نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

رأی دهندگان
499. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استاد

135 27.05%
  • خودم

364 72.95%
صفحه 32 از 36 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 356

موضوع: گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از چه استادی

دوستان اگه application online باشه،و استاداي دانشگاه هيچ كدوم ايميل آكادميك نداشته باشن،ميتونم بجاش ايميل معمولي gmail يا yahoo بدم؟مشكلي پيش نمياد؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fredi نمایش پست ها
    دوستان اگه application online باشه،و استاداي دانشگاه هيچ كدوم ايميل آكادميك نداشته باشن،ميتونم بجاش ايميل معمولي gmail يا yahoo بدم؟مشكلي پيش نمياد؟
    به نظرم باید مشکل پیش بیاد٬ خیلی هاشون همون اول تاکید میکنن که آکادمیک باشه. این توصیه نامه یاهو و جیمیل را هر کسی میتونه خودش بسازه و بفرسته٬ اعتباری نداره.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fredi نمایش پست ها
    سلام
    اگر ديگه راهي نداريد اطلاعات كامل تماس اساتيد رو هم بگذاريد تا در صورت نياز بتونن باهاشون تماس بگيرند. بهتره ايميل آكادميك باشه اما از اونجا كه يكي از آيتم هاي پذيرش توصيه است موارد ديگه هم اهميت دارند و با توصيه در مورد شما تصميم نهايي گرفته نميشه.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از استاد دوره لیسانس برای اقدام برای PhD ؟

سلام. من فقط از تجربه ای که بدست اوردم بگم، که اصلا ریکام مهم نیست از کدوم استاد و از چه مقطع تحصیلی باشه یا حتی از کدوم دانشگاه باشه. این رو میگم چون خودم خیلی دردسر کشیدم که از استاد راهنمام بگیرم واسه دکترا امریکا، ولی چون ایشون با بنده خصومت دیرینه داشت بهم نداد حتی به بقیه اساتید سپرد که از اون دانشگاه هیچ کس بهم نداد. من هم رفتم از اساتید لیسانسم گرفتم. الانم که انرو با خیال راحت دارم میگم چون اپلای هم گرفتم و اخر اگوست بلیط دارم واسه امریکا. اصلا نگران توصیه نامه نباشید، مگر اینکه استاد راهنمای شما خیلییییییییییییییی ادم مهم و شناخته شده ای باشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به محتوای توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    معمولاً سه تا پنج پاراگراف میتونه کفایت کنه. در نتیجه، یک صفحه ای هست.
    من یه سوال داشتم ، ما باید سه تا توصیه نامه داشته باشیم ، من دو تا توصیه نامه دارم از دو تا از استادی که باهاشون کلاس راشتم و باهاشون نقاله نوشتم اما ، اما از دانشگاهی که خودم فارغ التحصيل شدم نیستن از دانشگاه دیگه ای هستند، استادی که باهاش پایان نامه داشتم و مدیرگروه خودمون بود ادم خوبی نیس خیلی چشم تنگ و باهام بده میترسم بعرا ایمیل بزنن و ایشون به توعی زیر اب بنده رو بزنن ، میگم اگه سه تا توصیه نامه از استادای دانشگاه دیگه ای عیر خودت راشه ایراد داره? من خیلی میترسم اخه ازین استادم .
    یه سوال دیگه ، انگیزه نامه چیه? و چی باید بنویسیم ? الزامیه?

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

سلام، من از 3 تا از استادام توصیه نامه گرفتم، از هر کدوم یه نسخه، یکی از دوستانم به تعداد دانشگاه هایی که داره اپلای می کنه ریکام گرفته یعنی 5 نسخه برده استاد براش مهر و امضا کرده. سوالم اینه که آیا کپی توصیه نامه من کافیه برای دانشگاهام بفرستم زمان پست مدارک یا حتما باید مثل دوستم عمل کنم؟
    ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط imaa نمایش پست ها
    سلام، من از 3 تا از استادام توصیه نامه گرفتم، از هر کدوم یه نسخه، یکی از دوستانم به تعداد دانشگاه هایی که داره اپلای می کنه ریکام گرفته یعنی 5 نسخه برده استاد براش مهر و امضا کرده. سوالم اینه که آیا کپی توصیه نامه من کافیه برای دانشگاهام بفرستم زمان پست مدارک یا حتما باید مثل دوستم عمل کنم؟
    ممنون
    سلام

شما هم باید مثل دوستتون عمل کنید...
    چرا که "کپی" در مورد LOR اساسا تعریف نشده است...
    LOR باید کاملا sealed به دست دانشگاه برسه و طبیعتا شما باید به هر تعداد که لازم دارید، اونها رو از استاد دریافت بفرمایید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

با سلام
    دو تا سوال داشتم
    1. من به دلایلی نمیتونم از اساتید لیسانس و فوقم نامه رو بگیرم، میتونم به جاش از یه سری استادای دیگه استفاده کنم و این نامه رو بگیرم؟
    2. و اینکه حتما باید استاد باشن؟ یعنی مثلا رییس من در محل کارم نمیتونه این نامه رو بده؟ با توجه به اینگه ایمیل آکادمیک ندارن ولی شرکتشون ثبت شده در روزنامه هست و معتبر؟
    با تشکر

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط neligh نمایش پست ها
    با سلام
    دو تا سوال داشتم
    1. من به دلایلی نمیتونم از اساتید لیسانس و فوقم نامه رو بگیرم، میتونم به جاش از یه سری استادای دیگه استفاده کنم و این نامه رو بگیرم؟
    2. و اینکه حتما باید استاد باشن؟ یعنی مثلا رییس من در محل کارم نمیتونه این نامه رو بده؟ با توجه به اینگه ایمیل آکادمیک ندارن ولی شرکتشون ثبت شده در روزنامه هست و معتبر؟
    با تشکر
    سلام

1- بله... به شرطی که اون اساتید بتونند به صورت قانع کننده ای در LOR وانمود کنند که شما رو خوب می شناسند و می تونند ویژگی های شخصیتی و تحقیقاتی تون رو تصویر کنند...
    2- به دانشگاه های مقصد بستگی داره... بعضی جاها فقط LOR از نوع academic رو می پذیرند... جاهایی هم هستند که یکی از مثلا 3 مورد رو professional می پذیرند... ولی فقط در موارد بسیار خاص (مثل کسانی که سالیان درازی از فارق التحصیلی شون می گذره) زیر بار اینکه تمام LOR ها professional باشند می روند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام دوستان
    من می خوام برای اروپا اپلای کنم و مشکلی که دارم اینه که برای نوشتن اسم استاد رفرنس در انتهای CV و برای LoR، نمی تونم از استاد راهنمای مستقیمم درخواست کنم چون ایشون اولا که هیچ وقت در دانشگاه حضور فیزیکی نداشته و با من کار نکرده و راهنمایی نکرده و شناختی از من نداره، دوما دقیقا سر همین موضوع من باهاش درگیر شدم و بعید می دونم که حتا در صورت قبول کردن، نامه ی خوبی برام بنویسه. از طرف دیگه، استاد مشاورم که علاوه بر مشاوره ی پایان نامه (آزمایشگاهی)، توی دو تا پروژه ی دیگه (البته غیر آزمایشگاهی) هم باهام کار کرده، نظر خیلی خوبی بهم داره و مطمئنم که چیز خیلی خوبی برام می نویسه. حالا به نظرتون خیلی تاثیر منفی خواهد داشت اگه من توی رفرنس های CV و LoR اصلا از استاد مستقیمم استفاده نکنم و به جاش از این استاد مشاور و یه استاد دیگه که باهام واحد درسی داشته بخوام برام بنویسن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)