صفحه 1 از 85 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 846

موضوع: مسائل بعد از AOR در Express Entry

ApplyAbroad Senior Veteran
    amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

پیش فرض مسائل بعد از AOR در Express Entry

این قسمت رو برای مسائل بعد از AOR در سیستم اکسپرس انتری ایجاد کردم. موضوعاتی مثل:
    درخواست فرم های Schedule A و Schedule 4
    ارسال CSE
    استفاده از GCMS و اطلاع از آخرین وضعیت پرونده
    مدت زمان انتظار برای PPR بعد از AOR
    و ...
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : مسائل بعد از AOR در Express Entry

همونطور که تو پست قبل گفتم این موضوع رو برای بحث در مورد نکات و مشکلات بعد از AOR ایجاد کردم. حالا میخوام به طور مختصر در مورد این موارد توضیح بدم.
    بعد از سابمیت مدارک و گرفتن نامه AOR باید منتظر چند تا مرحله مهم باشید و لازمه اش اینه که هر روز ایمیل و پروفایلتون رو چک کنید.
    معمولاً تا چند روز بعد از AOR چند تا ایمیل و پیام براتون میاد که نشون دهنده آپدیت شده پروفایل شماست. معمولاً برای بچه های داخل ایران حدود دو تا 7 روز بعد از گرفتن AOR، پیام Medical Passed رو دریافت می کنن. برای بچه های خارج از ایران شاید تا 20 روز هم طول بکشه.
    اگه نامینیت استانی هستین چند روز بعد از AOR براتون یه پیام میاد که ازتون میخواد فرم Schedule 4 رو پر کنین و در کمتر از هفت روز تو سایت آپلود کنین. برای بعضی از متقاضی ها (فدرال و استانی) هم پیام فرم Schedule A هم میاد که برای این فرم هم هفت روز وقت دارین که تکمیل و ارسال کنین.
    معمولاً همه این اتفاق ها تو دو الی سه هفته بعد از AOR میفته و بعدش دیگه خبر خاصی تو پروفایل نیست تا اینکه ازتون RPRF بخوان (اگه قبلاً ندادین) و یا BGC شما In Progress بشه که خبر خوبیه و نشون میده PPR شما نزدیکه. از وقتی که BGC شما In Progress میشه معمولاً یک روز تا دو ماه طول میکشه تا PPR بشین.

توجه: اگه فرصت ندارین که هر روز ایمیل یا پروفایلتون رو چک کنید حتماً هر دو سه روز یک بار چک کنید. چون ممکنه ازتون مدرک اضافی بخوان و بهتون ایمیل بزنن و فقط هفت روز فرصت بدن که اگه تو این هفت روز نتونین مدرک رو بفرستن پروفایل شما کنسل میشه.

در مورد هزینه RPRF هم باید بگم که اگه موقع سابمیت مدارک پرداخت نکردین اصلاً زمان مشخصی نداره. ممکنه دو ماه بعد از AOR ازتون بخوان. ممکنه همزمان با PPR بخوان و ممکنه یک ماه قبل از PPR بخوان.

اما مهمترین نکته برای این دوره ارسال مدارک از طریق CSE هست. اگه بعد از AOR متوجه شدید که مدارکتون ناقصه و میخواهید مدرکی رو ارسال کنید باید از طریق سیستم CSE این کار رو بکنید. اگه شش ماه از AOR شما گذشته و PPR نشدین بازم میتونین از طریق CSE ازشون بپرسین که پرونده تون تو چه مرحله ای هست و چرا PPR نشدین.

نکته دیگه استفاده از GCMS برای مطلع شدن از آخرین وضعیت پرونده ست. لینک زیر توضیحات CIC در این مورد و نحوه درخواست است:
    http://www.cic.gc.ca/english/departm...uests-atip.asp

توجه کنید که این درخواست تنها می تواند از طریق شهروندان، دارندگان کارت PR یا شرکت های داخل کانادا فرستاده بشه و هزینه ش 5 دلار کانادا است. اکثر ما ایرانی ها درخواست خود را از طریق شرکت ها انجام میدیم که هزینه های آن بیشتر است و حدود 20 الی 40 دلار میشه. در زیر بعضی از این وبسایت ها رو معرفی می کنم:
    GCMSnotes.ca
    Visafile.info
    gcmsfile.ca

دقت کنید که ممکنه تا 40 روز طول بکشه تا نتیجه GCMS به اطلاع شما برسه!
    ویرایش توسط amir_ca : May 25th, 2016 در ساعت 11:04 AM
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017

Junior Member

ممنون از اطلاعات خوبتون
    من اخیرا AOR برام اومده و in process شدم
    خواستم تجربه خودم رو هم بگم که تنها راه ارسال مدارک درخواستی CIC مثل Schedule 4 فقط CSE نیست
    شما میتونید از طریق هموم حساب MyCIC تون و در قسمت View submitted application مدارکتون رو آپلود کنید که به نظر خیلی راحتتر و مطمئن تر هم میاد
    وقتی مدرکی رو ازتون میخان خودشون لینک آپلودش رو اضافه میکنن
    If an officer asks for a document, you will get a notification in your My Messages box in MyCIC.
    To upload an additional document to your online application, as requested by a CIC officer, follow these steps:

1. Sign in to your MyCIC account.
    2. Under “View my submitted applications” click on “Check status and messages”.
    3. Under “Application Details” click on “View submitted application” at the bottom of the page.
    4. On this page, you will have the opportunity to upload the additional document, the same way you uploaded the others.
    5. To upload your document, find the document listed in your checklist that appears as “Not provided” and click on “upload document”.

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Fsadeghi نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات خوبتون
    من اخیرا AOR برام اومده و in process شدم
    خواستم تجربه خودم رو هم بگم که تنها راه ارسال مدارک درخواستی CIC مثل Schedule 4 فقط CSE نیست
    شما میتونید از طریق هموم حساب MyCIC تون و در قسمت View submitted application مدارکتون رو آپلود کنید که به نظر خیلی راحتتر و مطمئن تر هم میاد
    وقتی مدرکی رو ازتون میخان خودشون لینک آپلودش رو اضافه میکنن
    If an officer asks for a document, you will get a notification in your My Messages box in MyCIC.
    To upload an additional document to your online application, as requested by a CIC officer, follow these steps:

1. Sign in to your MyCIC account.
    2. Under “View my submitted applications” click on “Check status and messages”.
    3. Under “Application Details” click on “View submitted application” at the bottom of the page.
    4. On this page, you will have the opportunity to upload the additional document, the same way you uploaded the others.
    5. To upload your document, find the document listed in your checklist that appears as “Not provided” and click on “upload document”.
    ممنون. در واقع این چیزی که شما میگید تا قبل از سابمیت مدارک امکان داره. بعد از سابمیت مدارک تنها راه ارسال مدارک همون CSE هست. مگه اینکه خود آفیسر براتون پیام بذاره و ازتون بخواد مدرکی رو آپلود کنین که در صورت یه جایی برای آپلود تو پروفایل اضافه میشه. بحثی که بالا داشتم برای مواقعی هست که آفیسر از شما مدرک اضافی نمیخواد و خودتون به این نتیجه رسیدید که مدارکتون ناقصه و میخواین مدرک بیشتری رو ارسال کنید که تنها راهش CSE هست.
    Canada Express Entry

سلام
    لطفا دوستان راهنمایی کنن. من برای اکسپرس اقدام کردم و بعد از 5 ماه که از AOR ام میگذره از من فرمی رو خواستن که اطلاعات تکمیلی برای دانشجویان هستش که درش رزومه وسوابق تحصیلی رو خواسته. من الان دانشجو هستم ولی هیچ جا این رو اعلام نکردم تا سوابق کاریم خراب نشه، سوالم اینه که برای کسی پیش اومده که این فرم رو بخوان ازش ولی دانشجو نباشه الان؟ یا CIC شک کرده به دانشجو بودنم؟

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه

همونطور که قبلاً توضیح داده بودم برای مطلع شدن از روند پرونده میتونین درخواست نوت یا GCMS بدین. امروز جواب نوت پرونده ما اومد. تاریخ 27 می از طریق سایت GCMSnotes.ca به قیمت 41.6 دلار کانادا درخواست نوت کرده بودیم. تاریخ AOR ما هم 8 مارچ 2016 بوده:

GCMS Requested Date: 06/07/2016
    AOR: 2016/03/08 FSW Outland

ASSESSMENTS
    Eligibility: Met
    Security: Not Started
    HIRV:
    Criminality: Passed
    Org Crime:
    Medical: Passed
    Misrepresentation:
    Other Reqs:
    Final:

NOTES: 1
    Created Date: 2016/03/19 03:07:43
    Created By: XXX
    Updated Date: 2016/03/19 03:07:43
    Updated By: XXX
    Restricted: No
    Label: General Office: Centralized Intake Office
    Text:
    *** AGENT REVIEW A 11.2*** Having analyzed this application based on the documents submitted by the applicant and the information contained in the application: A11.2 decision: Met 75(2) FSW MINIMUM REQUIREMENTS - Appears Met 76(1) (a) SELECTION CRITERIA- FSW POINTS: Appears Met FSW points total: 79 Comprehensive Ranking System (CRS) CRS points at invitation to apply (ITA): 457 CRS minimum score for round: 460 Current CRS score: 460 I have reviewed information and documents for CRS points for the following: PA awarded points as married at ITA and APR PA awarded points for 3 year foreign work experience with (XXX Company name) Primary Occupation: NOC 2133 with (XXX Company name) Submitted reference letter confirms applicant's employment in declared occupation throughout specified period and describes duties which are consistent with NOC Skill Level A. Reference letter confirms full-time employment OR the equivalent in part-time employment. .eDoc XXX

NOTES: 2
    Created Date: 2016/03/17 23:54:46
    Updated Date: 2016/03/17 23:54:46
    Label: EE Eligibility Office: Centralized Intake Office
    Text:
    *** AGENT REVIEW *** POLICE CERTIFICATES R10 OK All police certificates on application; following PC's NRT IRAN. Criminality Decision Passed.
    EDUCATION DOCUMENTS ECA report verified on issuing agency website; foreign credential confirmed on ECA site. ECA Canadian Equivalency Summary reported by issuing agency as MASTER'S DEGREE. Credential is consistent with level of education claimed by PA under EE Eligibility. SPOUSE'S EDUCATION ECA report verified on issuing agency website; foreign credential confirmed on ECA site. ECA Canadian Equivalency Summary reported by issuing agency as MASTER'S DEGREE. Credential is consistent with level of education claimed by SP under EE Eligibility. AGE Applicant's age reviewed and no change from ITA to e-APR

NOTES: 3
    Created Date: 2016/03/11 04:21:33
    Updated Date: 2016/03/11 04:21:33
    Text: Schedule A requested for Personal History gap (SP).

NOTES: 4
    Created Date: 2016/03/10 09:27:51
    Updated Date: 2016/03/10 09:27:51
    Text:
    REVIEW TYPE: Support Service Agent APPLICATION: E000496515 REGULATION: FSW I have reviewed this application based upon the documents submitted by the applicant and the information contained in the file and note the following. EXPRESS ENTRY - APPLICATION SENT FOR R10 REVIEW MIN Score: 457 -ITA Score: 460 PRINCIPAL APPLICANT APPLICATION PROMOTED: New UCI Created SPOUSEICL APPLICATION PROMOTED: New UCI Created REVIEW NOTES FOR REPRESENTATIVE: NO Representation MEDICAL ATTACHED TO UCI: Yes CLIENT FEES: Paid PA HAS CANADIAN EDUCATION CREDENTIALS: No PA HAS ECA WITH ACCOMPANYING FOREIGN CREDENTIALS: Yes LANGUAGES: Principal Applicant: - English: IEL TS - Received: Met Threshold and Verified Spouse/Common Law: - English: IEL TS - Received: Verified DOCUMENTS SET FOR REVIEW: CLIENT INFO, EDUCATION, PROOF OF FUNDS, POLICE CERT IELTS PA AND SP UNDER CLIENT INFO

از نوت مشخص شده که در عرض 12 روز پرونده ما توسط سه نفر بررسی شده و تموم قسمت های مهم چک شده و اکی داده شده. اما هنوز نفر اصلی یعنی Case Analyst پرونده رو بررسی نکرده. جالبه که از تاریخ 19 مارچ تا 7 جون (دو ماه و 18 روز) هیچ اتفاقی تو پرونده نیفتاده!
    Canada Express Entry

Junior Member

سلام دوستان. امروز از من درخواست ارسال رزومه ام رو کردن. تا حالا کسی بوده که ازش رزومه خواسته باشند؟ من یک ماه بعد از فرستادن مدارکم کارم رو عوض کردم و این رو هم بهشون اعلام کردم به نظرتون ممکنه این درخواست با تغییر شغلم مرتبط باشه؟ (ممنون از راهنمایی هاتون)

Junior Member

سلام دوستان من الان ۵ ماه و ۱۱ روز از AOR میگذره و ۵ ماه و ۶ روز از Medical Passed. از اون زمان تا الان استاتوس تقاضام Review of Eligibility: Review in progress هستش. حدود ۲۵ روز پیش CSE دادم که چرا هیچ آپدیتی نمیشه و جواب دادن In Process هست اپلیکشن شما. به نظر دوستانی که تجربه بعد از AOR دارن اینکه اینقدر زمان بگذاره و نه مدرک تکمیلی بخوان و نه آپدیت خاصی بشه پروفایل طبیعی هستش؟ آپدیت پروفایل در زمان اولیه AOR بعد از تایید پزشکی و شرایط امروز اینجوری بعد از ۵ ماه و اندی...
    Application/profile status Open
    Review of eligibility Review in Progress
    Review of medical results Passed
    Review of submitted documents No additional documents are needed at this time
    Scheduling an interview Not needed at this time
    A background check is needed Not needed at this time
    Final decision Not Started

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zdelta نمایش پست ها
    سلام دوستان من الان ۵ ماه و ۱۱ روز از AOR میگذره و ۵ ماه و ۶ روز از Medical Passed. از اون زمان تا الان استاتوس تقاضام Review of Eligibility: Review in progress هستش. حدود ۲۵ روز پیش CSE دادم که چرا هیچ آپدیتی نمیشه و جواب دادن In Process هست اپلیکشن شما. به نظر دوستانی که تجربه بعد از AOR دارن اینکه اینقدر زمان بگذاره و نه مدرک تکمیلی بخوان و نه آپدیت خاصی بشه پروفایل طبیعی هستش؟ آپدیت پروفایل در زمان اولیه AOR بعد از تایید پزشکی و شرایط امروز اینجوری بعد از ۵ ماه و اندی...
    Application/profile status Open
    Review of eligibility Review in Progress
    Review of medical results Passed
    Review of submitted documents No additional documents are needed at this time
    Scheduling an interview Not needed at this time
    A background check is needed Not needed at this time
    Final decision Not Started

توضیح اینکه تاریخ AOR ۴ مارس ۲۰۱۶ و Medical passed دهم مارس ۲۰۱۶ بوده...

amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط talayeha نمایش پست ها
    سلام دوستان. امروز از من درخواست ارسال رزومه ام رو کردن. تا حالا کسی بوده که ازش رزومه خواسته باشند؟ من یک ماه بعد از فرستادن مدارکم کارم رو عوض کردم و این رو هم بهشون اعلام کردم به نظرتون ممکنه این درخواست با تغییر شغلم مرتبط باشه؟ (ممنون از راهنمایی هاتون)
    حدود یک الی دو ماه میشه که از خیلی از ایرانی رزومه خواستن. ربطی به تغییر شغل نداره و بیشتر برای چک امنیتی هست.
    Canada Express Entry

صفحه 1 از 85 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)