صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30

موضوع: شیمی کاربردی یا شیمی محض و اینده شغلی هر کدام؟؟؟؟

پیش فرض شیمی کاربردی یا شیمی محض و اینده شغلی هر کدام؟؟؟؟

با سلام خدمت همه دوستان عزیز و گلم
    دوستان من یه راهنمایی اساسی ازتون میخواستم لطفا کمکم کنید.با تشکر
    با توجه به اینکه انتخاب رشته دانشگاه سراسری شروع شده من بین یه دو راهی موندم و نمیتونم درست تصمیم بگیرم چون از هرکی راهنمایی خواستم جواب های متعددی شنیدم.
    و اما من علاقه شدیدی به رشته شیمی دارم و با توجه به رتبه ای که اوردم هم شیمی کاربردی و هم شیمی محض به راحتی تو شهر خودمون و روزانه قبول میشم و اما سوال من اینه که کدوم گرایش بهتره و با توجه به اینکه من برای ارشد و یا دکترا حتما میخوام خارج از کشور به خصوص امریکا ادامه تحصیل بدم.
    پس با این تفاسیر کدوم گرایش رو بزنم راحتتر میتونم ادامه بدم تا دکترا. کدوم یکی گرایش هاش بیشتره دوست دارم ارشد شیمی الی بخونم (و میخوام به داروسازی تغییرش بدم در دکترا)برای کارشناسی هم نظر خودم شیمی محض هستش.
    و اما اینده شغلی کدوم بهتره؟
    و با توجه به اینکه میخوام برای ارشد یا دکترا یکی از دانشگاههای امریکا اپلای کنم گرایش محض بخونم راحت میتونم این کار رو کنم یا کاربردی؟
    و دوستان من استعداد شیمیم خفن بالاست طوری که در امتحان نهایی سال سوم 5/19 شدم و درصد بالایی هم تو کنکور در شیمی داشتم و علاقه شدیدی هم به شیمی دارم و از همین امسال که شروع میکنم به خوندن شیمی میخوام هر ترم معدل بسیاری بالایی بیارم که راحت بتونم اون سر یکی از بهترین دانشگاههای امریکا اپلای کنم.
    دوستان نوع دانشگاه برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای امریکا تاثیر داره؟من میخوام شیمی روزانه دانشگاه سراسری ارومیه بخونم ایا با کسی که مثلا همین رشته رو تو دانشگاه تهران خونده پایینترم؟ و کمتر شانس پذیرش از دانشگاههای خارجی رو دارم؟
    لطفا دوستان یه راهنمایی کلی بکنید از همه نظر جوانب رو در نظر بگیرید. با تشکر
    اشتباه زیاد کردم!ضربه زیاد خوردم!تو این گذشت زمانی میگم من همش بازنده بودم!هرچی شد مال گذشته است!از این لحظه و از الان یه مرد وارد بازی میشه.راهی رو میرم که حتی نتونم پشت سرمو نگاه کنم!اسم نمیبرم کسی پرچمش بالا نره!من یه نفر نیستم من یه جماعتم!پس با من در نیوفتی!شروعی دوباره...!

پیش فرض پاسخ : شیمی کاربردی یا شیمی محض و اینده شغلی هر کدام؟؟؟؟

دوستان عزیز من وقت زیادی برای انتخاب رشته ندارم لطفا سریع کمکم کنید تا تصمیمم رو بگیرم.
    با تشکر
    :-[
    اشتباه زیاد کردم!ضربه زیاد خوردم!تو این گذشت زمانی میگم من همش بازنده بودم!هرچی شد مال گذشته است!از این لحظه و از الان یه مرد وارد بازی میشه.راهی رو میرم که حتی نتونم پشت سرمو نگاه کنم!اسم نمیبرم کسی پرچمش بالا نره!من یه نفر نیستم من یه جماعتم!پس با من در نیوفتی!شروعی دوباره...!

اگر فقط می خواستی بعد از لیسانس کار کنی و ادامه تحصیل ندی حتما کاربردی رو می خوندی بهتر بود ولی اگر می خوای ادامه بدی محض ارجحیت داره ولی البته به اون معنی نیست که کاربردی بخونی شانست کمتر میشه. کلا درس های محض تو کنکور ارشد ایران هم بیشتر میاد.

نوع دانشگاه یقینا بی تاثیر نیست ولی خوب این ها هم امتیاز بندی داره. مثلا اینطور نیست که اگر دانشگاه تهران باشی ولی نمره تافل پایین حتما پذیرش بگیری
    لطفا از طرح سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید

شما که می خوای ادامه تحصیل بدی شک نکن توی محض خوندن.
    راجع به اینکه استعداد داری نمی تونم نظر بدم. ولی اون شیمی که توی دبیرستان می خوندی با اینی که توی دانشگاه است زیاد مرتبط نیست. چه بسیار دوستان من که به هوای شیمی دبیرستان اومدن دانشگاه و الان زده شدن.

دوستان عزیز ممنون از راهنماییتون
    من خودمم بیشتر محض رو دوست دارم و 100% تصمیم دارم تا دکترا ادامه بدم.به نظر شما ایا از ارشد پذیرش بگیرم بهتره یا از دکترا؟واینکه شیمی دبیرستان ربطی به درس های دانشگاه داره یا نه خوب اگه کسی واقعا تصمیم به خوندن و گرفتن نمرات بالا داشته باشه فکر نمیکنم کار سختی باشه.
    دوستان عزیز یه سوال دیگه ای هم داشتم.ایا برای دکترا تو امریکا دانشگاههای خوبی برای شیمی هستن؟واینکه مثلا کسی دکتراشو گرفت چه کاره میشه حالا چه خارج مشغول به کار بشه چه برگرده ایران؟و اینکه درامد یه دکترای شیمی چقدره؟
    پس با حرف های دوستان و علاقه خودم رفتیم که شیمی محض رو بزنیم.

Junior Member

از لحاظ ادامه تحصیل در داخل و خارج هیچ فرقی بین محض و کاربردی نیست.در آمریکا لیسانس شیمی یا بیوشیمی دارند و این مرزبندی محض و کاربردی اینجا نیست. شاید قدیمترها بوده نمی دونم ولی الان یه همچین چیزی ندارند. در ضمن تفاوت محض و کاربردی فقط در 17 واحد ه. اسم و رسم دانشگاه قطعا در شانس پذیرش تاثیر می گذاره. معدل هم خیلی کمک می کنه. معمولا با لیسانس شیمی خیلی سخت می شه پذیرش گرفت. مگر اینکه المپیادی یا رتبه برتر کنکور...باشید. ولی اگه فوق لیسانس بگیریدو مقاله هم داشته باشید شانس خوبی خواهید داشت.

ApplyAbroad Veteran

من میخواستم جوابتو بدم که دیدم siavash vahidi دقیقا"به نکته ایی که من میخواستم بگم اشاره کرئ. خیلی در مورد انتخاب رشته دقت کن. شیمی دانشگاه به هیییییچ هنوان اون چیزی نیست که توی دبیرستان خوندی. خیلی رشته زمخت و خشنی هست. نمیخوام توی دلتو خالی کنم ولی با دید باز تصمیم بگیر.
    موفق باشی
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

دوست عزیز رویا جان منظورتون اینه که شیمی نزنم اره؟ ;D
    حالا ما که میخواییم تو دانشگاه سراسری شهر خودمون درس بخونیم تا دردسرهای خوابگاه و درس خوندن تو یه شهر غریب رو نداشته باشیم یعنی باید بیخیال پذیرش بشیم؟یکم ناامید شدم.اسم و رسم دانشگاه چقدر تاثیر داره ؟خیلی زیاد؟
    مثلا یک نفر با این مشخصات چقدر شانس پذیرش داره؟
    شیمی محض دانشگاه سراسری ارومیه.
    ارشد دانشگاه ازاد تبریز یا تهران شیمی الی بخونه.
    برای دکترا بخواد از امریکا پذیرش بگیره.
    تافل هم یه نمره خوبی گرفته باشه.
    gre هم باز یه نمره خوبی گرفته باشه.
    یه مقاله هم داشته باشه.
    چقدر شانس پذیرش هست؟یا دانشگاههایی که در انها تحصیل کردم از رتبه بسیاری پایینی برخوردار هستن و اصلا مورد قبول دانشگاههای خارجی نیستن؟

دوستان عزیز یه سوال دیگه هم داشتم
    من که تصمیم دارم تو دکترا به داروسازی تغییر بدم!چه گرایش کاربردی بخونم چه محض فرقی نمیکنه؟
    و در مورد اینده شغلی و درامد یه دکترای شیمی کسی حرفی نزد؟
    با تشکر

سلام دوست عزیز
    سیاوش راحع به شیمی دبیرستان و دانشگاه راست میگه. شیمی دبیرستان در حال حاضر شبیه جغرافیاست. اما اگر تصمیم گرفتی خواندن شیمی دانشگاهی آنقدر سخت نیست.

یه چیز دیگه که باید دقت کنی اینه که تحقیقات در شیمی به امکانات و دستگاههای پیشرفته احتیاج داره ( اکثرا تحریم هستیم ) که امکانات داخل ایران در حد تحقیقات دبیرستان هم نیست ( انشا... میای دانشگاه می بینی چه خبره ) . پس کسی که زندگی اش میخواد بشه شیمی باید جایی بره که امکانات فراهم باشه. شکی نیست که الان آمریکا قطب شیمی دنیاست . ( امکانات دانشگاههای رنک پایینش هم در کل ایران نمیتونی جمع کنی) . البته هینطور که می دونید اوایل قرن بیستم روسیه قطب شیمی بوده در اواسط آن
    آلمان و الان آمریکا. حال اگر میخواهی بری خارج از کشور حتما محض بخون چون از محض میتونی بری کاربردی و بیوشیمی و بیو فیزیک و گرایش های بسیار دیگر . اگر میخوای بعد از لیسانس کار کنی کاربردی بخون. دکترا ی شیمی که در داخل کشور ما چندان کاربرد نداره زیرا که اگه میخوای تو صنعت فعالیت کنی برای صنعت ایران لیسانس زیادیه و اگه میخوای محقق بشی که امکانت را برات گفتم پس باید بری تدریس کنی . ( کسی که امریکا درس خونده وقتی برای پیوستن به هیئت علمی دانشگاه های ایران بر میگرده دچار افسردگی میشه . چون اولا دانشگاه خوب خیلی کم داریم و امکانات دانشگاه های خوبمون هم خیلی کمه ).
    اما در خارج کشور این موضوع فرق میکنه . چون اونها زندگی رو جدی گرفتند و به فکر افزایش کیفیت زندگی هستند و شیمی از خیلی جنبه ها با این موضوع درگیر هست. ( از جمله محیط زیست و بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی و ... )

یکی از دوستان گفته بود پذیرش با داشتن فوق راحتتره که میخواستم بگم برعکسه . چون اونها از فوق لیسانس انتظار رزومه تحقیقاتی خوب دارند که با این وضع امکانات اوضاع سختتر میشه.

موفق باشی

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)