صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: یک تجربه: اهمیت SOP و Rec. Letter

Senior Member

پیش فرض یک تجربه: اهمیت SOP و Rec. Letter

با یکی از دانشجوهای آمریکایی که امسال از هاروارد پذیرش گرفته تماس گرفتم. نکته جالبی رو گفت که به عنوان یک تجربه ذکرش می کنم:

My gpa was 3.6/4.0 and gre was 1540 / 6.0, but I don't think they really cared about the numbers as much as the recommendations and statement of purpose.
    Good letters of recommendation (from reputable/known people) are key to a good application, I think.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

پیش فرض پاسخ : یک تجربه: اهمیت SOP و Rec. Letter

هرکی اینو گفته راست گفته شدیدا. خیلی خیلی خوبه که یه آدم سرشناس براتون توصیه نامه بده. یکی از توصیه نامه های من از رئیس یه انجمن تخصصی تو آمریکا بود که کلی هم موئر افتاد.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

آره یک SOP حرفه‌ای و توصیه‌نامه‌های خوب تاثیر خیلی زیادی داره...
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

خوب حرفش مسلما درست بوده، ولی نکته اینه که فکر می کنم تعداد اساتیدی که جزو اساتید معتبر و شناخته شده محسوب بشند، تو ایران به تعداد انگشتان دست هم نمیرسه، واقعا خیلی کمن، مثلا تا اونجا که من میدونم، 2 یا 3 تا از استادای برق فنی این ویژگی رو دارن و توصیه شون حتی واسه جاهایی مثل MIT برو داره.

Banned

بچه ها منRec. Letter رو يکی از استادهام بهم داد که رو توی Mc Gill university PhDگرفته به نظر شما اين هم ميشه آدم معروف يا نه؟؟
    آدم معروف منظورتون مثلاً کيه؟

آردلان راست مي‌گه چه استادي به نظر شما خوبه؟ من از خيلي از استادام مي‌تونم Rec letter بگيرم ولي به نظر شما چه مشخصه‌هايي استاد داشته باشه بهتر؟

آدو معروف International خيلي کمه، باهات موافقم. اگه Recom خوب از اين استادا داشته باشي که حله، در غير اين‌صورت بهتره از استاداي کم‌تر معروف Recom بگيري ولي Recom خيلي خوبي بگيري...
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

يه تجربه مهم: درصدهايي كه استادا تو recomm form پر مي كنن خيلي مهمه. حتما اصرار كنيد كه خوب بزنن. اين يه تجربه است كه يكي از استاداي اونور به من گفت.

با سلام به دوستان عزیز
    باید یادآوری کنم که منظور اوون بنده خدا استادهایی مثل اسلامی پلی تکنیک یا نیکخواه بهرامی فنی تهران که distinguished professor هستند وگرنه بر طبق تجربه من recommmendation استادای معمولی تاثیر چندانی نداره.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

این که استاد شما از فلان دانشگاه معروف فارغ تحصیل شده الزاما به این معنی نیست که خودش هم آدم خیلی معروفی تو اون کشور هست یا همه اونو میشناسن. خب در شرایط مساوی بهتره کسی که به شما توصیه نامه میده از دانشگاه معروف کانادا یا آمریکا مدرک گرفته باشه تا این که مثلا از پلی تکنیک یا تهران. ولی اگه بتونین در زندگی علمی خودتون با کسانی که خارج از ایران هستن ارتباط برقرار کنین و اونا بهتون توصیه نامه بدن بهتره.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)