نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اطلاعات مهم درباره GRE Subject (قبل از پرسیدن سوال لطفا این تاپیک رو مطالعه بفرمایید)

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

Lightbulb اطلاعات مهم درباره GRE Subject (قبل از پرسیدن سوال لطفا این تاپیک رو مطالعه بفرمایید)

دوستان عزیزم،
    هدف بنده از این پست، این هست که اطلاعاتم رو درباره آزمون جی آر ای سابجکت با شما در میون بذارم.

GRE Subject در رشته های زیر برگزار میشه.
    لینک رشته ها در سایت ETS:
    https://www.ets.org/gre/subject/about/content/
    بیشتر دانشگاههای امریکا و یه سری از دانشگاههای کانادا، نمره جی ار ای سابجکت رو برای رشته های مربوطه خواهند خواست.
    اما من این رو بر اساس پرس و جو از اهالی مطلع میخوام عرض کنم، که اگر شما معدل پایینی دارین (یا معدل پایین ندارین و میخواین رزومتون رو کاملا پربار کنین)، و دارین برای اروپا اپلای میکنین، داشتن نمره بالا در ازمون جی آر ای سابجکت (نمره درصدی بالای 90%، یعنی از 90 در صد امتحان دهنده ها نمره بهتری بگیرید) وزن خیلی خیلی بالایی به رزومه شما خواهد داد و خیلی براتون خوبه. دلیلش اینه که اونا اطلاعی از سطح دانشگاه های ما ندارن و این ازمون یه تراز بندی استاندارد براشون محسوب می شه.
    امتحان جی آر ای سابجکت هر سال سه بار در دو مرکز سازمان سنجش (تهران) و اصفهان برگزار میشه.
    تاریخهای امتحان و مراکز امتحان در این لینک قرار دارن:
    http://www.ets.org/gre/subject/register/centers_dates/
    دقت کنیم که امتحان جی ار ای سابجکت Paper-based (کاغذی) هست. یعنی شما میرین سر جلسه و برگه پاسخنامه خواهید داشت و مطلقا با کامپیوتر سر و کار نخواهید داشت سر جلسه امتحان.
    برای کنسل کردن یا تغییر دادن زمان امتحان میتونین ازین لینک استفاده کنین:
    http://www.ets.org/gre/subject/register/change/
    درباره نحوه نمره دهی:
    http://www.ets.org/gre/subject/scores/

برای رشته شیمی که مطمئن هستم سوالات پنج گزینه ای هست، و اکثرا 130 سواله و 170 دقیقه زمان داریم که به سوالات پاسخ بدیم.
    دوستان دقت کنید: در جی ار ای سابجکت، هر چهار سوال غلط، یک سوال صحیح رو از بین میبره. پس شانسی نزنید!!
    ضمنا برگه های پاسخنامه ها میره احتمالا ترکیه یا آلمان و اونجا صحیح میشه.

برای کسانی که مستر کارت و... ندارن، راهی که وجود داره اینه که از شرکت هایی مثل سهند و... (که تو این سایت هم اگهی دارن ) استفاده کنن.
    در واقع شما میرین سایت این شرکت ها، اکانت میسازین، بعد وارد پروفایلتون میشین، اول حسابتون رو شارژ میکنین، بعد از همون پروفایل خودتون تو اون سایت، وارد خود سایت ای تی اس میشین، ثبت نام رو انجام میدین و بعد براتون تاییدیه میاد. دستورالعمل ها همه در سایت این شرکت ها هست و به راحتی انجام میشه. اون بخش اصلا نگرانی نداره.
    و حتما میدونین که باید اول تو سایت خود ETS ثبت نام کنین. اگه اکانت تافل دارین، از همون اکانت میتونین استفاده کنین.

نمره امتحان جی آر ای سابجکت به صورت کاغذی دم در خونه شما نمیاد!
    حتی دیگه سازمان سنجش هم نمیره !!! و فقط از طریق پروفایل خودتون میتونین مشاهده کنین نمرتونو.
    بعد از ثبت نام در سایت ETS و پرداخت مبلغ و گرفتن تاییدیه، کسانی که تو مرکز سازمان سنجش (NOET) امتحان دارن، باید تو سایت خود سازمان سنجش هم ثبت نام کنن، به این منظور، میرین سایت Sanjesh.org، و اونجا وارد بخش جی ار ای میشین و ثبت نام میکنین. ثبت نامش آسونه. آپلود عکس و ایمیل و نوع ازمون و... هست.
    بعد میرین ایمیلتونو (که آدرسشو تو سایت ای تی اس دادین) رو چک میکنین، دوباره برمیگردین سایت ای تی اس، برای گرفتن Admission Ticket، تا جایی که اطلاع دارم این ادمیشن تیکت بعد از اینکه شما تو سایت ای تی اس ثبت نام کردین براتون گزینه اش فعال میشه، یعنی یه ایمیل تایید برای شما میاد، شما تو اون ایمیل تایید یه registration number دارین، اون و یه سری کدهای دیگه به علاوه کد محل امتحان و نام امتحان رو تو پروفایل خودتون تو سایت ای تی اس وارد میکنین و ادمیشن تیکت رو از پروفایلتون تو خود سایت ای تی اس پرینت میگیرین.
    لطفا دقت شود: این Admission ticket خیلی مهمه. سر جلسه امتحان هم از شما خواهند خواست. باید داشته باشینش. پس جدی بگیرینش.
    حالا، برای اینکه از سهمیه تون استفاده کنین و لیست دانشگاههایی که میتونین درخواست کنین ای تی اس به صورت رایگان نمره شما رو بهشون ریپورت کنه، رو مشخص و اعلام کنین، بعد از گرفتن ادمیشن تیکت، تو دو صفحه آخرش، شما یه فرمی رو میبینین که توش لیست دانشگاه های مقصد که میخواین نمره به اونها به صورت رایگان ریپورت شه رو وارد میکنین، اونو اسکن میکنین و به تلفن زیر فکس میکنین:
    1-610-290-8975
    و البته، برای محکم کاری یه سری از دوستان ایمیل هم کردن به سایت خود ای تی اس (محکم کاریه دیگه).
    برای اینکه بدونین که تا کی (تا چند وقت قبل از آزمون) میتونین نمره ها رو به صورت رایگان ریپورت کنین، از این لینک کمک بگیرین.
    https://www.ets.org/gre/subject/faq/

خب حالا میرسیم به جلسه امتجان:
    یادتون نره، سر جلسه مداد نرم و پاک کن ببرین با خودتون (آخه یه عده نیاورده بودن!!!)
    من دارم درباره سازمان سنجش که درست زیر پل کریمخانه صحبت میکنم.
    اول اینکه حتما دو مدرک شناسایی همراهتون باشه.
    بیشترم شد خوبه!
    و اینکه روز آزمون ما، ما رو سکیوریتی چک نکردن. محترمانه ازمون خواستن که گوشی رو خاموش کنیم، بذاریم تو کیف، کیفو بذاریم زیر پامون. قبل وارد شدن به سالن آزمون هم مدارک شناساییمون رو خواستن، یه نگاه انداختن به مدارکمون و ما وارد سالن امتحان شدیم. اصلا مثل امیربهادر نیست که ساعت و انگشتر و حلقه و نمیدونم دستبند و پول و کارت و همه رو باید دربیاری از دستت و جیبت و سایر موارد.
    امتحان تو سالن کنفرانس بود (طبقه اول).
    فاصله امتحان دهنده ها از هم کمه. ولی اینطوری نیست که مثلا دو تا داوطلب فیزیک کنار هم باشن و اینکه شما اصلا حس نمیکنین که ای وای چقدر فاصله تون از بقیه کمتره! ادم حس میکنه همه چی نرمال و اکی هست (نظر شخصی).
    بهمون آب و آب میوه و یه کیک دادن. پس نیازی به خریدن آب معدنی در لحظات اخر نیست.
    اول یه نفر پشت میکروفون قرار میگیره و از همه خواهش میکنه که پا به پای ایشون دستورالعمل ها رو بخونن و اطلاعات شخصی رو وارد کنن (و در واقع راهنمایی ایشون کمک کننده و مفید هست، پس با ایشون پیش برین).
    بعد یه ساعت بزرگ تصویرش میفته روی دیوار، و شما دیگه نیازی ندارین هر لحظه به ساعتتون نگاه کنین.
    یه فرمی رو میزتون هست که باید اون رو پر کنین، اون فرم رو خود سازمان سنجش نگه میداره. بعد میان ازتون ادمیشن تیکت هاتونو میگیرن و اون فرم ها رو برمیدارن از رو میزتون.
    و شما آزمون رو شروع میکنین. دقت شود که ماشین حساب نباید ببرین با خودتون.
    اینو هم بگم، انتظار بودن سر و صدا رو داشته باشین و از الان خودتونو اماده کنین، مثالی از سر و صدا: وجود آقای وانتی، از حدود ساعت ده، ایشون میان (یا یه ربع به ده) و یه ریز میگن: لوازم منزل، خرده ریز منزل، اهن الات: خریدارم
    مورد بعدی اینه که چون من امیربهادر هم آزمون داشتم، میتونم مقایسه کنم، تو امیربهادر شما به هیچ وجه حضور محسوس مراقبین رو حس نمیکنین، به حدی این عزیزان آسته قدم برمیدارن و که متوجه نمیشین هستن. ولی تو سنتر سنجش ممکنه اینطوری نباشه، البته اکثریت مراقبین آروم هستن و رعایت میکنن، ولی به هر حال، سر و صداشون بیشتر از مراقبین امیر بهادر هست (مقایسه، نظر شخصی).
    بعد از آزمون هم برگه های پاسخنامه و سوال رو تحویل میدین و تموم میشه.

نتیجه امتحان تقریبا شش هفته بعد (طبق اعلام مسئولین خود سازمان سنجش) در پروفایل شما در ETS به صورت پی دی اف اعلام خواهد شد.
    موفق باشید دوستان
    پی نوشت: از دوستان عزیزم که این اطلاعات رو در اختیار من قرار دادن، از جمله Rtrt ، Payizan_2000 ، SO3 ، Sina0077 تشکر میکنم و براشون آرزوی موفقیت در همه مراحل زندگیشون رو دارم.
    پی نوشت 2: از نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما دوستان عزیزم برای ارتقای این تاپیک استقبال میشه. لطفا بهم پیام خصوصی بزنین. ممنونم
    ویرایش توسط Sina0077 : April 24th, 2016 در ساعت 07:30 PM

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)