نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

رأی دهندگان
499. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استاد

135 27.05%
  • خودم

364 72.95%
صفحه 10 از 36 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 356

موضوع: گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

پیش فرض پاسخ : باید موقع اپلای کردن ، بدونیم از کدوم استادا میخوایم توصیه نامه بگیریم ؟

بله خیلی از دانشگاهها در فرمهاشون باید اسم استاد رو هم بنویسید.

پیش فرض پاسخ : باید موقع اپلای کردن ، بدونیم از کدوم استادا میخوایم توصیه نامه بگیریم ؟

من تا جایی که متوجه شدم و توی دوستام دیدم،recom بعضاً حالت فرمالیته داره و خود دانشگاه ها هم می دونن...مگر دو حالت...اساتیدی که واقعاً مشهور و بین المللی باشن و دوم رشته هایی که می خوای از طریق رابطه با استادای اون طرف بری...اکثراً توی رشته های فنی....برای رشته هایی مثل اقتصاد ومدیریت که من در جریانش هستم زیاد تاثیر آنچنانی نداره...
    Before the Dawn

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor
    من تا جایی که متوجه شدم و توی دوستام دیدم،recom بعضاً حالت فرمالیته داره و خود دانشگاه ها هم می دونن...مگر دو حالت...اساتیدی که واقعاً مشهور و بین المللی باشن و دوم رشته هایی که می خوای از طریق رابطه با استادای اون طرف بری...اکثراً توی رشته های فنی....برای رشته هایی مثل اقتصاد ومدیریت که من در جریانش هستم زیاد تاثیر آنچنانی نداره...
    اما من فکر میکنم recommendation letter نه تنها فرمالیته نیست بلکه بسیار هم میتونه تاثیر گذار باشه- البته با توجه به نمونه های زیادی که دیدم میگم
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Senior Member

موقع پر كردن فرم application به خصوص اگه توصيه نامه آنلاين باشه از شما مي خوان كه اسم و آدرس اساتيد رو بديد كه براشون فرم توصيه نامه رو بفرستن. ولي شما بعد از اينكه اسم رو هم داديد مي تونيد ايميل بزنيد و ازشون بخواين كه مثلا يه استاد ديگه رو جايگزين كنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh
    اگر application فرم آن لاین پر میکنید باید قبل از فرستادن اسم و ایمیل استاد رو وارد کنید
    منظورتون چیه که از هر کی که شد؟!
    بابات جوابا ممنون.
    آخه من 4و5 تا استاد هستند که واسه توصیه نامه روشون حساب کردم. میخوام توصیه نامه ها رو بینشون پخش کنم. یعنی مثلا 3 تا رو بدم به یکی و از این کار ها.
    واسه همین دقیق نمیدونم کدوم استاد رو میخوام واسه هر دانشگاه انتخاب کنم.
    این طور که معلومه باید اطلاعات و ایمیل و ... رو وارد کنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65
    بابات جوابا ممنون.
    آخه من 4و5 تا استاد هستند که واسه توصیه نامه روشون حساب کردم. میخوام توصیه نامه ها رو بینشون پخش کنم. یعنی مثلا 3 تا رو بدم به یکی و از این کار ها.
    واسه همین دقیق نمیدونم کدوم استاد رو میخوام واسه هر دانشگاه انتخاب کنم.
    این طور که معلومه باید اطلاعات و ایمیل و ... رو وارد کنیم.
    بله باید اطلاعات رو وارد کنید
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از چه استادی

سلام

1. توصیه نامه اگر از استادی باشه که باهاش درسی نداشتید و فقط یک ترم دستیار آموزشی اش بودید، به شرط اینکه توصیه نامه قوی باشه، مفیده؟ اگر این استاد دکترا نداشته باشه یا دانشجوی دکترا باشه فرقی میکنه؟
    2. توصیه نامه از اساتید دانشکده خود آدم که حاضر نیستند خیلی خوب بنویسند بهتره یا توصیه نامه قوی از یک دانشکده دیگه ؟(مثلا استاد مهمان دانشکده ریاضی برای دکترای علوم کامپیوتر که تمام درصدها را 2% یا نهایتا 5% میزنه و کلا خوب مینویسه؟)

مرسی

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

1- بنظر من اشکالی نداره- کسی رو میشناسم از فوق لیسانس گرفت UCLA هم پذیرش گرفت
    2-فلسفه اینه که از کسی که شما رو میشناسه و چند تا درس گذروندید باش بگیرید که شناخت داره وگرنه هر کسی ممکنه بنویسه و خیلی هم خوب بنویسه
    من بودم اینکارو نمیکردم

سلامز
    من مي خواستم بدونم که تکلیف بعضی ها مثل ما چی میشه؟
    من فارغ التحصیل دانشگاه دولتی کاشان هستم با معدل 13.30 . می خوام برای دانشگاه های آمریکا اقدام کنم. رفتم دانشگاه خودمون که توصیه نامه بگیرم. بعضی از استادا میگن که چه درسی با ما داشتی. میگم مثلا فلان درس با نمره 12. بعد میگن ما که نمیشناسیمت و تو هم که نمره خوبی نگرفتی. پس نمی تونیم بهت توصیه نامه بدیم.
    چرا بعضی از استادا اینجورین...؟؟؟؟
    درسته که من معدلم خوب نشده اما جز اولین کسایی بودم که فارغ النصیل شدم. اونم در حالی که تو ترم 7 و 8 همه اش 14-15 بیشتر نمی گرفتم. چون همه را پاطس کرده بودم. اما حالا بخاطر معدلم باید انجوری باشه!!!!!
    من می خواستم بدونم که من و امثال من باید برای توصیه نامه چی کار کنیم؟؟؟
    ممنون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    2-فلسفه اینه که از کسی که شما رو میشناسه و چند تا درس گذروندید باش بگیرید که شناخت داره وگرنه هر کسی ممکنه بنویسه و خیلی هم خوب بنویسه
    من بودم اینکارو نمیکردم
    منظورم رو بد گفتم، من با ایشون یک درس داشتم که نمره اول بودم و طبیعتا تا حدی میشناسه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)