نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

رأی دهندگان
499. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استاد

135 27.05%
  • خودم

364 72.95%
صفحه 35 از 36 نخستنخست ... 252627282930313233343536 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 356

موضوع: گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

سلام دوستان الان اگه بخوایم برای چند دانشگاه مدارک بفرستیم تکلیف توصیه نامه چی میشه ؟ توی سایت تک تک اون دانشگاه ها باید اطلاعات استاد رو وارد کنیم بعد از طرف هرکدوم یه ایمیل برای استاد میره اونوقت باید بشینه 10 تا توصیه نامه جدا پر کنه ؟ خب اینجوری که نمیکنه فوقش همون 1 دونه رو پر کنه تکلیف چیه این وسط

دوستان کسی در مورد سایت mathjob چیزی میدونه ظاهرا یک بار میشه توصیه نامه استاد رو اونجا گذاشت و بعد از اون برای هر جای که خواسته بشه همون سایت میفرسته. به نظر چیز جالبی میاد من از چند نفر از بچه های فیزیک و پسداک سوال کردم ظاهرا برای همه جا معتبره. اگر کسی اطلاعات جامعی داره لطفا بزاره. ادرس سایت هم این هست:
    https://www.mathjobs.org/

Junior Member

سلام

میخواستم بدونم میشه ادم از 6-7 ماه قبل recom رو از اساتید بگیره و مهر و امضا شده نگه داره تا زمان اپلای ؟؟؟ من حدودا دی دفاع ارشد میکنم و به امسال نمیرسم میشه همون بعد دفاع ریاکم بگیرم ازش و سال بعد استفادش کنم؟( فرض بگیریم با سربرگ خود دانشگاه قابل قبول باشه)چون استادا بعضی وقتا فراموش کارن و ممکنه کسی که الان باهاش پایان نامه داری و فعالیت های ادم رو یادشه بتونه rec بهتری بنویسه اما بعدا شاید ننویسه.

داخل توصیه نامه تاریخ زده میشه و تاریخش اهمیتی داره ؟؟

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Saba_A نمایش پست ها
    سلام

میخواستم بدونم میشه ادم از 6-7 ماه قبل recom رو از اساتید بگیره و مهر و امضا شده نگه داره تا زمان اپلای ؟؟؟ من حدودا دی دفاع ارشد میکنم و به امسال نمیرسم میشه همون بعد دفاع ریاکم بگیرم ازش و سال بعد استفادش کنم؟( فرض بگیریم با سربرگ خود دانشگاه قابل قبول باشه)چون استادا بعضی وقتا فراموش کارن و ممکنه کسی که الان باهاش پایان نامه داری و فعالیت های ادم رو یادشه بتونه rec بهتری بنویسه اما بعدا شاید ننویسه.

داخل توصیه نامه تاریخ زده میشه و تاریخش اهمیتی داره ؟؟
    سلام.
    اره می شه، ولی تاریخ رو واسه ی دم اپلای بزنید بهتره. البته موقع اپلای استاد باید انلاین برن پر کنن هاااا! شما می تونید متن رو الان اماده داشته باشید، اونموقع فقط بگید استاد اینو اپلود کنید! (قضیه ریکام خیلی تو ایران به اخلاق استاد بستگی داره، واسه همین نمی شه نسخه واحد پیچید.)

Junior Member

سلام من به یکی از استادام گفتم ریکام بده یخورده ناز کرد( باید زودتر میگفتی ، یک ساعت طول میکشه ریکام نوشتن، و اخرش گفت حالا ببینیم چی میشه ...) استاده جوونه و تازه استاد شده ( یه درس باهاش داشتم و تی ای هم بودم ) .. بعدش با یک دانشجوی دکترا هم تو ازمایشگاه کار میکنم که خیلی منو میشناسه در مورد پروژه هم میشه گفت با همین دانشجو دکترا کار کردم تا استاد راهنمام... ولی ( من یه درس آز باهاش داشتم و اینکه تی ای من بوده تو اون درسی ه با استاد راهنمام بودم و کار ریسرچ تو ازمایشگاه) حالا موندم کدوم یکی را بخوام ریکام بده ..مورد اخیر گفته اوکی مشکلی نداره اینا ...

میشه راهنمایی کنید... جون یکیش استاده دانشگاست یکیش نیست یکیش اونطوری میشگه یکیش اینطوری ...

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوال داشتم ایا دانشگاهای کانادا نیاز بهrecommendationدارند؟من تو سایت دانشگاه خیلی گشتم موردی پیدا نکردم وحتی ایمیل زدم همه موارد روشن بود الا قمستی گه بهم گفتن 2 letters of refrence ایا این همون recom می باشد یا خیر ؟
    ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Karl نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال داشتم ایا دانشگاهای کانادا نیاز بهrecommendationدارند؟من تو سایت دانشگاه خیلی گشتم موردی پیدا نکردم وحتی ایمیل زدم همه موارد روشن بود الا قمستی گه بهم گفتن 2 letters of refrence ایا این همون recom می باشد یا خیر ؟
    ممنونم
    کامنت من با کامنت دوست قبلی همزمان شد
    در تایید حرف ایشون:

بله دوست عزیز خیلی هاشون به ریکام انلاین نیاز دارند
    لترز اف ربفرنس همون نامه ریکام میشه که خیلی جاها میخوان به صورت انلاین پر بشه و بعضی جاها هم شما هاردکپی رو اپلود میکنی

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    کامنت من با کامنت دوست قبلی همزمان شد
    در تایید حرف ایشون:

بله دوست عزیز خیلی هاشون به ریکام انلاین نیاز دارند
    لترز اف ربفرنس همون نامه ریکام میشه که خیلی جاها میخوان به صورت انلاین پر بشه و بعضی جاها هم شما هاردکپی رو اپلود میکنی

موفق باشید
    دوست گرامی من میتونم این ریکامنو خودم انلاین پرکنم و بفرستم به دانشگاه ؟همراه مدارک دانشگاه فرستاده میشه ؟نسبت به این موضوع بی اطلاع هستم ممنون میشم راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Karl نمایش پست ها
    دوست گرامی من میتونم این ریکامنو خودم انلاین پرکنم و بفرستم به دانشگاه ؟همراه مدارک دانشگاه فرستاده میشه ؟نسبت به این موضوع بی اطلاع هستم ممنون میشم راهنمایی کنید.
    بله میتونید. ریکام ها از طریق چند روش مختلف انجام میشند که بستگی به دانشگاه و نوع اپلیکیشن داره. اگه دانشگاه مقصد آمریکاست، معمولا نوع اپلیکیشن از طریق Applyweb باید سابمیت بشه که شما باید از اساتید توصیه کننده بخواین پسورد پروفایل ریکام رو بهتون بدن شما خودتون میتونید سابمیت کنید. بعضی از دانشگاهها یه لینک به میل اساتید معرفی میکنند که بازهم اگه اساتید همکاری کنند و واسه شما اون لینک رو فوروارد کنند شما میتونید خودتون پر کنید. اما هستند هنوز دانشگاههایی که با سیستم کلاسیک کار میکنند و از اساتید میخوان از میل آکادمیکی که شما معرفی میکنید مستقیما نامه ریکام را میل کنند که دیگه دست شما در این موارد بستست و فقط خود استاد باید بفرسته.

با سلام دوستان عزیز
    من سال 90 فوق لیسانس گرفتم و سپس 5 سال تو صنعت مشغول به کار شدم و الان میخواستم برای فوق لیسانس تو امریکا مجددا اپلای کنم.
    از اساتید دوره لیسانسم یکیشون باهاشون ارتباط دارم و میدونم که احتمالا Rec خوبی بنویسه.
    از اساتید فوق لیسانسم با استاد راهنمام که دعوا کردم ولی با یکی دو تا از استادای دیگه که کلاس داشتم باهاشون رابطم خوبه و به نظرم Rec خوبی بنویسن
    یکی از دوستام هم تو انگلیس postdoc میخونه ودو تاشون هم تو ایران تو دانشگاه های سراسری هیئت علمی هستن و گفتن که میتونن Rec بدن
    به نظرتون از کدوماشون بگیرم بهتره؟
    ممنونم از راهنماییتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)