صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 73

موضوع: اهمیت توصیه نامۀ استاد راهنما

Junior Member

پیش فرض توصیه نامه استاد راهنمای فوق لیسانس نباشه خیلی ایراد داره

سلام به همگی
    من خیلی وقته فوق لیسانسمو تموم کردم و سر یه سری مسایل با استاد راهنمام اختلاف داشتیم. بهمین خاطر ازش نمی تونم rec یگیرم. می دونم هم اگر ازش بگیرم زیاد جالب نمی نویسه ( بعد از اونهمه کار کردن باهاش و paper دادن این بود جواب محبتاش).
    ولی از استادای دیگه rec خوب دارم و حتی از یه استاد آلمانی هم که تو زمینه کاری من خیلی شناخته شده است بهم rec داده.
    حالا می خواه بدنم خیلی ضایع است اگه از استاد راهنمای Master توصیه نامه نداشته باشم؟
    آخه بعضی دانشگاهها می گن حتما یه rec باید از استاد راهنمای دوره فوقت داشته باشی ولی من نفرستادم
    حالا به نظرتون چی میشه؟
    خیلی ممنون از جوابهاتون و ضمنا یادتون باشه تو انتخاب استاد راهنما واقعا دقت کنید که لا اقل انسان باشه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه استاد راهنمای فوق لیسانس نباشه خیلی ایراد داره

سلام

من دو نفر رو می‌شناسم که در سال گذشته برای دکترا Apply کرده بودند (برای آمریکا) ولی چون تعداد توصیه‌نامه‌هایی که از استاد راهنماشون گرفته بودند کافی نبود به بعضی از دانشگاه‌ها توصيه‌نامه‌ای از این استاد نفرستادن (از استادای دیگه Recom فرستادن). این دانشگاه‌ها هم دقیقاً به همین دلیل (نداشتن Recom از استاد رهنما) اونا رو Reject کرد یعنی اصلاً مدارکشون رو ناقص اعلام کرد و به گروه تصمیم‌گیری نداد.

موفق باشید

Junior Member

سلام.
    من يک استاد توی تورنتو پيدا کردم که خيلی پيگيرم بود ولی چون استاد راهنمام rec بم نداد!!! نتونستم apply کنم چون بهم گفتن حتما بايد از استاد راهنمام rec بگيرم.
    اميدوارم برای شما اين اتفاق نيفته.

والا خيلي از دانشگاه‌ها اصرار دارن که حتما يه دونه بايد از سوپروايزر نامه داشته باشي . . .
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

آقا من کلی نگران شدم. این تاکید رو روی سایتشون مینویسند دیگه؟ من یکی از دانشگاههایی که apply کردم، دیر شد و نتونستم recommendation استاد پروژه ام رو بگیرم. روی سایتشون ندیدم گفته باشند حتماً از استاد پروژه نامه باشه. ممکنه به این خاطر reject کنن؟ اگه مشکل این باشه مهلت نمیدن بگیرم؟ دوستانی که تجربه ای در این زمینه دارند، لطفاً تجربشون رو بنویسند.
    Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon

آره توو سايت حتما مي‌نويسن....
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

the recommendation letters are really important. It is better that a you recommender holds a PhD rather than MS or MA
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Hichkas
    Guest

من نمي دونم اينا رو از كجا ميگين. بعضي دانشگاهها مي نويسن اينو ولي مهم نيست اينا. دوست من پذيرش گرفت 3 تا توصيه نامه رو هم از اساتيد ليسانسش گرفت. استاد راهنماش يه دونه توصيه نامه هم بهش نداد. به كوري چشم استاد راهنماش از دانشگاه با rank 44 تو US با Fund كامل پذيرش گرفت. لطفا الكي نگين نميشه بچه رو مي ترسونين.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

چون استاد راهنمای من فرصت مطالعاتی رفته بود من برای خیلی از دانشگاه ها که online recommendation نداشتن یا حتی بعضی هایی که داشتم توصیه نامه اونو نفرستادم و هیچ اشاره ای هم به علت نفرستادن نکردم. قابل توجه همه دوستان که توی بیشترشون پذیرفته شدم حتی از یک دانشگاه fellowship هم گرفتم.
    پس نبودنش خیلی جای نگرانی نداره البته معلومه که بودنش اثر مثبت می ذاره.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

سلام

منم وضعيتم خيلي شبيه تو بود....كلي براي استاد راهنمام كار كردم آخرش بهم نامردي كرد...اين ذات اكثر استاداي بي سواد و ... ايرانيه..البته استاداي خوب هم كم و بيش توشون پيدا ميشه كه جور بقيه رو ميكشه.....
    فرق من با تو اينه كه رابطمو باهاش قطع نكردم و با كلي پاچه خاري و كولي دادن تونستم ازش يه چيزي بگيرم...اگه توهم ميتوني همين كارو كن حتي شده بري بگب غلط كردم اما من نظرم اينه كه حالا اينقدرا هم واجب نيست از استاد راهننما رك بگيري ...اومديمو ايشالا يكي استاد راهنماش مرده بود...بايد بگيم از اون دنيا آن لاين توصيه كنه....نظر منو ميخواي تلاشتو بكن ازش بگيري اگه نتونستي يه ايميل به استادت تو اونجا بزن الكي بگو من استادم قابل دسترس نيست مثلا رفته خارج.....

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)