صفحه 37 از 85 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 846

موضوع: مسائل بعد از AOR در Express Entry

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : مسائل بعد از AOR در Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط nimallica نمایش پست ها
    دوستان سلام به همگی

لطفاً به لینکی که درصفحه 36 همین تاپیک به اشتراک گذاشتم رو حتما به دوستان، آشنایان، اقوامی که سیتیزن / pr کانادا هستند معرفی کنید.
    این لینک برای جمع آوری 2500 امضاء برای رسیدگی سریعتر به پرونده های ما در کنگره کاناداست. ماهایی که یک سال و بیش از یک ساله که معطل و بلاتکلیف و در استرس و نگرانی ماندیم. الان تا این لحضه که دارم پُست میذارم 2353 امضاء شده....اگه به 2500 امضاء برسه به این موضوع توی کنگره رسیدگی میکنن.147 تا کم داریم فقط!!!! ظرف 5 روز از 2030 به 2353 رسیده...لازم نیست کسی که قراره امضا کنه حتما ایرانی باشه میتونه از هر ملیتی باشه فقط 2 تا شرطی که گفتم رو یکیشو داشته باشه....تورو خدا بخاطر خودمون این اطلاع رسانی رو انجام بدین. من به هر کسی که میشناختم دادم و تاکید کردم به دوستان ایرانی و خارجیشونم بدن و پیگیری کردم که طرف الکی نگفته باشه.
    اگه بجنبیم مطمئن باشید به نفعمون میشه.
    الان یکی از دوستان دیگه (bamrey_reybam2) هم گفته از چند دانشگاه و چندتا نماینده ایرانیها یک کمپین تشکیل دادن و دارن از راه های قانونی و درست موضوع رو پیگیری میکنن تا موضوع سریعتر بره تو پارلمان و وزیر مهاجرت دستورشو صادر کنه.
    دوستان توی 6 ماه اخیر به جای بررسی پرونده های ما 27.000 تا بله این عدد درسته، 27.000 تا پناهجو (در واقع آواره) سوریه ای رو با هواپیماهای خود کشور کانادا رفتن آوردن و بهشون توی آپارتمانهای مشخصی جا دادن و هزینه خورد و خوراک ماهیانه اونها رو هم میدن ! از مالیات ایرانی های دکتر و مهندس و فنی کارهایی که تو اون هوای سرد دارن کار میکنن....این رو هم بدونین سکیوریتی چک سوریه ای ها رو هم از 30 روز به 96 ساعت یعنی 4 روز رسوندن!!! و براشون لاین پناهندگی مجزا به اسم (OSR (operation syrian refugee تشکیل دادن...این تازه یه دلیلشه. اما همین برامون کافیه که بجنبیم و کاری کنیم تا موضوع به سطحی برسه که بهش رسیدگی کنن و پروندهامونو که کم کم داره آماده خاک خوردن میشه رو بیرون بیارنو ایشااله همه پاس ریکوئست بشیم.
    عجله کنین..1 نفر هم 1 نفره.....1 روز زودتر هم 1 روزه.

ممنون.
    ممنون دوست عزیز. منم به سهم خودم چند تا امضا جمع کردم. نکته ای به نظرم رسید.
    ببینین من الان PR استرالیا هستم و به طور موقت اینجا هستم تا ویزام بیاد. تازه هم رفتم تو سکوریتی چک. اگه اینجا اومدم فقط و فقط به خاطر وعده 6 ماهی بوده که تو سایتشون دادن. به طور جدی دنبال کار نرفتم چون فکر می کردم سر 6 ماه رفتم کانادا. این وضعیت منه. مطمئن هستم تمام کسانی که منتظر ویزاشون هستن بالاخره این قضیه یک تاثیراتی تو زندگیشون گذاشته.
    الان یک ماهی هست که دنبال کار هستم. با اینکه خیلی انرژی دارم صرف می کنم ولی به این آسونی ها کار پیدا نمیشه. اینا رو دارم میگم به خاطر اینکه همه ماها، وقتی از پروسه هزارخم گرفتن ویزا در میایم، تازه نیمه دوم کار که خیلی هم سخت تر هست شروع میشه. یعنی استقرار در کشور جدید. ویزای استرالیای من 45 روزه اومد. حالا فرض کنید می خواستم یک سال با استرس منتظرش باشم. دیگه چی می موند ازم. حال دوستان رو من کاملا درک می کنم. خدا به همه مون صبر بده. این بک نکته بود که به نظرم رسید چه تو متن امضا و چه در متنی که قراره بره کنگره اگه گنجونده بشه بد نیست.
    نکته دومی هم که به نظرم میرسه اینه که اینجا خیلی به پناهجوها میرسن. از همون اول مققری دارن. درحالیکه ماها باید 48 ماه صبر کنیم. اضافه کنید که یک پناهجو اغلبشون اگه اجازه کار بگیرن که کاری هم نداره، به علت نداشتن بکگراند تخصصی، هر کاری می تونن انجام بدن. توقع زندگیشون هم که پایینه. حالا اینجا اگه کار خودمون گیرمون نیاد، طرفی که می خواد به ما کار کجوآل بده، به قیافمون که نگاه کنه میگه برو بابا دنبال کارت. نداشتن تخصص کار کجوآل هم از یک طرف. فکر می کنم این وضعیت تو کانادا هم باشه. یعنی اینکه ما وقتی پامون به کانادا برسه، جدای از نکته اولی که گفتم، پروسه استقرار برای ما خیلی سخت تر خواهد بود. قبلش هم که اینجوری دارن رس ما رو میکشن. حالا به نظرتون بهتر نیست که بعد از ما، بقیه به فکر پناهندگی باشن تا مهاجرت قانونی. خلاصه اینکه این موضوع هم بد نیست اگه مطرح بشه. به نظرم این یک نوع discrimination هست.
    ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi4949 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز. منم به سهم خودم چند تا امضا جمع کردم. نکته ای به نظرم رسید.
    ببینین من الان PR استرالیا هستم و به طور موقت اینجا هستم تا ویزام بیاد. تازه هم رفتم تو سکوریتی چک. اگه اینجا اومدم فقط و فقط به خاطر وعده 6 ماهی بوده که تو سایتشون دادن. به طور جدی دنبال کار نرفتم چون فکر می کردم سر 6 ماه رفتم کانادا. این وضعیت منه. مطمئن هستم تمام کسانی که منتظر ویزاشون هستن بالاخره این قضیه یک تاثیراتی تو زندگیشون گذاشته.
    الان یک ماهی هست که دنبال کار هستم. با اینکه خیلی انرژی دارم صرف می کنم ولی به این آسونی ها کار پیدا نمیشه. اینا رو دارم میگم به خاطر اینکه همه ماها، وقتی از پروسه هزارخم گرفتن ویزا در میایم، تازه نیمه دوم کار که خیلی هم سخت تر هست شروع میشه. یعنی استقرار در کشور جدید. ویزای استرالیای من 45 روزه اومد. حالا فرض کنید می خواستم یک سال با استرس منتظرش باشم. دیگه چی می موند ازم. حال دوستان رو من کاملا درک می کنم. خدا به همه مون صبر بده. این بک نکته بود که به نظرم رسید چه تو متن امضا و چه در متنی که قراره بره کنگره اگه گنجونده بشه بد نیست.
    نکته دومی هم که به نظرم میرسه اینه که اینجا خیلی به پناهجوها میرسن. از همون اول مققری دارن. درحالیکه ماها باید 48 ماه صبر کنیم. اضافه کنید که یک پناهجو اغلبشون اگه اجازه کار بگیرن که کاری هم نداره، به علت نداشتن بکگراند تخصصی، هر کاری می تونن انجام بدن. توقع زندگیشون هم که پایینه. حالا اینجا اگه کار خودمون گیرمون نیاد، طرفی که می خواد به ما کار کجوآل بده، به قیافمون که نگاه کنه میگه برو بابا دنبال کارت. نداشتن تخصص کار کجوآل هم از یک طرف. فکر می کنم این وضعیت تو کانادا هم باشه. یعنی اینکه ما وقتی پامون به کانادا برسه، جدای از نکته اولی که گفتم، پروسه استقرار برای ما خیلی سخت تر خواهد بود. قبلش هم که اینجوری دارن رس ما رو میکشن. حالا به نظرتون بهتر نیست که بعد از ما، بقیه به فکر پناهندگی باشن تا مهاجرت قانونی. خلاصه اینکه این موضوع هم بد نیست اگه مطرح بشه. به نظرم این یک نوع discrimination هست.
    ممنون.
    آقا مهدی سلام و دمت گرم که اهمیت دادی چون همونطور که گفتی دقیقا میدونی امثال خودت و خودم و مثل ماها چه حال و روزی دارن..در مورد کار و بلاتکلیف بودن که 200% حق با شماست و باهات موافقم..منم خودم به هوای اینکه کارم 6 ماهه درست میشه بعد از اپلای از محل کارم اومدم بیرون تمام سنوات و معوقات حقوق و اینامو گرفتمو تصفیه کردم..بعد از 3 ماه نامه اومد که فلان فرم رو برای سربازی پر کنید مام خوشحال شدیم که رفتیم تو سکیریتی چک و دیگه نهایت 3و4 ماهه دیگه کار درست میشه. من مرداد 95 سابمیت کردم 1 آذر همون سال رفتم تو سکیوریتی چک تاااااا همین الان که دارم پُست شما رو جواب میدم!!! 3 بار هم نوت GMS دادم دیدم همه مدارک همه چی توی همون 3 ماهه اول تایید شده و هم یک افیسر و یک Agent توضیح دادن تک تک که همه چی مورد تاییده. از 1 آذر که فرم رو دادن و مام 2 آذر پر شده تحویل دادیم دیگه توی نوت ها هیچی نمینویسن چون مربوط به سکوریتی چکه. 2 بار هم ایمیل مستقیم از طریق وکیلم زدیم به cic و حواب اومد پرونده در مرجله نهایی هست و بما تمام تلاشمون رو میکنیم که در اسرع وقت جواب نهایی رو اعلام کنیم!!! اسرع وقتشون تا الان واسه من شده 17 ماهه!!!!!!!!!!!.
    به قول خودت تا یه مدت دنبال کار نرفتم گفتم درست میشه بعد دیدم اینجوری داره طول میکشه رفتم دنبال کار حتی با حقوق پایه هم راضی بودم ولی همه میگفتن مام هشتمون گرو نُهمونه پول همین کارمندا رو بدیم هنر کردیم..همه هم همینو میگن که البته انصافا میشه گفت بیراه هم نمیگن چون اینجا اقتصاد خوابیده تقریبا داره تبدیل به خواب زمستونی میشه. آخر سر دیدم اینجوریه رفتم از بیمه بیکاریم استفاده کنم کاراشو با 1000 بدبختیو برو بیا تو اداره کار و بیمه و اینا دوندگی کردم تا حداقل حقوق پایه رو از بیمه بگیرم..جقوق بیمه بیکاری رو شروع کردن به دادن مام چند ماه اول پس انداز کردیم. آقا هی صبر صبر صبر دیدیم نخیر! بیمه بیکاریمم تموم شد و خودم موندمو جیب تقریبا خالی از یه ذره پولی که مونده دارم قطره چکونی و با احتیاط خرج میکنم چون اون پول چند ماه اول رو رفتم دلار خریدم که خرج نشه. دلار خریدم 2746 تومن (دقیقا یادمه)..الان چند باشه خوبه 3800!!! تازه پول وکیل رو هم ندادم گفت هر وقت ویزات اومد توی پاست خورد اونموقع بده. بعد دیدیم از گوشه کنار و دوستان همین سایت و اینا دیدیم فقط من نیستم که معطلم، همه دارن متاسفانه به این سندروم طولانی شدن پرونده مبتلا میشن و شاکین که حقم دارن ..پست های چند ماهه اخیر رو ببین هیچکس نیومده بگه آقا من ppr شدم حداقل ما برای اون دوستمون خوشحال بشیم بگیم ایول یکیمون رفت بلاخره..دیگه بحث اظطراب، دلواپسی اینکه به قول تو رفتی اونجا چه کنی چه نکنی و اینا همه اینا استرس فراوان میاره تو مغز آدم.
    باورت میشه من 6 ماهه گاستریت(رفلاکس) معده گرفتم رفتم دکتر و آندوسکوپی گفت التهاب معده داری علتش عصبی و اضطرابه..گفت مشکل خاصی داری؟ گفتم والا داستان اینه گفت نگران نباش میاد دیگه فک کردن نداره..پیش خودم گفتم پشت میز دکتریت نشستی 50 تومن نفری ویزیت میگیری همینجوری میگی میاد! پسر خودت تو این وضع بود خود توعه دکتر هم رفلاکس معده میگرفتی...الان من 6 ماهه دارم قرص های آرام بخش میخورم که همین دکتره داد و واقعا کمک کرده بهم آرومترشدم اما مگه میشه فک نکرد...زندگی رو هواست!!! میدونم که میدونی چی میگم حالا شما اونجایی 1001 مشکل داری مام اینجا 1001 مشکل همه چی قاطی پاطیه. تازه من مجردم....2 شنبه بعد از ظهر میشه مثل سگ نگهبان یا چشمم به گوشیه که ایمیلی بیاد تااااا جمعه 4و5 صبح...شنبه و یکشنبه روز بیخیالیه چون تعطیله...فک کن 17 ماه این حس و حال داشته باشی تازه 6 و7 ماهه اول با ذوق و شوقی..بعد که میبینی داره طولانی میشه عصبانیت و استرس و همه اینا میاد جاش رو میگیره!!! شرمنده زیاد این قسمت حرف زدم چون خیلی شاکیم ولی فعلا دستمون به هیجا بند نیست.
    شما pr استرالیا باز داری اگر نهایت نخای و تصمیم بگیری نری همونجا زندگیتو میکنی اما میدونم وقتی هدفت وقت فکر هزینت رو گذاشتی روی کانادا و فعلا جوابی نگرفتی جه حسبلاتکلیفی و گاهی ناامیدی میده! به نظرم اگر بیشتر از یکسال هم پروسه کانادات طولانی بشه ، بازم صبر کن (چون فک کننم وقتی pr استرالیا داری پس مقیم دائم اونجا حساب میشی و باز خوبه یک پُلی پشت سرت داری) ما که تو ایرانیم چی بگیم..منی که دیدی اوضام چجوری شده چی بگم!
    در مورد پناهندگی تو کانادا تا اونجا که من اطلاعات کسب کردم و چند روز پیش هم یکی از مقامات کانادایی اعلام کرده قصد دارن کسانیکه پناهنده هستن حتی اگر سالهاست که پناهنده شدن همه موارد اون طرف بررسی کنن اگر ببینم برای جامعه مفید یا هر دلیلی که ما نمیدونیم چیه، پناهندگیشو لغو میکنم!!! و این رو هم گفته که دیگم به این راحتیا پناهندگی نمیدیم و اعلام کرده توی 1 سال اخیر 95% درخواستهای پناهندگی رو رد کردن!!! یعنی عملا فکر این کار و هم نباید کرد...به نظرم سعی کنیم صبور باشیم تا همون pr کانادا بیاد بهترین کاره..حالا شانس ما 1 سال دیرتر ولی در عوض یه چیز ارزشمند بدست میاریم تا بعد بریم اونور ببینیم سختی های اونورو چجوری میتونیم حل کنیم که اعتقاد شخصیم اینه (چون من خواهرم و شوهرش و چندتا از دوستاشون یه 3 سالی هست که رفتن میگن اینجام مثل ایران و خیلی جاهای دیگه، پیدا کردن کار به این آسونیا نیست پارتی داشته باشی یا معرف قوی اوکی میشه، ولی باز میگه روش هایی هست که میتونی کار پیدا کنی مثلا اط طریق آژانسهای کاریابی که شمارو بر اساس رزومه ای که بهشون میدی به چند جا معرفی میکنه و وقتی یکی ازین جاها رفتی ماها یه درصد خیلی کمی اون آزانس از حقوق شما رو از شرکت بخاطر معرفی کردن شما میگیره.
    اما من میگم نهایت 3و4 ماه لنگ میمونیم..بعدش بلاخره پیدا میشه...بزاریم فعلا اصل کاریرو بهمون بدن) منظور اینه که این مشکلات بالاخره حل میشه البته به شرطی ما هم تلاش خودمون رو بکنیم و حتما میکنیم وقتی 1 سال و نیم 2 سال سختیو تحمل میکنیم و pr میگیریم پس باید زرنگ باشیمو راه درست و زود پیدا کنیم که همینطور هم میشه.
    امیدوارم این امضاها زودتر به حد 2500 برسه هر دوستی که از هر طریقی داره تلاش میکنه که این مشکلو به گوش مسئولان اداره مهاجرت برسونه، تو کارش موفق باشه و نتیجش رو همه با هم ببینیم...آقا مهدی پرونده های ما عملا داره خاک میخوره !!! رسیدگی و تر و خشک کردن و هواپیما هی بفرست پناهجو بیارهپ معلومه که وقت میخاد پس => فعلا اولویت با اوناست ضمن اینکه بدبختی ظاهرا فقطم پرونده های ما ایرانیها رو گذاشتن کنار!!! ممکنه از کشورهای دیگم مشکل مارو داشته باشن اما یکصدم ما هستن...مسائل منظقه ای و هزار و یک دلیل دیگه باعث شده دکتر، مهندس، فنی کار ماهر، و هر کسی که با هرینه کردن زیاد (یه مدرک فَکَسَنی میدی ترجه 100 و 150 پول میگیره.....دَوَندگی های دیگه و و و و و که خودت بهتز از من میدونی.
    بازم دمت گرم که اون پُست درباره امضا اهمیت دادی 1 نفر هم امضا جمع کرده باشی با ارزشه، شما که گفتی چندتا پس دمت خیلی گرم.
    من معمولا این حرف رو آخر بعضی پستای اینجوری میزارم که یکی از دوستان خیلی خوب سایت که moderateهم هست به نام آقا امیر، ایشونم کارش نزدیک 1 سال طول کشید و اطلاعات خیلی خیلی خوبی داره و خیلی من ازش راهنمایی گرفتم و از پُستاش برای دیگران اطلاعات به دست آوردم و همش هم درست بودن. آقا امیر میگه وقتی رفتی تو چک امنتیتی زمان مشخصی نداره که بگی بعد فلان روز یا فلان ماه تموم میشه اما مطمئن باش که "دیرو زود داره اما سوخت و سوز نداره" چون تاحالا کسی تو چک امنیتی رد نشده یه سربازی رفتیم که اونم همه دینا به خصوص خود کانادایی ها هم میدونن اجباریه اما امسال قرعه طولانی شدن پرونده اونم به این شکل به نام ما افتاد. آخر اینکه این حرف آقا امیر رو قبول کنی حتی به طور نسبی به همون اندازه حداقل یه آرامش نسبی بهت میده صبرتو زیاد میکنه ..این تجربه من بوده واقعا.
    آقا خیلی حرف زدم هم سرت رو هم چشمت رو درد آوردم
    به امید روزهای خوب در آینده خیلی نزدیک و ppr شدن شما، من و همه کساییکه منتظر دیدن این 3 تا حرف توی یک ایمیل هستن

با سلام. ۹ ماهه از سابمیت پروندم cec میگذره و برای بار دوم مدیکالم جلوش نوشته در حال ریویو هستش. آیا مدیکالم اکسپایر میشه؟ من باید کاری انجام بدم الان؟ هیچ ایمیل یا پیامی نیومده بود و من همینجوری پروفایلم رو چک کردم و دیدم این تغییر رو. ممنون از وقتی که میذارین.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nimallica نمایش پست ها
    آقا مهدی سلام و دمت گرم که اهمیت دادی چون همونطور که گفتی دقیقا میدونی امثال خودت و خودم و مثل ماها چه حال و روزی دارن..در مورد کار و بلاتکلیف بودن که 200% حق با شماست و باهات موافقم..
    آقا نیما. از متنی که گذاشتی قشنگ معلومه که چی داره بهت میگذره. ممنونم. والا هر کجا باشی مسائل خاص خودت رو داری. برای من اینجا بودن هزار تا حسن داره و چند تا عیب. یکی از عیباش اینه که در عین بیکاری، باید به پول ایران ماهانه حدود 12 میلیون تومان خرج کنیم. دلار هم که گرون تر بشه، ما بیشتر ضررر می کنیم / حتی بیشتر از کسانی که تو ایران موندن.
    ولی همونطور که گفتی، ما اینجا رو داریم. استرسمون ازین نظر کمتره. از حسن هاش بگم که از وقتی اینجا هستیم داریم تمرین زندگی کردن تو کانادا رو انجام میدیم. هرچند دو کشور با هم یه فرقهایی دارن، ولی در مقایسه با ایران هر دوشون غرب حساب میشن و شبیه هم هستن. از فرهنگ بگیر تا زبان. الان پسر 10 ساله من راحت انگلیسی میشنوه و صحبت می کنه. این خیلی خوبه. و ماهم داریم زبان می خونیم و مقدمات زندگی در کانادا رو انجام میدیم.

به نظر من، یکی از مهمترین کارهایی که همه ماها که منتظر هستیم، می تونیم تو این مدت انجام بدیم، زبان، زبان ، زبان، زبان و زبان هست. خیلی مهمه. آیلتس رو فراموش کنید. لیسنینگ من 8 شد و اسپیکینگم 7.5 . ولی وقتی اومدم اینجا تقریبا مثل این بود که اینا دارن به زبون دیگه ای حرف میزنن و منم خیلی مشکل داشتم تو صحبت کردن محاوره ای و روزمره. (منظورن لهجه استرالیایی نیست. کلا لیسنینگ روزمره با لیسنینگ نوارهای آیلتس خیلی فرق دارن) الان یکم وضعم بهتر شده. اگه می خواین تو هر کاری موفق باشین، داشتن مهارت عالی زبان از هر چی مدرک و سابقه کار و تخصص مهمتره. یوتیوب یکی از رفرنس های منه تو یادگیری زبان. کلی فیلمهای آموزشی عالی داره برای اینکار. و البته فیلم. جدی بگیرین این بحث رو/ چه بسا اون مدت بعد از لندینگ، کمتر سخت بگذره و زودتر به استقرار برسیم همگی. یه جورایی این به اون در.

ApplyAbroad Senior Veteran
    amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyab164 نمایش پست ها
    با سلام. ۹ ماهه از سابمیت پروندم cec میگذره و برای بار دوم مدیکالم جلوش نوشته در حال ریویو هستش. آیا مدیکالم اکسپایر میشه؟ من باید کاری انجام بدم الان؟ هیچ ایمیل یا پیامی نیومده بود و من همینجوری پروفایلم رو چک کردم و دیدم این تغییر رو. ممنون از وقتی که میذارین.
    سلام. احتمالا مدیکال یک سال دیگه تمدید شده. نیاز نیست کاری انجام بدین.
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

دوستان. این پتیشن که از 2500 تا گذشته. شده 2794 تا. تا الان. ولی باز مرز جدید گذاشته و نوشته تا 5000 تا. قضیه چیه؟ (سر کاری که نیست؟ نه؟)

ApplyAbroad Senior Veteran
    amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi4949 نمایش پست ها
    دوستان. این پتیشن که از 2500 تا گذشته. شده 2794 تا. تا الان. ولی باز مرز جدید گذاشته و نوشته تا 5000 تا. قضیه چیه؟ (سر کاری که نیست؟ نه؟)
    بحث پتیشن رو دیگه اینجا ادامه ندیم لطفا.
    اون افرادی که تهیه کردن ارسال هم میکنن. امضاهاش محدودیتی نداره و همیشه یه تارگت بالاتر دوباره میزاره. اینجوری نیست که به 2500 یا 5000 تا برسه حتما ترتیب اثر میدن. اون صرفا نشون میده که امضاها میتونه تعدادشون بالاتر هم باشه و تارگت جدید براشون در نظر گرفت.
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

Junior Member

سلام،
    من 10 ژانویه مدارک Express Entry رو سابمیت کردوم وAOR رو هم همون تاریخ دریافت کردم، 22 ژانویه هم مدیکال پس شدم و 25 ایمیل زدم بهCPC Ottawa که ببینم پرونده ام به کدوم ویزا آفیس منتقل شده که فرداش این جواب رو دادن بهم
    Please note that your application is currently at the Centralized Intake Office in Sydney, Nova Scotia and has not yet been transferred to a local visa office. The secondary office for your application is CPC-Ottawa. This means that your application will be transferred here.

سوال اولم اینه که با توجه به این ایمیل یعنی ویزا آفیسی که پرونده منو در ادامه بررسی می کنه همون اتاوا هست یا نهایتا پرونده ام منتقل میشه جای دیگه؟

سوال دوم هم اینکه پرونده ام از 27 ژانویه تو مرحله NA2 هست، تو این مرحله چه چیزایی بررسی میشه؟ چقدر معمولا طول می کشه؟ و اینکه اگر مدارک اضافه بخوان تو چه مرحله ای درخواست می کنن.

از همه دوستان بخصوص آقای امیر که تو بخش مهاجرت کانادا زحمت می کشن و اطلاعات بسیار مفیدی رو قرار می دن تشکر می کنم.
    ویرایش توسط marmola : February 4th, 2018 در ساعت 07:00 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering (sharif university of technology)

دوستان من ٥٣ روز پیش مدارک رو ارسال کردم. الان ٣٣ روزە کە در مرحلەی NA2 هستم. ٢٨ روز پیش هم ازم خواستن rprf رو پرداخت کنم کە همون روز پرداخت کردم. تا حالا هیچ مدرک اضافەای از جملە رزومە، مدارک اضافی سابقە کار، تراول هیستوری یا کلا" هر مدرک دیگەای از من خواستە نشدە. من دانشجوی دکتری هستم تو کانادا و سربازی هم نرفتم هرگز چون معافیت تحصیلی داشتم و دارم. حالا سوالم اینە کە معمولا" چە مدت بعد از سابمیت مدارک ممکنە ازمون مدارک اضافی بخوان و اینکە تا الان از من چیزی نخواستن نشانەی خوبیە یا بد؟

Member bamrey_reybam2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رياضى كاربردى.خواجه نصير

نقل قول نوشته اصلی توسط samanlagzi نمایش پست ها
    دوستان من ٥٣ روز پیش مدارک رو ارسال کردم. الان ٣٣ روزە کە در مرحلەی NA2 هستم. ٢٨ روز پیش هم ازم خواستن rprf رو پرداخت کنم کە همون روز پرداخت کردم. تا حالا هیچ مدرک اضافەای از جملە رزومە، مدارک اضافی سابقە کار، تراول هیستوری یا کلا" هر مدرک دیگەای از من خواستە نشدە. من دانشجوی دکتری هستم تو کانادا و سربازی هم نرفتم هرگز چون معافیت تحصیلی داشتم و دارم. حالا سوالم اینە کە معمولا" چە مدت بعد از سابمیت مدارک ممکنە ازمون مدارک اضافی بخوان و اینکە تا الان از من چیزی نخواستن نشانەی خوبیە یا بد؟
    ۹۵ درصد موردهایی که من دیدم یا شنیدم توی یکی دو ماهه بعد از پاس شدن مدیکال ازشون مدارک اضافه خواستن.
    من هم ۷ ماه پیش مدیکالم پاس شد.از من هم چیزی نخواستن و توی پروفایلم نوشته
    we don't need additional document
    البته هیچ چیزی صد در صد نیست. ممکنه ازم مدارک بخوان.

شخصا اینو نشونه خوبی میدونم و امیدوارم بررسی های کمتر و کوتاه تری به پروندم بخوره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)