نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

رأی دهندگان
499. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استاد

135 27.05%
  • خودم

364 72.95%
صفحه 25 از 36 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 356

موضوع: گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Recommendation letter از اساتید دانشگاههای دیگر

سلام دوستان

یکی از استادام که باهاش درس مهندسی نرم افزار داشتم و بالاترین نمره ی کلاس رو گرفتم الان ایران نیست و فقط یک ترم تو دانشگاه ما بود.به نظرتون مشکلی نداره که ازش recommendation بگیرم؟راستش نمیدونم که دانشگاه چطور recom ها رو بررسی می کنه که پاکت مهر بخوره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    .Tarbiat Modares University, Electronic Eng

سلام من یکی از اساتیدم از انرژی اتمی بودند استاد مشاورم هستند
    میخوام ازشون ریکام بگیرم.
    میتونم سربرگ دانشگاه خودمون رو (دانشگاه مدرس) رو بدم به ایشون تو اون نامه رو بنویسه اما روش بنویسیم که استاد مثلا پژوهشکده است و .... بصورت مهمان استاد مشاور و استاد یکی از درسهای من است؟
    دوستان اگه میتونن راهنماییم کنند لطفا.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mitrasolgi نمایش پست ها
    سلام دوستان

یکی از استادام که باهاش درس مهندسی نرم افزار داشتم و بالاترین نمره ی کلاس رو گرفتم الان ایران نیست و فقط یک ترم تو دانشگاه ما بود.به نظرتون مشکلی نداره که ازش recommendation بگیرم؟راستش نمیدونم که دانشگاه چطور recom ها رو بررسی می کنه که پاکت مهر بخوره؟
    نه خیلی هم خوبه. اگه بصورت مهر شده بخوان مجبورید بگید ایشون خودشون از همونجا بفرستند.

Junior Member

دوستان سلام، من برای دکترای آمریکا اپلای کردم ولی یک سری مسائل در مورد توصیه نامه ها من رو نگران کرده:
    1- من اصلاً از اساتید دوره لیسانس توصیه نامه نگرفتم. چون حالا اصلن باهاشون ارتباطی ندارم و همچنین رشته لیسانسم از فوق و دکترا متفاوته و من تو لیسانس دانشجوی خوبی نبودم.
    2- یک توصیه نامه از استاد مشاور دوره فوق لیسانسم گرفتم که باهاش واحد نداشتم و استرالیا درس خونده
    3- دو تای دیگه رو از اساتید دانشگاهی که اونجا به مدت 2 سال به صورت حق التدریس تدریس میکردم که البته یکیشون هم مشاور تزم بود
    هر سه تا دانشگاه سراسری هست و آدرس ایمیلشان X@Y.ac.ir است البته دانشگاههایی که درس خوندم به مراتب بهتر از جایی است که تدریس کردم.
    دلیل این کارم هم این بود که اساتید جوانی که خارج درس خوندن، انگلیسی بلدن و توصیه نامه خوبی پر میکنن رو انتخاب کردم چون بقیه اساتید یا انگلیسی بلد نبودن یا نمیدونستن ایمیل چیه یا از پر کردن توصیه نامه شون مطمئن نبودم.
    آیا به نظرتون کار اشتباهی کردم؟ باید از دوره لیسانس هم میگرفتم؟ نباید از اساتید محل تدریس توصیه نامه میگرفتم؟ میشه توضیح بدین؟

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

نقل قول نوشته اصلی توسط Sir1 نمایش پست ها
    دوستان سلام، من برای دکترای آمریکا اپلای کردم ولی یک سری مسائل در مورد توصیه نامه ها من رو نگران کرده:
    1- من اصلاً از اساتید دوره لیسانس توصیه نامه نگرفتم. چون حالا اصلن باهاشون ارتباطی ندارم و همچنین رشته لیسانسم از فوق و دکترا متفاوته و من تو لیسانس دانشجوی خوبی نبودم.
    2- یک توصیه نامه از استاد مشاور دوره فوق لیسانسم گرفتم که باهاش واحد نداشتم و استرالیا درس خونده
    3- دو تای دیگه رو از اساتید دانشگاهی که اونجا به مدت 2 سال به صورت حق التدریس تدریس میکردم که البته یکیشون هم مشاور تزم بود
    هر سه تا دانشگاه سراسری هست و آدرس ایمیلشان X@Y.ac.ir است البته دانشگاههایی که درس خوندم به مراتب بهتر از جایی است که تدریس کردم.
    دلیل این کارم هم این بود که اساتید جوانی که خارج درس خوندن، انگلیسی بلدن و توصیه نامه خوبی پر میکنن رو انتخاب کردم چون بقیه اساتید یا انگلیسی بلد نبودن یا نمیدونستن ایمیل چیه یا از پر کردن توصیه نامه شون مطمئن نبودم.
    آیا به نظرتون کار اشتباهی کردم؟ باید از دوره لیسانس هم میگرفتم؟ نباید از اساتید محل تدریس توصیه نامه میگرفتم؟ میشه توضیح بدین؟
    مهم نیست از اساتید لیسانس توصیه نامه نگرفتین...خیلیا این طورن و از اساتید ارشد معمولا میگیرن بچه هایی که برا دکتری اقدام میکنن...از اساتید محل تدریستون هم ایرادی نداره...فقط باید حرفی برا گفتن داشته باشن که مثلا تو یه پروژه باهم کار کردین...استاد راهنماتون که تز کار کردین باهاشون اگه بهتون ریکام بدن خوب خواهد بود...استاد مشاورتون هم خوبه برا ریکام گرفتن، اشکال نداره درس پاس نکردین. وقتی یه جا می فرستید که سه تا ریکام میخواد فقط یکیشون رو از همکارانتون بفرستید و دوتا رو از اساتید خودتون...این طور بهتره...موفق باشین
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط Sir1 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما کار بسیار درستی کردی، از کسانی ریکام گرفتی که به خوبی شما رو می شناسند لزومی نداره از استادهای لیسانس هم ریکام گرفت، تنها مهم هست که شما رو بشناسند و ترجیحا در متن ریکام هم بنویسند که چه درسی با شما داشتند، نکته مثبت دیگه اینه که شما از استاد مشاور هم ریکام گرفتی و استادها ایمیل دانشگاهی دارند، نگران نباشید.
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط عارف نمایش پست ها
    سلام من یکی از اساتیدم از انرژی اتمی بودند استاد مشاورم هستند
    میخوام ازشون ریکام بگیرم.
    میتونم سربرگ دانشگاه خودمون رو (دانشگاه مدرس) رو بدم به ایشون تو اون نامه رو بنویسه اما روش بنویسیم که استاد مثلا پژوهشکده است و .... بصورت مهمان استاد مشاور و استاد یکی از درسهای من است؟
    دوستان اگه میتونن راهنماییم کنند لطفا.
    آره می شه این کار رو کرد، من هر سه ریکام هام به این صورت هست سربرگ دانشگاه آزاد رو گرفتم چون فوق آزاد بودم و می خواستم هم از واحد بین الملل آزاد پست کنم، سربرگ ها رو دادم به استادام و هر سه نوشتند که visiting professor بودند در اون دانشگاه در تاریخی که من درس می خوندم، از این سه استاد من یکی که اصلا دانشگاه آزادی نیست و واقعا فقط همون یک ترم واحد ما بود و زیر سربرگ دانشگاه آزاد پائین متن ریکام هم آدرس دانشگاه خودشون رو نوشت، دو تا استاد دیگه هم واحدهای دیگه دانشگاه آزاد هستند و در پائین ریکام آدرس ایمیل و پستی واحدهای خودشون رو نوشتند، مشکلی نیست.
    Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : نامه از استاد با مدرک فوق لیسانس

درود بر شما
    گرفتن توصیه نامه اجباریه؟

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از استاد با مدرک فوق لیسانس

من اصلا برام توصیه نامه گرفتن مقدور نیست
    چکار کنم؟

رشته و دانشگاه

دوستان میشه از دانشگا های دیگه که هیچ ربطی به ما ندارن ریکامندیشن بگیریم؟
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)