صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: بهترین گزینه برای دکترای روانشناسی...

Red face بهترین گزینه برای دکترای روانشناسی...

من قصد دارم که برای دکترا از یه دانشگاه خارجی پذیرش بگیرم قبلا رو بورس امریکا تحقیق کردم اما موفق نشدم. الان می خوام با هزینه خودم اقدام کنم. حالا سوالم اینه چه کشوری مناسب تره؟ چه از لحاظ هزینه ها چه از لحاظ شانس پیدا کردن کار و اقامت.
    دنبال جای خیلی تاپ و گرون یا خیلی داغ و ارزون هم نیستم.
    اگه راهنمایی کنین یه دید کلی بگیرم ممنون میشم

پیش فرض پاسخ : بهترین گزینه برای دکترای روانشناسی...

آلمان رو بررسی کنید...
    شنیدم که تحصیل هزینه بالایی نداره

Junior Member mahsa_37 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مشاوره خانواده دانشگاه شهید بهشتی

با سلام،

من ارشد مشاوره خانواده دارم و می خواهم برای دکترای مشاوره ء روانشناسی اقدام کنم. بین کشورهای آمریکا ، کانادا و اروپا (فرانسه و آلمان) مردد هستم لطفا با تجربه ها راهنمایی کنند مطابق با شرایط من کجا بهتر نتیجه می
    دهد:

1- دنبال دانشگاه فول فاند هستم که هزینه تحصیل و اقامت را تقبل کند و با کار برای استاد هزینه زندگی ام تامین باشد.
    2- زبان انگلیسی و فرانسه را در سطح بالای متوسط می دانم ولی آلمانی را باید تازه شروع کنم .
    3- برای کانادا سابقه پرونده مهاجرتی دارم که با درخواست خودم بسته شده ولی گویا در روند ویزا دادن می تواند نقطه ضعف باشد.
    4- قصدم این است که در کشور مورد نظر بعد از دکترا بمانم و اقامت بگیرم بنابراین شرایط کاری و اقامت دادن آنجا هم برایم مهم است.

خیلی ممنونم از راهنمایی شما

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_37 نمایش پست ها
    با سلام،

من ارشد مشاوره خانواده دارم و می خواهم برای دکترای مشاوره ء روانشناسی اقدام کنم. بین کشورهای آمریکا ، کانادا و اروپا (فرانسه و آلمان) مردد هستم لطفا با تجربه ها راهنمایی کنند مطابق با شرایط من کجا بهتر نتیجه می
    دهد:

1- دنبال دانشگاه فول فاند هستم که هزینه تحصیل و اقامت را تقبل کند و با کار برای استاد هزینه زندگی ام تامین باشد.
    2- زبان انگلیسی و فرانسه را در سطح بالای متوسط می دانم ولی آلمانی را باید تازه شروع کنم .
    3- برای کانادا سابقه پرونده مهاجرتی دارم که با درخواست خودم بسته شده ولی گویا در روند ویزا دادن می تواند نقطه ضعف باشد.
    4- قصدم این است که در کشور مورد نظر بعد از دکترا بمانم و اقامت بگیرم بنابراین شرایط کاری و اقامت دادن آنجا هم برایم مهم است.

خیلی ممنونم از راهنمایی شما
    در رشته ی شما برگ برنده ی شما مهارت های زبانی تون هست.
    1. در امریکا و کانادا دکترای روانشناسی و مشاوره بسیار رقابتی هست. افراد زیادی اپلای می کنند: مثلا 80 نفر، و افراد کمی پذیرفته میشن: مثلا 6 نفر.
    ولی نقطه ی قوتش اینه که انگلیسی زبان هستند، و در اکثر مواقع به اون 6 نفری که بر می دارن فول فاند میدن. مگر دانشگاه هایی که وضع شون خوب نیست.

2. همون طور که در بالا گفتم، زبان برگ برنده ی شما و در عین حال بزرگ ترین مانع شما هست. مسایل فرهنگی رو هم بذارید روش. به خاطر همین من توصیه می کنم روی زبان انگلیسی تمرکز کنید تا زبان های دیگر.

4. قوانین مهاجرتی کانادا راحت هست، معمولا بعد از 4 سال تحصیل می تونید PR بگیرید. ولی پیدا کردن کار رقابتی تر هست. امریکا دو سه سال دیرتر اقامت میده، ولی در عوض شرایط کاری و درآمدی بهتری داره و فرصت های شغلی بیشتری وجود داره.
    در باره ی قوانین مهاجرتی آلمان و فرانسه اطلاعی ندارم، ولی هلند هم (هر چند تو ویزا سختگیر هست) ولی قوانین مهاجرتی ش خوبه.
    برای اطلاع از قوانین اعطای شهروندی و اقامت دائم تو ویکی پدیا بزنید: Canadian/US/Dutch Nationality Law

در کل با در نظر گرفتن مسایل زبانی و فرهنگی، فرصت های شغلی و درآمد، برای شما امریکا و کانادا رو توصیه می کنم و صد البته این فقط نظر من هست. شما باز هم با دوستان دیگر مشورت بکنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی و کارشناسی ارشد بالینی،دانشگاه شیراز

از دوستانی که تجربه گرفتن پذیرش دارند چه با فاند و چه بدون فاند، لطفا راهنمایی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    در رشته ی شما برگ برنده ی شما مهارت های زبانی تون هست.
    1. در امریکا و کانادا دکترای روانشناسی و مشاوره بسیار رقابتی هست. افراد زیادی اپلای می کنند: مثلا 80 نفر، و افراد کمی پذیرفته میشن: مثلا 6 نفر.
    ولی نقطه ی قوتش اینه که انگلیسی زبان هستند، و در اکثر مواقع به اون 6 نفری که بر می دارن فول فاند میدن. مگر دانشگاه هایی که وضع شون خوب نیست.

2. همون طور که در بالا گفتم، زبان برگ برنده ی شما و در عین حال بزرگ ترین مانع شما هست. مسایل فرهنگی رو هم بذارید روش. به خاطر همین من توصیه می کنم روی زبان انگلیسی تمرکز کنید تا زبان های دیگر.

4. قوانین مهاجرتی کانادا راحت هست، معمولا بعد از 4 سال تحصیل می تونید PR بگیرید. ولی پیدا کردن کار رقابتی تر هست. امریکا دو سه سال دیرتر اقامت میده، ولی در عوض شرایط کاری و درآمدی بهتری داره و فرصت های شغلی بیشتری وجود داره.
    در باره ی قوانین مهاجرتی آلمان و فرانسه اطلاعی ندارم، ولی هلند هم (هر چند تو ویزا سختگیر هست) ولی قوانین مهاجرتی ش خوبه.
    برای اطلاع از قوانین اعطای شهروندی و اقامت دائم تو ویکی پدیا بزنید: Canadian/US/Dutch Nationality Law

در کل با در نظر گرفتن مسایل زبانی و فرهنگی، فرصت های شغلی و درآمد، برای شما امریکا و کانادا رو توصیه می کنم و صد البته این فقط نظر من هست. شما باز هم با دوستان دیگر مشورت بکنید.
    این نکته رو اصلاح می کنم که هلند در دادن ویزا برای افرادی که برای دکترا پذیرش گرفته اند هیچ سختگیری ای نداره و روال گرفتن ویزا بسیار ساده و روتین هست.
    منظورم از سختگیری برای سایر موارد (ویزای غیرتحصیلی، پذیرش در مقاطع پایین تر و بدون فاند و...) بود.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم اگر کسی تو هلند روانشناسی خونده درباره وضعیت تحصیل این رشته و کارش راهنمایی هایی بکنه.
    مثلا اینکه روانشناسی تو مقطع دکتر تو هلند به فقط به صورت پژوهشی هست یا آموزشی هم داره؟
    و اینکه چه گرایش‌هایی تو این کشور وجود داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Family Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    این نکته رو اصلاح می کنم که هلند در دادن ویزا برای افرادی که برای دکترا پذیرش گرفته اند هیچ سختگیری ای نداره و روال گرفتن ویزا بسیار ساده و روتین هست.
    منظورم از سختگیری برای سایر موارد (ویزای غیرتحصیلی، پذیرش در مقاطع پایین تر و بدون فاند و...) بود.

با عرض سلام
    ببخشید اگر دکتری را اپلای کنیم ولی فاند بهمون تعلق نگیره،باز هم ممکنه برا ویزا اذیت کنند و یا این که صرف اپلای کردن برا دکتری،باعث ویزا دادن میشه؟؟
    ممنون میشم جواب بدید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mjavad30 نمایش پست ها
    با عرض سلام
    ببخشید اگر دکتری را اپلای کنیم ولی فاند بهمون تعلق نگیره،باز هم ممکنه برا ویزا اذیت کنند و یا این که صرف اپلای کردن برا دکتری،باعث ویزا دادن میشه؟؟
    ممنون میشم جواب بدید
    صرفا اپلای کردن تضمینی برای گرفتن پذیرش نیست و طبیعتا تضمینی برای گرفتن ویزا هم نیست.
    درباره ویزای هلند در مقطع دکترا بدون گرفتن فاند اطلاعی ندارم. شاید بهتر باشه این سوال رو در فروم مربوط به ویزای هلند بپرسید.
    موفق باشید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

سلام دوستان من ارشد بالینی دارم .اما موضوع پایان نامم تو حیطه صنعتی هست و دوتا isi ازش دارم.برای دکتری علاقه خودم تو حیطه نوروساینس هست اما متاسفانه تو ایران زیاد روش کار نشده انگار .میخوام بدونم پذیرش برا گرایش صنعتی چه جور هست؟جای خاصی ؟ که بتونم با فاند برم؟چون اگر بخوام برا نوروسایکولوژی اقدام کنم مقاله مرتبط ندارم و نتونستم استادی هم پیدا کنم که بتونم باهاش کار تحقیقی انجام بدم.میشه راهنماییم کنید
    ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)