صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 102

موضوع: زندگی در اوکراین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در اوکراین

نقل قول نوشته اصلی توسط soheilasadi نمایش پست ها
    ساختمونش قدیمی و داغون بود، از راه پله و اتاق و حموم و دسشویی
    تو خوابگاه خودت باید بپزی، هنوز کلاسام شروع نشده، اطلاعی راجب سلف دانشگا ندارم
    کدوم خوابگاهش بودید؟
    الان اونجا کی براتون می پزه؟

نمیدونم والا، ملاقات یکی از بچه ها رفته بودم
    آشپز استخدام کردم! خودت باید بپزی دیگه

Junior Member

شفچنکو خوابگاه خیلی خوب هم داره
    خوابگاه سلف دار ندارن ؟ چند جا پرسیدم همشون خودمون باید بپزیم

نمیدونم چه جویه همه میخوان پزشک بشن !
    قبل از اینکه برید اونور یک سفر برید . برید تو سایت دانشگاه 4 تا عکس ببینید
    چیزی که من متوجه شدم دانشجوهای بین الملی حتی اجازه کار تو اوکراین رو ندارن واسه همین یک سری از دوستان که دانشگاه غیر تایید در س خوندن رو میارن به انجام کارای متفرقه مثل اعزام دانشجو ها !
    من چندتا عکس دیدم از دانشگاه واقعا نا امید شدم . خوابگاه که ها هم که وضعیت مناسبی نداره امسال دوستانی که رفتن 2هفته اب گرم نداشتن تو سرمای شدید اوکراین
    بجای هزینه گزافی که برای تحضیل تو این کشوها میخواید بدید ( 250 الی 300 میلیون + 7 سال از عمرتون ) همین هزینه شایدم خیلی کمتر تو بهترین کشور اروپایی میشه تحصیل کرد و جایگاه شغلی مناسب پیدا کرد
    مهمترین سرمایه ادم عمرشه که واقعا بر نمیگرده الانم اکثر دوستانی که میخوان برن همه یک کارشناسی از ایران گرفتن و مبخوان برن از صفر پزشکی بخونن ... کسی که اینقدر علاقه داره به یک رشته چرا همون اول برای رسیدن بهش تلاش نکرده نه بعد 6 7 سال تازه به فکر درس افتاده

حالا فاز اونایی که کارشناسی یا ارشد دارن و میان اینجا از صفر شروع کنن رو منم نمیدونم
    تو کدوم بهترین کشور اروپایی با هزینه ماهیانه 300 دلار و سالیانه دانشگاه 4500 دلار میشه درس خوند ؟؟ آدرس و راهکار بدی با کله میرم
    اوکراین چون هزینش بعنوان کشور اروپایی خوبه، برای ادامه تحصیل ارشد و یا کار تو کشورای دیگه راهت بازتره
    از طرفی دانشگا تایید باشه، میای ایران و پول پارو میکنی

حالا فاز اونایی که کارشناسی یا ارشد دارن و میان اینجا از صفر شروع کنن رو منم نمیدونم
    تو کدوم بهترین کشور اروپایی با هزینه ماهیانه 300 دلار و سالیانه دانشگاه 4500 دلار میشه درس خوند ؟؟ آدرس و راهکار بدی با کله میرم
    اوکراین چون هزینش بعنوان کشور اروپایی خوبه، برای ادامه تحصیل ارشد و یا کار تو کشورای دیگه راهت بازتره
    عزیزم اوکراین چون جزو اتحادیه اروپا نیست اصلا هم سکوی پرتابی برای رفتن به کشور های دیگه نیست حتی فکر میکنم جزو شینگن هم نباشه و از طرفی به دلیل سطح پایین علمی قطعا نمیشه ازمون های کانادا و استرالیا و امریکا رو قبول شد . الان خود شما که اونجایی دوست دارم برای ما بگید که دانشجوهایی که اونجا هستن رو بگید از چه کشور هایی اومدن
    شرایط الان با 10 سال گذشته خیلی متفاوته کل دنیا به مدرک هیچ اهمیتی داده نمیشه و علم و دانش و تخصص مهم حتی در پزشکی
    برای تحصیل در رشته های دیگه مخصوصا برای مقطع MA با رزومه معمولی فاند نصفه نیمه میشه گرفت برای اروپا حتی بدون فاند هم میشه با سالی 10k تحصیل کرد
    الان هم دوستان من هستن کانادا که کلا 20هزار دلار بردن با خودشون کانادا و الان بدون کمک خانواده مشغول به تحصیل هستن چون میتونن با یک کار نیمه وقت هم هزینه زندگی رو در بیارن و هم کمک هزینه تحصیلشون میشه و حتی خونه هم اجاره کردن دقیقا فرق یک کشور اروپایی همینه که طرف هم درس میخونه هم زندگی میکنه هم تفریح میکنه نه اینکه 6 سال تو یک اتاق 3*4 زندگی بکنه

سهیل جان منم برادرانه میگم خدمتت اگه واقعا علاقه مندی به پزشکی جوری بخون که تخصص قبول بشی چون تو ایران هم برای پزشک عمومی ارزش زیادی قایل نیستن چه برسه به مدرک از کشوری مثل اوکراین
    و دوستان دیگه هم تلاششونو بکنن تو کشور های اتحادیه اروپا پذیرش بگیرن بجای این یکسال پادفک که واقعا بی مصرف هست برن کالج شرکتت کنند و اصلا هم به تایید یا غیر تایید بودن توجه نداشته باشید مهم کیفیت تحصیل و پذیرش برای تخصص هستش و مطمعن باشید شما با مدرک تخصص از یک دانشگاه خوب اروپایی حتما شانس کار و ادامه فعالیت در ایران و باقی کشور ها رو دارید
    یا علی

Junior Member

دور از حضور کسی که بخواد بره خارج درس بخونه بعد برگرده ایران کار کنه یعنی مغز خر خورده یکم تلاش به خرج بده یه مملکت درست حسابی کار پیدا کنه بهتره.
    من یکی رو میشناسم تو لندن کار میکرد تقریبا 15 سال اونجا بود خودشم به نظرتون چیکار میکرد؟نه درس خونده بود نه چیزی رفتگری میکرد اونجا الان برگرشته اینجا بعد 15 سال همه چی داره تنها ماشینش نزدیک 300 میلیون قیمتشه.شاید بگین قضافه گویی هستش ولی خواستین خودتون میتونین بیایین از نزدیک ببینینش.
    الان اون یه زندگی داره که شاید کارمندای ما یا معلمامون یا حتی بعضی از دکترامونم ندارن.
    کسی که از این مملکت رفت نباید به فکر برگشت باشه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط AMirhosein91 نمایش پست ها
    نمیدونم چه جویه همه میخوان پزشک بشن !
    قبل از اینکه برید اونور یک سفر برید . برید تو سایت دانشگاه 4 تا عکس ببینید
    چیزی که من متوجه شدم دانشجوهای بین الملی حتی اجازه کار تو اوکراین رو ندارن واسه همین یک سری از دوستان که دانشگاه غیر تایید در س خوندن رو میارن به انجام کارای متفرقه مثل اعزام دانشجو ها !
    من چندتا عکس دیدم از دانشگاه واقعا نا امید شدم . خوابگاه که ها هم که وضعیت مناسبی نداره امسال دوستانی که رفتن 2هفته اب گرم نداشتن تو سرمای شدید اوکراین
    بجای هزینه گزافی که برای تحضیل تو این کشوها میخواید بدید ( 250 الی 300 میلیون + 7 سال از عمرتون ) همین هزینه شایدم خیلی کمتر تو بهترین کشور اروپایی میشه تحصیل کرد و جایگاه شغلی مناسب پیدا کرد
    مهمترین سرمایه ادم عمرشه که واقعا بر نمیگرده الانم اکثر دوستانی که میخوان برن همه یک کارشناسی از ایران گرفتن و مبخوان برن از صفر پزشکی بخونن ... کسی که اینقدر علاقه داره به یک رشته چرا همون اول برای رسیدن بهش تلاش نکرده نه بعد 6 7 سال تازه به فکر درس افتاده
    رشته های علوم پزشکی رشته های کاربردی اند و براشون کار هست.رشته عای دیگه حتی برای کار در خارج نیاز به کارفرما هست و طرف نمیاد یه ایرانی با این همه مصیبت برای ثبت اقامت بگیره.

Junior Member

میشه دخانیات برد خوابگاه؟ فرودگاه گیر میدن یا نه؟ عرقیجات و تنباکو ممنوعه؟

بله کار میدن ولی نه به فارق التحصیل های کشورایی که شایدم اسمشم شما نشنیدید ! خیلی از دوستانی که کشور های دیگه درش خوندن حتی ازمون جامع ایران رو پاس نمیکنن توقغ دارید کار پیدا کنند
    مشکل اینه که همه الان فکر میکنن تنها راه واسه درامد پزشکی خوندنه البته راحت ترین راه !
    در مورد رشته های به قول شما عادی همه جا به رشته های مهندسی و مدیریت بیشترین بها و دستمزد پرداخت میشه و فقط ایران و کشور های عقب افتاده مثل ونزالا و ... هست درامد پزشک ها بالاتره فرق کشوری که کسب درامد از سازندگی میکنن و کشوری که از کسالت مردم یه عده سوء استفاده میکنن
    در اخر هرکی صلاح خودشو بهتر میدونه
    یا علی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)