صفحه 44 از 111 نخستنخست ... 34353637383940414243444546474849505152535494 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 1106

موضوع: تالار ویژه جابجایی سرباز

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : تالار ویژه جابجایی تاریخ اعزام سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbazak نمایش پست ها
    با سلام

بله البته. تمام اطلاعات رو قرار میدم، شاید برای بقیه دوستان مفید باشه...

1- تاریخ فارغ التحصیلی: 90/06/19
    2- مقطع تحصیلی: کارشناسی
    3- محل سکونت: تهران
    4- ثبت درخواست اعزام: 90/09/20
    5- دریافت المثنی برگ اعزام از پلیس+10: 90/09/22
    6- ثبت درخواست تمدید از 90/12/01 به 91/02/01: 90/09/22
    7- نتیجه و تاریخ پاسخ به درخواست تمدید: + و 90/09/27

موفق باشید/
    +++++++++++++++++++++
    دوست عزیز شما 20/9/90 دفترچه پست کردید؟
    22/9در خواست تمدید کردید!!!!؟
    من مشکلم همین بخششه منم 15/6/90 فارق شدم و نمیدونم ماکسیمم تا کی میتونم دفترچه نفرستم که اضافه نخورم
    و کی باید در خواست تمدید بدم
    سپاس++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Member sarbazak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    +++++++++++++++++++++
    دوست عزیز شما 20/9/90 دفترچه پست کردید؟
    22/9در خواست تمدید کردید!!!!؟
    من مشکلم همین بخششه منم 15/6/90 فارق شدم و نمیدونم ماکسیمم تا کی میتونم دفترچه نفرستم که اضافه نخورم
    و کی باید در خواست تمدید بدم
    سپاس++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++
    با سلام

بله دقیقاً. زمانی که درخواست اعزام شما در پلیس+10 ثبت شد، حداکثر 5-4 روز طول میشکه تا برگ سبزتون آماده شه. (البته منظور از آماده شدن اینه که با مراجعه به پلیس+10 میشه پرینت المثنی رو گرفت، وگر نه اگه بخواید منتظر بمونید پست بیاردش در منزل دو سه هفته ای ممکنه طول بکشه). برای من 2 روز بعد پرینتشو از +10 گرفتم و در همون روز چون تاریخ اعزامم اسفند خورده بودش و من اردیبهشت میخواستم درخواست تمدید دادم. شاید حتی اگه یک روز بعد از ثبت درخواست اعزام هم رفته بودم، برگ سبزم حاضر بود. (مثلاً آقای eeran گفتند که 90/09/23 درخواست اعزام دادند و یک روز بعد در 90/09/24 برگ سبزشون رو از پلیس+10 گرفتند)

و اما در مورد زمان ارسال دفترچه... در صورتی که تاریخ فارغ التحصیلیتون 90/06/15 باشه، قانوناً شما تا 90/12/15 (برای بالابردن ضریب اطمینان تا 90/12/10) فرجه خواهید داشت دفترچه بفرستید. حالا پاسخ به این سوال که «کی دفترچه بفرستید؟» مستلزم دونستن چندین نکته از جمله اینه که «شما چه تاریخ اعزامی رو لازم دارید؟» البته در نظر داشته باشید که با توجه به تاریخ فارغ التحصیلیتون، گزینه هاتون برای انتخاب محدود هستش. اسفند 90، اردیبهشت 91، شاید تیر 91 و حتی شاید شهریور 91. اگه مایل باشید میتونیم بیشتر به جزئیات بپردازیم...

با ذکر این نکته که علاوه بر «حداقل 3 ماه اضافه خدمت»، مجازات های دیگه ای هم برای غیبت در نظر گرفته شده که یکی از اونا «عدم امکان تحصیل تا پایان دوره خدمت» هستش.

موفق باشید/

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

با سلام

بله دقیقاً. زمانی که درخواست اعزام شما در پلیس+10 ثبت شد، حداکثر 5-4 روز طول میشکه تا برگ سبزتون آماده شه. (البته منظور از آماده شدن اینه که با مراجعه به پلیس+10 میشه پرینت المثنی رو گرفت، وگر نه اگه بخواید منتظر بمونید پست بیاردش در منزل دو سه هفته ای ممکنه طول بکشه). برای من 2 روز بعد پرینتشو از +10 گرفتم و در همون روز چون تاریخ اعزامم اسفند خورده بودش و من اردیبهشت میخواستم درخواست تمدید دادم. شاید حتی اگه یک روز بعد از ثبت درخواست اعزام هم رفته بودم، برگ سبزم حاضر بود. (مثلاً آقای eeran گفتند که 90/09/23 درخواست اعزام دادند و یک روز بعد در 90/09/24 برگ سبزشون رو از پلیس+10 گرفتند)

و اما در مورد زمان ارسال دفترچه... در صورتی که تاریخ فارغ التحصیلیتون 90/06/15 باشه، قانوناً شما تا 90/12/15 (برای بالابردن ضریب اطمینان تا 90/12/10) فرجه خواهید داشت دفترچه بفرستید. حالا پاسخ به این سوال که «کی دفترچه بفرستید؟» مستلزم دونستن چندین نکته از جمله اینه که «شما چه تاریخ اعزامی رو لازم دارید؟» البته در نظر داشته باشید که با توجه به تاریخ فارغ التحصیلیتون، گزینه هاتون برای انتخاب محدود هستش. اسفند 90، اردیبهشت 91، شاید تیر 91 و حتی شاید شهریور 91. اگه مایل باشید میتونیم بیشتر به جزئیات بپردازیم...

با ذکر این نکته که علاوه بر «حداقل 3 ماه اضافه خدمت»، مجازات های دیگه ای هم برای غیبت در نظر گرفته شده که یکی از اونا «عدم امکان تحصیل تا پایان دوره خدمت» هستش.

موفق باشید/
    سلام حقیقتش من دیفر کردم و میخوام تا جایی که ممکنه دیرتر تاریخ بخورم
    با این تفاسیر اگه 10/12 بفرستم دفترچه 1/2 اعزام میخورم؟تمدیدم کنم میشه 1/4؟
    ممنون میشم بیشتر کمک کنید
    من به تناقض رسیدم!
    من اضافه نباید بخورم تا بتونم به قید وثیقه خارج بشم!

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام حقیقتش من دیفر کردم و میخوام تا جایی که ممکنه دیرتر تاریخ بخورم
    با این تفاسیر اگه 10/12 بفرستم دفترچه 1/2 اعزام میخورم؟تمدیدم کنم میشه 1/4؟
    ممنون میشم بیشتر کمک کنید
    من به تناقض رسیدم!
    من اضافه نباید بخورم تا بتونم به قید وثیقه خارج بشم!
    با سلام

احتمالا باید second 2011/2012 رو به defer، first 2012/2013 کرده باشید. اگه درست حدس زده باشم و دانشگاتون هم UPM باشه بایستی اواخر مرداد 91 اونجا باشید. صرف نظر از اینکه آیا اساساً با apply کردن برای ویزا در صورتی که defer کرده باشید ولی همچنان موعد اعزامتون فرا نرسیده باشه، برای شما مشکل غیبت ایجاد خواهد شد یا نه، برای اینکه تاپیک از مسیر خودش منحرف نشه فقط به مسئله تاریخ اعزام می پردازم...

تا 90/12/10 حدوداً 70 روز باقی مونده. شما لازمه روال اعزام (فاصله بین ارسال دفترچه و تاریخ اعزام) بچه های هم استانی خودتون رو در این مدت بررسی کنید.

روال فعلی در اکثر استانها به این شکل هستش که به عنوان مثال اگه شما 90/12/10 دفترچه بفرستید اعزامتون 91/02/01 خواهد شد. ولی این روال ممکنه تا زمان شما (70 روز بعد)، به دلایل زیر تغییر کنه:

1- ایجاد ترافیک در روال فعلی اعزام به دلیل افزایش احتمالی مدت خدمت سربازی از 18 ماه به 24 ماه در سال 91
    2- ایجاد ترافیک در روال فعلی اعزام به دلیل محبوبیت تاریخ اعزام اسفند (حتما می دونید افرادی که آموزشیشون از اسفند شروع میشه، حداقل یک هفته بشتر از سایر دوره ها تعطیلی دارند)
    3- ...

بعد از بررسی روال اعزام دو حالت پیش روی شماست:

حالت اول: روال اعزام تا اون موقع به همین شکل فعلی باقی بمونه و تغییر نکنه (یعنی طوری باشه که اگه 90/12/10 دفترچه بفرستید اعزامتون 91/02/01 بخوره) در اینصورت پیشنهاد من اینه که شما به جای 90/12/10، در تاریخ 90/11/20 دفترچه پست کنید. اینجوری باز اعزامتون 91/02/01 خواهد بود و فرصت کافی برای تمدید از 91/02/01 به 91/04/01 رو خواهید داشت.

حالت دوم: روال اعزام تا اون موقع تغییر کنه. (یعنی طوری بشه که اگه شما 90/12/10 دفترچه بفرستید، اعزامتون 91/04/01 بخوره). خوب اگه اینجوری بشه که چه بهتر. در اینصورت حتی فرصت کافی برای تمدید از 91/04/01 به 91/06/01 رو خواهید داشت.

موفق باشید/

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

سلام
    من در ملاقات مردمی که 28 آذر بود تونستم اعزامم رو به تاریخ 1/12 تمدید کنم.
    حالا :
    واسه من برگه اعزام جدید صادر میشه؟
    لازمه کارایی انجام بدم؟(مثلا برم نظام وظیفه استان مربوطه و ...)
    من با برگه اعزام به خدمت یه بار خارج رفتم.حالا اگه برگه اعزام به خدمت جدیدی صادر بشه با اون می تونم برم خارج؟

ممنون

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

با سلام

احتمالا باید second 2011/2012 رو به defer، first 2012/2013 کرده باشید. اگه درست حدس زده باشم و دانشگاتون هم UPM باشه بایستی اواخر مرداد 91 اونجا باشید. صرف نظر از اینکه آیا اساساً با apply کردن برای ویزا در صورتی که defer کرده باشید ولی همچنان موعد اعزامتون فرا نرسیده باشه، برای شما مشکل غیبت ایجاد خواهد شد یا نه، برای اینکه تاپیک از مسیر خودش منحرف نشه فقط به مسئله تاریخ اعزام می پردازم...

تا 90/12/10 حدوداً 70 روز باقی مونده. شما لازمه روال اعزام (فاصله بین ارسال دفترچه و تاریخ اعزام) بچه های هم استانی خودتون رو در این مدت بررسی کنید.

روال فعلی در اکثر استانها به این شکل هستش که به عنوان مثال اگه شما 90/12/10 دفترچه بفرستید اعزامتون 91/02/01 خواهد شد. ولی این روال ممکنه تا زمان شما (70 روز بعد)، به دلایل زیر تغییر کنه:

1- ایجاد ترافیک در روال فعلی اعزام به دلیل افزایش احتمالی مدت خدمت سربازی از 18 ماه به 24 ماه در سال 91
    2- ایجاد ترافیک در روال فعلی اعزام به دلیل محبوبیت تاریخ اعزام اسفند (حتما می دونید افرادی که آموزشیشون از اسفند شروع میشه، حداقل یک هفته بشتر از سایر دوره ها تعطیلی دارند)
    3- ...

بعد از بررسی روال اعزام دو حالت پیش روی شماست:

حالت اول: روال اعزام تا اون موقع به همین شکل فعلی باقی بمونه و تغییر نکنه (یعنی طوری باشه که اگه 90/12/10 دفترچه بفرستید اعزامتون 91/02/01 بخوره) در اینصورت پیشنهاد من اینه که شما به جای 90/12/10، در تاریخ 90/11/20 دفترچه پست کنید. اینجوری باز اعزامتون 91/02/01 خواهد بود و فرصت کافی برای تمدید از 91/02/01 به 91/04/01 رو خواهید داشت.

حالت دوم: روال اعزام تا اون موقع تغییر کنه. (یعنی طوری بشه که اگه شما 90/12/10 دفترچه بفرستید، اعزامتون 91/04/01 بخوره). خوب اگه اینجوری بشه که چه بهتر. در اینصورت حتی فرصت کافی برای تمدید از 91/04/01 به 91/06/01 رو خواهید داشت.

موفق باشید/
    سلام +++++++++++++++++++++++++++
    بله دوست من دیفر درست حدس زدید اما دانشگاه زیاد اپلای کردم و تاریخ ریجستر ها فرق میکنه!!!
    خدا بخیر کنه
    پس اینطور که من فهمیدم بدترین حالتی که ممکنه بوجود بیاد 1/2/91 خواهد بود
    و بهترین 1/4/90
    من اون بخش ویزا و اینارو اطلاع ندارم اگه ممکنه راهنماییم کنید(پیام خصوصی یا هر طور صلاحه)
    از پاسخ کاملتون سپاس

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    من در ملاقات مردمی که 28 آذر بود تونستم اعزامم رو به تاریخ 1/12 تمدید کنم.
    حالا :
    واسه من برگه اعزام جدید صادر میشه؟
    لازمه کارایی انجام بدم؟(مثلا برم نظام وظیفه استان مربوطه و ...)
    من با برگه اعزام به خدمت یه بار خارج رفتم.حالا اگه برگه اعزام به خدمت جدیدی صادر بشه با اون می تونم برم خارج؟

ممنون
    با سلام

بله حتماً تا الان برگ اعزام 90/12/01، برای شما صادر شده. میتونید با مراجعه به پلیس+10 المثنی برگ اعزام رو بگیرید. توجه داشته باشید المثنی برگ اعزام که مُهر پلیس+10 روش باشه، دقیقاً حکم همون برگ اعزام رو داره. ضمن اینکه برگ اعزام جدید تا چند روز دیگه از طریق پست به دستتون خواهد رسید. من هم مثل شما یک دوره تمدید کردم (البته نا از طریق ملاقات مردمی)، المثنی برگ اعزام جدید رو 90/09/27 از پلیس+10 دریافت کردم و دیروز (90/10/01) هم پست برگ اعزام جدیدم رو آوردش در خونه.

برای دریافت برگ اعزام جدید، هیچ کار خاصی لازم نیست انجام بدید.

فک نمی کنم مسئله ای برای خرج از کشور داشته باشید با این وجود بهتره از طریق نظام وظیفه استان و یا سفارت، از این قضیه مطمئن بشید.

سلام +++++++++++++++++++++++++++
    بله دوست من دیفر درست حدس زدید اما دانشگاه زیاد اپلای کردم و تاریخ ریجستر ها فرق میکنه!!!
    خدا بخیر کنه
    پس اینطور که من فهمیدم بدترین حالتی که ممکنه بوجود بیاد 1/2/91 خواهد بود
    و بهترین 1/4/90
    من اون بخش ویزا و اینارو اطلاع ندارم اگه ممکنه راهنماییم کنید(پیام خصوصی یا هر طور صلاحه)
    از پاسخ کاملتون سپاس
    لطفاً دوباره مطالعه بفرمایید. زودترین تاریخ اعزام برای شما 91/02/01 و دیرترین تاریخ اعزام در صورتی که روال اعزام کُند بشه 91/04/01 خواهد بود که می تونید اون رو به 91/06/01 تمدید کنید.

بخش دوم سوالتونو رو سعی کردم از طریق پیام خصوصی پاسخ بدم ولی ظاهراً Inbox شما ظرفیتش Full شده و امکان ارسال پیام برای بنده وجود نداره!

موفق باشید/

Junior Member

با سلام خدمت دوستان خوب و تشکر به خاطر سایت بسیار مفیدتون
    از دوستان خواهشمندم که به من کمک کنند
    من در تاریخ 30 شهریور امسال از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدم در مقطع ارشد.الان دارم واسه ازمون دکتری که 25 فروردین یعنی حدود 4 ماه دیگه میخونم.ولی تا اخره اسفند باید مدارکه سربازیمم بفرستم. با این وضعیت نهایتا 1 تیر اعزامم در صورتیکه نتایج ازمون دکترا 25 شهریور میاد اگر دو ماهم عقب بندازم میشه 1 شهریور حالا چی کار کنم که این 24 روز رو نرم اموزشی و یه جوری عقب بندازم تا نتیجه دکترام بیاد؟
    در ضمن من مشهد هستم و کف پامم صافه ولی دکترا گفتن نهایتا معاف از رزمی
    از شما خواهش میکنم منو راهنمایی کنید ممنون

رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط ffarhaad نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان خوب و تشکر به خاطر سایت بسیار مفیدتون
    از دوستان خواهشمندم که به من کمک کنند
    من در تاریخ 30 شهریور امسال از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدم در مقطع ارشد.الان دارم واسه ازمون دکتری که 25 فروردین یعنی حدود 4 ماه دیگه میخونم.ولی تا اخره اسفند باید مدارکه سربازیمم بفرستم. با این وضعیت نهایتا 1 تیر اعزامم در صورتیکه نتایج ازمون دکترا 25 شهریور میاد اگر دو ماهم عقب بندازم میشه 1 شهریور حالا چی کار کنم که این 24 روز رو نرم اموزشی و یه جوری عقب بندازم تا نتیجه دکترام بیاد؟
    در ضمن من مشهد هستم و کف پامم صافه ولی دکترا گفتن نهایتا معاف از رزمی
    از شما خواهش میکنم منو راهنمایی کنید ممنون
    با سلام

بله همونطور که خودتون هم گفتید، در خوشبینانه ترین حالت، اعزامتون 91/06/01 خواهد بود. به نظر نمیرسه راه حل قانونی برای تمدید مجدد تاریخ اعزامتون وجود داشته باشه مگه اینکه مسئله پزشکی داشته باشید... بنابراین احتمال اینکه قبل از مهر مجبور بشید برید سربازی وجود داره و میزان این احتمالم اصلاً کم نیستش! فقط لازم میدونم 3 نکته رو خدمدتون یادآوری کنم...

1- ارسال مدارک رو به هیچ وجه دقیقاً به روزهای آخر موکول نکنید علی الخصوص که در مورد شما روزهای آخر با روزهای آخر سال مقارن خواهد بود. اینه که باید مراقب باشید تعطیلیهای آخر سال و اول سال نو باعث نشه غیبت بخورید. بنابراین بهتره پایان فرجه 6 ماهه برای خودتون رو 90/12/20 در نظر بگیرید نه 90/12/29!

2- این احتمال وجود داره که در صورت ارسال مدارک در 90/12/20 اعزامتون 91/02/01 بخوره که در اینصورت حتی فرصت کافی برای تمدید اون به 91/04/01 رو نخواهید داشت. بنابرایین تحقیق کنید و اگه دیدید میزان این احتمال بالاست، به جای 90/12/20 دفترچه رو در تاریخ 90/11/20 پست کنید تا فرصت کافی برای تمدید از 91/02/01 به 91/04/01 رو داشته باشید. (با ذکر این توضیح که قانوناً برای تمدید و تعجیل بایستی حداقل 40 روز قبل از اعزام درخواست داد ولی بنده بر مبنای تجربه ای که شخصا داشتم توصیه میکنم حداقل 60 روز قبل درخواست بدید)

3- فرض کنیم خوش بینانه شما بتونید اعزامتون رو به هر شکلی که شده به 91/06/01 تغییر بدید. در صورت قبولی در دانشگاه و گرفتن ترخیص از خدمت قبل از اینکه دو ماه آموزشیتون رو کامل گذرونده باشید، بعداً زمانی که خواستید ادامه خدمتونو انجام بدید بایستی دو ماه آموزشی رو مجدداً از نو بگذرونید.

و 2 تا پیشنهاد...

1- روال اعزام (فاصله بین ارسال دفترچه و تاریخ اعزام) در بهمن و اسفند در هر دو شهر مشهد و تهران رو زیر نظر داشته باشید. هر کدوم کُند تر بودند (فاصله بین ارسال دفترچه و تاریخ اعزام طولانی تر بود)، از همونجا، مدارکتون رو بفرستید. حالا یا تهران یا مشهد!

2- اگه قرار به رفتن سربازی باشه به نظر من 91/04/01 بهتر از 91/06/01 هستش. چرا در صورت قبولی در دانشگاه ناچارید اوایل مهر ماه 91، ترخیص بگیرید و این معناش اینه که یک ماه آموزشی که گذروندید دود شده رفته هوا!

موفق باشید/

باسلام
    دیشب تو اخبار گفت تا تیر ماه 91 غیبتا بخشیده میشه و نه مهر غیبت میخوره و نه سه ماه اضاف
    یعنی چی؟یعنی منکه حدودا اردیبهشت 91 اعزامم میخوره میتونم تا تیرماه راحت نرم سربازی ؟ مهره غیبتم که نمیخوره یعنی امریه هم میتونم بگیرم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)