صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 32

موضوع: رنکینگ دانشگاههای ایران در رشته فیزیک

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاههای ایران در رشته فیزیک

میشه رتبه ی دانشگاه آزاد نور رو هم بگید :دی

بچه ها شرایط فیزیک اتمی و مولکولی دانشگاه تهران به چه صورتی هستش؟؟
    من 5 سال پیش توو این رشته ی دانشگاه تهران قبول شدم ولی با فشار های اطرافیان که با اساتید خود دانشکده فیزیک صحبت کرده بودند و با هم آشنا بودند و اونا گفته بودند که اینجا از شریف خیلی پایین تر هستش من مجبور شدم انتقالی بگیرم به مهندسی برق دانشگاه زنجان.
    بی وقفه کار کن ........ توانایی و قابلیت کسب کن
    به دیگران کمک کن ....... و خوشبختی یعنی این
    آنگاه که در این راه لحظه ای خدا را فراموش نکرده باشی. (Please Press Ctrl+A)

Member

البته من رشتم فیزیک نیست و از اون جا که تا حالا بین دانشگاه های ایران رشته به رشته رنک گرفته نشده به نظرم بهترین منبع ممکن اطلاعیه سال 89-90 دانشگاه شریف درباره پذیرش بدون کنکور در کارشناسی ارشد هست که خب رو سایت این دانشگاه هست و من فقط دانشگاه های ذکر شده در رشته فیزیک که دانشجوهاش در صورت داشتن شرایط میتونن وارد دانشگاه شریف بشن رو میزارم:

Junior Member

سلام دوستان روزتون خوش
    اگه امکان داشته باشه میخواستم بدونم چه دانشگاههای تو ایران تو زمینه گرانش کار میکنن
    تو دفترچه که دانشگاه های
    1- تهران گرانش
    2-اصفهان (یا صنعتی اصفهان) گرانش و ریاضی فیزیک
    3-تربیت معلم اذربایجان گرانش
    4-دانشگاه کردستان نظری
    فقط این دانشگاهه تو زمینه گرانش کار میکنن ؟
    وضعیت کدومشون بهتره از نظر اساتید؟قوی بودن کادر تحقیقاتی؟
    من سایت دانشگاهها رو که نگاه کردم و اساتیدی رو که هستن
    1-تو دانشگاه تهران کسی که وقعا گرانش کار اصیل باشه نبود بیشتر اسمی از گرانش بود تا چیز دیگه ای
    2-دانشگاه صنعتی اصفهان رو بخاطر دوری راهش نمیتونم برم پس خطش زدم
    3- تو دانشگاه تربیت علم آذربایجان یکی از اساتید به اسم دکتر دارابی کارای زیادی تو مقالاتشون که تو سایت www.arxiv.org بود در زمینه گرانش هست وخیلی به زمینه های که من علاقه دارم نزدیکه
    4-دانشگاه کردستان که شنیدم اساتیدش یکم گیر میدن
    ویرایش توسط hamman : July 21st, 2011 در ساعت 10:58 PM

I studied Physics in Isfahan and I am sure it doesn't have a good rank in Gravity but in Condensed matter and atomic has something to say.
    .

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

سلام.رتبه ی دانشگاه تهران و ملی (بهشتی) از نظر رنکینگ در رشته های علوم پایه تفاوت زیادی دارن؟از این جهت می پرسم چون از اشخاص معتبری در امریکا پرسیدم و گفتن سطح علمی رشته های علوم پایه بهشتی در حد خیلی خوبیه در سطح ایران
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

Junior Member

ممنون می شم دوستان اگه نظرات خودتون رو هم به بنده انتقال بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط lf8059 نمایش پست ها
    سلام دوستان روزتون خوش
    اگه امکان داشته باشه میخواستم بدونم چه دانشگاههای تو ایران تو زمینه گرانش کار میکنن
    تو دفترچه که دانشگاه های
    1- تهران گرانش
    2-اصفهان (یا صنعتی اصفهان) گرانش و ریاضی فیزیک
    3-تربیت معلم اذربایجان گرانش
    4-دانشگاه کردستان نظری
    فقط این دانشگاهه تو زمینه گرانش کار میکنن ؟
    وضعیت کدومشون بهتره از نظر اساتید؟قوی بودن کادر تحقیقاتی؟
    من سایت دانشگاهها رو که نگاه کردم و اساتیدی رو که هستن
    1-تو دانشگاه تهران کسی که وقعا گرانش کار اصیل باشه نبود بیشتر اسمی از گرانش بود تا چیز دیگه ای
    2-دانشگاه صنعتی اصفهان رو بخاطر دوری راهش نمیتونم برم پس خطش زدم
    3- تو دانشگاه تربیت علم آذربایجان یکی از اساتید به اسم دکتر دارابی کارای زیادی تو مقالاتشون که تو سایت www.arxiv.org بود در زمینه گرانش هست وخیلی به زمینه های که من علاقه دارم نزدیکه
    4-دانشگاه کردستان که شنیدم اساتیدش یکم گیر میدن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    engineering science - university of tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط jjzzll نمایش پست ها
    قابل توجه دوستان
    دانشگاه امیرکبیر تو زمینه فیزیک پلاسما و لیزر وانرژی بالا خیلی قوی است. همچنین در زمینه مهندسی و فیزیک هسته ای بطوری که اکثر اساتید گروه هسته ای از اعضا سازمان انرژی اتمی اند و رئیس دانشکده یعنی دکتر امراللهی 16 سال رئیس سازمان بوده ویا اکثر روئسای پژوهشکده های سازمان تو دانشکده تدریس می کنند.
    لازم به ذکر در زمینه فیزیک پلاسما و لیزر الکترون آزاد دکتر عباسی و دکتر مراغه چی تو این دانشکده مشغول به کارهای تحقیقاتی هستند (اکثر اساتیدی که در زمینه فیزیک پلاسما در داخل کشور دکتری گرفتند از دانشجویان دکتر مراغه چی هستند از جمله دکتر محسن پور و دکتر میرزانژاد). و در زمینه لیزر نیز دکتر پروین مشغول به کار تحقیقاتی اند که صاحب یک کارخانه تو این زمینه نیز می باشند. در زمینه انرژی بالا دکتر کمانی و در زمینه فیزیک ماده چگال دکتر میرعباس زاده(نانو، و جدیدا فقط تجربی) و دکتر هوشنگ عراقی(در زمینه فیزیک سطح و نانو) مشغول به کار تحقیقاتی اند. جدیدا دکتر نوشاد نیز از سازمان انرژی اتمی به دانشکده منتقل شده اند که در زمینه فیزیک محاسباتی کار می کنند(از لحاظ تدریس فوق العاده است). از بین زمینه های فوق زمینه ماده چگال دانشکده مقداری ضعیف تر است. البته دانشکده آزمایشگاه تحقیقاتی خاصی در زمینه تحقیقاتی ندارد فقط یک آزمایشگاه لیزر ویک آزمایشگاه نانو با امکانات ضعیف و اکثر اساتید و دانشجویان به طور تئوری ، محاسباتی و شبیه سازی مشغول به کار اند و بعضی دیگر از آزمایشگاه های سازمان انرژی اتمی استفاده میکنند.
    قابل ذکر است دکتر شهریاری(شهید) و دکتر عباسی (رئیس فعلی سازمان انرژی اتمی ) از فارغ التحصیلان این دانشکده می باشند.
    به نظر من صرف حضور در سازمان انرژی اتمی نمی تونه برتری خاصی به کسی بده ، حداقل از نظر علمی نمیتونه نکته ی مثبتی حساب بشه
    چون مثلا حضور در سازمان انرژی اتمی تا حد زیادی به دیدگاه سیاسی فرد بستگی داره (به نقل از چند نفر از کارکنان سابق این سازمان)
    پس ما نباید انتظار داشته باشیم مثلا تعداد زیادی از اساتید دانشگاه تهران در این سازمان فعالیت بکنن
    به جز تعداد استاید و دانشجو های تحصیلات تکمیلی و همچنین تعداد مقاله ها میتونیم امکانات پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه های مختلف رو در نظر داشته باشیم
    و مطمئنن به دست آوردن آمار آزمایشگاه ها راحت تر از موارد دیگه هست

Junior Member

مسلما شما هم قبول داريد كه حضور اساتيد در سازمان به معني استفاده از امكانات آزمايشگاهي سازمان(علاوه بر آزمايشگاه هاي دانشكده و دانشگاه) نيز مي باشد! تا جايي كه من اطلاع دارم دانشجويان دانشگاه اميركبير كه در زمينه نانو و ليزر فعاليت مي كنند(علاوه بر هسته اي) نيز از امكانات سازمان استفاده مي كنند!
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali92 نمایش پست ها
    به نظر من صرف حضور در سازمان انرژی اتمی نمی تونه برتری خاصی به کسی بده ، حداقل از نظر علمی نمیتونه نکته ی مثبتی حساب بشه
    چون مثلا حضور در سازمان انرژی اتمی تا حد زیادی به دیدگاه سیاسی فرد بستگی داره (به نقل از چند نفر از کارکنان سابق این سازمان)
    پس ما نباید انتظار داشته باشیم مثلا تعداد زیادی از اساتید دانشگاه تهران در این سازمان فعالیت بکنن
    به جز تعداد استاید و دانشجو های تحصیلات تکمیلی و همچنین تعداد مقاله ها میتونیم امکانات پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه های مختلف رو در نظر داشته باشیم
    و مطمئنن به دست آوردن آمار آزمایشگاه ها راحت تر از موارد دیگه هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیریک

من واقعا نمیدوم این رتبه بندی درست باشه و حاصل تجربه خودمه که تو دانشگاه ارومیه فیزیک خوندم

دانشگاه شریف و تحصیلات تکمیلی زنجان و شیراز تهران تو اختر فیزیک عالی هستند
    فیزیک نظری علاوه بر شریف و تهران دانشگاه تبریز به علت وجود پروفسور جعفری زاده و تحصیلات تکمیلی زنجان به خاطر پروفسور ثبوتی خوبه
    در زمینه هسته ای دانشگاه شهید بهشتی امیر کبیر و فردوسی مشهد به علت وجود پروفسور گودرزی و دانشگاه ارومیه به علت وجود پروفسور خدابخش(به گفته تنها دانشگاه ایران که دارای آزمایشگاه هسته ای تقریبا آپ تو دیت (تجهیز سال 1362) البته دانشگاه شیراز و تهران هم آزمایشگاه هستهای دارند اما تجهیزات خیلی قدیمی و از رده خارج هستند)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)