نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

رأی دهندگان
499. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استاد

135 27.05%
  • خودم

364 72.95%
صفحه 13 از 36 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 356

موضوع: گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : Recommendation از استادی در US

نقل قول نوشته اصلی توسط Hoody
    دویتان من می خوام واسه یه جایی اپلای کنم که سیستم آنلاین نداره (یه کم داغونه ;D) و باید 3 تا توصیه نامه کاغذی بفرستم. حالا اگه یکی از استادام که می خواد برام بنویسه ایران نباشه باید چیکار کنم؟ اورژانسیه لطفا دوستان جواب بدن.
    باید از استادت خواهش کنی‌ که Recommendation Letter رو به آدرس دانشگاه بفرسته.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

دویتان من می خوام واسه یه جایی اپلای کنم که سیستم آنلاین نداره (یه کم داغونه ;D) و باید 3 تا توصیه نامه کاغذی بفرستم. حالا اگه یکی از استادام که می خواد برام بنویسه ایران نباشه باید چیکار کنم؟ اورژانسیه لطفا دوستان جواب بدن.
    من در مورد همه دانشگاهها اطلاع ندارم اما اکثر دانشگاههای آمریکا هزینه فرستادن توصیه نامه رو برای دانشجویان تقبل می کنند.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

من هم یک چنین مشکلی داشتم و استادم از انگلستان خودش پست کرد و مشکلی پیش نیومد! فقط باید اطلاعاتتون رو کامل به استادتون بگید تا روی بسته بنویسه.

Junior Member

پیش فرض گرفتن توصیه نامه از استاد دوره لیسانس یا فوق؟؟؟

با سلام

من در دوره فوق لیسانسم زیاد دانشجوی فوق العاده ای نبودم. ولی با استادهای دوره لیسانسم خیلی جورم.
    به نظر شما من سه تا Recommendation عالی از اساتید دوره لیسانسم بگیرم یا نه یکیشو از دوره فوق بگیرم؟ با توجه به اینکه استاد راهنمام هم زیاد باهام خوب نیست و در ضمن اصلا کار کردن با کامپیوتر رو بلد نیست که بتونه با ایمیل توصیه نامه رو تایید کنه.

در ضمن من لیسانسم رو دانشگاه گیلان بودم و فوقم رو دانشگاه تهران خوندم. باز به نظر شما خیلی تفاوت داره که Recommendation رو استاد دانشگاه تهرانی بنویسه؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از استاد دوره لیسانس یا فوق؟؟؟

یکیش بهتره از استاد راهنمای فوقت باشه که میدونه توانایی های تحقیقت چطور بوده
    بقیش دیگه فرق نداره
    من سه تا گرفتم فقط از دوره فوق یکیشون هم قطعا استاد راهنمام بود
    اینکه از استاد راهنمای فوق نگیری شاید یه کم سوال برانگیز باشه
    چه کسی بهتر از اون میتونه شما رو ارزیابی کنه تو تحقیق؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از استاد دوره لیسانس یا فوق؟؟؟

با نظر countdown کاملا موافقم. از شما انتظار دارند که از استاد راهنمای فوق لیسانس‌تون توصیه نامه بگیرید و نداشتن توصیه نامه از ایشون می‌تونه نکته‌ی منفی تلقی بشه. به همین دلیل سعی کنید که حتما از ایشون توصیه نامه داشته باشید. البته این رو هم در نظر داشته باشید که ضرر نفرستادن توصیه نامه‌ی استاد راهنمای فوق کمتر از ضرر فرستادن یک توصیه نامه‌ی بد خواهد بود. در نتیجه مطمئن بشید که ایشون توصیه نامه‌ی خوبی برای شما می‌نویسه و اگر این کار رو نمی‌کنه، اصلا از ایشون توصیه نامه نگیرید.

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از استاد دوره لیسانس برای اقدام برای PhD ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    با نظر countdown کاملا موافقم. از شما انتظار دارند که از استاد راهنمای فوق لیسانس‌تون توصیه نامه بگیرید و نداشتن توصیه نامه از ایشون می‌تونه نکته‌ی منفی تلقی بشه. به همین دلیل سعی کنید که حتما از ایشون توصیه نامه داشته باشید. البته این رو هم در نظر داشته باشید که ضرر نفرستادن توصیه نامه‌ی استاد راهنمای فوق کمتر از ضرر فرستادن یک توصیه نامه‌ی بد خواهد بود. در نتیجه مطمئن بشید که ایشون توصیه نامه‌ی خوبی برای شما می‌نویسه و اگر این کار رو نمی‌کنه، اصلا از ایشون توصیه نامه نگیرید.
    اين كه معمولا اسم استاد راهنماي اول رو (مخصوصا اگه شناخته شده باشه)‌ تو رزومه مياريم درست، يا حتي اسم استاد راهنما با توجه به اين كه (معمولا)‌ رو مقالاتمون هست و مشخص ميشه درست، اما اگه يكي اسمشو نياره يا مقاله نداشته باشه باهاش و ... از كجا ميخوان بفهمن كه استاد راهنماي آدم كي بوده كه چك كنن استاد راهنما توصيه نامش هست يا نه؟!

از خود متن توصیه نامه معلومه چون در اون استاد یه مختصری ازنحوه ی آشناییش با شما و رابطه ای که با شما داره می نویسه. مثلا میگه این شخص با من درس گذرونده ،پروژه گذرونده و از این قبیل.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط rezatheory
    از خود متن توصیه نامه معلومه چون در اون استاد یه مختصری ازنحوه ی آشناییش با شما و رابطه ای که با شما داره می نویسه. مثلا میگه این شخص با من درس گذرونده ،پروژه گذرونده و از این قبیل.
    در اين صورت هم از اونجايي كه گفته شده خيلي بهتره استاد راهنماي ادم ريكام قوي بده، اون عده از دوستاني كه با استاد راهنماشون مشكل دارن ميتونن از اساتيد ديگه كه باهاشون خوبن خواهش كنن كه تو توصيه نامه خود رو استاد راهنماي دانشجو معرفي كنن (البته اگه همچين كاري بكنن، هرچند به احتمال زباد اگه خود دانشجو نامه رو بنويسه استاد سرسري ميخونه و امضا ميكنه، هرچي باشه خودش گفته هرچي ميخواي بنويس بيار برات امضا كنم)

ممكنه؟؟!

نمیدونم. واقعا هیچ استادی حاضر میشه خودشو به دروغ استاد راهنمای کسی معرفی بکنه؟
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)