صفحه 21 از 27 نخستنخست ... 1112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 268

موضوع: تغییرات جدی و اساسی در قانون خدمت وظیفه 95

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییرات جدی و اساسی در قانون خدمت وظیفه 95

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tarbiat modares university

خب الان طبق این قانون بالا من معاف میشم...ولی خب موضوع اینه که کی اذن رهبری میاد(بر فرض اینکه موافقت بشه)
    مسئله زمانه...
    کسی اطلاعی داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering at EPFL

فرزندان ایثارگران با کاهش ۵۰ درصدی می‌توانند خدمت سربازی را بخرند

جامعه > پلیس - ایرنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی جریمه خرید مدت خدمت سربازی فرزندان ایثارگران را ۵۰ درصد کاهش دادند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه و در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه سال 96 کل کشور جزء الحاقی 3 تبصره 11 را مصوب کردند.

بر این اساس فرزندان ایثارگران مشمول ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی مشروط به عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر ایثارگران آنان با هر مقطع تحصیلی،‌ مشمول ردیف اول جدول با عمال 50 درصد تخفیف می شوند.

به گزارش ایرنا، به این ترتیب، فرزندان این گروه از ایثارگران در صورت داشتن دو شرط ذکر شده، با پرداخت ۵۰ درصد جریمه ردیف اول این جدول معادل ۵ میلیون تومان، کارت معافیت از خدمت سربازی را دریافت خواهند کرد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahbod_heidari نمایش پست ها
    فرزندان ایثارگران با کاهش ۵۰ درصدی می‌توانند خدمت سربازی را بخرند

جامعه > پلیس - ایرنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی جریمه خرید مدت خدمت سربازی فرزندان ایثارگران را ۵۰ درصد کاهش دادند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه و در ادامه بررسی جزییات لایحه بودجه سال 96 کل کشور جزء الحاقی 3 تبصره 11 را مصوب کردند.

بر این اساس فرزندان ایثارگران مشمول ماده 45 قانون خدمت وظیفه عمومی مشروط به عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر ایثارگران آنان با هر مقطع تحصیلی،‌ مشمول ردیف اول جدول با عمال 50 درصد تخفیف می شوند.

به گزارش ایرنا، به این ترتیب، فرزندان این گروه از ایثارگران در صورت داشتن دو شرط ذکر شده، با پرداخت ۵۰ درصد جریمه ردیف اول این جدول معادل ۵ میلیون تومان، کارت معافیت از خدمت سربازی را دریافت خواهند کرد.
    متاسفانه خبرگزاری ها فقط برای گدایی کلیک هر تیتری رو میزنن
    این بار هم این قضیه خرید 5 میلیونی به این عمومیتی که گفته شده نیست
    خود من هم ابتدا خوشحال شده بودم و دقت لازم رو نکردم
    میشه گفت این قانون شامل هیچکس توی این فروم نمیشه (چون همه دنبال معافین! درحالی که فرزندان ایثارگران مشمول ماده 45 اساسا معافند)
    برای اینکه مشمول این قانون بشید باید تحت موضوع ماده 45 باشید که در اون صورت، رایگان معافید.
    این قانون به نظر فقط برای همون چند برادرها و... به کار میره ینی یک برادر از امتیازات ماده 45 استفاده کنه و بقیه برادرها از این ماده.

دوستان من یه کم گیج شدم ، با توجه به تیترهای خبرگزاری های مختلف کدوم مورد صحیح تره؟
    الف: 12 ماه سابقه جبهه پدر موجب معافیت کامل میشه؟
    ب: به ازای هر ماه سابقه جبهه 1 ماه کسری خدمت به فرزند تعلق می گیره؟
    ممنون از نظرهاتون

نقل قول نوشته اصلی توسط arfaturehchi نمایش پست ها
    دوستان من یه کم گیج شدم ، با توجه به تیترهای خبرگزاری های مختلف کدوم مورد صحیح تره؟
    الف: 12 ماه سابقه جبهه پدر موجب معافیت کامل میشه؟
    ب: به ازای هر ماه سابقه جبهه 1 ماه کسری خدمت به فرزند تعلق می گیره؟
    ممنون از نظرهاتون
    الف در لایحه احکام دائمیه
    ب در برنامه ششم توسعه
    فعلا گمانه زنی ها اینطوریه که اینها موازی هستن. جزئیات بیشتر رو باید صبر کرد دید ستاد کل نیروهای مسلح چی میگه.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط F_O نمایش پست ها
    الف در لایحه احکام دائمیه
    ب در برنامه ششم توسعه
    فعلا گمانه زنی ها اینطوریه که اینها موازی هستن. جزئیات بیشتر رو باید صبر کرد دید ستاد کل نیروهای مسلح چی میگه.

نمی تونه موازی باشه، چون در لایحه ی برنامه ششم توسعه این چنین عنوان شده:

«حکم بند (د) ماده (88) قانون برنامه ششم بر حکم تبصره (2) ماده (33) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، حاکم است.»

یعنی در مواردی که هر دو حکم صادق باشند و مادامی که این قانون برقراره (تا برنامه ی بعدی) این حکم قابلیت اجرا داره و نه حکم قانونِ دائمی شدنِ احکام.
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    نمی تونه موازی باشه، چون در لایحه ی برنامه ششم توسعه این چنین عنوان شده:

«حکم بند (د) ماده (88) قانون برنامه ششم بر حکم تبصره (2) ماده (33) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، حاکم است.»

یعنی در مواردی که هر دو حکم صادق باشند و مادامی که این قانون برقراره (تا برنامه ی بعدی) این حکم قابلیت اجرا داره و نه حکم قانونِ دائمی شدنِ احکام.
    حقیقتا این تفسیر ها رو نمیشه بهش تکیه کرد.
    چون ممکنه برنامه بعدی توسعه بیان بگن (مثلا مثلا مثلا) هر یک ماه جبهه، 24 روز کسری و این دوباره به احکام دائمی حاکمه! خب چه کاریه پس این همه تو مجلس زور زدن این قانون تصویب شه!
    حالا این حدس رو بذاریم کنار تکلیف اونایی که مثلا 17-18 ماه کسری میگیرن چی میشه؟! نمیشه یه عده زیادی رو فقط واسه یه ماه یا دوماه بفرستن خدمت! از لحاظ اقتصادی اصلا به صرفه و عقلانی نیس! شاید بگید الانم یه عده کسری میگیرن اینکارو میکنن ولی من دارم از تعداد خیلی زیاد صحبت میکنم
    من آشنائه متخصص حقوق ندارم وگرنه ازش میپرسیدم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط F_O نمایش پست ها
    حقیقتا این تفسیر ها رو نمیشه بهش تکیه کرد.
    چون ممکنه برنامه بعدی توسعه بیان بگن (مثلا مثلا مثلا) هر یک ماه جبهه، 24 روز کسری و این دوباره به احکام دائمی حاکمه! خب چه کاریه پس این همه تو مجلس زور زدن این قانون تصویب شه!
    حالا این حدس رو بذاریم کنار تکلیف اونایی که مثلا 17-18 ماه کسری میگیرن چی میشه؟! نمیشه یه عده زیادی رو فقط واسه یه ماه یا دوماه بفرستن خدمت! از لحاظ اقتصادی اصلا به صرفه و عقلانی نیس! شاید بگید الانم یه عده کسری میگیرن اینکارو میکنن ولی من دارم از تعداد خیلی زیاد صحبت میکنم
    من آشنائه متخصص حقوق ندارم وگرنه ازش میپرسیدم.
    سلام
    اتفاقا آنچه از قانون برنامه ششم توسعه نقل کردند صحیح هست. اینکه چرا اصلا بدون هماهنگی ستاد معافیت ۱۲ ماهی رو در قانون احکام دائمی تصویب کردند رو من نمیدونم واقعا ولی موضوعی که قطعی هست همون تقدم و حاکمیت قانون ماده ۸۸ برنامه ششم بر ماده ۳۳ احکام دائمی هست. من تخصصم حقوق هست وباید بگم این موضوع به نوعی از موارد نسخ صریح قانون محسوب میشه. یعنی مقنن صراحتا در قانون لاحق حکم قانون سابق را ملغی کرده است. مگر اینکه کلا با معافیت ۱۲ ماهی موافقت بشه و ماده ۸۸ برنامه ششم رد بشه توسط ستاد. ولی اگر کسری های ماده ۸۸ تایید بشه حتی با قبول ماده ۳۳ احکام دائمی ، باز هم برنامه ششم مقدم خواهد بود.

با سلام
    قانون ششم توسعه معادل هر ماه جبهه، یک ماه کسری خدمت است.
    با توجه به عنوان این قانون که کلمه ی "کسری" را در خود دارد، اگر کسی فرضا پدرش ۲۴ ماه سابقه ی جبهه داشته باشد معاف کامل می شود و یا آموزشی را حتما باید سپری کند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)