صفحه 47 از 111 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455565797 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 1106

موضوع: تالار ویژه جابجایی سرباز

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تالار ویژه جابجایی تاریخ اعزام سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط kamimezak نمایش پست ها
    می تونم بپرسم موافقت شد یا نه؟ یعنی همون 10 آذر که برگ سبز رو بردید چی شد؟
    البته من برگ سبزمو 10 آذر تحویل ندادم. کاری که کردم این بودش که اومدم مشکلمو با بروبچز فروم مطرح کردم. از قضا این آقای sarbazak (همون سرهنگ خودمون) به ما یه راه حل داد. ما هم راه حل ایشونو انجام دادیم و جواب داد.

Junior Member

سلام
    میشه راهنمایی کنید من رو؟
    من اعظام اسفند 90 هستم
    3 ماه غیبت دارم
    میگن بخشیده شده جدیدا تا تیر 91
    حالا باید شخصا برم نظام وظیفه و قبل اومدن برگ سفید بگم که ببخشن؟
    یا سیستم اتوماتیک اعمال می کنه؟
    یا باید برم آموزشی و بعد به فرمانده بگم؟
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون.

Thumbs up پاسخ : تالار ویژه جابجایی تاریخ اعزام سربازی

خداروشکر با تمدیدم موافقت شد. محض اطلاع 43 روز قبل از اعزام درخواست تمدید داده بودم. جا داره از راهنماییهای خوب دوستان گرامی بخصوص از sarbazak عزیز تشکر کنم.

وقتی همه با من هم عقیده می شوند تازه احساس می کنم که اشتباه کرده ام.

اسکار وایلد

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده دارای برگ سبز اسفند 90 می باشم و خواهان تمدید آن به 91/2/1 می باشم
    بنده امریه هیئت علمی دانشگاه آزاد را گرفتم و الان در حال مصاحبه های علمی و عمومی می باشم
    در تاریخ 90/10/6 به پلیس +10 مراجعه کردم و درخواست تمدید کردم ولی متاسفانه جواب ندادن
    به تهران هم مراجعه کردم و گفتن که اصلا امکان نداره حتی از دانشگاه نامه داشتم که در حال روال کار اداری می باشم ولی باز قبول نکردند
    به نظر شما چیکار باید بکنم که حتما تمدید بشه؟
    تو تهران بهم گفتن به علت اینکه سرباز کم دارند تمدید امکان نداره امریه های کل ماه اسفند 90 لغو خواهد شد
    به نظر شما این حرفا چقد صحت دارد؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash1432 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده دارای برگ سبز اسفند 90 می باشم و خواهان تمدید آن به 91/2/1 می باشم
    بنده امریه هیئت علمی دانشگاه آزاد را گرفتم و الان در حال مصاحبه های علمی و عمومی می باشم
    در تاریخ 90/10/6 به پلیس +10 مراجعه کردم و درخواست تمدید کردم ولی متاسفانه جواب ندادن
    به تهران هم مراجعه کردم و گفتن که اصلا امکان نداره حتی از دانشگاه نامه داشتم که در حال روال کار اداری می باشم ولی باز قبول نکردند
    به نظر شما چیکار باید بکنم که حتما تمدید بشه؟
    تو تهران بهم گفتن به علت اینکه سرباز کم دارند تمدید امکان نداره امریه های کل ماه اسفند 90 لغو خواهد شد
    به نظر شما این حرفا چقد صحت دارد؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.
    با سلام
    اگه از پلیس+10 به نتیجه نرسیدید به نظرم تنها راهی که میمونه همون ملاقات مردمی نظام وظیفه است که قراره 10 بهمن برگزار بشه. البته اگه پستای قبلی رو خونده باشین طبق گفته یکی از دوستان تو ملاقات قبلی کار 3 نفرو از 70-80 نفر راه انداختن. ولی باز ناامید نشید، انشاا... که کارتون درست بشه.
    مسأله ای که هست اینه که اگه اعزامتون بیوفته اردیبهشت امریه دانشگاهتون درست میشه؟ بخاطر این میگم چون منم تو جریان این امریه بودم و گفتن فقط واسه تیرماه میخوان. توصیه میکنم از دانشگاه یه سئوالی بکنید.
    اینکه گفتن سرباز کمه و اینا انمیدونم چقد درسته. بنده هم اعزامم اسفند بود و برای اردیبهشت تمدید کردم نمیدونم شاید به این دلیل که متاهلم قبول کردن. اگه بتونین تو همین ملاقات یه بهونه دیگه ای هم علاوه بر امریه بیارین فک کنم بهتر باشه.
    موفق باشین

اسکار وایلد

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط saman7246 نمایش پست ها
    سلام
    میشه راهنمایی کنید من رو؟
    من اعظام اسفند 90 هستم
    3 ماه غیبت دارم
    میگن بخشیده شده جدیدا تا تیر 91
    حالا باید شخصا برم نظام وظیفه و قبل اومدن برگ سفید بگم که ببخشن؟
    یا سیستم اتوماتیک اعمال می کنه؟
    یا باید برم آموزشی و بعد به فرمانده بگم؟
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون.
    با سلام

تصور بفرمایید تک تک غایبین بخوان این مسئله رو شخصاً پیگیری کنند؛ قطعاً هزینه و وقت بالایی رو به نظام وظیفه تحمیل خواهد کرد. بنابراین به نظر میرسه این قضیه (بخشش 3 ماه اضافه خدمت برای غایبین) به صورت اتوماتیک در سیستم نظام وظیفه اعمال بشه.

در هر صورت بهتره قضیه رو از طریق مراجع رسمی و معتبر (مثل «دفاتر پلیس+10» و در صورت نیاز «نظام وظیفه محل سکونت») پیگیری بفرمایید.

نکته مثبت و قابل توجه برای دوستانی با شرایط شما این هستش که در صورتیکه برای اعزام اول اسفند آمادگی ندارید میتونید بدون نگرانی (یا بدون نیاز به تمدید تاریخ اعزامتون)، بذارید به جای اسفند، اردیبهشت و یا تیر برید. در هر صورت شما غایب شناخته شدید و تبعات غیبت (به جز 3 ماه اضافه خدمت) شامل حالتون خواهد شد. پس در صورت نیاز این امکان برای شما وجود داره که تا تیر ماه غیبت کنید و حسابی دلی از عذا در بیارید!

موفق باشید/

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها
    با سلام

تصور بفرمایید تک تک غایبین بخوان این مسئله رو شخصاً پیگیری کنند؛ قطعاً هزینه و وقت بالایی رو به نظام وظیفه تحمیل خواهد کرد. بنابراین به نظر میرسه این قضیه (بخشش 3 ماه اضافه خدمت برای غایبین) به صورت اتوماتیک در سیستم نظام وظیفه اعمال بشه.

در هر صورت بهتره قضیه رو از طریق مراجع رسمی و معتبر (مثل «دفاتر پلیس+10» و در صورت نیاز «نظام وظیفه محل سکونت») پیگیری بفرمایید.

نکته مثبت و قابل توجه برای دوستانی با شرایط شما این هستش که در صورتیکه برای اعزام اول اسفند آمادگی ندارید میتونید بدون نگرانی (یا بدون نیاز به تمدید تاریخ اعزامتون)، بذارید به جای اسفند، اردیبهشت و یا تیر برید. در هر صورت شما غایب شناخته شدید و تبعات غیبت (به جز 3 ماه اضافه خدمت) شامل حالتون خواهد شد. پس در صورت نیاز این امکان برای شما وجود داره که تا تیر ماه غیبت کنید و حسابی دلی از عذا در بیارید!

موفق باشید/
    بخشید یه بحثی بوجود میاد اونم اینکه اگه تا اردیبهشت یا تیر غیبت کنن که فک کنم بیشتر از 3 ماه اضاف بخورن که این یعنی دیگه بخشیده هم نخواهد شد و میفرستنشون دادگاه!
    شاید جواب این سئوال یکم کمک کنه: راهی هست که بشه فهمید که به ازای هر ماه غیبت چقد اضاف می خورن؟

اسکار وایلد

Junior Member

با سلام

موفق باشید/
    مرسی از جوابتون
    من امروز با پلیس +10 حرف زدم
    گفتن اطلاعی از این قانون ندارند
    و هرچی هم با نظام وظیفه تماس گرفتم
    مشغول و مشغول
    اگه از دوستان کسی اطلاع دقیقی داره
    ممنون میشم راهنمایی کنن
    که برای بخشش 3 ماه باید چیکار کنیم؟

با سلام

دو مورد رو لازم می بینم خدمدتون توضیح بدم:

مورد اول: دقت داشته باشید که این احتمال وجود داره که شما بتونید بدون استفاده از تمدید و یا تعجیل، تاریخ اعزام دلخواهتون رو به دست بیارید. مطالبی رو که بنده پیش تر در مورد تمدید، خدمت این دوستمون عرض کرده بودم برای شخص ایشون بوده و لزوماً برای شما بهترین راه حل نیست. اگر مایل باشید میتونیم در مورد شما بیشتر به جزئیات بپردازیم.

مورد دوم: روال اعزام (فاصله بین تاریخ ارسال دفترچه و تاریخ اعزام) چیزی نیستش که بنده و شما و یا اون مسئول محترم امریه بتونیم با قطعیت راجع بهش صحبت کنیم. ولی اونچه که برای ما قابل استناده تجربیات هستش و دیگر هیچ. ضمن اینکه همونطور که حتماً میدونید، حداکثر 40-20 روز قبل از اعزام کدهای مراکز آموزشی برای مشمولین در سراسر کشور مشخص میشه. به عنوان مثال اعزامی های 90/08/01، از شنبه 90/07/02 (28 روز قبل از اعزام) با مراجعه به دفاتر پلیس+10 المثنی برگ سفیدشون رو دریافت کردند و این مفهومش اینه که امکان نداره شخصی در 90/07/03 دفترچه فرستاده باشه و تاریخ اعزامش 90/08/01 خورده باشه بلکه قطعاً 90/10/01 خورده. و همینطور در مورد اعزامی های 90/10/01، از شنبه 90/09/05 (25 روز قبل از اعزام) با مراجعه به دفاتر پلیس+10 المثنی برگ سفیدشون رو دریافت کردند و این مفهومش اینه که امکان نداره شخصی در 90/09/06 دفترچه فرستاده باشه و تاریخ اعزامش 90/10/01 خورده باشه بلکه قطعاً 90/12/01 خورده. دقت داشته باشید که بنده چقدر ضریب اطمینان رو بالا در نظر گرفتم و فرض کردم که کدهای اعزامیهای 90/12/01 در تاریخ 90/11/19 (11 روز قبل از اعزام) تعیین بشه. و در این حالت امکان نداره شخصی در 90/11/20 دفترچه بفرسته و تاریخ اعزامش 90/12/01 بخوره بلکه قطعاً 91/02/01 خواهد خورد.

موفق باشید/
    باسلام
    اینم جزئیات شرایط من:
    من تا 90/12/30 فرصت دارم دفترچه را پست کنم. برای گرفتن امریه در یکی از شرکت های صنایع دفاع بهم گفتن که برا اردیبهشت ظرفیت دارند. چون اون شرکت اصلا ازم مصاحبه نکرده میخوام طوری دفترچه را بفرستم که حتما اعزامم اردیبهشت بشه و از طرفی حدود 7 روز بعد از پست اگر درخواست تمدید دادم تایید بشه
    یعنی میخوام دو روز بعد که المثی گرفتم ببرم پیش اون شرکت بعد حدود 5 روز دنباله گرفتن امریه اون شرکت باشم ( این شد7 روز) و اگه تو این چند روز ردم کردن بتونم تا تیر تمدید کنم .
    خیلی برام مهمه که اردیبهشت اعزامم بخوره وگرنه تمام برنامه هام بهم میخوره و بیچاره میشم ، با این اوصاف و با توجه به اینکه کارای نظام وظیفه خیلی بی حساب کتابه نظر شما همون 90/11/20 ؟ ( البته از 20 تا 22 که تعطیله یعنی یا قبل 20 یا 23 به بعدباید پست کنم)

سوال دومم اینه که موقع پست باید بگم که امریه گرفتم؟مکانه امریه هم باید بگم؟آخه توی پست های قبلی گفته شد هرجایی که امریه بگیری برا آموزشی یه جایه مخصوص به خودشا داره و اگه کد آموزشی یه جا دیگه را برام بزنن امریه هم میپره

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط fini1989 نمایش پست ها
    من لیسانسم، من همین الان هم میتونم بفرستم ولی یکی از بچه های همین تالار میگفت که اگه بخوای اول اسفند نیفتی باید 15-20 بهمن بفرستی که بیفتی اول اردیبهشت!! با این چیزی که شما گفتی الان استرسم خیلی زیاد شده چون خیلی زحمت کشیدم برای این امریه ! بازم دوستان کمکم کنید خواهش میکنم ....
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohandesin نمایش پست ها
    باسلام
    اینم جزئیات شرایط من:
    من تا 90/12/30 فرصت دارم دفترچه را پست کنم. برای گرفتن امریه در یکی از شرکت های صنایع دفاع بهم گفتن که برا اردیبهشت ظرفیت دارند. چون اون شرکت اصلا ازم مصاحبه نکرده میخوام طوری دفترچه را بفرستم که حتما اعزامم اردیبهشت بشه و از طرفی حدود 7 روز بعد از پست اگر درخواست تمدید دادم تایید بشه
    یعنی میخوام دو روز بعد که المثی گرفتم ببرم پیش اون شرکت بعد حدود 5 روز دنباله گرفتن امریه اون شرکت باشم ( این شد7 روز) و اگه تو این چند روز ردم کردن بتونم تا تیر تمدید کنم .
    خیلی برام مهمه که اردیبهشت اعزامم بخوره وگرنه تمام برنامه هام بهم میخوره و بیچاره میشم ، با این اوصاف و با توجه به اینکه کارای نظام وظیفه خیلی بی حساب کتابه نظر شما همون 90/11/20 ؟ ( البته از 20 تا 22 که تعطیله یعنی یا قبل 20 یا 23 به بعدباید پست کنم)
    با سلام

هر دوی شما عزیزان در حال حاضر مسئلتون اینه که اعزامتون اردیبهشت 91 بیفته و با اینکه پاسخ شما پیشتر داده شده ولی مجدداً این سوال رو طرح فرمودید. برای بنده واقعاً سواله که آیا پاسخی که بنده دادم قانع کننده نبوده یا اینکه سوال شما جنبه درددل داره؟! با این همه از نو خدمدتون عرض میکنم.

ببینید دوستان: اینکه به شما عرض کردم 20-15 بهمن دفترچه بفرستید بر اساس بررسی روال اعزام در 4-3 ماه اخیر بوده. از اونجا که این مسئله، مسئله خود من هم بودش پس با دقت زیر نظر داشتمش! در دوره قبل اشخاصی که تا 90/09/01 دفترچه فرستادند تاریخ اعزمشون 90/10/01 خورده بود. حتی از شخصی شنیدم که 90/09/04 فرستاده بود (یعنی بعد از شروع تعیین کدهای آموزشی اعزامیهای دی) و جزو مازادیهای اعزام دی قرار گرفته بود. (ایشون امریشون به خاطر این قضیه مالیده شد. که بهه گفته خودش بزرگترین تراژدی تمام زندگیش بوده!!!) ولی با اطمینان بالایی میتونم بگم که افرادی که از 9-8 آذر به بعد پست کرده بودن همگی اعزام اسفند خورده بودند.

حالا سوالی که مطرح میشه اینه که: آیا شما مطمئنید که روال اعزام در این دوره هم مانند دوره های قبل خواهد بود؟ پاسخ بنده به این سوال اینه که نه؛ اساساً بنده به پیش بینی معتقد نیستم. ولی اون چیزی که میشه به عنوان یه Method معتبر بهش استناد کرد Extrapolation یا برون یابی هستش. برون یابی به ما میگه که حدوداً تا 5 بهمن هرکی دفترچه بفرسته به احتمال بالا (تاکید میکنم هیچ قطعیتی در کار نیست) اعزامش اسفند خواهد خورد. با این وجود برای اینکه خیلی هم فضایی و خیالی فکر نکرده باشیم، بهتره یه سری هم به واقعیت بزنیم. در این راستا موردی دیده شده که 90/10/21 دفترچه فرستاده بود و اعزامش همون اسفند خورده. پس این برونیابی تا اینجا مطابق با واقعیت بوده. به این تفاسیر (من علی الحساب به همون برون یابی استناد میکنم ولی دوستان میتونند با پیگیری تاریخ اعزام های افرادی که این روزا دفترچه میفرستند در این رابطه به قطعیت بیشتری دست پیدا کنند) دوستانی که اعزام اردیبهشت 91 مدنظرشون هست از تاریخ 90/11/10 تا 91/01/31 میتونن دفترچه بفزستند.

با توجه به اینکه برای امریه اردیبهشت اقدام کردید (و بایستی برگ سبزتون تا 90/11/30 دستتون باشه) زمان مناسب (بر اساس برون یابی) جهت ارسال دفترچه برای شما، از 90/11/10 تا 90/11/25 خواهد بود. تاریخی رو که بنده عرض کرده بودم 20-15 بهمن بودش که درست بین این بازه زمانی میفته. دقت داشته باشید اگه به هر دلیلی امریه اردیبهشت برای شما Ok نشدش میتونید اواخر بهمن درخواست تمدید تاریخ اعزام از 91/02/01 به 91/04/01 بدید. با زمان مناسبی که تا اردیبهشت دارید (حدوداً 60 روز) با احتمال بالا با درخواست شما موافقت خواهد شد.

با ذکر این نکته که بهتره تمام کارهای لازم برای ثبت درخواست اعزام رو (مثل واکسن و ...) قبل از 20-15 بهمن انجام بدید. ضمناً بهتره به پلیس+10 مراجعه کنید تا اگه هنوز معافیت تحصیلی دارید براتون لغوش کنند. جدیداً از این اتفاقات زیاد میفته! به عنوان مثال من 90/09/16 برای ثبت درخواست اعزام رفتم+10 ولی به من گفتند شما هنوز معافیت تحصیلی دارید و مشمول نیستید که بتونید درخواست اعزام بدید. خلاصه تا معافیت تحصیلی منو لغو کردن دو روز طول کشید و روز بعدشم جمعه بود که باعث شد من 20 آذر درخواست اعزاممو ثبت کنم! کلاً در تمامی مراحل یه سورپرایزی واسه ما دارند!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohandesin نمایش پست ها

سوال دومم اینه که موقع پست باید بگم که امریه گرفتم؟مکانه امریه هم باید بگم؟آخه توی پست های قبلی گفته شد هرجایی که امریه بگیری برا آموزشی یه جایه مخصوص به خودشا داره و اگه کد آموزشی یه جا دیگه را برام بزنن امریه هم میپره
    خیر، در زمان ثبت درخواست اعزام، قضیه امریه (و یا محل اون) از شما پرسیده نمیشه! در مورد این قضیه هم که آیا یگان و پادگان آموزشی شما بایستی متناسب با ارگان امریه دهنده باشه یا نه؟ بله، باید هماهنگ باشن ولی هماهنگی های لازم رو خود ارگان امریه دهنده انجام خواهد داد. اساساً یکی از دلایلی که اون ارگان، دو ماه پیش از اعزام از شما برگ سبز میخواد، هم همین هستش.

موفق باشید/

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)