نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

رأی دهندگان
499. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استاد

135 27.05%
  • خودم

364 72.95%
صفحه 24 از 36 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 356

موضوع: گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

پیش فرض پاسخ : متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

من چون سال آخر تحصیلم بود و درگیر پایان نامه بودم، خیلی گشتم و خیلی خوندم، اما چیزی که بهش بر خوردم این بود که SOP و Recommendation Letter و سایر نگارش های شخصی که باید ضمیمه کنید هم از ***** Plagarism عبور می دن که کسی COpy Paste نکرده باشه. خلاصه اینکه چندتا نوشتم اما نهایتاً دادم یک موسسه متخصص برام نوشتن و نتیجه هم گرفتم و دادم اساتید امضا کنن. گفتند خودت نوشتی، من لبخند زدم و سکوت کردم. خوششون اومده بود اساتید گرام. احتمالاً می خواستن بگن چندتا هم واسه ما بنویس.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

پیش فرض پاسخ : Recommendation letter از اساتید دانشگاههای دیگر

میخواستم بدونم که اهمیت ریکام چقدره؟ من یک کتاب حل تمرین نوشته ام که میخواستم با اسم استادم چاپ کنم. اما حالا این فکر رسید به ذهنم که برم و به یکی از استادهای دانشگاه تهران یا شریف بگم که کتاب را به اسمت میزنم، عوضش تو به من ریکام بده. البته از اون استادهایی که استاد تمام یا دانشیار هستند، چون استاد خودم استادیار است و تازه دانشگاهمون هم شناخته شده نیست. به نظرتون ارزش داره برم سراغش یا خیلی هم مهم نیست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    میخواستم بدونم که اهمیت ریکام چقدره؟ من یک کتاب حل تمرین نوشته ام که میخواستم با اسم استادم چاپ کنم. اما حالا این فکر رسید به ذهنم که برم و به یکی از استادهای دانشگاه تهران یا شریف بگم که کتاب را به اسمت میزنم، عوضش تو به من ریکام بده. البته از اون استادهایی که استاد تمام یا دانشیار هستند، چون استاد خودم استادیار است و تازه دانشگاهمون هم شناخته شده نیست. به نظرتون ارزش داره برم سراغش یا خیلی هم مهم نیست؟
    توصیه نامه یک استاد معروف شریف ممکنه ارزش داشته باشه ولی با عرض پوزش از شما استادی که حاضر بشه یک همچین کاری انجام بده رو باید دمش رو گرفت و از دانشگاه پرتش کرد بیرون.

ApplyAbroad Veteran

در تایید گفته های گلوب عزیز باید بگم که فکر نمیکنم اساتید دانشگاه هایی همچون شریف و تهران مخصوصا استاد تمام ها چنین آدم هایی باشند، که به این راحتی شما بتونید این معامله بچه گانه رو باهاشون بکنید! این ها کسانی هستند که اغلب فارغ التحصیل های دانشگاه های آمریکا و بهترین دانشگاه های اروپا و کانادا هستند. فکر نمی کنم لنگ یک کتاب باشند، استاد تمام های گروه ما حداقل 3 کتاب تالیفی دارند دوست عزیز.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    در تایید گفته های گلوب عزیز باید بگم که فکر نمیکنم اساتید دانشگاه هایی همچون شریف و تهران مخصوصا استاد تمام ها چنین آدم هایی باشند، که به این راحتی شما بتونید این معامله بچه گانه رو باهاشون بکنید! این ها کسانی هستند که اغلب فارغ التحصیل های دانشگاه های آمریکا و بهترین دانشگاه های اروپا و کانادا هستند. فکر نمی کنم لنگ یک کتاب باشند، استاد تمام های گروه ما حداقل 3 کتاب تالیفی دارند دوست عزیز.
    مرسی دوست من از راهنمایی ات. اما خب نمیدونم چرا لفظ جملاتت یه جوری بود. انگار داری با یکی حرف میزنی که از دانشگاه یازقول آباد است. خب علم و صنعت هم همین طوره و من هم میدونم که استاداش کلی کتاب دارند اما خب لازم نیست لنگ کتاب باشه، شاید یک کتاب مجانی بیاد زیر دستش، بدش نیاد. اما خب بازم مرسی از جوابت

ApplyAbroad Veteran

مرسی دوست من از راهنمایی ات. اما خب نمیدونم چرا لفظ جملاتت یه جوری بود. انگار داری با یکی حرف میزنی که از دانشگاه یازقول آباد است. خب علم و صنعت هم همین طوره و من هم میدونم که استاداش کلی کتاب دارند اما خب لازم نیست لنگ کتاب باشه، شاید یک کتاب مجانی بیاد زیر دستش، بدش نیاد. اما خب بازم مرسی از جوابت
    من قصدم توهین به شما نبود، اشتباه برداشت شد. کی گفته دانشگاه علم و صنعت شناخته شده نیست!؟ خیلی از بچه های علم و صنعت رو من میشناسم که بهترین دانشگاههای آمریکا دارند درس میخونن. به نظرم بهتره با استادهای خودتون کار کنید و مطمئن باشید که ریکام های اونها که شما رو بهتر میشناسن و استادتون بودند خیلی ارزش بیشتری داره تا استادهایی از دانشگاه های دیگه. البته بد نیست اگه بتونید از استادهای دیگه هم ریکام بگیرید ولی از راه اصولی و کارکردن مقاله یا ثبت اختراع و ... که خیلی از بچه ها از این کارها می کنن. ولی این معامله که شما نوشتی کار درستی نیست! ضمن اینکه کلا استادهای دانشگاه های ایران رو بجز تعدادی انگشت شمار، هیج کجای دنیا کسی نمیشناسه! از استادهایی که درهای اتاق هاشون رو بستند و کوچکترین تعاملی با دنیا ندارند و فقط به فکر باند بازی و ... هستند انتظاری بیش از این هم نمیشه داشت!
    موفق باشید.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

مرسی. اما خب اینکه بخوام کتابم را با همکاری استاد خودم هم بزنم، عملا استاد خودم هم هیچ کاری نکرده. فقط الکی دارم اسمش را میزنم. خب بهتر نیست همین کار را با استادهای بهتری انجام بدم. چون فکر نمیکنم که هیچ استادی روی کتاب های حل تمرینی که به اسمش هست، کاری کرده باشه. همه اش الکی اسمشون را زدن. استاد خودم توی نوشتن یک کتاب از یکی از دانشجوهاش هیچ کاری نکرده بود و اسمش بود.

Senior Member m_rond آواتار ها

مرسی. اما خب اینکه بخوام کتابم را با همکاری استاد خودم هم بزنم، عملا استاد خودم هم هیچ کاری نکرده. فقط الکی دارم اسمش را میزنم. خب بهتر نیست همین کار را با استادهای بهتری انجام بدم. چون فکر نمیکنم که هیچ استادی روی کتاب های حل تمرینی که به اسمش هست، کاری کرده باشه. همه اش الکی اسمشون را زدن. استاد خودم توی نوشتن یک کتاب از یکی از دانشجوهاش هیچ کاری نکرده بود و اسمش بود.
    سلام
    ببینید این قضیه شما دو جنبه داره. همکاری استاد در چاپ کتاب و درخواست Rec Letter از استاد. در مورد همکاری در چاپ، هم می شه بهش جواب مثبت داد هم منفی. یعنی هم استاد ممکنه بپذیره و هم ریجکت کنه. هم می تونه خیلی استقبال کنه و یا حتی بهش بربخوره و این کاملاً به شخصیت، رتبه علمی و اشتهای اون استاد برای ارتقا بستگی داره. دانشجوهاییکه یه کتابی رو مثلاً ترجمه می کنن، معمولاً واسه همکاری و چاپ به یه استاد پیشنهاد می دن. چون اگه خود اون دانشجو بخواد به تنهایی چاپش کنه چون خودش اعتبار چندانی نداره واسش سخت می شه یا مجبوره توسط یه انتشارات خیلی معمولی چاپش کنه. به همین خاطر با پیشنهاد همکاری به استاد، اون استاد مثلاً ترجمه طرف رو خوب می خونه ادیت می کنه و اسم خودش هم اضافه می شه (معمولاً اسم اول). در این حالت اون دانشجو در قالب همکاری با اون استاد، شانس چاپ کارش به خصوص توسط انتشارات دانشگاه استاد مربوطه بالا می ره. من خودم شنیدم که یه نفر اینکارو کرد و از یه دانشگاه دیگه بود و به یه استاد دانشگاه تهران پیشنهاد داد برای اینکه بتونه تحت عنوان انتشارات دانشگاه تهران چاپش کنه و هم اینکه بعداً در مصاحبه ی دکتری، اون استاده هواش رو داشته باشه. اما تو همون دپارتمان مطمئنم اگه اون کار رو به یه استاد دیگه پیشنهاد می داد 100 درصد ریجکت می شد. پس شناخت از استاد و خلق خوش در این زمینه خیلی مهمه.
    اما بحث اصلی اینجا بر سر توصیه نامه هست. در مورد اینکه بعدش براتون توصیه نامه بنویسه خیلی مطمئن نیستم که حائز اهمیت باشه. چون تألیف اون کتاب می ره تو رزومه شما و خودش نمود پیدا می کنه. اینکه استاد بنویسه ایشان چنین و چنان هستن و ما با هم یه کتاب هم داریم با چیزیکه تو اون رزومه هست خیلی تفاوت نمی کنه. چون اساساً توصیه نامه به تواناهاییهای شما، یه مقدار به جنبه های مثبت اخلاقیتون، توانایی در team work و ... اشاره می کنه و صرف تألیف یه کتاب نمی تونه خیلی اینجور چیزها رو اثبات کنه. با این حال اصلاً منظورم این نیست که شما رو از انجام اینکار باز دارم.
    نکته ی آخر اینکه مثال من در مورد ترجمه یه کتاب علمی (و ترجیحاً روز دنیا) بود که شانس پذیرش از جانب استاد توش بالا هست و استاد حداقل برای خودش به عنوان ادیتور نهایی کار سهمی قائل می شه و برای خودش توجیه پذیره. اینکه یه استاد خیلی خوب از دانشگاه تاپ واسه کتاب حل تمرین یا مثلاً پاسخ به تست های آزمونهای 10 سال اخیر کارشناسی ارشد پیشنهاد همکاری رو بپذیره یه مقدار سخت تر می شه. هر چند که به هیچ وجه محال نیست.
    موفق باشید.
    Never Say Never

ApplyAbroad Veteran

همه جا همینطوره متاسفانه، من هم با یکی از استادها کتاب ترجمه کردم، ایشون هیچ کاری نکرد ولی اسمش هم اول بود. ببینید بالاخره برای اینکه بتونید از اعتبار استاد استفاده کنید مجبورید همچین کاری انجام بدید، انتشارات ها معمولا کتاب های علمی که استاد دانشگاه همکاری نکرده باشه رو خیلی خیلی به ندرت حاضرند چاپ کنند. البته جای این بحث تو این تاپیک نیست.

Junior Member pjabbarzadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Universiti Putra Malaysia

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از استاد با مدرک فوق لیسانس

دوست عزیز Lecturer

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)