صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 97

موضوع: سوالاتی که در سایر تاپیکهای تالار تحصیل در آمریکا نمی گنجند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالاتی که در سایر تاپیکهای تالار تحصیل در آمریکا نمی گنجند

نقل قول نوشته اصلی توسط e133218228 نمایش پست ها
    سلام. ببخشید مقطع دکترا در آمریکا چند واحد و چند درس در هر ترم باید بگذرانیم؟ یعنی مثلا 3 ترم اول درسه و ترم چهارم امتحان جامع و دو سال بعد پروژه؟ مثل ایرانه؟ مرسی
    بستگی به دانشگاه و دانشکده داره. حتی ایران هم همه جا یه جور نبود. بعضی جاها همونطور که گفتید چند ترم اول درسه و بعد امتحان جامع و بعد پروژه و بعد دفاع. بعضی جاهای دیگه اصلا امتحان جامع ندارن. بعضی جاها پروژه رو از همون ترم اول شروع میکنید در کنار درس. خلاصه فرق داره ولی کلا چیز عجیب غریبی نیست که به خاطرش خودتون رو به دغدغه بندازید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالاتی که در سایر تاپیکهای تالار تحصیل در آمریکا نمی گنجند

سلام ایا اپلای برای دکترای دوم در رشته غیر مرتبط با دکترای اول که از امریکا اخذ شده در امریکا مجازه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالاتی که در سایر تاپیکهای تالار تحصیل در آمریک

با سلام

من یک ماه پیش برای PhD از یک دانشگاه آمریکایی اقدام کردم و قبول شدم. offer نهایی را هم قبول کردم و الان I-20 ام از این دانشگاه در حال صدور است.

اخیرا در دانشگاه آمریکایی دیگری هم برای PhD قبول شده ام. رتبه این دانشگاه بهتر و فاند پیشنهادی هم بیشتر از دانشگاه اول است. (خبر پذیرش را دیر به من رساندند. اول برای مستر پذیرش بدون فاند داده بودند.)

با توجه به این شرایط و اینکه آفر دانشگاه اول را قبول کرده ام و I-20 ام از آنجا تقریبا آماده است، آیا می توانم آفر دانشگاه دوم را هم قبول کنم؟ و در نهایت با I-20 یکی از این دانشگاه ها برای ویزا اقدام کنم؟

سپاس

Junior Member

یه سوال. برای کسی که تی ای 9 ماه تعلق بگیره آیا باید برای تابستون تیویشن فی پرداخت کنه، یا اینکه فقط فاند نداره و باید هزینههای زندگی رو خودش بده؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط lmnop نمایش پست ها
    یه سوال. برای کسی که تی ای 9 ماه تعلق بگیره آیا باید برای تابستون تیویشن فی پرداخت کنه، یا اینکه فقط فاند نداره و باید هزینههای زندگی رو خودش بده؟
    اگه واحدی بر نداری که نمی خواد توییشن فی بدی. ولی غالباً توی تابستون هم کلاس TA هست فقط باید دنبالش باشی یا از دپارتمان های دیگه بپرسی.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

سلام دوستان عزیز.
    نمیدونستم سوالم رو کجا مطرح کنم. امیدوارم اینجا جایی باشه که من جوابم رو بگیرم.
    برنامه اصلی من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا برای آمریکا بود تا اینکه ترامپ قانون های جدید محدودیت ویزا رو گذاشت. پارسال بخاطر نمره پایین gre علی رغم داشتن رزومه خیلی خوب اپلای نکردم و همچنان دارم واسه gre میخونم. هدفم هم حتما دانشگاه های top 100بود. امسال میخام برای کانادا اقدام کنم علی رغم میل باطنیم. و با اینکه Mcgill و ubc و british Columbia خیلی هاشون gre نمیخان من همچنان دارم میخونم که برام یه نقطه مثبت تلقی بشه.
    دوستان من در آمریکا و اساتیدم میگن دیگه آمریکا خیلی سخت آفر میده به ایرانی ها به خاطر ویزا. واسه همین متعجم که چطور بچه ها هنوز امید دارن واسه آمریکا و میان پروفایل شانس پذیرش میذارن. از طرفی تو نتایج پذیرش که نگاه کردم دیدم که امسال آمار قبولی خیلی هم بالا نبوده واسه آمریکا. حتی کسی رو میشناسم که با وجود نمره 320 جی آر ای و 112 تافل و معدل خوب از دانشگاه های خوب تهران نتونست پذیرش بگیره.
    آیا به نظر شما همچنان تلاش کردن برای آمریکا فایده ای داره؟ آیا فکر میکنید با وجود نمرات و رزومه خوب ممکنه بازم شانس کم باشه؟ واقعا نمیدونم خوندنم واسه gre عبس هست یا نه!!! چون هم امتحان سختی هست تو قسمت وربال و هم معلوم نیست که اصلا بالاخره به درد من بخوره یا نه.برنامه اصلی من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا برای آمریکا بود تا اینکه ترامپ قانون های جدید محدودیت ویزا رو گذاشت. پارسال بخاطر نمره پایین gre علی رغم داشتن رزومه خیلی خوب اپلای نکردم و همچنان دارم واسه gre میخونم. هدفم هم حتما دانشگاه های top 100بود. امسال میخام برای کانادا اقدام کنم علی رغم میل باطنیم. و با اینکه Mcgill و ubc و british Columbia خیلی هاشون gre نمیخان من همچنان دارم میخونم که برام یه نقطه مثبت تلقی بشه.
    دوستان من در آمریکا و اساتیدم میگن دیگه آمریکا خیلی سخت آفر میده به ایرانی ها به خاطر ویزا. واسه همین متعجم که چطور بچه ها هنوز امید دارن واسه آمریکا و میان پروفایل شانس پذیرش میذارن. از طرفی تو نتایج پذیرش که نگاه کردم دیدم که امسال آمار قبولی خیلی هم بالا نبوده واسه آمریکا.
    آیا به نظر شما همچنان تلاش کردن برای آمریکا فایده ای داره؟ آیا فکر میکنید با وجود نمرات و رزومه خوب ممکنه بازم شانس کم باشه؟ واقعا نمیدونم خوندنم واسه gre عبس هست یا نه!!! چون هم امتحان سختی هست تو قسمت وربال و هم معلوم نیست که اصلا بالاخره به درد من بخوره یا نه.

Junior Member

سلام به نظر من GRE رو بخون و چند تا دانشگاه آمریکا هم در کنار دانشگاه های کانادا بزن. اگر نکنی پشیمون میشی. به هر حال اگه برای 2018داری اقدام میکنی وقت تا اون موقع زیاده. اصلا بعید نیست مثل نیکسون تا یک سال دیگه اصلا رئیس جمهور باشه این ترامپ. معلوم هم نیست اصلا فرمان هایی که میده بعدا به قانون تبدیل بشه. در کل هم به نظر من اگر برای PhD اقدام میکنی، موارد دیگه ای هم موثر هست. مثلا فیلد تحقیقاتی و مقالاتی که چاپ کردی که میتونه GRE پایین رو کاملا پوشش بده. به هر حال خیلی دانشگاه ها هم استاد محور هستند که در این صورت استاد اگر از مقالاتت خوشش بیاید خیلی کاری با GRE پایین نداره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Brainy نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    نمیدونستم سوالم رو کجا مطرح کنم. امیدوارم اینجا جایی باشه که من جوابم رو بگیرم.
    برنامه اصلی من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا برای آمریکا بود تا اینکه ترامپ قانون های جدید محدودیت ویزا رو گذاشت. پارسال بخاطر نمره پایین gre علی رغم داشتن رزومه خیلی خوب اپلای نکردم و همچنان دارم واسه gre میخونم. هدفم هم حتما دانشگاه های top 100بود. امسال میخام برای کانادا اقدام کنم علی رغم میل باطنیم. و با اینکه Mcgill و ubc و british Columbia خیلی هاشون gre نمیخان من همچنان دارم میخونم که برام یه نقطه مثبت تلقی بشه.
    دوستان من در آمریکا و اساتیدم میگن دیگه آمریکا خیلی سخت آفر میده به ایرانی ها به خاطر ویزا. واسه همین متعجم که چطور بچه ها هنوز امید دارن واسه آمریکا و میان پروفایل شانس پذیرش میذارن. از طرفی تو نتایج پذیرش که نگاه کردم دیدم که امسال آمار قبولی خیلی هم بالا نبوده واسه آمریکا. حتی کسی رو میشناسم که با وجود نمره 320 جی آر ای و 112 تافل و معدل خوب از دانشگاه های خوب تهران نتونست پذیرش بگیره.
    آیا به نظر شما همچنان تلاش کردن برای آمریکا فایده ای داره؟ آیا فکر میکنید با وجود نمرات و رزومه خوب ممکنه بازم شانس کم باشه؟ واقعا نمیدونم خوندنم واسه gre عبس هست یا نه!!! چون هم امتحان سختی هست تو قسمت وربال و هم معلوم نیست که اصلا بالاخره به درد من بخوره یا نه.برنامه اصلی من برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا برای آمریکا بود تا اینکه ترامپ قانون های جدید محدودیت ویزا رو گذاشت. پارسال بخاطر نمره پایین gre علی رغم داشتن رزومه خیلی خوب اپلای نکردم و همچنان دارم واسه gre میخونم. هدفم هم حتما دانشگاه های top 100بود. امسال میخام برای کانادا اقدام کنم علی رغم میل باطنیم. و با اینکه Mcgill و ubc و british Columbia خیلی هاشون gre نمیخان من همچنان دارم میخونم که برام یه نقطه مثبت تلقی بشه.
    دوستان من در آمریکا و اساتیدم میگن دیگه آمریکا خیلی سخت آفر میده به ایرانی ها به خاطر ویزا. واسه همین متعجم که چطور بچه ها هنوز امید دارن واسه آمریکا و میان پروفایل شانس پذیرش میذارن. از طرفی تو نتایج پذیرش که نگاه کردم دیدم که امسال آمار قبولی خیلی هم بالا نبوده واسه آمریکا.
    آیا به نظر شما همچنان تلاش کردن برای آمریکا فایده ای داره؟ آیا فکر میکنید با وجود نمرات و رزومه خوب ممکنه بازم شانس کم باشه؟ واقعا نمیدونم خوندنم واسه gre عبس هست یا نه!!! چون هم امتحان سختی هست تو قسمت وربال و هم معلوم نیست که اصلا بالاخره به درد من بخوره یا نه.

Junior Member

سلام،
    من نمیدونم سوالم رو کجا می تونم مطرح کنم به همین خاطر اینجا می نویسم:
    سوال من اینه که بنظرتون برای کسی که با گرین کارت وارد آمریکا شده و مدرک مهندسی از دانشگاه دولتی تهران داره با 10 سال سابقه کار، ولی موفق نشده توی آمریکا کار پیدا کنه بهتره یه لیسانس دیگه بخونه تو آمریکا یا فوق لیسانس؟ شانس کار پیدا کردن با لیسانس مهندسی از ایران و فوق مهندسی مدیریت پروژه توی آمریکا چقدره؟ وقت تلف کردنه یا نه؟ ممنون میشم اگر نظری دارید بفرمایید.
    No mountain is too high for me to climb it

نقل قول نوشته اصلی توسط شاپرك نمایش پست ها
    سلام،
    من نمیدونم سوالم رو کجا می تونم مطرح کنم به همین خاطر اینجا می نویسم:
    سوال من اینه که بنظرتون برای کسی که با گرین کارت وارد آمریکا شده و مدرک مهندسی از دانشگاه دولتی تهران داره با 10 سال سابقه کار، ولی موفق نشده توی آمریکا کار پیدا کنه بهتره یه لیسانس دیگه بخونه تو آمریکا یا فوق لیسانس؟ شانس کار پیدا کردن با لیسانس مهندسی از ایران و فوق مهندسی مدیریت پروژه توی آمریکا چقدره؟ وقت تلف کردنه یا نه؟ ممنون میشم اگر نظری دارید بفرمایید.
    در مورد شرایط کار بچه‌های دیگه بهتر می‌تونن نظر بدن، اما خوبی تحصیلات تکمیلی اینه که به هر حال شانس بیشتری برای گرفتن فاند هست و با توجه به اینکه دوره مستر هم دو ساله است، زودتر می‌شه وارد دنیای کار شد.

سلام ، برای شروع مهاجرت به آمریکا باید چه کار کرد؟ اصلا از ایران مستقیما میشه رفت آمریکا؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)