعد از یکی دو ترم، ولی اصولش مثل همه جای دنیاست، شما اول باید پروپوزال دفاع کنی، بعدش امتحان جامع بدی، بعدش هم دفاع نهایی

Junior Member

سلام
    بنده یک پیشنهاد دوره post doc از دانشگاه
    Shanghai Jiao Tong University دارم. چندتا سوال دارم و ممنون میشوم از دوستانی که اطلاع دارند اطلاعاتشون را در اختیارم بگذارند.
    1- حقوق پیشنهادی 150k RMB است. من متاهل هستم و میخواستم با همسرم بروم. در همین خصوص کسی اطلاع داره در مورد هزینه ها و آیا این مبلغ کفاف زندگی دونفر را میکنه؟
    2- در مورد منزل، استادم گفته می تونم اگر بخواهم از آپارتمانهای دانشگاه که رایگان هستند استفاده کنم. وضعیت این آپارتمان ها برای زندگی متاهلی آیا مناسبه؟ چه سایزی هستند؟ چند تا اتاق دارند؟ چه امکاناتی دارند؟
    3- در مورد بیمه درمانی، آیا دانشگاه برای افراد POST DOC خدماتی میدهد؟ ضمنا من که با همسرم میروم، آیا همسرم نیز تحت پوشش خدمات بیمه درمانی قرار میگیرد؟ آیا این بیمه درمانی را دانشگاه هزینه اش را متقبل می شود؟
    4- آیا این دانشگاه بلیط رفت و آمد رایگان به ایران در طول سال به افرادی که POST DOC می خونند میده؟
    5- آیا دانشگاه سلف سرویس داره و غذا به دانشجویان میدهد؟ هزینه غذا چطور است؟ چند وعده غذا می دهند؟
    6- در مورد کارهای PART TIME چه پیشنهادی شما دوستان دارید؟ میشه در کنار کارهای دانشگاهی، منبع در آمدی دیگری هم داشته باشیم؟ اصولا چه تیپ کارهایی برای افزایش در آمد میشه انجام داد؟
    7- استادم به من گفته برای هر مقاله AWARD میدن. کسی اطلاع داره چجوریه این داستان؟ گفته بر اساس IF و JOURNAL مبلغ متفاوته. اصولا چه رنجی برای پاداش است؟
    8- هزینه شرکت در کنفرانس ها و مسافرت های مربوطه را دانشگاه و یا استاد میده؟ اصولا برای شرکت در کنفرانس ها در هر جای دنیا که باشه، سیستم چطوریه؟
    ببخشید سوالاتم زیاد شد. البته هنوز خیلی سوال دیگه دارم که در ادامه از دوستان میپرسم.
    در پایان اگه کسی اطلاعاتی دیگه داره که فکر میکنه به دردم میخوره خواهش می کنم در اختیارم بگذاره. آخه متاهل هستم و باید مسایل زیادی را در نظر بگیرم.
    ممنون و متشکرم.

ویرایش توسط b.sadeghi : May 28th, 2018 در ساعت 10:59 AM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط b.sadeghi نمایش پست ها
    سلام
    Shanghai Jiao Tong University دارم. چندتا سوال دارم و ممنون میشوم از دوستانی که اطلاع دارند اطلاعاتشون را در اختیارم بگذارند.
    1- حقوق پیشنهادی 150k RMB است. من متاهل هستم و میخواستم با همسرم بروم. در همین خصوص کسی اطلاع داره در مورد هزینه ها و آیا این مبلغ کفاف زندگی دونفر را میکنه؟
    2- در مورد منزل، استادم گفته می تونم اگر بخواهم از آپارتمانهای دانشگاه که رایگان هستند استفاده کنم. وضعیت این آپارتمان ها برای زندگی متاهلی آیا مناسبه؟ چه سایزی هستند؟ چند تا اتاق دارند؟ چه امکاناتی دارند؟
    3- در مورد بیمه درمانی، آیا دانشگاه برای افراد POST DOC خدماتی میدهد؟ ضمنا من که با همسرم میروم، آیا همسرم نیز تحت پوشش خدمات بیمه درمانی قرار میگیرد؟ آیا این بیمه درمانی را دانشگاه هزینه اش را متقبل می شود؟
    4- آیا این دانشگاه بلیط رفت و آمد رایگان به ایران در طول سال به افرادی که POST DOC می خونند میده؟
    5- آیا دانشگاه سلف سرویس داره و غذا به دانشجویان میدهد؟ هزینه غذا چطور است؟ چند وعده غذا می دهند؟
    6- در مورد کارهای PART TIME چه پیشنهادی شما دوستان دارید؟ میشه در کنار کارهای دانشگاهی، منبع در آمدی دیگری هم داشته باشیم؟ اصولا چه تیپ کارهایی برای افزایش در آمد میشه انجام داد؟
    7- استادم به من گفته برای هر مقاله AWARD میدن. کسی اطلاع داره چجوریه این داستان؟ گفته بر اساس IF و JOURNAL مبلغ متفاوته. اصولا چه رنجی برای پاداش است؟
    8- هزینه شرکت در کنفرانس ها و مسافرت های مربوطه را دانشگاه و یا استاد میده؟ اصولا برای شرکت در کنفرانس ها در هر جای دنیا که باشه، سیستم چطوریه؟
    ببخشید سوالاتم زیاد شد. البته هنوز خیلی سوال دیگه دارم که در ادامه از دوستان میپرسم.
    در پایان اگه کسی اطلاعاتی دیگه داره که فکر میکنه به دردم میخوره خواهش می کنم در اختیارم بگذاره. آخه متاهل هستم و باید مسایل زیادی را در نظر بگیرم.
    ممنون و متشکرم.

1- جواب این سوال رو در دو پست قبل دادم
    2- اصلا سراغ آپارتمان های دانشگاه نرو، بجاش ماهی 2500 یوان میتونی بگیری که خونه اجاره کنی، کیفیت آپارتمان های دانشگاه برای بچه های پست داک خوب نیست
    3- شما بیمه هستید ولی همسرتان رو نمیدونم، خود دانشگاه یک بیمارستان داره که اکثر مشکلات معمولا در همون جا حل میشه، اگر هم بیمارستان خارج از دانشگاه رفتید با ارائه فاکتور میشه هزینه رو گرفت ولی خوب دوندگی میخواد، تا اونجایی که من میدونم هزینه های زیر 600 یوان در خارج دانشگاه رو نمیتونی بگیری ولی برای عدد های بیشتر رو میشه گرفت
    4- این رو من نشنیدم، میدونم که دانشگاه به بعضی از بورس ها سالیانه 1500 یوان میده برای خرید کتاب اما برای سفر رو نشنیدم
    5- بله، دانشگاه 6تا کنتین داره و هر کدوم از این کنتین ها 5تا رستوران دارن، 3تا هم رستوران مسلمونی داریم برای کسایی که حلال میخورند (اکثر ایرانی ها میرن همین مسلمونی چون غذاهاش به ما نزدیک تره)، به جز این ها تعداد زیادی کافه رستوران هست برای پیتزا و ....
    6- میشه داشت ولی غیر قانونیه، بهترین کار بیزینس هست بعدش تدریس زبان
    7- بله بله، بسته به نوع مقاله بهتون جایزه میدن، البته استادایی هم هستن که چیزی نمیدن، اگه هم nature بدید که نور علی نور
    8- بله، هر سال دانشگاه لیست کنفرانس های مورد تایید رو میده، در این کنفرانس ها شما به هزینه دانشگاه میتونید برید (شامل هتل و ...)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Krishnariat نمایش پست ها
    شما برای دکترا 15-17 واحد رو باید پاس کنی که میشه تئوری... بخش پایان نامه خیلی به استاد بستگی داره، بعضی ها از همون ترم اول رو پروژه کار میکنن یه سری هم بعد از یکی دو ترم، ولی اصولش مثل همه جای دنیاست، شما اول باید پروپوزال دفاع کنی، بعدش امتحان جامع بدی، بعدش هم دفاع نهایی
    سلام دوست عزیز، میشه بفرمایید این 15-17 واحدی که می فرمایید برای تمام دانشجوهای دکترا هست یا رشته های خاصی رو شامل میشه واینکه پروپوزال وکارپیشنهادی رو مگر قبل از اخذپذیرش استاد با دانشجو هماهنگ وبررسی نمیکنه که شما می فرمایید شاید یکی دوترم طول بکشه؟
    ممنون از راهنماییهاتون

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iran1401 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، میشه بفرمایید این 15-17 واحدی که می فرمایید برای تمام دانشجوهای دکترا هست یا رشته های خاصی رو شامل میشه واینکه پروپوزال وکارپیشنهادی رو مگر قبل از اخذپذیرش استاد با دانشجو هماهنگ وبررسی نمیکنه که شما می فرمایید شاید یکی دوترم طول بکشه؟
    ممنون از راهنماییهاتون
    تا اونجایی که من میدونم همه بچه های مهندسی باید این واحد ها رو پاس کنن حالا رشته های دیگه رو نمیدونم، برای پروپوزال اینجوری که میگید نیست، شما باید از پروپوزالتون دفاع کنید در طول تحصیل حالا این دفاع میتونه 2 ترم طول بکشه می تونه 4 ترم طول بکشه...یه نکته دیگه اینکه شما برای فارغ التحصیلی حتما باید مقاله داشته باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Krishnariat نمایش پست ها
    تا اونجایی که من میدونم همه بچه های مهندسی باید این واحد ها رو پاس کنن حالا رشته های دیگه رو نمیدونم، برای پروپوزال اینجوری که میگید نیست، شما باید از پروپوزالتون دفاع کنید در طول تحصیل حالا این دفاع میتونه 2 ترم طول بکشه می تونه 4 ترم طول بکشه...یه نکته دیگه اینکه شما برای فارغ التحصیلی حتما باید مقاله داشته باشید
    خوب الان این واحدها درچه زمینه ای هستن خوب میدونید کسانی که برای دکترا میرن بالاخره تویه زمینه ای تخصص دارن تو رشتشون حالا این واحدها براساس همون مهارت و تخصص بهشون داده میشه یا بازهم جنرال هست؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iran1401 نمایش پست ها
    خوب الان این واحدها درچه زمینه ای هستن خوب میدونید کسانی که برای دکترا میرن بالاخره تویه زمینه ای تخصص دارن تو رشتشون حالا این واحدها براساس همون مهارت و تخصص بهشون داده میشه یا بازهم جنرال هست؟
    قطعا تخصصی، استاد هم باید درسی رو که بر میداریم رو تایید کنه، البته کنار این واحدا 2تا درس آموزش زبان چینی مقدماتی و آشنایی با فرهنگ چینی هم برای ترم اولی ها داده میشه که با چین آشنا بشن که خیلی بدرد میخوره بلاخره دارید تو کشورشون زندگی میکنید و بهتره یه چیزایی از زبونشون بدونید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط b.sadeghi نمایش پست ها
    سلام
    ممنون و متشکرم.

سلام اقای دکتر صادقی. خوب هستید؟ من هم شرایط مشابه با شما دارم. میشه لطفا پیام های خصوصی خودتون چک کنید. ممنون

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

سلام دوستان.
    وقت همگی بخیر.
    ببخشید من برای مقطع دکتری بورس CSC گرفتم. تازه پیامش اومد.
    میخوام بدونم چند وقت مهلت داریم بهشون اوکی بدیم که میایم؟ چون هنوز تصمیم نگرفتم برم یا نه!
    لطفا راهنماییم کنید.
    Junior Member

سلام و عرض ادب مجدد و تشکر ویژه از پاسخ های شما.
    چند سوال دیگر دارم. ممنون میشوم اگر امکان داره به بنده در این زمینه کمک کنید.
    استادم از من یک پروپوزال خواستند که برایشان نوشته و ارسال کردم. ایشان از پروپوزال خوشش آمده و گفتند که لازمه یک PPT آماده کنم و طی یک interview on internet برای همکارانش و خودش ارائه بدهم. در همین خصوص میخواستم چندتا سوال داشته باشم.
    1- اینکه این Interview اصولا چطوریه؟ از نظر سوالات پرسیده شده؟
    2- مدت زمان این مصاحبه مغمولا چقدر است؟
    3- آیا کسی تجربه این نوع Interview ها را داره که با بنده به اشتراک بزاره؟
    4- این فایل PPT تمپلیت خاصی داره؟ اگه کسی از دوستان موردی در این زمینه داره میتونه برای بنده ارسال کنه.
    5- این مصاحبه چطور انجام میشه؟
    در پایان خوشحال میشوم هر کسی از دوستان در این زمینه اطلاعاتی داره به اشتراک بزاره.
    خیلی متشکرم از دوستان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)