نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

رأی دهندگان
499. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استاد

135 27.05%
  • خودم

364 72.95%
صفحه 17 از 36 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 356

موضوع: گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mansooreh97 نمایش پست ها
    من استاد راهنمام برام يك Recommendation نوشته خودش كه خيلي ساده است. اين دكتر هم استاد راهنماي منه و هم رئيس من در بخش كاريم و هيج كس نمي‌تونه مثل اون من رو بشناسه!!!! حالا چي كار كنم؟ بي خيال توصيه نامه است بشم و برم سراغ اساتيد ديگه يا اينكه ازش بخوام يكي ديگه بنويسه واسم يا همين رو استفاده كنم؟ كلا خيلي من رو اذيت كرد حتي سر مقاله دادن كه اصلا متن من رو حاضر نشد بخونه و يك مرور كنه و من بعد از 3 سال از فارغ التحصيليم تونستم همون متن تزم رو مقاله چاپ كنم با كمك يكي از دوستام، چون موضوعم خيلي خوب بود و اون موقع خيييلي جديد بود.
    هر جور شده ازش recomm رو بگیر، چون اسم اون کنار مقاله ای که در آوردی و البته مشخصاً از تزته، پس استاد راهنمات خوب می شناست. اینطور که شنیدم اونا هم Recomm اینجور افرادی براشون مهمه

Post پاسخ : توصیه نامه از استاد با فوق لیسانس اعتبار دارد؟

استادي كه دانشجوي دكترا هست اما هنوز دكترا نگرفته چطوره؟
    با 2 تا شرايط مختلف:

1. هنوز امتحان جامع رو نگذرونده
    2. نزديك پايان تحصيلاتشه ....

وهر 2 عضو هيأت علمي
    بر قله‌هاي دور ....، جايي نوشته‌اند: "اينجا سراي توست....."

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از استاد با فوق لیسانس اعتبار دارد؟

واقعیت اینه که در هیچ جای دیگه ی دنیا (و البته دانشگاههای دولتی خودمون) القاب Assistant Professor (استادیار)، Associate Professor (دانشیار) و Professor (استاد) به کسانی که مقطع دکتری رو تموم نکرده باشن ارائه نمیشه... کسانی که در دانشگاهها با مدارک پایین تر از دکتری تدریس میکنند Lecturer و یا Instructor (مربی) هستند...

به اعتقاد من اگر استاد شما از جانب دانشگاه لقب استادیار دریافت کرده نیازی نیست که جایی ذکر بشه که مدرکش چیه... ولی به هر حال اون عنوان (استاد، استادیار، دانشیار) توی امضای استاد میاد همیشه... اینجوری:

Dr. ........
    Assistant Professor of ......... Department (faculty)
    ...... University
    Winners are simply willing to do what losers won't

مربي بايد باشه پس ....
    حالا ارزشمند هست؟
    شايد Recom خوبي بده ...
    بر قله‌هاي دور ....، جايي نوشته‌اند: "اينجا سراي توست....."

Junior Member

منم فکر کنم باید جز آدمایی باشم که خوشحالن.
    من یکی از استادام کامل خودش برام نوشت، وقتی داشت برام می خوندش ذوق مرگ شده بودم. خیلی حال داد.
    یکی دیگه از استادام هم، با کمک همدیگه نوشیم اونم باحال نوشت
    آخریشم وقت نداشت، خودم نوشتم.

ولی انصافا با همشون کار کرده بودم، چیزایی هم که نوشتن واقعی بود خیلی نباید اغراق کرد

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

Smile پاسخ : توصیه نامه از استاد با فوق لیسانس اعتبار دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein.k نمایش پست ها
    یه با تجربه به من بگه چکار کنم:
    از استاد راهنمای لیسانسم که فوق داره بخوام برام یه ریکامندیشن بنویسه (البته از اون عالیهاش)
    یا
    از یکی از استادهای فوقم که دکتراست بخوام یه ریکامندیشن بنویسه (البته فقط باهاش یه درس برداشتم و مثل اون یکی هم عالی نمینویسه ولی بد هم نمینویسه)
    بخش مهم Rec اینه که بتونه خواننده رو تحت تاثیر قرار بده و مجاب کنه که ایشون پتانسیل بالایی داره و من شدیداً توصیه میکنم.
    بهتر که نویسنده درجه علمیش بالاتر باشه، اما اینقدر ارزش نداره که بخواین از کیفیت متنش کم کنین. بالاخره نویسنده Rec استادتون بوده، حالا چه با درجه فوق و چه دکترا. اونا میخوان کیفیت کاره شمارو بررسی کنند، نه استاد رو!
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarsa نمایش پست ها
    بچه ها من يه سئوال داشتم براي سوئد اگه واسه دانشگاههايي كه توصيه نامه نخواسته براشون recommendation بفرستيم تاثير مثبت نداره؟
    دوم اينكه استاد ما ازكجا ميدونه نمره من تو درسش 4 سال پيش چند بوده؟ ميشه الكي گفت مثلا 17 شدم
    به احتمال قوی، تاثیر منفی که نداره اما مثبتش رو نمیدونم! احتمالش زیاد که اصلاً بررسی نکنن.
    اگر هم متوجه نشه!بالاخره تو Rec اسم درسی رو که باهاش داشتین رو میاره با نمرش (من دیدم چند مورد که نوشته فلانی با من فلان درس رو داشت خیلی توپ بود 17 شد!)و اونوقته که با حضور ریزنمرتون در دست Admission committee احتمال اینکه مشتتون باز بشه هست.
    حالا چه کاریه اصلاً!

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط tictac نمایش پست ها
    این خیلی مهمه که توصیه نامه اش را چه جوری براتون بنویسه.مثلا سال گذشته یکی از استادهای (دکترا داره) خوب گروه برای من توصیه نامه نوشت.بعد گذاشت توی پاکت و چسب زد داد دستم.اما من چون بهش شک داشتم رفتم بازش کردم و دیدم بله! اصلا خوب ننوشته! ولی اگه شما استاد فوق لیسانسی پیدا کنی که برات خیلی خوب بنویسه و اگه باهاش کار تحقیقاتی داشتی بنویسه این دانشجو خیلی خوب کار گروهی می کرد و همیشه بهترین نتایج را می گرفت و..... به نظر من خیلی بد نیست! البته اگه هم کار تحقیقاتی نداشتید اگه درس های مهمی با اون فوق لیسانسه داشتید و نمره خیلی خوبی گرفتید بهتره.یعنی از یکی نگیرید که اصلا بهاش درس مهم نداشتید.بگه بله ، این دانشجو سر این درس ( درس اساسی رشته نه مثلا یم درس مال ترم 1 !!) تکلیف ها را به موقع انجام می داد ، نمره بالایی کسب کرد ، سوال های خوبی می پرسید و پروژه اش خیلی عالی بود و ...
    البته این نظر شخصی منه ! توجه داشته باشید که خود دانشگاه ها ذکر می کنند که باید از کی توصیه نامه بگیرید.مثلا اگه بیرون از دانشگاه یک کار تحقیقاتی خفن کردید و ریس اون مرکز کلی از کار شما و خدمتی که به طرح کردید تعریف کنه ، شاید اثر بهتری داشته باشه ! البته باید ببینید فقط باید از academics توصیه نامه بگیرید یا مثلا از بیرون دانشگاه هم میشه.
    چه استاد نامردی! خوب بگه Rec به شما نمیدم! خدا رحمتون کرده! در تایید تیک تاک عزیز باید بگم که اگه استاد پایان نامه باشه که دیگه عالیه.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

Smile پاسخ : توصیه نامه از استاد با فوق لیسانس اعتبار دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط silwestern نمایش پست ها
    منم میخواستم واسه فاند شروع کنم به جمع کردن این توصیه نامه ها
    ولی همه فوق هستن

اگه اعتبار نداره الکی اصرار نکنم؟!؟
    چرا اعتبار نداشته باشه! فقط سعی کنین که از کسی Rec بگیرید که خیلی خوب بنویسه، بالاخره Rec یه متنی در مدح شماست که میتونه تاثیر خوبی در پذیرشتون داشته باشه.

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

تجربه ی من نشون داده که اگر استاد به اندازه کافی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشه و شما رو هم به اندازه ی کافی دوست داشته باشه، فقط کافیه که چند نکته ی اساسی رو بهش گوشزد کنید، در اونصورت متن بسیار زیبا، جذاب و uniqueی مینویسه...
    Winners are simply willing to do what losers won't

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)