نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

رأی دهندگان
499. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استاد

135 27.05%
  • خودم

364 72.95%
صفحه 16 از 36 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 356

موضوع: گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

Junior Member hurricane آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif_Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از استاد با فوق لیسانس اعتبار دارد؟

تا جايي كه من اطلاع دارم از هر كسي كه عضو هيات علمي باشه ميشه recom گرفت
    تکراری... قفل شد !!!!!!! (not serious)

این خیلی مهمه که توصیه نامه اش را چه جوری براتون بنویسه.مثلا سال گذشته یکی از استادهای (دکترا داره) خوب گروه برای من توصیه نامه نوشت.بعد گذاشت توی پاکت و چسب زد داد دستم.اما من چون بهش شک داشتم رفتم بازش کردم و دیدم بله! اصلا خوب ننوشته! ولی اگه شما استاد فوق لیسانسی پیدا کنی که برات خیلی خوب بنویسه و اگه باهاش کار تحقیقاتی داشتی بنویسه این دانشجو خیلی خوب کار گروهی می کرد و همیشه بهترین نتایج را می گرفت و..... به نظر من خیلی بد نیست! البته اگه هم کار تحقیقاتی نداشتید اگه درس های مهمی با اون فوق لیسانسه داشتید و نمره خیلی خوبی گرفتید بهتره.یعنی از یکی نگیرید که اصلا بهاش درس مهم نداشتید.بگه بله ، این دانشجو سر این درس ( درس اساسی رشته نه مثلا یم درس مال ترم 1 !!) تکلیف ها را به موقع انجام می داد ، نمره بالایی کسب کرد ، سوال های خوبی می پرسید و پروژه اش خیلی عالی بود و ...
    البته این نظر شخصی منه ! توجه داشته باشید که خود دانشگاه ها ذکر می کنند که باید از کی توصیه نامه بگیرید.مثلا اگه بیرون از دانشگاه یک کار تحقیقاتی خفن کردید و ریس اون مرکز کلی از کار شما و خدمتی که به طرح کردید تعریف کنه ، شاید اثر بهتری داشته باشه ! البته باید ببینید فقط باید از academics توصیه نامه بگیرید یا مثلا از بیرون دانشگاه هم میشه.

Senior Member

به هر حال در هر صورتی باید 3 تا توصیه نامه بگیرید.مهم کمیتشه که دست خودتونه و مهمتر کیفیتشه که اغلب دست خودتون نیست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

من که رفتم واسه ریکام پیش استادام..همشون گفتن خودت بنویس ..منم نوشتم و بردم واسه امضا...به جز یکی که قضیه رو خیلی جدی گرفته بود و میگفت من بخاطر این نوشته ها مسئولم..نمیتونم غلو کنم.. ما هم گفتیم راضی به زحمت نیستیم و خداحافظ..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط naghmeh12 نمایش پست ها
    من که رفتم واسه ریکام پیش استادام..همشون گفتن خودت بنویس ..منم نوشتم و بردم واسه امضا...به جز یکی که قضیه رو خیلی جدی گرفته بود و میگفت من بخاطر این نوشته ها مسئولم..نمیتونم غلو کنم.. ما هم گفتیم راضی به زحمت نیستیم و خداحافظ..
    نغمه جان نامتو چه جوری نوشتی ، منظورم اینه چقدر از خودت گفتی...؟!!

آخه استاده منم گفته خودت بنویس ، نمی دونم در چه حد از خودم بنویسم که استاده

نگه چه طرف خوشحال و از خود راضیه !!

ممنون از کمکت

Member hossein.k آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر امیرکبیر

یه با تجربه به من بگه چکار کنم:
    از استاد راهنمای لیسانسم که فوق داره بخوام برام یه ریکامندیشن بنویسه (البته از اون عالیهاش)
    یا
    از یکی از استادهای فوقم که دکتراست بخوام یه ریکامندیشن بنویسه (البته فقط باهاش یه درس برداشتم و مثل اون یکی هم عالی نمینویسه ولی بد هم نمینویسه)

به نظر من اینکه طرف در مورد فوق لیسانس شما نظر بده بهتره تا لیسانس. یه ذره تلاش کنید و نظر استاد فوقتون را بهتر کنید. این از همه چیز بهتره!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

یکی از استادام گفت خودت هر چی می خوای بنویس اصلا هم لازم نیست برام توضیح بدی چی نوشتی و منم اصلا نگاه نمی کنم و فقط امضا می کنم. دمش گرم.

یکی دیگه هم خودش نوشت بعد داد به من که اگر می خوام چیزی بهش اضافه کنم یا جاییش رو درست کنم.

بقیه ها خودشون زحمتش رو کشیدن و خیلی هم خوب بود. خدا رو شکر.

آهان یه تجربه منفی هم داشتم. یکی از استادا گفت برو sop و CV ت رو برام بیار ببینم. بعد هم نشست کامل خوند و ادیتش کرد که البته از این بابت خیلی خوب شد. بعد گفت بذار اینا اینجا باشه برات بنویسم. یک ماه و نیم گذشت و هر چی رفتم سراغش گفت هنوز ننوشتم. آخرش من اون جاهایی که باید آنلاین ریکام می نوشت و معرفیش کرده بودم اسمش رو عوض کردم و یکی دویگه رو نوشتم. البته بعد از دو سه بار یاداوری ایمیلی که ددلاین داره نزدیک می شه و دیگه فرصت برام نمونده. ولی بعد از اون خیلی خیلی برخوردش باهام بد شده و جواب سلامم رو هم نمی ده.

Senior Member

بچه ها من يه سئوال داشتم براي سوئد اگه واسه دانشگاههايي كه توصيه نامه نخواسته براشون recommendation بفرستيم تاثير مثبت نداره؟
    دوم اينكه استاد ما ازكجا ميدونه نمره من تو درسش 4 سال پيش چند بوده؟ ميشه الكي گفت مثلا 17 شدم

من استاد راهنمام برام يك Recommendation نوشته خودش كه خيلي ساده است. اين دكتر هم استاد راهنماي منه و هم رئيس من در بخش كاريم و هيج كس نمي‌تونه مثل اون من رو بشناسه!!!! حالا چي كار كنم؟ بي خيال توصيه نامه است بشم و برم سراغ اساتيد ديگه يا اينكه ازش بخوام يكي ديگه بنويسه واسم يا همين رو استفاده كنم؟ كلا خيلي من رو اذيت كرد حتي سر مقاله دادن كه اصلا متن من رو حاضر نشد بخونه و يك مرور كنه و من بعد از 3 سال از فارغ التحصيليم تونستم همون متن تزم رو مقاله چاپ كنم با كمك يكي از دوستام، چون موضوعم خيلي خوب بود و اون موقع خيييلي جديد بود.
    وقتي زندگي چيز زيادي به شما نمي دهد، دليلش آن است كه شما هم چيز زيادي از او نخواسته ايد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)