نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

رأی دهندگان
499. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استاد

135 27.05%
  • خودم

364 72.95%
صفحه 5 از 36 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 356

موضوع: گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

پیش فرض پاسخ : متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

من فکر می کنم (البته نمی دونم درسته یا نه) وقتی نمره ی تافل ریپورت می شه همراهش متنwritting که نوشتید هم ریپورت می شه و احتمالا به راحتی می شه فهمید کی توصیه نامه رو خودش نوشته. این موضوع احتمالا در مورد ایرانی های درستکار و راستگو از حساسیت بیشتری برخورداره!!!!! شاید یکی از کاربردها ی امتحانات مختلف زبانTOEFL,GRE... همین باشه؟؟ :'(

دوستان، بيايد همه‌ي استادا رو با يه چوب نزنيم، يه وقتايي داريم زيادي بي‌انصافي مي‌کنيم...

من قبلا هم گفتم که 2 تا از استادام نامه‌اي که نوشته بودم رو کلا داغون کردن
    ولي اون سه‌تا کلي کمکم کردن، يکيشون که بهم گفت " يکي از وظايف اصلي استاد حمايت دانشجو در شرايط مختلفه که يکي از مهم‌تريناش نوشتن Recom هست. برو با توجه به کارايي که با من کردي و سوابقت يه نامه بنويس بيار من امضا کنم."

منم 2 صفحه نوشتم و غلط‌هاي املايي و گرامريشو درست کرد و 15 نسخه ازش برام امضا کرد

قبول دارم که بعضي از استادا خيلي اذيت مي‌کنن، ولي نه همه!
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط modir
    من بهترین متنمو برای یکی از استادا آماده کردم و حسابی از تواناییهای علمی و عملیم گفتم. وقتی خوند گفت این مزخرفا چیه. گفت خودم مینویسم. آخر سر ورداشت یه متن چرند نوشت که این دانشجو خیلی مهربونه!! خیلی شوخه!! و بسیار هم به ادبیات علاقه داره!!!!!!!!!!!!
    من در اینجا از روان کاوها و روانشناسان عزیز دعوت میکنم برای یه کار تحقیقی طولانی مدت به دانشگاه ما تشریف بیارن. علم روانشناسی هنوز خیلی جای کار داره. من خودم این عزیزان رو بورسشون میکنم :-[
    چه استاد باحالی! اتفاقا باید از گونه های نادر باشه که... ;D
    من فکر میکنم اگه خود استاد بنویسه خیلی بهتر هست چونکه اونایی که rec های ما رو می بینن به اندازه موهای سرشون! قبلا ریکامندیشن دیدن کاملا می فهمن کدومش real هست! من خودم از دو تا از استادام فقط rec دارم که خودشون خوب نوشتن برام ولیکن سومی رو از Azad uni گرفتم که رییس گروهمون مبنی بر سابقه تدریسم در انجا نوشت ولی روش آرم دانشگاه رو برداشت و گفت دانشگاه آزاد ممنوع هست این کار!!!!!! گفتم بابا من برا استادای کله گنده! سربرگ خودم درست کردم ولیکن تاثیری نداشت! حالا فکر کنم باید از یه استاد سوم دیگری هم بگیرم!!! :

yahoo
    Guest

من هم با مریم کاملا موافقم که کاملا توصیه نامه ای که خود استاد نوشته باشه معلومه و اونا هم اینو خیلی خوب تسخیص می دن..

در جواب NNaser من نمیدونم چرا یک توصیه نامه دو صفحه ای برای خودتون نوشتید !!!خیلی کار عجیبی کردید و نشون دادید که واقعی نیس..به نظر من حتما کمترش کنید..چون شانس خودتون رو از دست می دید.. یکی از دوستای من پارسال به خاطر همین موضوع از چند تا از دانشگا هها reject شد..فقط به خاطر اینکه خیلی از خودش تعریف کرده بود...

حتما می دونید که وقتی چند نفر از یک دانشکده برای یک دانشگاه اقدام می کنن و یک استاد برای دو دانشجوی مختلف دو مدل مختلف( منظورم تیپ نوشتنه ) نوشته باشه گند این قضیه در می یاد..

نقل قول نوشته اصلی توسط hadisohrabi
    من فکر می کنم (البته نمی دونم درسته یا نه) وقتی نمره ی تافل ریپورت می شه همراهش متنwritting که نوشتید هم ریپورت می شه و احتمالا به راحتی می شه فهمید کی توصیه نامه رو خودش نوشته. این موضوع احتمالا در مورد ایرانی های درستکار و راستگو از حساسیت بیشتری برخورداره!!!!! شاید یکی از کاربردها ی امتحانات مختلف زبانTOEFL,GRE... همین باشه؟؟ :'(
    سلام. قصد جسارت ندارم اینو فقط اینجوری مینویسم تا کسی تردید بیخود به خودش راه نده.
    اسم اینجور خبرها هست شایعه و میتونه باعث افزایش استرس بشه.

1. عمراً اگه همراه با نمره تافل متنهاتونو هم بفرستند واسه طرف. دقیقا همون کارنامه ای که به دستتون رسیده به دست مقصد میرسه.
    2. عمراً اگه از روی متن تافل بفهمند کی Rec رو نوشته واسه تون.
    3. عمراً اگه تافل یا GRE کاربردی اینچنین داشته باشند.

تنها راهی که برای تحقیق درباره اساتید شما وجود داره: 1. Contact Info. استاد هست که باید در Letter و یا فرمهای مخصوص و یا حتی در CV شما قید بشه. 2. سمت استاد و Search در سایت دانشگاه یا دانشکده.
    این تنها تحقیقاتی که ممکنه انجام بدن که حتی حوصله انجام اینها رو هم ندارند. متنو میخونند و امتیاز میدهند!
    به دلیل آشنایی دانشجویان امروزی با زبان، خدایی برخی از دانشجویان چنان تبحری در نگارش به زبان انگلیسی دارند که برخی اساتید به دلیل اینکه دغدغه آنرا نداشته اند از چنان تبحری برخوردار نیستند. از طرفی جعل Rec Letter هم کار صحیحی نیست زیرا Contact Info داره و استادی که پس از مطالعه امضاء میکنه کاملا با نامه موافق هست و میپذیره، پس در صورتی که با ایشون تماس گرفته بشه (که گاها این اتفاق می افته) ایشون در جریانه و حمایت میکنه و الا جاعل خیلی ضایع میشه.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

با Ali7 کاملا موافقم
    ضمن اینکه اظافه کنم یه بار یکی از دوستام از استادش rec گرفته بود و به اصطلاح خود استاد هم نوشته بود.
    وقتی خوندمش به نظرم آشنا اومد.یکم تو کامپیوترم گشتم دیدم یکی از همون sample هایی بود که از اینترنت دانلود کرده بودم
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

یه چیز دیگه. من میگم اگه خودتون مینویسین بدین یکی از دوستاتون بنویسه. چون ممکنه از رو دستخط (قسمت هایی که نوشتنیه) یا خودکار بو ببرن که همشو خودتون نوشتین.
    راه، همان است که تو می‌روی.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

والا ما که تایپ شده میدیم استاد فقط امضا کنه (تنها چیز غیر تایپی) دیگه نشنیده بودم باید با دست نوشت !!!
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

سلام....چه خبره اینجا...چقدر بعضی از شماها عذاب کشیدین سر این rec.letter :-[ دلم سوختید و در عین حال کلی به قدر و بزرگواریه استادام و دانشکدم( مخصوصن مسئول جمعداری که اورت بهم سربرگ و پاکت میداد) اومدم...
    استادای من فقط یکیشون اونم به خاطر اینکه وقت نداشت گفت که خودم متن نامه رو بنویسم....و کاملن به من اطمینان داشت که هر چی می نویسم درسته...من حدود 7-8 تا توصیه نامه ازش گرفتم...استاد پروژه م هم که بنده خدا از دست من فکر کنم دچار ریزش موی شدید شده باشه کلی بهم حال داد خودش تنظیم کرد متن من رو و کلی هم ازم تعریف کرد از اونم به صورت کاملن یهویی 7-8 تا گرفتم...
    تنها قسمت apply کردن که اصولن هیچ وقت اذیتم نکرد همین قسمت توصیه نامه بود...از این بابت مثل اینکه باید کمی خوشحال باشم...
    چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد<br />چه نکوتر آنکه مرغی ز قفس پریده باشد

سلام به همه

در جواب آقا/خانم Yahoo بايد بگم که والا من نمي‌دونستم دو صفحه ميشه، با فونت 11 نوشتم براش ارسال کردم، خودش حاشيه رو زياد کرده بود و فونت رو کرده بود 13 و خلاصه اينطوري بود که اينجوري شد
    خوشبختانه تا الان هم مشکلي پيش نيومده و امروز 2 تا ايميل گرفتم که توو Michigan-Ann Arbor و (Johnson School of Business (Cornell University فعلا shortlist شدم و قراره که بهم زنگ بزنن و مصاحبه بشم

مرسي بابت يادآوريت (ولي يکم ديره و نمي‌تونم نامه‌ها رو پس بگيرم )
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)