صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 91

موضوع: تسریع صدور کارت پایان خدمت و گذرنامه (پس از ترخیص از خدمت)

پیش فرض تسریع صدور کارت پایان خدمت و گذرنامه (پس از ترخیص از خدمت)

سلام
    تاخیر در گرفتن کارت پایان خدمت و گذرنامه میتونه سبب بروز مشکلات در گرفتن ویزای دانشجویی بشه. من الان ادمیشن با فاند کامل از کانادا گرفتم و یک ماه دیگه (آخر فروردین) سربازیم تموم میشه. نمیدونم آیا به محض ترخیص ار خدمت کارت پایان خدمتمو میدن که بتونم برای گرفتن پاسپورت و ویزا اقدام کنم یا نه.
    فکر میکنم یک تاخیر یک یا دو ماهه منو دچار مشکل خواهد کرد.
    از دوستانی که اخیراً این مراحل رو طی کردن خواهش میکنم تجربیاتشونو با ما در میون بگذارند.
    میدونم که زمان صدور کارت بستگی به نیرویی داره که در اون خدمت میکنید. من نیروی زمینی ارتش (امریه دانشگاه) هستم.
    1- آگر کسی اخیراً از نیرو زمینی (ستاد) کارت گرفته، چقدر طول کشید تا کارت صادر بشه؟
    2- کسی میدونه چطوری میشه مراحل صدور کارت رو سریعتر کرد؟
    3- آیا قبل از صدور کارت، با همون نامۀ موقت پایان خدمت میشه کاری کرد؟

پیش فرض پاسخ : تسریع صدور کارت پایان خدمت و گذرنامه (پس از ترخیص از خدمت)

تا جایی که من یادمه همون روز کارت رو میدند
    زمان من که اینجوری بود، حدودا 12-13 سال پیش
    من نیروی هوایی ارتش بودم
    ولی فکر نمیکنم چیزی عوض شده باشه، معمولا همون روز میدند

نه فرهاد جان. من کسانی رو میشناسم که 4 ماه طول کشید کارت بگیرند. (یک سال پیش)

Junior Member

مهمترین کاری که الان باید بکنی اینه که بری ستاد فرماندهی و پروندتو پیگیری کنی.معمولاً (جای ما اینجوریه) 2 ماه قل از پایان خدمت پرونده میفرستن ستاد کل تهران، بعد از یکی دوماه که ترخیص شدی کارتت میاد. ولی اگه میخوای همزمان کارتو بگیری پیگیری کن ببین تو پروندت چیزی کم و کسر نداری، فرستادن یانه و...

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

من دوستی دارم که تیر ماه سربازیش تموم شد اسفند کارتشو دادنٰ نیرو زمینیٰ با مدرک لیسانس. من خودمم 4 ماهه که منتظر کارت معافیت هستم. شنیده ها حکایت از این داره که دارن کارت ها رو الکترونیکی می کنن که این خودش یه تاخیر مضاعف وارد میکنه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

من یه توضیحی بدم، من خودم خرداد مصاحبه دارم و فروردین خدمتم تموم میشه
    واسه ما که نیرو زمینی ارتش هستیم اینطوری هست، اول باید پرونده ات به صورت دستی از یگانت بره به اداره ( مثلا از گردان به لشگر)
    اونجا باید یه تعداد خاصی بشین مثلا 30 تا که اول هر ماه اون پرونده ها رو دستی بفرستند ستاد نیرو زمینی (توی یه سی دی)
    توی ستاد نیرو زمینی باید همه چیز کامل باشه، اگه کسری داشته باشی ( چه جانبازی، چه جبهه و چه بسیج) باید توی سرور های نظام وظیفه هم ثبت شده باشه
    پس حتما اول چک کنید که کسری ها رو مثلا سپاه به نظام وظیفه فرستاده یه نه
    وقتی پرونده کامل باشه یعنی کسری شما هم تو کامپیوتر ارتش باشه هم نظام وظیفه، ستاد نیرو به صورت آنلاین پرونده شما رو میفرسته نظام وظیفه
    نظام وظیفه حدود 4 روز پرونده شما رو بررسی میکنه که مشکلی و ایرادی نداشته باشه، مثلا کد ملی و نوع خون و اینها
    بعد وقتی اوکی شد میره واحد صدور کارت
    من خودم از آذر دنبال کارام بودم و بیشترین تاخیر تا قبل از ارسال پرونده به نظام وظیفه بودش
    از طریق تلفن هر روز زنگ میزدم نظام وظیفه و ارسال پرونده به نظام وظیفه تا صدور کارت دست نظام وظیفه 12 روز طول کشید
    حالا باید منتظر شم پیک ستاد بره دنبال کارت و بعدش ارجاع بده لشگر
    در مورد نامه ترخیصی، نظام وظیفه میگه باید اطلاعات تو سیستم بیاد و با اون نامه و گرفتن 5 میلیون بهت پاسپورت موقت میدن، من این رو تو ملاقات مردمی دو هفته پیش شنیدم ولی ندیدم کسی این کار رو بکنه
    به نظرم شما برو ستاد، شنبه ها میشه رفت تو، ببین پرونده ات کجاست الان

فارس: رئيس سازمان وظيفه عمومي از كاهش مدت زمان صدور و ارائه كارت پايان خدمت خبر داد و گفت: زمان صدور كارت پايان خدمت به 10 الي 15 روز كاهش مي‌يابد.

سردار حميد صدرالسادات گفت: سيستم سازمان نظام وظيفه براي صدور كارت پايان خدمت به روز است و در صورتي كه اطلاعات سربازان به موقع بدست‌مان برسد، اقدام لازم را براي صدور كارت انجام مي‌دهيم.

وي درباره اين‌كه چرا صدور كارت پايان خدمت زمان مي‌برد، اظهار داشت: از آن‌جايي كه كارت پايان خدمت به صورت متمركز و از طريق سازمان نظام وظيفه انجام مي‌شود، اطلاعات سربازان پس از اتمام خدمت سربازي بايد توسط يگان‌ها جمع آوري و به سازمان اعلام شود، اين موضوع باعث افزايش مدت زمان صدور كارت مي‌شود.

سردار صدرالسادات افزود: در تلاش هستيم تا مدت زمان صدور كارت پايان خدمت را به 10 الي 15 روز برسانيم.
    لینک خبر

/http://www.asriran.com/fa/news/161940
    Professor John Nash:The most important discovery of my life it is only in the mysterious equations of love, that any logical reasons can be found

سلام

من حدود 2 ماه هست که خدمتم تموم شده و با پیگیری هایی که کردم 4 ماه پیش مدارک کاملم برای ستاد نیروی هوایی (تهران) ارسال شده ولی هنوز کارتم به یگانم نرسیده. چه جوری میتونم پیگیری کنم که صدور کارتم در چه مرحله ای هستش؟ تلفنی؟
    میری خدمت هم باید التماسشون کنیم که کارت بهمون بدن!!!!!!! 10 تا 15 روز پیشکش الان بعد از 4 ماه هنوز هیچی؟!

درود دوستان
    من در حال گذروندن دوره اجباری هستم ، نیروی هوایی
    من خودم ستاد دارم خدمت می کنم و از شانس قسمتی هستم که مخصوص وظیفه هاست و کلا کارمون در رابطه با ترخیص و صدور کارته. یه سری اطلاعات دستم اومده برای تسریع در گرفتن کارت :
    اگه شما هر گونه کسری داشته باشید چون یه مرحله به مراحلی که افراد عادی طی می کنند اضافه می شه کارتون متاسفانه بیشتر طول می کشه (مثل استعلام و این چیزا) . بعضا 5 ماه
    قبل از مرخصی و پایان دوره دنبال تکمیل و جبران ناقصی پرونده مثل عکس و کارت خون و این چیزا باشید چون اینا پرونده ها رو جمع می کنند دسته ای می فرستن که اگه مال شما ناقص باشه عودت می خوره با دوره بعد می ره .
    پیگیری ، پیگیری ، پیگیری این خیلی مهمه از یگان خدمتتون مرتب روند کار رو جویا بشید .
    زمان ارسال نامه تونستید شخصا این کار رو انجام بدید

این چیزای بود که تا اینجا دستم اومد اما در مورد زمان انتظار بین 1ماه و نیم تا 4ماه حساب کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-gh نمایش پست ها
    درود دوستان
    من در حال گذروندن دوره اجباری هستم ، نیروی هوایی
    من خودم ستاد دارم خدمت می کنم و از شانس قسمتی هستم که مخصوص وظیفه هاست و کلا کارمون در رابطه با ترخیص و صدور کارته. یه سری اطلاعات دستم اومده برای تسریع در گرفتن کارت :
    اگه شما هر گونه کسری داشته باشید چون یه مرحله به مراحلی که افراد عادی طی می کنند اضافه می شه کارتون متاسفانه بیشتر طول می کشه (مثل استعلام و این چیزا) . بعضا 5 ماه
    قبل از مرخصی و پایان دوره دنبال تکمیل و جبران ناقصی پرونده مثل عکس و کارت خون و این چیزا باشید چون اینا پرونده ها رو جمع می کنند دسته ای می فرستن که اگه مال شما ناقص باشه عودت می خوره با دوره بعد می ره .
    پیگیری ، پیگیری ، پیگیری این خیلی مهمه از یگان خدمتتون مرتب روند کار رو جویا بشید .
    زمان ارسال نامه تونستید شخصا این کار رو انجام بدید

این چیزای بود که تا اینجا دستم اومد اما در مورد زمان انتظار بین 1ماه و نیم تا 4ماه حساب کنید .
    با تشکر از پاسخ شما
    مدارک کامل من اوایل بهمن (البته اول دی مدارک کاملم را به یگانم تحویل دادم که یک ماه بعد ارسال شد؟!!) از یگانم برای ستاد ارسال شده ولی همچنان خبری نیست. دائما هم ازشون پیگیری میکنم. هفته پیش گفتن که مجددا مدارک را برای ستاد ارسال میکنن و گفتن که نمیدون چرا اینقدر طول کشیده. البته من کسری نخبگی داشتم و من هم فکر کنم برای همون طولانی شده ولی فکر نمیکردم که 5/5 ماه طول بکشه. حالا تلفنی هست از ستاد سوال کنم؟؟؟؟؟

صفحه 1 از 10 12345678910 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)