صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: ریز نمرات و مشکل سربازی!

پیش فرض ریز نمرات و مشکل سربازی!

سلام.
    من برای یکی از دانشگاه های اروپا اقدام کرده ام.
    مدارک کاملی فرستادم ولی از اونجایی که فارغ التحصیل شده ام و مشمولم، دانشگاه گواهی موقط نمیده!
    من هم نامه معرفی نامه دانشگاه به نظام وظیفه رو ترجمه کردم و فرستادم و یک نامه هم بهش الصاق کردم که میگه که از اونجایی منMilitary Services اقدام نکره ام نمیتونم گواهی جز این نامه بفرستم. توی نامه نظام وظیفه تاریخ، رشته و مقطع فارغ التحصیلی قید شده ولی چون مهر وظارت علوم نداره ترجمه رسمی نمیشه کرد.
    حالا زبون نافهمها میل زده اند که شما یا باید مدرک لیسانس با ترجمه بفرستی و یا یک نامه Official از دانشگاه که بگه کی فارغ التحصیل میشی!
    و من باز هم سعی کردم واسه شون توضیح بدم که نمیشه! همینی که هست!
    کسی تا حالا با چنین مشکلی برخورد کرده؟
    من مشخصا واسه فنلاند اقدام کرده ام.

مرسی.

پیش فرض پاسخ : ارسال مدرک فارغ التحصیلی؟ مشمولم!

اگر دانشجوی دانشگاه سراسری یا غیر انتفاعی هستی کافیه اونارو ارجاع بدی به امضای (ترجمه شده ی) پایین transcript ات که نوشته Graduate's Office!

کافیشونه. بهشون بگو که بقیه دانشگاه ها با همون نامه پذیرش رو می فرستن.

راستی چه دانشگاهی و چه رشته ای؟ حالا چرا فنلاند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط of
    اگر دانشجوی دانشگاه سراسری یا غیر انتفاعی هستی کافیه اونارو ارجاع بدی به امضای (ترجمه شده ی) پایین transcript ات که نوشته Graduate's Office!

کافیشونه. بهشون بگو که بقیه دانشگاه ها با همون نامه پذیرش رو می فرستن.

راستی چه دانشگاهی و چه رشته ای؟ حالا چرا فنلاند؟
    راستش فارغ التحصیل غیر انتفاعی هستم ولی هیچ اثری از Gradyate's Office در نمراتم و ترجمه آنها نیست. در دانشگاه ما آموزش کارنامه صادر میکنه و مهر میزنه!
    من نامه نظام وظیفه رو هم فرستاده ام که گویا نپذیرفتند.

فنلاند رایگانه. به قول معروف مفت باشه......!
    شرایط زندگی هم خیلی کویته!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

which major do u plan to study??
    I know finland doesnt offer any eng course in English
    where ignorance is bliss ....tis fool to be wise

آقا هم اکنون از طرف دانشکده ، با نهایت احترام، به من اطمینان دادند که با شرایطم کنار اومده اند و Process مدارکم رو آغاز کرده اند!
    خلاصه؛ الآن نمیدونیم که آیا Application بخوریم یا خجالت؟!
    گویا آنها از دانشگاه های خودمان خیلی رله ترند!

By the way, I have applied for Bioinformatics and IT
    They are both taught in English

Junior Member

پیش فرض ریز نمرات و مشکلات سربازی!

من دارم واسه چند جا اقدام می کنم، ولی هر جا که apply میکنی خوب قطعا ریز نمرات تایید شده را می خوان. تا کارت پایان خدمت هم نداشته باشی دانشگاه ریز نمرات رسمی ارائه نمیده. من ۴ ماه دیگه خدمتم تمومه، ولی خوب تو این ۴ ماه هم همه جا دوره apply شون تموم میشه! کاری نمیشه انجام داد؟
    There is a certain rightnous in our wrongness

پیش فرض پاسخ : ریز نمرات و مشکلات سربازی!

بعضی دانشگاه ها مثل شریف، ریز نمرات انگلیسی رو می دن، حتماً بپرس اگه نمیدن 2 راه داری
    1- دانشگاه ما فقط ریز نمرات فارسی می ده و اونم به شرط اینکه به دانشگاه بدهی نداشته باشی
    این بدهی شامل آموزش رایگان، وام و خوابگاه هست که باید تمام اینها رو پرداخت کنی. وقتی که پرداخت کردی فیش بانکی رو به دانشگاه نشون می دی و اونا هم ریز نمرات فارسی رو بهت می دن. علاوه بر این ریز نمرات دانشگاه به من یه گواهی داد که با توجه به اینکه این آقا تا ترم فلان ، سال فلان به دانشگاه بدهی نداره، دادن ریز نمرات بلا مانع است. این ریز نمرات و می بری وزارت علوم پیش خانم معماری (فکر کنم) و اون امضا میکنه و مهر برجسته می زنه. بعد این ریز نمرات مهر شده و تایید شده رو می بری دارالترجمه و اونجا ترجمه می کنن. می تونی یه نسخه خودت ترجمه کنی و بهشون بدی که دارالترجمه دیگه اشتباه درسی رو اشتباه ترجمه نکنه خود دارالترجمه ، ترجمه رو می بره دادگستری و مهر می کنه بعدش ترجمه ریز نمرات رو می بری وزارت امور خارجه (تهران) استانداری قسمت نمایندگی امور وزارت خارجه (شهرستان ها) و یه مهر هم اونجا می زنن. وقتی با سلام و سلامتی از این مرحله رد شدی 2 راه داری: یا تعداد ریز نمراتی رو که می خوای، کپی میگیری و دوباره می بری دارالترجمه و کپی برابر اصل می کنی و اونارو میفرستی. یا از همون اول به دارالترجمه میگی من اینقدر نسخه می خوام. یه نکته من گفتم 10 نسخه می خوام و دارالترجمه گفت که ما نمی تونیم همه رو یکجا بدیم و 4 تا 4 تا می تونیم بدیم. منم چون وقت نداشتم 4 نسخه گرفتم و بقیه رو کپی برابر اصل کردم ولی وقتی بردم دانشگاه دانشگاه گفت که ما کپی نمی فرستیم
    2- من برای 2 تا دانشگاه خودم کارنامه درست کردم و رو سربرگ پرینت کردم و از رییس گروه خواهش کردم که تاییدشون کنه و اونم 2 تا جمله نوشت که ناییده و امضا کرد و اونا رو من فرستادم و دو دانشگاه هم به من پذیرش دادن و گفتن رسمیش و برامون بعدا بفرست

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط soroosh7911
    بعضی دانشگاه ها مثل شریف، ریز نمرات انگلیسی رو می دن، حتماً بپرس اگه نمیدن 2 راه داری
    1- دانشگاه ما فقط ریز نمرات فارسی می ده و اونم به شرط اینکه به دانشگاه بدهی نداشته باشی
    این بدهی شامل آموزش رایگان، وام و خوابگاه هست که باید تمام اینها رو پرداخت کنی. وقتی که پرداخت کردی فیش بانکی رو به دانشگاه نشون می دی و اونا هم ریز نمرات فارسی رو بهت می دن. علاوه بر این ریز نمرات دانشگاه به من یه گواهی داد که با توجه به اینکه این آقا تا ترم فلان ، سال فلان به دانشگاه بدهی نداره، دادن ریز نمرات بلا مانع است. این ریز نمرات و می بری وزارت علوم پیش خانم معماری (فکر کنم) و اون امضا میکنه و مهر برجسته می زنه. بعد این ریز نمرات مهر شده و تایید شده رو می بری دارالترجمه و اونجا ترجمه می کنن. می تونی یه نسخه خودت ترجمه کنی و بهشون بدی که دارالترجمه دیگه اشتباه درسی رو اشتباه ترجمه نکنه خود دارالترجمه ، ترجمه رو می بره دادگستری و مهر می کنه بعدش ترجمه ریز نمرات رو می بری وزارت امور خارجه (تهران) استانداری قسمت نمایندگی امور وزارت خارجه (شهرستان ها) و یه مهر هم اونجا می زنن. وقتی با سلام و سلامتی از این مرحله رد شدی 2 راه داری: یا تعداد ریز نمراتی رو که می خوای، کپی میگیری و دوباره می بری دارالترجمه و کپی برابر اصل می کنی و اونارو میفرستی. یا از همون اول به دارالترجمه میگی من اینقدر نسخه می خوام. یه نکته من گفتم 10 نسخه می خوام و دارالترجمه گفت که ما نمی تونیم همه رو یکجا بدیم و 4 تا 4 تا می تونیم بدیم. منم چون وقت نداشتم 4 نسخه گرفتم و بقیه رو کپی برابر اصل کردم ولی وقتی بردم دانشگاه دانشگاه گفت که ما کپی نمی فرستیم
    2- من برای 2 تا دانشگاه خودم کارنامه درست کردم و رو سربرگ پرینت کردم و از رییس گروه خواهش کردم که تاییدشون کنه و اونم 2 تا جمله نوشت که ناییده و امضا کرد و اونا رو من فرستادم و دو دانشگاه هم به من پذیرش دادن و گفتن رسمیش و برامون بعدا بفرست
    سلام
    راه حل اول رو من خودم با چشاي خودم ديدم يكي تصفيه كردو ريزنمرات فارسي رو فردا بهش دادن البته 1 ماه خدمت بود اموزشيشو تموم كرده بود
    راه حل دوم ديگه خيلي بايد پارتيت كلفت باشه
    در ضمن فكر كنم اين موضوع بايد به قسمت مشكل سربازي و پاسپورت انتقال داده شود

راستی، یادم رفت بگم، ممکنه دارالترجمه همه مراحل و قبول کنه براتون انجام بده، یعنی خودش بفرسته وزارت علوم و وزارت امور خوارجه. ولی هم هزینه بیشتر میشه و هم بیشتر طول میکشه

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط soroosh7911
    راستی، یادم رفت بگم، ممکنه دارالترجمه همه مراحل و قبول کنه براتون انجام بده، یعنی خودش بفرسته وزارت علوم و وزارت امور خوارجه. ولی هم هزینه بیشتر میشه و هم بیشتر طول میکشه
    وزارت علومه كه اصلا من هر جا رفتم گفتن الا و بلا خودت ببري
    ولي براي وزارت امور خارجه ميشه
    ولي بنظرم نميصرفه
    يه 3-4 ساعته خودت حلش مي كني
    ولي اونا اگه بخوان بفرستن و بياد 3-4 روز طول ميكشه اون شانس بياري به تعطيلات نخوره

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)