نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

رأی دهندگان
499. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • استاد

135 27.05%
  • خودم

364 72.95%
صفحه 4 از 36 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 356

موضوع: گرفتن توصیه نامه از استاد مستقیم

Senior Member

پیش فرض پاسخ : متن Recommendation Letter رو اغلب کی برای شما مینویسه؟

شماها که همگي خودتون نوشتين، چطوري به استاد گفتين که اين کارو خودتون انجام مي دين؟ (غير از استادا که خودشون پيشنهاد ميدن) يه جوري که طرفم احساس نکنه که شما مي خواين سو استفاده کنين؟ از اول با نوشته خودتون رفتين سراغش؟ چجوري؟
    (من يکي از استادام که به نظر خوب ميومد، فرمها رو که ديد، گفت فرم ها رو پر نمي کنم! هر چي من خواهش کردم و گفتم، گفت که مشکل اوناست که قبول نمي کنن!!!! ???)

Senior Member

من هم هر سه تا رو خودم نوشتم، فقط از این می ترسیدم که متن نامه ها و ساختار اونها خیلی مشابه در بیاد و با مشکل بر بخورم. دو تا از استادها که خودشون گفتن خودم بنویسم، یکی هم منو من کرد که وقت ندارم، من هم بهش گفتم می خوای من بنویسم تو امضا کنی؟ گفت باشه، خیلی خوبه (فکر کنم یا نمی دونست میشه همچین کاری هم کرد، یا روش نمی شد بگه!!)
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

فقط حواستون باشه که اگه همشو خودتون داريد مي‌نويسيد ساختار جملات شبيه هم نباشه، يه راه اينه که از sampleهايي که توو اينترنت هست استفاده کنيد.
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

Junior Member

سلام.
    اساتید من همه شون چند سری متن rec. letter آماده توی کامپیوترشون داشتند که فقط اسم دانشجو و مقطع تحصیلی و تاریخ و یک سری جزئیات رو عوض می کردند .
    Different View

من هر 4 تا استادی که ازشون نامه می خواستم خودشون نوشتن و دستشون درد نکنه انصافا اگه خودم می نوشتم روم نمی شد اينقدر تعريف کنم.

ولی من 3 ترم يک دانشگاه علمی کاربری هر ترم 2-3 تا درس به عنوان استاد ارائه کردم. بگذريم از اينکه پول چندانی نداره ولی فکر می کردم شايد موقع Apply به دردم خورد که سابقه تدريس به جز TA بودن داشته باشم. ولی چشمتون روز بد نبينه پدرم در اومد تا نامه گواهی تدريس از اين دانشگاه بگيرم... آخرش هم يه چيز فارسی دادند روی سربرگ فارسی که مجبور شدم برم وزارت علوم تائيديه تدريس بگيرم بعد برم دارالترجمه برام به تعداد دانشگاههايي که می خوام بفرستم کپی و ترجمه کنه.!!! خيلی پروسه سختی بود!!!

نکته جالب در مورد استاده من این بود که من یک دو روز کامل دم در اتاقش وایساده بودم که 2 تا letter بده آخرش هم بعد از حذف کلی از جملات رو 2 تا سربرگ، این 2 تا letter رو پرینت کرد و بهم داد منم تشکر کردم ولی وقتی خواستم recom رو از رو میزش بردارم چشاش یه برقی زد و گفت یکی از اینا رو بده من داشته باشم اگه کسی دیگه اومد از رو این بنویسم > منم چشام گرد شده بود که این بابا منو داره مسخره می کنه یا جدی می گه. هرچی گفتم که از رو فایلش پرینت بگیر قبول نکرد. آخرش هم recom مجبور شدم از زیر دستش بکشم (شانس اوردم پاره نشد)

این که خوبه.. من با کلی بدبختی یه متن خفن برا یکی از استادا نوشتم.. اونم از روش یه کپی گرفت و با خودم گفتم حتما می خواد اگه دانشگاه باهاش مکاتبه کرد بدونه چی گفته بوده قبلا..

اما چشمتون روز بد نبینه ایشون از اون وقت به همه داره متن منو می ده :-\ فقط به جای اسم من اسم یه پسره رو نوشته و یه 10 ، 20 تا کپی گرفته هر کی می یاد کپی رو بهش می ده می گه edit کن واسه خودت!!!!! دلم به اون همه search تو اینترنت می سوزه !!
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

خیلی از نامه های منو خود استادا نوشتن، البته همونجا جلو خودم نوشتن و کم زیاد کردیم
    یکی هم گفت خودت بنویس بده من، اما بعد خودش زد داغونش کرد، منم الان گذاشتمش کنار اگه ناچار شدم ازش استفاده کنم.
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

Junior Member

سلام. من که بابت گرفتن نامه ی توصیه نامه کلی مکافات کشیدم . دانشگاه لیسانس من که سربرگ به من نمی داد برای توصیه نامه و... . استادا که بلد نبودن . اول وقت منو گرفتن گفتن خودت بنویس ما امضا می کنیم هرچی بنویسی قبوله!!! اما وقتی نوشتم و دادم به استاد پایان نام گفت چه قدر تعریف کردی، یه جوری نوشتی انگارکه استاد باهات دمخور بوده!!! در حالی که من قبلش به چند نفر نشون داده بودم تا ضایع نشم. خلاصه از 1 صفحه کلی خذف کرد. بعدش به 10خط رسوند اونم همش تکراری. من گرفتم و تازه مجبور شدم از آقا تشکر هم کنم. یکی دیگشون هم گفت بنویس من امضا می کنم اگه دیگران نمی کنن!!! بعد که بهش دادم گفت خوب نبود !! کرده بودش 5 خط، بعد گفت من دارم از جایگاه یه مدیر می نویسم و می دونم صلاح شما در اینه!!! ما که نفهمیدیم اگه قرار بود خودشون بنویسن چرا من گذاشته بودن سرکار.
    خلاصه مال ما که این طوری شد.
    ایشاا.. بقیه موفق بشن.
    Obstacles are those frightful things you see when you take your eyes off your goals

نقل قول نوشته اصلی توسط maryallen
    سلام. من که بابت گرفتن نامه ی توصیه نامه کلی مکافات کشیدم . دانشگاه لیسانس من که سربرگ به من نمی داد برای توصیه نامه و... . استادا که بلد نبودن . اول وقت منو گرفتن گفتن خودت بنویس ما امضا می کنیم هرچی بنویسی قبوله!!! اما وقتی نوشتم و دادم به استاد پایان نام گفت چه قدر تعریف کردی، یه جوری نوشتی انگارکه استاد باهات دمخور بوده!!! در حالی که من قبلش به چند نفر نشون داده بودم تا ضایع نشم. خلاصه از 1 صفحه کلی خذف کرد. بعدش به 10خط رسوند اونم همش تکراری. من گرفتم و تازه مجبور شدم از آقا تشکر هم کنم. یکی دیگشون هم گفت بنویس من امضا می کنم اگه دیگران نمی کنن!!! بعد که بهش دادم گفت خوب نبود !! کرده بودش 5 خط، بعد گفت من دارم از جایگاه یه مدیر می نویسم و می دونم صلاح شما در اینه!!! ما که نفهمیدیم اگه قرار بود خودشون بنویسن چرا من گذاشته بودن سرکار.
    خلاصه مال ما که این طوری شد.
    ایشاا.. بقیه موفق بشن.
    ای بابا ! بنظر میاد اگر استادمون یکی نباشن ، دانشگاهامون یکی هستن ! واقعا شورشو در آوردن ! طرف برگشته به یکی از دوستان گفته شما ممکنه اعتبار علمی منو زیر سوال ببری ! اعتبار علمی که هیچ، اخلاقی هم بعضی از این اساتید ندارن متاسفانه !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)