صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30

موضوع: شیمی کاربردی یا شیمی محض و اینده شغلی هر کدام؟؟؟؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : شیمی کاربردی یا شیمی محض و اینده شغلی هر کدام؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jlkhlh نمایش پست ها
    سلام خوبین؟میشه از رزومه خودتون بگید؟محض یا کاربردی؟دانشگاه کجا؟من کنکوز دادم و می خوام انتخاب رشته کنم و هدفم رفتن هست....رتبم حدود 5تا10 هزار هست....میگن وضعیت شیمی خوب نیست و کم پذیرش میگیرن...تشکر
    @chemistrymaste
    سلام دوست من
    اصلا اینطور نیست.
    اتفاقا پذیرش رشته شیمی خیلی زیاده و هم برای مستر هم دکترا (توی کانادا) فاند هم ارائه میدن.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jlkhlh نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر به همگی

من کنکور تجربی 96 شرکت کردم حدود رتبم بین 5تا 10هزار هست...به هرحال هدفم مهاجرت و تحصیل در دانشگاه خوب هست...چون باید از الان برا ایندم تصمیم بگیرم و با توجه به رتبم و هدفم میدونم چه چیزایی قبولم...از مدیران هم خواهش میکنم اگر جای خوبی نپرسیدم سوالم راهنمایی کنن چون اینده من هست و خیلی واسم مهمه....

الان وضعیت رشته های علوم پایه چطوره اونجا؟میگن بودجه کمه و فاند نمیدن پذیرشم کم شده...درسته؟من خیلی نگرانم که چی پیش میاد اینده... من اولویت اولم شیمی هست چون علاقه به ازمایشگاه دارم و...
    دوستانی که خارج کشور هستن بنظرتون رشته های مثل ژنتیک و زیست و علوم ازمایشگاه اینده بهتری داره یا شیمی؟ شیمی کاربردی انتخاب کنم یا محض؟

واقعا ممنونم پیشاپیش...لطفا کاملا روشنم کنید....
    chemistrymaste@

دوست من
    بعد از تشریف اوردن به این جا، خواهید دید که واقعا کانکشن هایی که ایجاد میکنین
    و اینکه خودتون رو چطوری present میکنین
    خیلی بیشتر از نوع رشته تون اهمیت پیدا میکنه.
    ولی در شرایط برابر، اگه یه ترکیب از شیمی و بیوشیمی رو study کنین، کار پیدا کردن باهاش راحت تره.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام به همگی
    من برای انتخاب رشتم خیلی بین شیمی کاربردی و زمین شناسی شک دارم
    صد در صد دانشگاهی که برای زمین شناسی میتونم برم خیلی بهتر از دانشگاهیه که برای شیمی کاربردی ممکنه قبول شم ولی پدر و مادرم اصرار دارن که شیمی کاربردی بهتره و زمین شناسی مخصوصا برای دختر ها اصلا بازار کار نداره !!!
    خودم احساس میکنم علاقم به زمین شناسی بیشتره ولی میترسم الکی از روی احساسات ایندمو خراب کنم !!!
    واقعا نمی‌دونم باید چیکار کنم ! میشه لطفاً و سریعا راهنماییم کنید !!! 😫😓😖😞😟😭😭😭⁦❤️⁩

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mounesse نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من برای انتخاب رشتم خیلی بین شیمی کاربردی و زمین شناسی شک دارم
    صد در صد دانشگاهی که برای زمین شناسی میتونم برم خیلی بهتر از دانشگاهیه که برای شیمی کاربردی ممکنه قبول شم ولی پدر و مادرم اصرار دارن که شیمی کاربردی بهتره و زمین شناسی مخصوصا برای دختر ها اصلا بازار کار نداره !!!
    خودم احساس میکنم علاقم به زمین شناسی بیشتره ولی میترسم الکی از روی احساسات ایندمو خراب کنم !!!
    واقعا نمی‌دونم باید چیکار کنم ! میشه لطفاً و سریعا راهنماییم کنید !!! ���������������� ���������������� ��������������⁦❤ ️⁩
    دوست خوبم،
    اولا که نتیجه کنکورت مبارکه
    بعدم،
    حرف دلت رو گوش کن. فقط یه مشکلی هست، اونم اینکه که زمین شناسی و شیمی توی دبیرستان، با زمین شناسی و شیمی دانشگاه خیلی واقعی با هم فرق زیاد دارن. عملا شباهت زیادی ندارن. شیمی دبیرستان در حد گل و بلبل اومده شیمی رو ساده کرده که بچه ها یه چیزی بفهمن از دنیای اطرافشون.
    زمین شناسی و شیمی خیلی توی کشورمون فرق ندارن. شما با زمین شناسی قرار نیست حتما بری وسط بیابون یا وسط دشت ها و جنگل ها بیل چه بزنی که. شاید کار ریسرچ گرفتی.
    من اگه جاتون بودم زمین شناسی میخوندم چون شما از شیمی دبیرستان اینقدر خوشتون نمیاد، بیاین دانشگاه مثل نصف هم دوره ای های من توی لیسانس همون ترم یک و دو تغییر رشته ممکنه بدین.
    (خیلی دیدم).
    موفق باشی

[QUOTE=chemistrymaste;2537537]
    سلام خوب هستین؟
    من یه سری سوال دارم که خیلی واسم مهمه ممنون میشم پاسخ بدین
    من میخوام انتخاب رشته کنم واز بین همه ی رشته ها علاقه ی زیادی به داروسازی داشتم ولی طبق رتبم قبول نمیشم و طبق چیزایی که شنیدم از رشته ی شیمی و ادامه تحصیل تادکترا میشه گرایش شیمی دارویی رفت و کارت با داروسازا یکی خواهد. بود با تفاوت اینکه با شیمی حق داروخانه زدن نداری که برای من اهمیت نداره خواستم بپرسم ایا همچین چیزی هست؟چون من عاشق شیمی و کارای ازمایشگاهیم و دوست دارم تو شرکت داروسازی کارکنم طبق چیزایی که خوندمم الان میدونم شیمی دانشگاه با دبیرستان فرق داره ولی دلم به شیمی و داروسازیه فقط و کلا هم این عقیده رو دارم تو هررشته ای علاقه باشه و تلاش به موفقیت میرسه
    و اینکه اگه همچین چیزی هست شیمی کاربردی به دارو نزدیک تره یا محض؟
    @chemistrymaste

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوست خوبم،
    اولا که نتیجه کنکورت مبارکه
    بعدم،
    حرف دلت رو گوش کن. فقط یه مشکلی هست، اونم اینکه که زمین شناسی و شیمی توی دبیرستان، با زمین شناسی و شیمی دانشگاه خیلی واقعی با هم فرق زیاد دارن. عملا شباهت زیادی ندارن. شیمی دبیرستان در حد گل و بلبل اومده شیمی رو ساده کرده که بچه ها یه چیزی بفهمن از دنیای اطرافشون.
    زمین شناسی و شیمی خیلی توی کشورمون فرق ندارن. شما با زمین شناسی قرار نیست حتما بری وسط بیابون یا وسط دشت ها و جنگل ها بیل چه بزنی که. شاید کار ریسرچ گرفتی.
    من اگه جاتون بودم زمین شناسی میخوندم چون شما از شیمی دبیرستان اینقدر خوشتون نمیاد، بیاین دانشگاه مثل نصف هم دوره ای های من توی لیسانس همون ترم یک و دو تغییر رشته ممکنه بدین.
    (خیلی دیدم).
    موفق باشی
    خیلی خیلی ممنون 😍⁦❤️⁩
    هم شیمی و هم زمین شناسی رو توی انتخاب هام گذاشتم ولی یه جوری چیدم که حتما زمین شناسی دربیاد 😊😉

رشته و دانشگاه

[QUOTE=ghazall_sn;2624535]
    نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام خوب هستین؟
    من یه سری سوال دارم که خیلی واسم مهمه ممنون میشم پاسخ بدین
    من میخوام انتخاب رشته کنم واز بین همه ی رشته ها علاقه ی زیادی به داروسازی داشتم ولی طبق رتبم قبول نمیشم و طبق چیزایی که شنیدم از رشته ی شیمی و ادامه تحصیل تادکترا میشه گرایش شیمی دارویی رفت و کارت با داروسازا یکی خواهد. بود با تفاوت اینکه با شیمی حق داروخانه زدن نداری که برای من اهمیت نداره خواستم بپرسم ایا همچین چیزی هست؟چون من عاشق شیمی و کارای ازمایشگاهیم و دوست دارم تو شرکت داروسازی کارکنم طبق چیزایی که خوندمم الان میدونم شیمی دانشگاه با دبیرستان فرق داره ولی دلم به شیمی و داروسازیه فقط و کلا هم این عقیده رو دارم تو هررشته ای علاقه باشه و تلاش به موفقیت میرسه
    و اینکه اگه همچین چیزی هست شیمی کاربردی به دارو نزدیک تره یا محض؟
    @chemistrymaste
    - سلام خوب هستین؟
    سلام ممنونم من خوبم، شما خوبین؟

- من یه سری سوال دارم که خیلی واسم مهمه ممنون میشم پاسخ بدین

بین گرایش های شیمی، تا جایی که میدونم (و ممکنم هست که درست نباشه چون من بیشتر از قسمت فیزیک، امار، ریاضی، تجزیه و زیست، توی شیمی سر در میارم تا بقیه گرایش ها)، شیمی دارویی یا گیاهان دارویی، و همینطور شیمی آلی به داروسازی یکمی نزدیکن. ولی اینها خیلی خیلی متفاون با داروسازی. شما توی رشته شیمی، مبناتون شیمی هست، پس همه گرایش های شیمی رو باید خوب بلد باشین (حداقل در حد لیسانس) و هر روز فاصله تون با داروسازی بیشتر خواهد شد.

- و اینکه اگه همچین چیزی هست شیمی کاربردی به دارو نزدیک تره یا محض؟

شیمی و داروسازی از هم دورن. استادای شیمی ما وقتی میخواستن مثال بزنن از داروسازی (که البته هم مثال بی ادبانه ای بود هم مثال زشتی بود و هم توهین آمیز بود و من اکراه دارم که تکرارش کنم ولی مجبورم)، میگفتن توی داروسازی، در این حد از شیمی میدونن: یه بیل ازین ماده بردار یه بیل ازون ماده، و مخلوط کن. استادی که این رو میگفت خودش شیمی آلی خونده بود، و من یه مقدار خیلی سطحی درباره داروسازی مطالعه کردم، داروسازی Way far هست از شیمی. من اگه بودم جاتون، اگه برام خیلی مهم نبود که درباره کوانتوم و طیف سنجی و شیمی فیزیک خیلی بدونم، میرفتم سراغ شیمی کاربردی که حداقل کورس هاش کاربردیتره و شاید یه internship or co-up جایی دادن بهتون. موفق باشی.
    خیلی خیلی ممنون ������⁦❤️⁩
    هم شیمی و هم زمین شناسی رو توی انتخاب هام گذاشتم ولی یه جوری چیدم که حتما زمین شناسی دربیاد ������������
    ایشالا موفق باشید!

Junior Member

ممنون از راهنماییتون⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦ ️⁩⁦♥️⁩
    نتیجه ها اومد و خدا رو شکر تونستم زمین شناسی دانشگاه تهران قبول شم
    برای دانشگاه آزاد هم تونستم شیمی کاربردی علوم تحقیقات قبول بشم و تقریبا بدون هیییییچ شکی گفتم زمین شناسی رو میرم 😬
    امیدوارم در آینده این تصمیم باعث پشیمونیم نشه

Junior Member

برای دانشگاه آزاد هم تونستم شیمی کاربردی علوم تحقیقات قبول بشم و تقریبا بدون هیییییچ شکی گفتم زمین شناسی رو میرم 😬

سلام با توجه به اینکه شما دارین زمین شناسی میخونسد ممنون میشم اطلاعاتی کلی درباره این رشته بدید در صورت تحصیل در دانشگاه تهران امکان مهاجرت هست؟کلا آینده و خود رشته چطوره؟شیمی بهتره برا مهاجرت یا زمین شناسی؟

رشته و دانشگاه

برای دانشگاه آزاد هم تونستم شیمی کاربردی علوم تحقیقات قبول بشم و تقریبا بدون هیییییچ شکی گفتم زمین شناسی رو میرم ������
    تقریبا حدود ده الی پانزده سال طول میکشه تا متوجه بشید تصمیمی که پانزده سال قبل گرفتید یا عملکرد ده پانزده سال قبلتون، چطوری بوده. ولی من مطمئنم که تصمیم درستی گرفتید. حقیقتش توی دپارتمان ها خیلی دیدم که ادمها با رشته های مختلف لیسانس، توی یه دپارتمان کار میکنن. مهم اینه که شما همیشه علاقه تون رو حفظ کنید و برای خواسته هاتون تلاش کنید. امکان تغییر گرایش همیشه هست. هرچی کشور های جهان اول به اصطلاح، و پیشرفته تر میری قوانین در این زمینه انعطاف پذیرتر می شن. چون میخوان شما لذت ببرید از کارتون و بتونید مفید باشید. اینجا دانشجوهای لیسانس چندین انتخاب دارن، قبلا اینجا توضیح دادم. یعنی میتونن شیمی و بیزینس، شیمی و زمین شناسی، شیمی و زیست، شیمی و ... بخونن. هرچی بخوان میخونن. ضمنا سال اول همه ساینس میخونن. از سال دوم یا حتی سال سوم کم کم به سمت رشته ای که میخوان متمایل میشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Arianx0 نمایش پست ها
    سلام با توجه به اینکه شما دارین زمین شناسی میخونسد ممنون میشم اطلاعاتی کلی درباره این رشته بدید در صورت تحصیل در دانشگاه تهران امکان مهاجرت هست؟کلا آینده و خود رشته چطوره؟شیمی بهتره برا مهاجرت یا زمین شناسی؟
    سلام عزیزم
    من زمین شناسی نخوندم. شیمی خوندم. از نظر فول فاند شدن شیمی به معنای واقعی کلمه رشته خوبی هست.
    نمیدونم که گرنت و فاند توی زمین شناسی چطوری میره جلو ولی احتمالا علوم پایه و علوم تجربی همه شون فاند خوب دم دست دارن. شما کدام رشته رو بیشتر دوست دارید؟ توی این رشته ها چی هست که شما رو مجذوب میکنه؟ توی شیمی دنبال چه چیزی هستید؟ کدام بخش شیمی هست که شما رو fascinate میکنه؟ اگه بگن هر دو رشته به یه اندازه فاند دارن و به یه اندازه برای مهاجرت خوبن، شما کدوم رشته رو انتخاب میکنید؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)