صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: یک سوال اساسی: اهمیت GRE

Junior Member

پیش فرض GRE برای MS & PhD

نمره GRE من خیلی دور از انتظارم شده.
    735-300-3
    چند تا سوال دارم:
    1. من و برادرم تو امتحان بودیم و هر دو حرف اول اسممون یکسانه. به نظرتون ممکنه که اشتباهی شده باشه؟ if yes چه کار باید کرد؟
    2. امتحان 1feb رو بدم؟
    3. من برای MS چند تا دانشگاه خوب اقدام کردم و مدارک رو براشون فرستادم. (Deadline اوایل ژانویه - با همون GRE توپ). همین طور موقع امتحان کد یکیشون رو وارد کردم. اصولاً معقوله که بهشون mail بزنم و بگم نمرم رو فرستادم ولی اگه قراره به خاطره GRE رد بشه صبر کنید که بعدی داره میاد؟ من شنیدم که نمره GRE برای MS و PhD فرق میکنه و من برای دانشگاه های top دارم برای MS اقدام میکنم. یکی از همون دانشگاه ها Assistant دانشکده که استاد email رو بهش forward کرده بود، جواب داد که رزومه impressive و با فرض GRE خوب قبولی.

چکار کنم؟ خیلی ناراحتم.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : GRE برای MS & PhD

1- نه فکر نمیکنم به جز این موارد تاریخ تولد و reg no. هم هست که احتمال اشتباه رو به صفر میرسونه.
    2- میتونید هم اونو بدید یا CBT بدید
    3- من قبول ندارم که واسه MS و Phd فرق داره هیچ دانشگاهی هم نخوندم این موضوع رو و معمولا نمره زبان واسه graduate program یکی هست. حالا کسی تو MS انتظار نداره شما مثلا مقاله بدید چون در اون حد نیستید ولی زبان دیگه به این مسائل ربطی نداره. راستش واسه دانشگاههای top نمره gre مهم هست وشما نمره ریاضیتون چندان جالب نشده. فرستادن یا نفرستادن نمره البته چندان تفاوتی نداره چ.ن به هر حال اونا در آینده این نمره شما را خواهند دید.این نکته رو در نظر داشته باش که نمره GRE به صورت cumulative ریپورت میشه و شما اگه feb هم امتحان بدی و نمره رو برای دانشگاه ریپورت کنی هر 2 نمره با هم ریپورت میشه و مثل تافل نیست بتونی انتخاب کنی کدوم نمره ریپورت بشه. ولی اگه بفرستی ممکن هست چون پروندت تکمیل هست یک فرصت اظافی بهت بدن تا نمره جدید بفرستی.
    ناراحتی نداره واسه هر کسی ممکن هست این مورد پیش بیاد.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

اضافه کنم که من MS دارم. 3 تا مقاله submit کردم برای ژورنال و n تا مقاله accept شده برای کنفرانس داخلی و خارجی دارم. 2 تا کتاب ترجمه شده و n تا کار تحقیقاتی که با استادم همکاری کردم.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

این که شما رزومه خوبی دارید خیلی خوب هست و موثر خواهد بود ولی خوب ریاضی 730 واسه دانشگاههای خوب به هیچ وجه قابل قبول نیست و حداقل تو گرفتن fund خیلی تاثیرگذار هست اما ممکن هست به خاطر رزومه خوبتون بتونید ازشون واسه یک امتحان gre دیگه وقت بگیرید. مخصوصا چون میخواید واسه Ms اقدام کنید و رزومه خوبی دارید میتونه کمک کنه.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Senior Member

marieiq عزيز، با توجه به کاراي که شما کردين و مقالاتي که دادين، سعي کنين که با استادا تماس بگيرين و يک جوري بيان کنين که واسه امتحان شرايط بدي داشتين و اتفاقي بوده. و اونا رو مطمئن کنين که قابل جبرانه.
    اينکه GRE واسه تاپ ها مهمه، بايد يک نکته رو اضافه کرد که هميشه استثنا هم هست. من کسي رو مي شناسم که بدون امتحان Gre رفته MIT. شمام اين کاراتون اگه واقعا ارزشمند باشه، واسه اونا قابل قبوله. پس نا اميد نشين و سعي خودتون رو بکنين.

Senior Member

پیش فرض یک سوال اساسی: اهمیت GRE

من تا حالا نتونستم بفهمم این امتحان GRE با وجود اینکه مثلا قسمت Verbal در مورد خارجیها اطلاعات استانداردی در مورد دانش زیان نمی ده (اینو حتی تو Wikipedia و بعضی وب سایتها بهش اشاره شده) برای دانشگاههای آمریکایی چه اهمیتی داره؟ واقعا به نظر شما Graduation Committee ها با وجود اینکه این واقعتها رو می دونند بازم به GRE اهمیت می دن؟ تو بخش Biomedical Engineering دانشگاه Johns Hopkins نوشته که ماروی GRE اصلا داوری نمی کنیم هر چند خواسته نمره GRE عمومی رو بفرستن. واقعا اهمیت این امتحان چقدره؟

shahriar
    Guest

پیش فرض پاسخ : یک سوال اساسی: اهمیت GRE

ببین دوست عزیز حرفت درسته واقعا از یک دانشجوی خارجی نمیشخ انتظار gre بالایی داشت ! اما بحث اینکه دانشگاها با دریایی از متقاضیان مواجهند و این رقابت وقتی شدید تر میشه که بحث fund بیاد وست ! پس اگه چندین نفر شرایط مشابه شما رو داشته باشند اون ها بر اساس یه فاکتوری باید یه نفر رو انتخاب کنند یا نه ؟
    متاسفانه در کشور هایی مثل چین که بعضا با تقلب نمره های بسیار بالایی تو gre مییارن اون ها فکر می کنن که باید همون انتظار رو از یه ایرانی هم داشته باشند . که باز هم عادلانه نیست.

اما مادامی که شما با یه استاد کاراتو ردیف کردی و اون حاضر باشه ساپورتت کنه دیگه gre هم حالت تشریفاتی پیدا میکنه که دیگه امتیازش تاثیر خیلی بدی نمی ذاره (ممکنه دانشکده بابت همین بهت TA نده )

اما اگه مستقیم apply میکنی و تو اون دانشگاه شناخت قبلی از ایرانی ها وجود نداره طبیعتا در دایره رقابت می افتی که هر چیزی ممکنه تاثیر گذار باشه .

حال اگه شرایط دیگت مثل معدل و اینا خوب باشه هم به مراتب تاثیر گذاره.

Junior Member

همان طوری که بارها هم دوستان گفتند GRE در همه قسمت ها از جمله verbal اصلا به دنبال سنجش توانایی زبان نیست. GRE آزمونی برای سنجش abstract thinking شماست. سیاست دانشگاه ها هم در مقابلش کاملا متفاوت است. بعی جاها یک موضوع کاملا تشریفاتیه و بعضی جاها مهمترین فاکتور ... به هر حال اگر وقت برای GRE دارید از دست ندید و بخونید. بی تاثیر نیست. ضمنا خیلی هم لذت بخشه!

GRE فقط مال خارجیها نیست. آمریکایی هم بخواد بره فوق ازش GRE میخوان. من GRE خیلی دوس دارم
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

yahoo
    Guest

چرا؟ ???

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)