صفحه 24 از 27 نخستنخست ... 1415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 268

موضوع: تغییرات جدی و اساسی در قانون خدمت وظیفه 95

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییرات جدی و اساسی در قانون خدمت وظیفه 95

حسن نوروزی نماینده مجلس چند روز پیش گفتن که مجلس پیگیر اخذ اجازه از رهبر هست...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alonzy نمایش پست ها
    حسن نوروزی نماینده مجلس چند روز پیش گفتن که مجلس پیگیر اخذ اجازه از رهبر هست...
    من چند دفعه ای که رفتم نظام وظیفه چیزای خوبی نشنیدم حقیقتش
    امیدوارم اجرا بشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Construction Engineering and Management at Tehran University

سلام دوستان. من پدرم 12 ماه حضور در جبهه داره. خبرهای ضدو نقیضی شنیدم. میخواستم بدونم از بین موارد زیر کدوم حقیقت داره و اجرایی شده یا قراره کی اجرایی شه؟
    1. 12 ماه خدمت پدر= معاف دائم
    2. ایثارگری پدر= خریدن سربازی با مبلغ 5 میلیون تومن
    3. هر 1 ماه خدمت پدر= 1 ماه کسری سربازی

به ترتیب هرکدوم اجرایی بشه واسه من بهتره. اولی بهتر از دومی، دومی بهتر از سومی.
    خدا خیرتون بده. ما رو از بلاتکلیفی در بیارین. آینده من به این خبر بستگی داره.
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Behhnaam نمایش پست ها
    سلام دوستان. من پدرم 12 ماه حضور در جبهه داره. خبرهای ضدو نقیضی شنیدم. میخواستم بدونم از بین موارد زیر کدوم حقیقت داره و اجرایی شده یا قراره کی اجرایی شه؟
    1. 12 ماه خدمت پدر= معاف دائم
    2. ایثارگری پدر= خریدن سربازی با مبلغ 5 میلیون تومن
    3. هر 1 ماه خدمت پدر= 1 ماه کسری سربازی

به ترتیب هرکدوم اجرایی بشه واسه من بهتره. اولی بهتر از دومی، دومی بهتر از سومی.
    خدا خیرتون بده. ما رو از بلاتکلیفی در بیارین. آینده من به این خبر بستگی داره.
    ممنون

سلام
    مورد اول به قول معروف هنوز جوهر تصویبش خشک نشده نسخ شد. (مگر اینکه کسری ها اجرا نشوند واین قانون اجرا بشه، که اصلا محتمل نیست)
    مورد دوم مشمول وضعیت ما نمیشه و کلا فعلا اجراش متوقف شده به دلیل ابهاماتش
    مورد سوم منتظر اجازه رهبری هست که مجلس داره پیگیری می کنه

Junior Member Suhrawardi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

فکر کنم دوستان مکرراً گفته‌اند که چنین چیزی در حال حاضر امکان‌پذیر نیست، با توجه به جو امنیتی کشور و منطقه، تشکیل ناتوی عربی، ترامپ و... فکر نمی‌کنم رهبری موافقت کنن. متاسفانه، در اکثر موارد سازمان مورد نیاز مناطق از لحاظ نیروهای وظیفه تکمیل نشده؛ و نباید فراموش کرد که نیروهای وظیفه یکی از ارکان اصلی نیروهای مسلح هستند، با این وضع فکر می‌کنید موافقت می‌شه؟
    زهر خورید تا خوش زیید. مرگ را دوست دارید تا زنده مانید.
    ― شهاب‌الدین سهروردی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Suhrawardi نمایش پست ها
    فکر کنم دوستان مکرراً گفته‌اند که چنین چیزی در حال حاضر امکان‌پذیر نیست، با توجه به جو امنیتی کشور و منطقه، تشکیل ناتوی عربی، ترامپ و... فکر نمی‌کنم رهبری موافقت کنن. متاسفانه، در اکثر موارد سازمان مورد نیاز مناطق از لحاظ نیروهای وظیفه تکمیل نشده؛ و نباید فراموش کرد که نیروهای وظیفه یکی از ارکان اصلی نیروهای مسلح هستند، با این وضع فکر می‌کنید موافقت می‌شه؟
    همه کسایی که معاف میشن که نمیرن خارج از کشور که این نیروی نظامی بالقوه از دست بره... اونهایی که معاف میشن در صورتی که شرایط جنگی پیش بیاد بازهم اعزام میشن، این معافیت تا چند سال نخست فقط برای زمان صلح هست
    اتفاقا اقای حسن نوروزی رییس فراکسیون ایثارگران مجلس خیلی پیگیر این مسئله کسر خدمت هستند، فک میکنم امروز یا دیروز هم نمایندگان نامه ای نوشتند به هیئت رییسه مجلس که بررسی بشه چرا این امتیازات ایثارگران به رغم تصویب همچنان اجرایی نمیشه و ستاد مشترک و حتی وزارت دفاع میبایست به انها رسیگی کنند

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renewable Energy Engineering MSc of Brunel University of London

حسن نوروزی رییس فراکسیون ایثارگران در مجلس در مورد خبر خرید خدمت سربازی فرزندان ایثارگر گفت: قانون خرید سربازی فرزندان ایثارگر با 5 میلیون تومان کاملا منتفی شده است و این قانون رد شده است. به گزارش برنا وی در مورد قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر افزود: در مورد این قانون نیز همچنان پیگیر بوده و با بیت رهبری در حال مکاتبه و همچنان منتظر اذن رهبری هستیم. احتمالا فردا اخبار موثقی در اختیار خبرگزاری ها خواهیم گذاشت. گفتنی است، در اسفند ماه سال گذشته، نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند فرزندان ایثارگران با پرداخت 5 میلیون تومان، مشمول دریافت کارت معافیت نظام وظیفه شوند.

تاریخ: 1396/3/20
    منبع: http://donya-e-eqtesad.com/SiteKhan/1218935

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tarbiat modares university

اتفاقا اونطور که تو این خبر خانه ملت (برای دیدن خبر اینجا کلیک کنید) رهبری حتی اذن به اینکار دادن و موضوع الان بر سر اینه که چرا ستاد مشترک نیروهای مسلح از قانون تمکین نمیکنه که اونم رئیس فراکسیون ایثارگران پیگیری خواهد کرد و تهدید کرده که حتی اگه اجرایی نشه این قوانین مصوب مجلس،درخواست استیضاح وزیر مربوطه رو خواهند داد.

قسمتی از این خبر:

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از ارائه نامه جمعی از نمایندگان به هیأت رئیسه مجلس درباره عدم اجرای قانون کسر خدمت فرزندان‌ ایثارگر از سوی دولت خبر داد.

دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
    حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح مباحث مربوط به منتفی شدن کسر خدمت فرزندان ایثارگر، گفت: علیرغم موضوعاتی که مرتبط با انتفاع کسر خدمت فرزندان رزمندگان به میزان هر ماه حضور، یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه، فرزندان آزادگان به میزان هر ماه اسارت یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه و فرزندان جانباز به میزان هر درصد جانبازی یک ماه کسر خدمت از نظام وظیفه مطرح شده بود، این موضوع با جدیت از سوی نمایندگان در حال پیگیری است.نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نمایندگان نه تنها پیگیر این موضوع بوده بلکه از عدم پیگیری دولت و ستاد مشترک انتقاد دارند، در بند هفتم ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه تاکید شده کسر خدمت در صورت اذن فرماندهی کل قوا امکان‌پذیر است و ایشان نیز در شرایط صلحه با این مساله موافقند.وی افزود: با این حال ستاد مشترک باید کسری خدمت فرزندان به خصوص رزمندگان که به این قانون اضافه شد ( کسر خدمت فرزندان جانبازان و آزادگان از گذشته نیز وجود داشته است) را تسریع کند، بنابراین علاوه بر ستاد مشترک، وزارت دفاع هم باید پیگیر این موضوع باشد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tarbiat modares university

انون کسرخدمت سربازی فرزندان ایثارگر نیازمند بررسی مجدد نیست/ ستاد کل نسبت به اجرای قانون اهتمام جدی داشته باشد

سرویس اجتماعی
    عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با تاکید بر انجام کارهای کارشناسی در جریان بررسی و تصویب مصوبه کسرخدمت سربازی فرزندان ایثارگر در برنامه ششم، گفت: ستاد کل باید اجرای این قانون را در اولویت قرار دهد.

شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۷

[COLOR=#404040 !important]غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملتدر واکنش به اظهارات سردار کمالی مبنی بر عدم تعیین تکلیف مصوبه کسرخدمت سربازی فرزندان ایثارگر به دلیل نیاز به اقدامات کارشناسی، گفت: توصیه می‌شود از عباراتی که موجب تضعیف نهادی چون مجلس شورای اسلامی شود خودداری کرد.نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر انجام اقدامات کارشناسی حین بررسی و تصویب قانون کسرخدمت سربازی فرزندان ایثارگر، تصریح کرد: تمامی مصوبات از جمله کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر مورد ارزیابی کارشناسانه قرار گرفته، همچنین مورد تایید شورای نگهبان هم واقع شده است.وی با بیان اینکه موافقت شورای نگهبان به جهت انجام کار کارشناسی و رفع ایرادات است، افزود: به نظر می‌رسد جانشین اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به انجام کارهای کارشناسی برای شیوه‌های عملیاتی کار اشاره داشته باشد.عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قانون کسرخدمت سربازی فرزندان ایثارگر نیازمند بررسی مجدد نیست لذا ستاد کل نیروهای مسلح باید نسبت به اجرای آن اقدام کند به خصوص با توجه به امیدی که در جوانان پس از تصویب این قانون ایجاد شده، اجرا باید در اولویت قرار گیرد.به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفته است: مصوبه کسر خدمت فرزندان ایثارگر در برنامه ششم توسعه، هنوز تعیین تکلیف نشده، چرا که نیازمند یک اقدام کارشناسی است./پایان پیام

منبع

[/COLOR]

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renewable Energy Engineering MSc of Brunel University of London

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اذن فرمانده کل قوا (مقام معظم رهبری) برای اجرای قانون کسر خدمت فرزندان‌ ایثارگر هنوز ابلاغ نشده ،چراکه در صورت ابلاغ سریعا عملیاتی می‌شود.

جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۲

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملتدر خصوص عدم اجرای قانون کسر خدمت فرزندان‌ ایثارگر، گفت: در قانون برنامه ششم توسعه تسهیلاتی در رابطه با خدمت سربازی فرزندان ایثارگر، جانباز، آزادگان و رزمندگان در نظر گرفته شده منتهی ستاد کل نیروهای مسلح جهت اجرا نیازمند اذن فرمانده کل قوا (رهبر معظم انقلاب) است. نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ستاد مشترک نیز در این شرایط باید برنامه کارشناسی خود جهت اجرای این قانون را خدمت مقام معظم رهبری ارایه کنند تا ایشان نظر نهایی خود را اعلام کنند اما هنوز موافقت ایشان ابلاغ نشده زیرا در صورت اذن اجرای قانون سریعا در دستور کار ستاد قرار می‌گیرد. وی افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خِلال سوالات و موضوعات ارجاعی این موضوع را از سوی خانواده ایثارگران دریافت کرده بنابراین پیگیر اجرای قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر، جانباز، آزادگان و رزمندگان است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)