نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: مشاوره: امسال ادامه ی تحصیل در دوره شبانه یا سال دیگه خارج از کشور؟

Junior Member

پیش فرض مشاوره: امسال ادامه ی تحصیل در دوره شبانه یا سال دیگه خارج از کشور؟

سلام
    من ارشد نرم افزار هستم. امسال 2 جا روزانه گرایش و رشته دیگه(مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه )مجاز شدم.پایان نامه ام در زمینه شبکه حسگر بود.
    شبانه ترمی 10 تومن میشه. نرم افزار فقط شبانه مجاز شدم.بنظرتون اگر بخواهم ترمی 10 تومن بدهم بهتر نیست(غیر از دارم تلاش میکنم برای بورس خارج که گیرم نمیاد) در بدترین حالت با این هزینه برای skill worker اقدام کنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    M.SC of Genetic Engineering & Breeding plants at University of Tehran

پیش فرض پاسخ : مشاوره :امسال شبانه یا خارج؟

سلام، من رشته ام مرتبط با شما نیست ولی نظر شخصی من این هست (اگرجای شما بودم)
    گرایش روزانه را که رایگان هست ثبت نام کنید در این حین هم کارهای اپلایتان را انجام دهید و در گرایش مورد علاقه اتون هم در خارج از کشور اقدام کنید (قبل ثبت نام دکترا ریزنمرات و دانشنامه و ترجمه هایتان را انجام دهید.
    یکی از دوستان من ترم دوم دکترا بود انصراف داد جواب پذیرشش اومد.

این خوبیش اینه ضرری نکردید اگر فرضا ریجکتم بشه نتایج پذیرش خارج کشور تا سال بعدشم که بخواین مجددا اپلای کنید ضرر کمتری کردید
    از نظر من پرداخت شهریه شبانه با وجود انگیزه رفتن به خارج کشور توجیه نداره.

اگر معدل بالا و نمرات زبان خوبی دارین و احتمال بالای قبولی رو پیش بینی میکنید. گزینه شبانه رو اصلا در نظر نگیرین

Junior Member

نه معدلم خوب نیست. اما مقاله ام بد نیست.
    تعداد پوزیشن خیلی کمه به این همه افراد متقاضی

Member
    رشته و دانشگاه

من همیشه وقتی سر دوراهی می مونم یک جدول دو ستونه می کشم و مزایا و معایب هر حالت رو در نظر میگیرم
    هر کدوم که تیک سبز بیشتر خورد یعنی بهتره
    دو تا سوال مهم رو باید اول تو ذهن خودتون حل کنید:
    1- من بعد از گذراندن دوره دکتری داخل کشور موقعیت کاری ام چطور هست (گرایش های روزانه و شبانه)
    2- من دوست دارم برم خارج از کشور درس بخونم چه مزیتی برام داره (برم و برگردم یا نه میخوام برم بمونم و اونجا کار کنم) موقعیت کار اون کشور مدنظرم برای این گرایشها چجوریه

باید ببینید چی رو واقعا میخواین:

1- یه موقع هست هدفتون کلا رفتن از خارج کشوره (مثل خیلی ها)
    پس می تونین کمی گرایش های نزدیکتر و یا حتی دانشگاه های با رنکینگ پایینتر انتخاب کنید. که تضمین قبولی تون باشه. (یعنی اولویت بیشتر کشور نسبت به نوع گرایش رشته)
    یعنی گاها باید توقعتون پایینتر باشه تا به هدفتون برسید.ببینید رشته شما کامپیوتره و به جرات می تونم بگم بطور کلی رشته اتون تقریبا تو هر دانشگاهی هست حالا گرایش ها مختلفش و توی امریکا درامد بر پایه رشته شماست.

2-یه موقع هست خارج رفتن هدفتون نیست براتون یک گزینه است
    این فرق میکنه.. شما در این حالت باید دنبال گرایشی که واقعا دوست دارید توش کار کنید باشید، ضمن انکه دوره فرصت مطالعاتی وقتی هست که ضمن حضور در خارج از کشور، پایتان را برای بعد از دکترا تا حدی محکم کنید ..خیلی از اساتید ما بعد از دکترا برای پست داک میرن اونطرف. (یعنی اولویت بیشتر نوع گرایش رشته تا کشور)

اون موقع حتی اگر مقالاتتون بالا باشه (فوق و دکترا) و بتونین دست اورد خوبی توی دکترا ارائه بدین حتی بتونین گرین کارت اساتید و محققان ممتاز رو دریافت کنید.
    دکترای تمام رشته ها توی ایران بیشتر برای جذب هییت علمی شدن در دانشگاه ها هست
    بچه هایی هم که اپلای میکنند اغلب رفتن به روش ویزای تحصیلی پلی هست برای بازشدن پاشون به اون طرف آب
    میتونم بگم بازار کار ایران خصوصا توی بخش کامپیوتر مهارته و سابقه کاره... ببینید اگر جایی واقعا مدرک دکترا توی اون گرایش خاص ازتون میخوان براش ترمی 10 میلیون سرمایه گذاری کنید

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi614 نمایش پست ها
    سلام
    من ارشد نرم افزار هستم. امسال 2 جا روزانه گرایش و رشته دیگه(مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه )مجاز شدم.پایان نامه ام در زمینه شبکه حسگر بود.
    شبانه ترمی 10 تومن میشه. نرم افزار فقط شبانه مجاز شدم.بنظرتون اگر بخواهم ترمی 10 تومن بدهم بهتر نیست(غیر از دارم تلاش میکنم برای بورس خارج که گیرم نمیاد) در بدترین حالت با این هزینه برای skill worker اقدام کنم؟
    دوست من،
    شما درباره معدلاتون (حتی حدودی)، نمره زبانتون، مقالاتتون، اگه اطلاعات بیشتری در اختیار قرار بدین قطعا دوستان بهتر میتونن کمک کنن.
    به نظر من (نظر شخصیه و ممکنه غلط باشه از نظر بقیه) شما برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنین فعلا.
    اسکیل وورکر فک کنم قانون جدیدش اینه که باید حتما یه سال سابقه کار داشته باشین و دو تا زبون انگلیسی و فرانسه رو مدرک داشته باشین (من اینطوری شنیدم).
    شما میتونین برای تحصیل اقدام کنین. برای آمریکا، کانادا، استرالیا، اروپا. ترمی ده تومن، ممکنه بیشترم بشه. حتی با همین ترمی ده تومن شما باید 80 میلیون تومن هزینه کنین (من مطمئنم این مینیممه، بیشترم میشه قطعا). این 80 تومنو به دلار و یورو تبدیل کنین، خیلی میشه ها!
    حالا ما بحث اعصاب خردی و دغدغه و استرس و کلا از بین رفتن جوونی رو میذاریم کنار (بحث موندن در کشور عزیزمون و ادامه دادن دکترا رو دارم عرض میکنم الان، نه خارجو).
    من جاتون باشم مدارک زبانمو میگیرم و اقدام میکنم برای ویزای تحصیلی.
    ضمنا (پیرو پست پایینی شما) این همه آدم فاند میگیرن میرن، شما چرا نتونین؟
    با اون هشتاد تومن (باز میگم حداقلش هشتاد تومنه، بیشترم میشه، به صد تومن میرسه!!) شما مغازه بزنی راحتتری والا! یا بدون فاند برین خارج و بعد فاند بگیرین خیلی بهتره. شاید حرفم خنده دار به نظر برسه، ولی نظر شخصیمه دیگه.
    الان شما حساب کنین، بخواین تو هلند یا آلمان پی اچ دی بگیرین، گیرم هر ماه 1000 یورو هزینتون بشه (که با صرفه جویی کمترم میشه)، با هشتاد میلیون میتونین دو سالی زندگی کنین. من خیلیا رو دیدم که سال اول بدون حقوق شروع کردن به درس خوندن و سال دوم حقوق بگیر شدن از دانشگاه و بورسیه گرفتن.
    منظورم اینه که بشینین حساب و کتاب کنین. قطعا راههای درست زیادی هست. من اینا رو مثال عرض کردم که تاکید کنم راههای زیادی وجود داره و باید خود آدم همه رو دونه دونه بسنجه.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    من همیشه وقتی سر دوراهی می مونم یک جدول دو ستونه می کشم و مزایا و معایب هر حالت رو در نظر میگیرم
    هر کدوم که تیک سبز بیشتر خورد یعنی بهتره
    دو تا سوال مهم رو باید اول تو ذهن خودتون حل کنید:
    1- من بعد از گذراندن دوره دکتری داخل کشور موقعیت کاری ام چطور هست (گرایش های روزانه و شبانه)
    2- من دوست دارم برم خارج از کشور درس بخونم چه مزیتی برام داره (برم و برگردم یا نه میخوام برم بمونم و اونجا کار کنم) موقعیت کار اون کشور مدنظرم برای این گرایشها چجوریه

باید ببینید چی رو واقعا میخواین:

1- یه موقع هست هدفتون کلا رفتن از خارج کشوره (مثل خیلی ها)
    پس می تونین کمی گرایش های نزدیکتر و یا حتی دانشگاه های با رنکینگ پایینتر انتخاب کنید. که تضمین قبولی تون باشه. (یعنی اولویت بیشتر کشور نسبت به نوع گرایش رشته)
    یعنی گاها باید توقعتون پایینتر باشه تا به هدفتون برسید.ببینید رشته شما کامپیوتره و به جرات می تونم بگم بطور کلی رشته اتون تقریبا تو هر دانشگاهی هست حالا گرایش ها مختلفش و توی امریکا درامد بر پایه رشته شماست.

2-یه موقع هست خارج رفتن هدفتون نیست براتون یک گزینه است
    این فرق میکنه.. شما در این حالت باید دنبال گرایشی که واقعا دوست دارید توش کار کنید باشید، ضمن انکه دوره فرصت مطالعاتی وقتی هست که ضمن حضور در خارج از کشور، پایتان را برای بعد از دکترا تا حدی محکم کنید ..خیلی از اساتید ما بعد از دکترا برای پست داک میرن اونطرف. (یعنی اولویت بیشتر نوع گرایش رشته تا کشور)

اون موقع حتی اگر مقالاتتون بالا باشه (فوق و دکترا) و بتونین دست اورد خوبی توی دکترا ارائه بدین حتی بتونین گرین کارت اساتید و محققان ممتاز رو دریافت کنید.
    دکترای تمام رشته ها توی ایران بیشتر برای جذب هییت علمی شدن در دانشگاه ها هست
    بچه هایی هم که اپلای میکنند اغلب رفتن به روش ویزای تحصیلی پلی هست برای بازشدن پاشون به اون طرف آب
    میتونم بگم بازار کار ایران خصوصا توی بخش کامپیوتر مهارته و سابقه کاره... ببینید اگر جایی واقعا مدرک دکترا توی اون گرایش خاص ازتون میخوان براش ترمی 10 میلیون سرمایه گذاری کنید

ممنون درست میگید. من برای خارج خیلی اقدام دارم میکنم اما چون مشکلات خانوادگی داشتم در ان زمان و مجبور بودم سر کار برم معدلم کم شد(14.82) و همش ردم میکنند. میدونم با دکترا کار نیست اما شاید بشه حداقل هیات علمی شد. می خواهم گزینه های پشت سرم را خراب نکنم. معلوم است که خارج خیلی بهتر از ایرانه تو علم اما بشرط انکه تو را راه بدهند.اگر خواستید تو خصوصی رزومم را براتون بفرستم. من دانشگاهی هستم تا کار اجرایی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوست من،
    شما درباره معدلاتون (حتی حدودی)، نمره زبانتون، مقالاتتون، اگه اطلاعات بیشتری در اختیار قرار بدین قطعا دوستان بهتر میتونن کمک کنن.
    به نظر من (نظر شخصیه و ممکنه غلط باشه از نظر بقیه) شما برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنین فعلا.
    اسکیل وورکر فک کنم قانون جدیدش اینه که باید حتما یه سال سابقه کار داشته باشین و دو تا زبون انگلیسی و فرانسه رو مدرک داشته باشین (من اینطوری شنیدم).
    شما میتونین برای تحصیل اقدام کنین. برای آمریکا، کانادا، استرالیا، اروپا. ترمی ده تومن، ممکنه بیشترم بشه. حتی با همین ترمی ده تومن شما باید 80 میلیون تومن هزینه کنین (من مطمئنم این مینیممه، بیشترم میشه قطعا). این 80 تومنو به دلار و یورو تبدیل کنین، خیلی میشه ها!
    حالا ما بحث اعصاب خردی و دغدغه و استرس و کلا از بین رفتن جوونی رو میذاریم کنار (بحث موندن در کشور عزیزمون و ادامه دادن دکترا رو دارم عرض میکنم الان، نه خارجو).
    من جاتون باشم مدارک زبانمو میگیرم و اقدام میکنم برای ویزای تحصیلی.
    ضمنا (پیرو پست پایینی شما) این همه آدم فاند میگیرن میرن، شما چرا نتونین؟
    با اون هشتاد تومن (باز میگم حداقلش هشتاد تومنه، بیشترم میشه، به صد تومن میرسه!!) شما مغازه بزنی راحتتری والا! یا بدون فاند برین خارج و بعد فاند بگیرین خیلی بهتره. شاید حرفم خنده دار به نظر برسه، ولی نظر شخصیمه دیگه.
    الان شما حساب کنین، بخواین تو هلند یا آلمان پی اچ دی بگیرین، گیرم هر ماه 1000 یورو هزینتون بشه (که با صرفه جویی کمترم میشه)، با هشتاد میلیون میتونین دو سالی زندگی کنین. من خیلیا رو دیدم که سال اول بدون حقوق شروع کردن به درس خوندن و سال دوم حقوق بگیر شدن از دانشگاه و بورسیه گرفتن.
    منظورم اینه که بشینین حساب و کتاب کنین. قطعا راههای درست زیادی هست. من اینا رو مثال عرض کردم که تاکید کنم راههای زیادی وجود داره و باید خود آدم همه رو دونه دونه بسنجه.
    موفق باشید
    میتونم بیشتر توضیح بدهم اما فکر کنم فقط با ایمیل میتونم رزومم نشونتون بدهم و تو خصوصی. چون جای اپلود فایل نداره. درست است فلافلی بهتر از دکتری خوندن است تو ایران(وزیر علوم گفته کار برای دکترا کمتر از ارشد و برای ارشد کمتر از لیسانسه)اما من فقط کار اکادمیک بلدم و چاپ مقاله و طرح پژوهشی و... من که هر چی میگردم پوزیشن خالی پیدا نمیشه اونهایی هم که پیدا میشه شرایط خیلی سختی دارند

Member
    رشته و دانشگاه

ممنون درست میگید. من برای خارج خیلی اقدام دارم میکنم اما چون مشکلات خانوادگی داشتم در ان زمان و مجبور بودم سر کار برم معدلم کم شد(14.82) و همش ردم میکنند. میدونم با دکترا کار نیست اما شاید بشه حداقل هیات علمی شد. می خواهم گزینه های پشت سرم را خراب نکنم. معلوم است که خارج خیلی بهتر از ایرانه تو علم اما بشرط انکه تو را راه بدهند.اگر خواستید تو خصوصی رزومم را براتون بفرستم. من دانشگاهی هستم تا کار اجرایی

ببینید من چون همرشته شما نیستم مسلما نمی تونم مثل سایر دوستان در مورد رزومه شما نظر بخصوصی بدم. اما با شرایط شما بهترین حالت اینه الان حداقل کاری که میکنید ثبت نام در دوره روزانه دکترایی که قبول شدید. بعد از اون می تونید بازم اپلای کنید چیزی از دست نمیدین بهتر از این هست که بخواین دو سه سال معطل پیدا کردن جای خوب برای رفتن باشید
    اول از انچه که دم دستتون هست استفاده کنید
    از انتظار و معلقی بهتره ..خود حضور در دانشگاه بهتون کمک میکنه برای رفتن
    حتی فرصت مطالعاتی
    گاها میشه برای پست دکترا رفت اونطرف
    به جاش معدلتون رو ببرید بالا در دوره دکترا

برای اپلای هم سال اینده اقدام کنید. اگر شد که چه عالی از مقطع دکترای داخل انصراف میدید
    اگرم نشد که چیزی از دست ندادین در حال تحصیل در دکترا هستید

من کاملا مخالف اینم که خیلی ها برای یک هدف رفتن خارج، کلا تمام زندگیشون رو متوقف کنند. انتظار هرگز موفقیت نمیاره
    اتفاقا به وفور دختر و پسرایی دیدم تو خود دانشگاه..که همینطور که زندگیشونو میکردن ( درس می خوندن، ازدواج کردن ) کارهی رفتنشون هم انجام دادند و به موقعیت های کاری و درسی خوبی هم رسیدند. مسئول ازمایشگاهی که وسط سال تحصیلی تو دانشگاه یک دانشگاه استرالیایی جذبش کرد و با خانواده اش رفت(با مقطع ارشد)... ثبت نام کنید وقتی قبول شدید و این شانس که قبول شدید رو از دستش ندین... فعلا بچسبین به گزینه های واقعی تا احتمالی

البته این ایده منه و ممکنه نظر دیگران چیزی دیگه ای باشه
    در وهله دوم با استاداتون خیلی هماهنگ بشین.. اغلب اساتید دانشگاه ها خصوصا دانشگاه های دولتی ، با اساتید اونطرف کم و بیش مقاله داشتند (خصوصا با درجه استاد تمام) اونا پل های خوبی برای رفتن شما میشن
    مدیر گروه ما دو نفر از دانشجوهاشو خودش لینک به استادای اونطرف کرد
    ضمن اینکه فرصت مطالعاتی پای شما رو به اون طرف باز میکنه

اگر دانشجو دانشگاه ازاد هستین خواندن دوره دکترا در دانشگاه دولتی شانس رفتنتون رو قویتر میکنه.

در حین تحصیل در دوره روزانه (که شهریه ای نمیخواد پرداخت کنید)بهتره رزومه خودتونو با دوستانی هم که هم رشته شما هستن و رفتن خارج از کشور مقایسه کنید و نقاط ضعفشو برطرف کنید و با رزومه ای قوی اقدام به اپلای کردن بکنید.
    با ارسال رزومه ضعیف شانس رفتنتون رو در اینده کم نکنید.
    اگر به امیدخدا جایی پذیرفته شدید انصراف بدین
    و برین دنبال گزینه واقعی بعدی

برایتان ارزوی بهترین ها رو دارم

موفق باشید

Junior Member

شبانه میگم چکار کنم؟اروزانه که اره میرم مشخصه اما شبانه چطور؟

Junior Member

شبانه میگم چکار کنم؟اروزانه که اره میرم مشخصه اما شبانه چطور؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)