صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: مشکلات جامعه ایرانی در مواجهه با شرایط فرهنگی و اجتماعی کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکلات جامعه ایرانی در مواجهه با شرایط فرهنگی و اجتماعی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Dan نمایش پست ها
    مهاجر ایرانی که میاد به اینجا، اگر میخواهد که از نظر ذهنی و روحی وارد این نوع سیستم زندگی شود، مجبور است شکسته شود، بسیاری از باورها و اهدافش را دور بریزد،
    بلاتکلیفم، البته نسبت به زندگی در ایران آرامش بیشتری دارم. باید بیشتر تلاش کرد و از تغییر کردن نترسید.
    فقط مراقب باش با این تغییر از چاله به چاه نیفتی دوست عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط shrshrshr نمایش پست ها
    فقط مراقب باش با این تغییر از چاله به چاه نیفتی دوست عزیز
    دوست گرامی، نمیدونم شما اینجا هستید یا ایران که اینطور با طعنه صحبت میکنید، اما این مشکلات برای بسیاری از ایرانی های اینجا وجود دارد

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

منم حدود یک سال و نیم هست کانادا هستم. برای ادامه تحصیل اومدم و الان ترم اول سال دوم نحصیلی رو در رشته فایننس تموم میکنم. بعد گذشت یک سال و نیم از ورود به کانادا و زندگی در این کشور باید نکات کلی زیر رو که البته وحی منزل نیست و تجربه شخصی خودمه بگم شاید به درد دوستان خورد:

1- مردم کانادا واقعا مردم خوب و مودب و به معنای واقعی کلمه nice هستن. به شخصه در این مدت هیچ موردی از بی احترامی و نژادپرستی از مردم چه در دانشگاه، محل کارم یا جاهای دیگه که سروکارم میخوره ندیدم. کانادا کلا به نظرم برای زندگی چه مجردی و جه خانوادگی کشوریه با استانداردهای بالای زندگی و سطح امنیت و رفاه بالا. پس به عنوان مهاجر نباید نگران این موضوع باشید مخصوصا در مقایسه با کشورهای اروپایی و حتی آمریکا، مردم کانادا خیلی با مهاجرها و افراد تازه وارد به کشورشون اوکی و خوب برخورد میکنن.

2- من در ایران موقعیت شغلی خیلی خوبی داشتم و تو یه سازمان بزرگ دولتی در حوزه فایننس و بازار سرمایه کار میکردم. بعد حدود 5-6 سال سابقه کار همه چی رو ول کردم و برای ادامه تحصیل اومدم کانادا. تنها دلیلش هم پذیرش برای فایننس بود که میدونستم به نسبت باقی رشته ها بازار کار و آینده شغلی خوبی داره و الان هم همزمان با تحصیل در یکی از بانکهای برزگ کانادا (RBC) به صورت پاره وقت کار میکنم و بعید هم میدونم بعد فارغ التخصیلی هم مشکلی برای پیدا کردن کار باشه اما نکته مهم اینجاست که به نظرم مهاجرت پروسه بسیار سخت و نفسگیری هست و خیلی ممکنه بهتون اوایل فشار بیاد و اذیت بشین. من به شخصه سال اول تحصیلم که تموم شد حدود 10 کیلو کم کردم و تو چندماه اول واقعا مثل سگ از اومدن پشیمون شده بودم چون خیلی بهم فشار اومده بود. فکرش رو میکردم که از یه کار رراحت و پشت میز نشینی و سرپرستی دولتی با اون حقوق و شرایط عالی خودم رو به این وضعیت رسوندم خیلی بهم فشار وارد میکرد. اما خب تحمل کردم و گذشت و شاید خیلیا مثل من پوست کلفت نباشن ولی به نظر من اگر موقعیت و کار خوب و سطح بالا در ایران دارین (یعنی حداقل حقوق ماهانه رو 6-7 تومن هست) و قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری دارین خیلی قکر کنید و خیلی اساسی موضوع رو بررسی کنید که خدای نکرده بعد اومدن سرخورده نشین چون واقعا ایران هم اینقدر کشور بدی نیست که شما بخواین ازش فرار کنید و بیاید اینجا و از 0 شروع کنید.

3- در مورد ایرانیای اینجا هم حرف و حدیث زیاده اما به نظر من و با توجه به تجربه شخضیم تو این مدت خیلی رو کمک ایرانیها حساب باز نکنید و سعی کنید خودتون مشکلات رو حل کنید. متاسفانه چه قبول کنیم چه نکنیم ما ایرانیها در خیلی جاها چشم دیدن پیشرفت همدیگه رو نداریم و این موضوع در غربت بیشتر نمود پیدا میکنه. یه شخصه از هموطنام بدی ندیدم اما بعضی رفتارها و کارهاشون و نوع نگاه و برخوردشون خیلی جالب نیست و البته ترحم برانگیزه ولی خب برعکس مثلا چینیها من خیلی دوستان خوب و بامرامی توشون دیدم و البته دوستان کانادایی هم سیستم خاصی دارن ولی در موقع لزوم بتونن حتما کمک میکنن.

3- اینجا هم مثل همه جا نقاط ضعف و قوت خودش رو داره. هیچ حا بهشت نیست اما اینجا به تعریفی که از بهشت میشه به نسبت ایران قطعا نزدیکتره و بهتره. دوری خانواده و دوستان و ... هم ممکنه به صورت دوره ای ادیتتون کنه و ذلتنگی بعضی وقتها امونتون رو ببره اما هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد و باید خودتون رو برای یه دوره سنگین کاری و تحصیلی اماده کنید.
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)