صفحه 79 از 85 نخستنخست ... 296970717273747576777879808182838485 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 781 تا 790 , از مجموع 846

موضوع: مسائل بعد از AOR در Express Entry

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی نقشه برداری - دانشگاه صنعتی سیرجان

پیش فرض پاسخ : مسائل بعد از AOR در Express Entry

سلام ب همگی دوستان
    توی دراو آخر 500 تا دعوتنامه داده شده و امتیاز نفر آخر 357 بوده که طبق داده های توزیع امتیاز حدود 89 هزار نفر توی پوول هستن که امتیاز بالاتر دارند.

اون فاکتوری که باعث چنین چیزی میشه عنوان شغلی شخص و میزان نیاز دولت به حرفه های مختلف هست ؟
    مرسی ک وقت میذارید

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط nimallica نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون که وقت میذارین

1- واسه برنامه استانی من جاب آفر قراره بگیرم که فک کنم میشه 600 امتیاز، یه اینتخاب خود استان هم هست که میشه 600 یعنی 1200.. زبان هم امتیاز clb6 هست. با این توصیحات + بقیه امتیاز هم بابت مدارک خودم هست. درسته؟ اگر اشتباه گفتم بیزحمت اصلاح کنین که مطمئن بشم.
    2-بجز جاب آفر، نیازی به گرفتن یه ویزای ورک پرمیت هم در ابتدای کار هست ؟ که بعدش که رفتم اونجا همزمان با کار یه پرونده هم به صورت موازی با ورک پرمیت تشکیل بدم واسه Pr ؟
    3-این جاب آفر میتونه در روش کاغذی استفاده بشه یا فقط آنلاین میشه؟
    4-واسه برنامه استانی به روش کاغذی، زمان رسیدگی به پرونده مثل آنلاین هست ؟ یا بیشتره؟ و اینکه کلا چقدر طول میکشه؟ و نتیجه ی پرونده در بررسی کاغذی با انلاین فرقی داره از نظر سخت گیری آفیسر و اینجور چیزا؟
    ۱- جاب افر شما اگه نامه ی LMIA داشته باشه میتونین ازش امتیاز بگیرین که اخیرا به ۲۰۰ امتیاز تقلیل پیدا کرده. اگه دعوت نامه ی استانی داشته باشین ۶۰۰ امتیاز از بابتش میگیرین. شما به این همه امتیاز نیاز ندارین و با امتیاز ۴۶۰ به راحتی در اولین درایو اینوایت خواهید شد!
    ۲- اگه جاب افر داشته باشین که LMIA داشته باشه میتونین برای ورک پرمیت اقدام کنین پیشاپیش که اگه مدارک کامل بفرستین حدود ۸ هفته ای میاد (اگه از داخل ایران اپلای میکنین). شما میتونین همزمان برای ورک پرمیت و pr اقدام کنین!
    ۳- روش کاغذی رو بیخیال بشین چون خیلی طول میکشه. با شرایط شما روش انلاین منطقیه.
    ۴- خیلی متفاوت و طولانی تره. انلاین ترجیح داره مسلمن.

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3ni نمایش پست ها
    سلام ب همگی دوستان
    توی دراو آخر 500 تا دعوتنامه داده شده و امتیاز نفر آخر 357 بوده که طبق داده های توزیع امتیاز حدود 89 هزار نفر توی پوول هستن که امتیاز بالاتر دارند.

اون فاکتوری که باعث چنین چیزی میشه عنوان شغلی شخص و میزان نیاز دولت به حرفه های مختلف هست ؟
    مرسی ک وقت میذارید
    این درایو مخصوص Federal skilled trade بود. برای اینکه در این کتگوری بتونین اپلای کنین باید سرتیقیکت داشته باشین از استان مورد نطرتون بعلاوه ی ۲ سال سابقه کار در اون حرفه. معمولن ماها از این کتگوری نمیتونیم اقدام کنیم چون شرایط گرفتن اون سرتیفیکیت یه مقداری سخته (البته نشدنی نیست).

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط pro1400 نمایش پست ها
    سلام دوستان من پروفایل اکسپرس انتری رو حدود 5 ماه پیش سابمیت کردم و 4 ماه پیش هم انگشت نگاری. از بعد از اون دیگه چیزی از من نخواستن. کارت معافیت و ترجمه رو توی قسمت اطلاعات اضافی همون موقع سابمیت کردم با بقیه اطلاعات. الان توی پروفایل زده 30 روز دیگه جواب میدن اما اپدیت دیگه ای نشده مثلا بک گراند چک هم هنوز در حال انجامه. آیا واقعا ظرف یکماه جواب میدن یا این تایم لاین واقعی نیست؟
    هیج قانون مشخصی برای اعلام نتیجه وجود نداره. ولی به نظرم همین که هیچ چی تا حالا ازتون نخواستن خیلی نشونه ی خوبیه. شما درخواست Note کردین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mkasnejad نمایش پست ها
    ۱- جاب افر شما اگه نامه ی LMIA داشته باشه میتونین ازش امتیاز بگیرین که اخیرا به ۲۰۰ امتیاز تقلیل پیدا کرده. اگه دعوت نامه ی استانی داشته باشین ۶۰۰ امتیاز از بابتش میگیرین. شما به این همه امتیاز نیاز ندارین و با امتیاز ۴۶۰ به راحتی در اولین درایو اینوایت خواهید شد!
    ۲- اگه جاب افر داشته باشین که LMIA داشته باشه میتونین برای ورک پرمیت اقدام کنین پیشاپیش که اگه مدارک کامل بفرستین حدود ۸ هفته ای میاد (اگه از داخل ایران اپلای میکنین). شما میتونین همزمان برای ورک پرمیت و pr اقدام کنین!
    دوست عزیر خیلی خیلی ممنون که وقت میذاری

داستان کلیِ من اینه: چون همین الان من یه پرونده دارم که 40 ماهه طول کشیده و تمام مراحل اردیبهشت پارسال تمام شد و رفتم در فاینال دسیژن، منتها هنوز جواب ندادن! و بخاطر اینکه زودتر تکلیفش معلوم بشه کلا درخواست دادم که یا تکلیف این رو زودتر معلوم کنید یا اگر نمیخواهید بدین زودتر کنسل کنین تا سریع برای روش استانی اقدام کنم. حالا علت سردرگمی من در این مورد اینه که من چون همه اسکیل های زبانم 6 نیست ولی clb 6 هست، از اون 600 امتیازها میخوام استفاده کنم که زبانم رو کاور کنه و امتیاز بیارم. چون در همین پرونده فعلی هم من lmia داشتم و زبان clb 6.

1-جاب آفر توی اکسپرس اینتری 200 امتیاز شده اونهم برای چندتا پُست های مدیریتی، بقیه 50 امتیاز داره. درسته ؟
    2-من شنیدم جاب آفری که lmia داشته باشه در روش استانی 600 تا داره، 600 تا هم خود دعوتنامه استانی اش. درسته؟ و این رو هم نمیدونم که آیا وقتی مدارک خودم + جاب آفر رو که در روش استانی سابمیت کنم امتیازهای مربوطه شون رو میدن بعد که بخوان AOR کنن در واقع یه 600 امتیاز استانی هم اتوماتیک بهش اضافه میشه ؟
    3-روش استانی خودش زیرمجموعه ای از اکسپرس اینتری هست دیگه، آره؟ اگر هست یعنی اول باید توی استخر EE رجیستر بشم و بعد علاقه مندیم رو واسه استان دیگری مثلا بریتیش کلمبیا برنم؟ یا میتونم مستقیم از همون اول توی بخش PNP ثبت نام آنلاین کنم؟
    4-مورد 3 که گفتید هم برای ورک پرمیت هم pr همزمان اقدام کنم، یعنی 2 تا پرونده مستقل داشته باشم !؟ یا وقتی ویزای ورک پرمیت رو گرفتم بلافاصله برای pr درخواست بدم؟

Member dalhosie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

دوستان زمان بررسی الیجبیلیتی و بک گراند چک برای افرادی که داخل کانادا هستن یا خارج تفاوتی داره یا لزوما نه؟ منظورم اینه که آیا امکان داره برای افراد داخل کانادا این پروسه کوتاهتر باشه چون یکبار بکگراند چک رو گذروندن؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dalhosie نمایش پست ها
    دوستان زمان بررسی الیجبیلیتی و بک گراند چک برای افرادی که داخل کانادا هستن یا خارج تفاوتی داره یا لزوما نه؟ منظورم اینه که آیا امکان داره برای افراد داخل کانادا این پروسه کوتاهتر باشه چون یکبار بکگراند چک رو گذروندن؟
    خیر ربطی نداره
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط nimallica نمایش پست ها
    دوست عزیر خیلی خیلی ممنون که وقت میذاری

داستان کلیِ من اینه: چون همین الان من یه پرونده دارم که 40 ماهه طول کشیده و تمام مراحل اردیبهشت پارسال تمام شد و رفتم در فاینال دسیژن، منتها هنوز جواب ندادن! و بخاطر اینکه زودتر تکلیفش معلوم بشه کلا درخواست دادم که یا تکلیف این رو زودتر معلوم کنید یا اگر نمیخواهید بدین زودتر کنسل کنین تا سریع برای روش استانی اقدام کنم. حالا علت سردرگمی من در این مورد اینه که من چون همه اسکیل های زبانم 6 نیست ولی clb 6 هست، از اون 600 امتیازها میخوام استفاده کنم که زبانم رو کاور کنه و امتیاز بیارم. چون در همین پرونده فعلی هم من lmia داشتم و زبان clb 6.

1-جاب آفر توی اکسپرس اینتری 200 امتیاز شده اونهم برای چندتا پُست های مدیریتی، بقیه 50 امتیاز داره. درسته ؟
    2-من شنیدم جاب آفری که lmia داشته باشه در روش استانی 600 تا داره، 600 تا هم خود دعوتنامه استانی اش. درسته؟ و این رو هم نمیدونم که آیا وقتی مدارک خودم + جاب آفر رو که در روش استانی سابمیت کنم امتیازهای مربوطه شون رو میدن بعد که بخوان AOR کنن در واقع یه 600 امتیاز استانی هم اتوماتیک بهش اضافه میشه ؟
    3-روش استانی خودش زیرمجموعه ای از اکسپرس اینتری هست دیگه، آره؟ اگر هست یعنی اول باید توی استخر EE رجیستر بشم و بعد علاقه مندیم رو واسه استان دیگری مثلا بریتیش کلمبیا برنم؟ یا میتونم مستقیم از همون اول توی بخش PNP ثبت نام آنلاین کنم؟
    4-مورد 3 که گفتید هم برای ورک پرمیت هم pr همزمان اقدام کنم، یعنی 2 تا پرونده مستقل داشته باشم !؟ یا وقتی ویزای ورک پرمیت رو گرفتم بلافاصله برای pr درخواست بدم؟
    سلام
    ۱-درسته.
    ۲- نه. وقتی شما از طریق EE اقدام میکنید ۶۰۰ امتیاز میتونین از دعوتنامه ی استانی بگیرین و این امتیاز بندی متعلق به فدرال هست. اما سیستم امتیاز بندی هر استان متفاوت هست و ربطی به فدرال نداره. پس امتیاز جاب افر برای اپلای از طریق استانی ۶۰۰ نیست، بعلاوه شما جاب افر رو امتیازشو به استان اعلام میکنید تا اینکه بعدش دعوتنامه بیاد دیگه!
    ۳- روش استانی در حالت داره معمولن. شما میتونین از طریق EE استانی اقدام کنید که مراحلش فرقی نداره. اون قسمتی که میفرمایین "
    باید توی استخر EE رجیستر بشم و بعد علاقه مندیم رو واسه استان دیگری مثلا بریتیش کلمبیا برنم
    " ربطی نداره و شما میتونین بیش از یک استان هم بزنین!! به هر حال برای اپلای از طریق PNP از طریق انلاینش شما باید اول توی پول قرار بگیرین. ولی برای PNP کاغذی از طریق استانی (بنا به شرایط استان ) معمولن اپلای بعد از اینویتیشن به صورت کاغدی هستش و نیازی به ریجستر قبلی در پول نیست (باید بگم که این روش خیلی پروسه ی طولانی تری داره).
    ۴-شما میتونین همزمان برای پی ار و ورک پرمیت اقدام کنین و اصلن نیازی نیستش که منتظر بشین تا جواب یکیش بیاد. این دو پروندش به صورت جدا بررسی میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mkasnejad نمایش پست ها
    سلام
    سوال من اين هست كه چنانچه هم براى ورك پرميت و هم براى پى آر با هم اقدام كنيم، تاثير منفى بر هر كدوم از پروسه ها نداره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Asrv نمایش پست ها
    سلام
    سوال من اين هست كه چنانچه هم براى ورك پرميت و هم براى پى آر با هم اقدام كنيم، تاثير منفى بر هر كدوم از پروسه ها نداره؟
    بعید میدونم تاثیری داشته باشه. حالا قطعا دوستمون بهتر میتونه کمک کنه.
    اما فکر میکنم فقط یه ایراد داره: اینکه اگر ویزای ورک پرمیت شما زودتر از پرونده pr به نتیجه برسه، حسن آن اینه که شما میتونین زودتر سفر کنید و برید تا راحت بشین اما ایرادش اینه که pr ندارین و اینطور که من اطلاع دارم بعد از مشغول شدن به کار باید هر سال و به مدت 3 سال ویزای کارتون رو تمدید کنید و بعد از اتمام این 3 سال میتونین درخواست کنین که pr بگیرین.
    یه راه دیگه هم من شنیدم که زمانی که ویزای ورک پرمیت شما بیاد، بلافاصبه میتونید به روش کاغذی برای pr اقدام کنید که حدود 18 ماه طول میکشه. یعنی یه جورایی زودتر از اون 3 سال میتونین pr رو بگیرین. و نکته آخر اینکه اگر ویزای open work permit باشه شما میتونید برای هر کارفرمایی کار کنید و بعد از مثلا 1و 2 ماه اگه خوشتون نیومد میتونید قطع همکاری کنید و دنبال کارفرمای دیگه ای برید و اینحوری نیست که الا و بلا باید فقط با همون کارفرمای اولیه کار کنید. اگر هم قطع همکاری کنید دولت شما رو بیرون نمیکنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)