صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: آيا ميشه تا آخرين روز تحصيل به دريافت بورس از استاد اعتماد داشت ؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض آيا ميشه تا آخرين روز تحصيل به دريافت بورس از استاد اعتماد داشت ؟

اين احتمال هست كه مسائلي باعث شه استاد وسط كار بورس رو قطع كنه ؟ اگه بيله اين موارد چي هستند ؟ يعني نميشه به اميد اين پشتوانه مالي خطر كرد و دست خالي رفت ؟ ???
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آيا ميشه تا آخرين روز تحصيل به دريافت بورس از استاد اعتماد داشت ؟

این سوال منم هست. ممنون می شم با تجربه ها نظر بدن.

مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    Western University, Canada

پیش فرض پاسخ : آيا ميشه تا آخرين روز تحصيل به دريافت بورس از استاد اعتماد داشت ؟

برای یکی از دوستای من این اتفاق افتاد و بعد از 2 سال مجبور شد استادشو عوض کنه..........

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

اصلاً به اين چيزا نبايد فكر كرد. نمي دونم والا كم مشغوليت فكري و استرس داري كه به اين چيزا فكر مي كني؟؟؟؟؟
    اگه كاراتو درست و معقولانه انجام بدي تا آخرش fund تمديد مي شه ولي اگه درست كار نكني يا با استاد لج بيفتي ....
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Junior Member

من با نظر ars موافقم. اگه کارتو خوب انجام بدی هيچ اتفاقی برای fund نبايد پيش بياد.
    ايران که نيست!!

Global Moderator

Simon آواتار ها

اي بابا . آدم بايد عاقبت انديش باشه . منم منظورم سرپيچي از استاد نبودا . منظورم مسائلي خارج از حوزه اختيار ما بود مثلا يهو بگن بورس ايراني ها قطع . ???
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نه نمی خواد نگران باشی و اینکه اینقدر عاقبت اندیشی خوبه ولی ممکنه فشار خونت بره بالا اگه بخوای به هر چیزی فکر کنی.
    پس این طوری مثلاً فرانسوی ها و آلمانی ها و ... هم باید نگران باشن "نکنه یه وقت دولتمون با آمریکا چپ بیفته بد بخت بشیم ...."
    همچین مشکلی پیش نخواهد آمد.
    تجربه نشون داده هرچی تحریم و این مسایل شدیدتر شده میزان گرفتن admission و ویزا افزایش پیدا کرده.
    یکی از همکارای من قبل از 11 سپتامبر رفته آمریکا دکترا گرفته می گفت اون موقع خیلی سختتر از حالا ویزا یا fund می دادن به ایرانی ها.
    به نظر من الان یکم وقت داری به روحت آرامش بدی چون تا 2-3 ماه دیگه دوباره استرس مصاحبه ویزا و clearance شروع می شه اگه الانو استراحت نکنی اون موقع از نظر روحی کم می یاری.
    حالا از ما گفتن بود خود دانی
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion

به قول بچه‌ها در این مورد نباید خیلی حساسیت به خرج داد، ولی اگر خیلی دوست دارید بدونید باید بگم که معمولا اساتید فاندی که می‌گیرند برای مدت محدودیه. مثلا ممکنه برای دو سال باشه. در این مدت اگر پول خرج هم نشده باشه، از بین رفته تلقی می‌شه و استاد نمی‌تونه برای هر مدتی که دلش بخواد تمدید کنه. طبیعیه که وقتی پول استاد تموم می‌شه دیگه نمی‌تونه شما رو ساپورت کنه، ولی معمولا اگر دانشجوی خوبی باشید می‌تونید TA بگیرید. البته اساتید خوب معمولا می‌تونند مجددا فاند‌های جدید بگیرند، اما بعضا به طور کلی بودجه‌ی تحقیقاتی کم می‌شه و به دانشگاه‌ها زیاد پول نمی‌دهند. مثلا همین الان این جوریه و خیلی از اساتید فاند ندارند، اما همین الانش تقریبا تمام بچه‌های ایرانی یک نوعی ساپورت دارند. بعضا TA و بعضا RA.

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    اصلاً به اين چيزا نبايد فكر كرد. نمي دونم والا كم مشغوليت فكري و استرس داري كه به اين چيزا فكر مي كني؟؟؟؟؟
    اگه كاراتو درست و معقولانه انجام بدي تا آخرش fund تمديد مي شه ولي اگه درست كار نكني يا با استاد لج بيفتي ....
    بعضی اوقات اصلا وقت نمیکنی درست کار بکنی یا نه ! یکی از دوستان دولتی برای دانشگاه کانادایی پذیرش داشت اما وقتی رسید اونجا استاده گفت من در حال حاضر نمیتونم از نظر مالی ساپورت کنم !! خدا رو شکر توی مدتی که اونجا بود تونست دانشگاهش رو عوض کنه و پذیرش با فاند بگیره.

فکر نمیکنم کسی اونجا با استادا لج بیفته و ....

سلام دوستان

یه سوال دارم. من برای دکترا از یه دانشگاه توی امریکا پذیرش گرفتم و نامه فاندم هم برای ترمهای Fall2016 و Spring 2017 ، به مبلغ ماهیانه 2100 دلار هست. یه جمله هم اضافه شده که:

Funding of the remainder of your program, including possible summer support, is subject to availability of funds or satisfactory progress in the specified program

حالا سوالم اینه که برای ترم های بعد این فاند به چه صورت ادامه پیدا میکنه؟ آیا عموماً ممکنه مشکلی پیش بیاد و فاند رو قطع کنن؟ یا اینکه متن این آفرها معمولا به همین صورت ارسال میشه و فاند رو بعد از اتمام دوره ذکر شده توی نامه، تمدید میکنن؟

پیشاپیش ممنون از کمکتون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)