در کنار موضوعاتی که در بخش " زندگی در کانادا " عنوان شده اند ، همچون : امور اداری ، شغلی ، کاریابی ، امور بانکی ، بیمه ، مسکن و غیره ؛ جای موضوعی که به بررسی مشکلات ایرانیان در مواجهه با فرهنگ و شرایط اجتماعی کانادا بپردازد خالی بود ؛ بدینجهت من این موضوع را به فوروم اضافه کردم تا کاربران (بخصوص کسانی که در کانادا هستند) بتوانند تجربه ها و دانسته هایشان را در زمینه انطباق پذیری در محیط جدید ، غلبه بر مشکلات فکری و روحی پس از مهاجرت ، شناخت نقاط مثبت و منفی زندگی در کانادا ، آداب معاشرت، دوستی و ازدواج در کشور میزبان بیان کنند ، تا یک مهاجر که پس از پشت سر گذاشتن مراحل اداری مهاجرت و متحمل شدن وقت و هزینه گزاف وارد کشور جدید شده است بتواند جایگاه مناسب خویش را پیدا کند و دچار سرخوردگی و نومیدی نشود .
هستند مهاجرانی که با تلاش بسیار سالها در انتظار دریافت کلید ورود به کانادا بودند و اکنون که وارد اینجا شده اند ، هنوز نتوانسته اند آسایش و رضایت از زندگی جدیدشان کسب نمایند ، که بعضا علت آن نه در کار و پول و شغل ، که به جهت عدم درک و شناخت از نحوه زندگی و مناسبات اجتماعی کشور جدید است.
به عقیده من شناخت درست و منطقی از مناسبات اجتماعی کانادا ،تغییر دادن برخی دیدگاههای غیرمنطقی و نحوه زندگی پیشین در ایران از عواملی مهمی هستند که میتوانند باعث موفقیت تازه واردان به این سرزمین باشند .
به هر روی ، ورود به کانادا تضمین کننده خوشبختی و سعادت برای یک تازه وارد نیست ، برای رسیدن به خواسته ها تلاش،پشتکار و استقامت لازم است .