صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 97

موضوع: سوالاتی که در سایر تاپیکهای تالار تحصیل در آمریکا نمی گنجند

Junior Member

پیش فرض سوالاتی که در سایر تاپیکهای تالار تحصیل در آمریکا نمی گنجند

سلام دوستان عذر میخوام نمیدونم سوالم رو جای مناسبی مطرح میکنم یا خیر،اینجا نزدیکترین تاپیک بود به نظرم

شرایط و نحوه ی اپلای دانشگاه های زیادی رو از سایتشون بررسی کردم تاحالا، به نظرم همه مراحل شفاف عنوان شده، سوالم اینه خودم میتونم اقدام کنم یا بهتره اپلای رو بسپارم به موسسات اعرام دانشجو که تجربه ی بیشتری دارند؟
    اگر از طرف موسسات اقدام بشه شانس پذیرش بالاتر میره؟ یکیشون به من قول پذیرش داد (به طوری که نصف مبلغ هزینه رو بعد پذیرش قرار شده پرداخت کنم)
    آیا قدرت و نفوذ و ارتباط ویژه ای با دانشگاه ها دارند که فرایند پذیرش رو راحت تر و شانس رو افزایش بدهند؟

عذرخواهی میکنم اگه طبق فرمت پست اول نمیتونم سوالم رو مطرح کنم...

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط sorenasr4 نمایش پست ها
    سلام دوستان عذر میخوام نمیدونم سوالم رو جای مناسبی مطرح میکنم یا خیر،اینجا نزدیکترین تاپیک بود به نظرم

شرایط و نحوه ی اپلای دانشگاه های زیادی رو از سایتشون بررسی کردم تاحالا، به نظرم همه مراحل شفاف عنوان شده، سوالم اینه خودم میتونم اقدام کنم یا بهتره اپلای رو بسپارم به موسسات اعرام دانشجو که تجربه ی بیشتری دارند؟
    اگر از طرف موسسات اقدام بشه شانس پذیرش بالاتر میره؟ یکیشون به من قول پذیرش داد (به طوری که نصف مبلغ هزینه رو بعد پذیرش قرار شده پرداخت کنم)
    آیا قدرت و نفوذ و ارتباط ویژه ای با دانشگاه ها دارند که فرایند پذیرش رو راحت تر و شانس رو افزایش بدهند؟

عذرخواهی میکنم اگه طبق فرمت پست اول نمیتونم سوالم رو مطرح کنم...

هیچ موسسه ای امتیاز خاصی برای گرفتپ پذیرش از دانشگاههای معتبر امریکا را ندارد. اینها فقط مدارک شما را پست میکنند. خودتون هم میتونید انحام بدهید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    هیچ موسسه ای امتیاز خاصی برای گرفتپ پذیرش از دانشگاههای معتبر امریکا را ندارد. اینها فقط مدارک شما را پست میکنند. خودتون هم میتونید انحام بدهید.
    ممنونم از پاسختون
    دانشگاه هایی که قراره برام انتخاب کنه، با توجه به شرایط تحصیلیم رنک بالای 200 هستند..اگر منظورتون از "معتبر" دانشگاه های تاپ بود
    سوالم اینه امکانش هست تو مکاتبات با دانشگاه ها از ترفندهایی استفاده کنند که شانس پذیرش بالاتر بره؟ یعنی خلاصه کاری کنند که افراد تازه کار و معمولی مثل من قادر به انجامش نباشند.

ApplyAbroad Guru

ممنونم از پاسختون
    دانشگاه هایی که قراره برام انتخاب کنه، با توجه به شرایط تحصیلیم رنک بالای 200 هستند..اگر منظورتون از "معتبر" دانشگاه های تاپ بود
    سوالم اینه امکانش هست تو مکاتبات با دانشگاه ها از ترفندهایی استفاده کنند که شانس پذیرش بالاتر بره؟ یعنی خلاصه کاری کنند که افراد تازه کار و معمولی مثل من قادر به انجامش نباشند.
    نه دوست عزیز ترفندی در کار نیست. اگر تجربه کافی داشته باشند ممکنست مثلا در جمع آوری مدارکتان دقیق تر عمل کنند ولی در نهایت کاری نیست که خودتان هم قادر به انجامش نباشید. روی همین فروم ببینید همه خودشان اقدام میکنند.

Member alirezashark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Florida

ممنونم از پاسختون
    دقیقا همون طور که Ghlobe عزیز فرمودند این موسسات هیچ گونه مزیتی نسبت به این که خود شما انجام بدید ندارن. کلا در دانشگاه های امریکا توانایی های فردی شما ملاک پذیرش هست نه توصیه یک فردی و شرکت که هیچ سمتی هم ندارند در دانشگاه.
    شما برای فرآیند پذیرش باید ۱. امتحان GRE و TOEFL بدی با و نمره خوب کسب کنی. ۲. مدارکت رو ترجمه کنی و اسکنشون رو برای آپلود آماده کنی. ۳. با توجه به رزومت چندین دانشگاه رو انتخاب کنی که احتمال میدید با شرایط شما همخوان هستند ۴. وارد قسمت مربوطه بشید و اطلاعات خودتون رو وارد کنید و مدارک مربوطه رو آپلود کنید ۵. اپلیکیشن فی رو پرداخت کنید ۶. منتظر جواب دانشگاه ها بمونی.
    پس برای قسمت
    ۱. اصولا کسی به جز شما نمیتونه امتحان بده
    ۲. میدید دارالترجمه
    ۳. بازم خودتون انجام میدید. نهایتا در همین فروم در قسمت هایی شبیه شانس پذیرش شرایطتون رو میگید و دوستان راهنمایی تون میکنن، اونم توسط بچه هایی که این راه رو رفتن و نه کارمندان معمولی یه موسسه با اطلاعات ناکاقی
    ۴. Piece of cake هر اپلیکیشن نهایتا یک ساعت زمان بخواد پر کردنش
    ۵. شرکت هایی که تو همین فروم در قسمت خدمات آگهی دهندگان هست رو ببینید و نظرات کاربران رو بخونید و از طریق اون ها انجام بدید پرداخت رو به راحتی
    ۶. شاید در این مرحله موسسات بتونن کمک کنن و به همراه شما منتظر بمونن و گاها دلداری هم بدن.
    پس در کل نیازی به این شرکت ها نیست مگر اینکه شما حوصله و زمان و ... نداشته باشید که بحثش جداست
    ولی...... برای اپلای و پذیرش از دانشگاه های خوب ّشرط اول قدم آنست که مجنون باشیّ یعنی واقعا بخوای و همه سختی هاش رو به جون بخری
    موفق باشید
    Dreams Don't Work Unless You Do

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezashark نمایش پست ها
    دقیقا همون طور که Ghlobe عزیز فرمودند این موسسات هیچ گونه مزیتی نسبت به این که خود شما انجام بدید ندارن. کلا در دانشگاه های امریکا توانایی های فردی شما ملاک پذیرش هست نه توصیه یک فردی و شرکت که هیچ سمتی هم ندارند در دانشگاه.
    شما برای فرآیند پذیرش باید ۱. امتحان GRE و TOEFL بدی با و نمره خوب کسب کنی. ۲. مدارکت رو ترجمه کنی و اسکنشون رو برای آپلود آماده کنی. ۳. با توجه به رزومت چندین دانشگاه رو انتخاب کنی که احتمال میدید با شرایط شما همخوان هستند ۴. وارد قسمت مربوطه بشید و اطلاعات خودتون رو وارد کنید و مدارک مربوطه رو آپلود کنید ۵. اپلیکیشن فی رو پرداخت کنید ۶. منتظر جواب دانشگاه ها بمونی.
    پس برای قسمت
    ۱. اصولا کسی به جز شما نمیتونه امتحان بده
    ۲. میدید دارالترجمه
    ۳. بازم خودتون انجام میدید. نهایتا در همین فروم در قسمت هایی شبیه شانس پذیرش شرایطتون رو میگید و دوستان راهنمایی تون میکنن، اونم توسط بچه هایی که این راه رو رفتن و نه کارمندان معمولی یه موسسه با اطلاعات ناکاقی
    ۴. Piece of cake هر اپلیکیشن نهایتا یک ساعت زمان بخواد پر کردنش
    ۵. شرکت هایی که تو همین فروم در قسمت خدمات آگهی دهندگان هست رو ببینید و نظرات کاربران رو بخونید و از طریق اون ها انجام بدید پرداخت رو به راحتی
    ۶. شاید در این مرحله موسسات بتونن کمک کنن و به همراه شما منتظر بمونن و گاها دلداری هم بدن.
    پس در کل نیازی به این شرکت ها نیست مگر اینکه شما حوصله و زمان و ... نداشته باشید که بحثش جداست
    ولی...... برای اپلای و پذیرش از دانشگاه های خوب ّشرط اول قدم آنست که مجنون باشیّ یعنی واقعا بخوای و همه سختی هاش رو به جون بخری
    موفق باشید
    من فقط این رو اضافه می کنم که باید یه انگیزه نامه خوب بنویسید (SOP) - نوشتن این قسمت کار میبره. ضمنا باید تلاش کنید قبل از اقدام یا در حین اپلی با استادا تماس بگیرید و نظرشون رو جلب کنید. این قسمت نیاز به نامه نگاری هوشمندانه داره و هنر نوشتن رزومه به شکل خوب.

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

پیش فرض پاسخ : سوالاتی که در سایر تاپیکهای تالار تحصیل در آمریکا نمی گنجند

تنها کاری که این موسسات میکنن اینه که دانشگاه های با رنک پایین رو براتون انتخاب میکنن که شانس زیادی برای قبولی داشته باشین. معمولا هم پذیرش بدون فاند میگیرن.
    من مسئول حرف هایی هستم که می زنم نه برداشتی که دیگران از حرف هایم می کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial and Systems Engineering‏

سلام
    سوال من تفاوت زیادی با بحث قبلی داره منتها جای مناسبی برای مطرح کردنش نیافتم و اینجا میپرسم
    آیا یک خانم با یه بچه 1.5 سال و همسرش (که نمیخواد اونجا تحصیل کنه)، میتونه از پس کارهای دانشجویی در دوران دکتری بر بیاد؟ در کل چه مشکلاتی در پیش خواهد بود؟ آیا فرصت بچه داری و خانه داری در کنار تحصیل وجود داره؟
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط goodlouce نمایش پست ها
    سلام
    سوال من تفاوت زیادی با بحث قبلی داره منتها جای مناسبی برای مطرح کردنش نیافتم و اینجا میپرسم
    آیا یک خانم با یه بچه 1.5 سال و همسرش (که نمیخواد اونجا تحصیل کنه)، میتونه از پس کارهای دانشجویی در دوران دکتری بر بیاد؟ در کل چه مشکلاتی در پیش خواهد بود؟ آیا فرصت بچه داری و خانه داری در کنار تحصیل وجود داره؟
    سپاس
    سلام . حقيقتش اين مساله كاملا شخصيه و به نوع برنامه ريزي شما بستگي داره و لي خب چون فرزندتون كمسال هست و به مراقبت بيشتري نياز داره مسلما وقتي زيادي ازتون ميگيره.....موفق باشين.
    رمز موفقيت اونكه وقتي همه دارن نقش همديگه رو بازي ميكنن تو با تمام وجود نقش خودت رو بازي كني!

Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس آی تی

سلام. ببخشید مقطع دکترا در آمریکا چند واحد و چند درس در هر ترم باید بگذرانیم؟ یعنی مثلا 3 ترم اول درسه و ترم چهارم امتحان جامع و دو سال بعد پروژه؟ مثل ایرانه؟ مرسی

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)