صفحه 6 از 27 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 268

موضوع: تغییرات جدی و اساسی در قانون خدمت وظیفه 95

Member pooriya2014 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc in Biomedical Engineering islamic azad university

پیش فرض پاسخ : تغییرات جدی و اساسی در قانون خدمت وظیفه 95

چند نکته رو باید خدمت دوستان عرض کنم
    اول اینکه این مصوبه مجلس بخشی از روند تصویب لایحه برنامه ششم توسعه کشور است.
    دوم اینکه لایحه یعنی تقدیمی از سمت دولت. ولی اگه دقت کرده باشین نوشته شده ماده الحاقی ۵ …..
    یعنی مجلس روی لایحه دولت تغییر ایجاد کرده.
    سوم اینکه یک لایحه یا طرح بعد از تصویب کامل به شورای نگهبان ارسال میشه و نه بخش بخش
    با درنظر گرفتن این موارد به این جمع بندی میرسیم:
    ۱٫ این لایحه بعد از تصویب تمام مواد آن در مجلس، به شورای نگهبان ارسال میشه. این لایحه در ۵ آبان ۹۴ اعلام وصول شده و هنوز برخی مواد اون در کمیسیون های تخصصی در حال بررسی است. و بررسی هر ماده یا هر چند ماده که به اتمام میرسه به صحن مجلس میاد و به رای گذاشته میشه.(مثل همین یکی)
    پس حالا حالا ها باید صبر کرد تا کل لایحه تصویب شه.
    ۲٫بعد از تصویب در مجلس، نوبت شورای نگهبانه تا مصوبه مجلس رو بررسی کنه. باتوجه به حجم بالای لایحه پیش بینی میشه شورای نگهبان از فرصت ۲۰ روزه برای این کار استفاده کنه.
    به طور قطع بخش هایی از این لایحه (که به احتمال قوی این بخش معافیت ها شاملش نمیشه چون ایراد قانون اساسی و بار مالی نداره) از طرف شورای نگهبان به علت های مختلف مورد قبول قرار نخواهد گرفت.
    پس دوباره بر میگرده به مجلس برای اصلاحات.
    اما نکته مهم اینه که چون این لایحه تعیین کننده سیاست های کلی دولت هست پس اختلاف نظرها هم جدی است.
    پس یا مجلس کوتاه میاد یا مجبورن اختلافشون رو ببرن مجمع تشخیص مصلحت نظام تا اونا حکم نهایی رو بدن.
    و بعد هرچی اونا بگن لازم الجراست.
    (منظورم از این شماره ۲ روند طولانی قانون شدن این لایحه است.)
    ۳٫نظر نیروهای مسلح همون نظر دولته. این یعنی بعد از قانون شده لایحه(طی شدن روند بالا) دولت و نیروهای مسلح حق اجرا نکردن اون رو ندارن.
    کما اینکه راجبه مصوبه اخیر مجلس در لایحه بودجه، نیروهای مسلح قبل از تصویب در مجلس اعمال نفوذ کرد و مدت غیبت برای خرید رو از ۵ سال به ۸ سال تغییر داد و بعد نماینده ها همون ۸ سال رو تصویب کردن.
    در نتیجه کار از دست نیروهای مسلح خارج شده.
    ۴٫ و در آخر اینکه باید منتظر تصویب کامل لایحه در مجلس، نظر شورای نگهبان و نتیجه حاصل از کشمکش های حقوقی بین این دو ارگان باشیم.
    پس
    هنوز چیزی به شورای نگهبان ارسال نشده
    نیروهای مسلح با توجه به صف های طولانی اعزام با مازاد نیرو مواجه و مخالفتی نخواهد کرد. هرچند امکان مخالفت هم نخواهد داشت.
    و نه من و نه هیچ یک از دوستانی که اینجا حضور دارن نمیدونن کی کار تصویب این لایحه تموم میشه
    هروقت اخبار ساعت ۲ شبکه یک گفت مجلس لایحه برنامه ششم توسعه رو به شورای نگهبان فرستاد، ۲۰ روز بعدش گوش به زنگ باشید ببینید چخبر میشه.

Junior Member

یعنی به این زودیا تصویب نمیشه قاعدتا توی خود مجلس هم مابقی لایحه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pooriya2014 نمایش پست ها
    چند نکته رو باید خدمت دوستان عرض کنم
    اول اینکه این مصوبه مجلس بخشی از روند تصویب لایحه برنامه ششم توسعه کشور است.
    دوم اینکه لایحه یعنی تقدیمی از سمت دولت. ولی اگه دقت کرده باشین نوشته شده ماده الحاقی ۵ …..
    یعنی مجلس روی لایحه دولت تغییر ایجاد کرده.
    سوم اینکه یک لایحه یا طرح بعد از تصویب کامل به شورای نگهبان ارسال میشه و نه بخش بخش
    با درنظر گرفتن این موارد به این جمع بندی میرسیم:
    ۱٫ این لایحه بعد از تصویب تمام مواد آن در مجلس، به شورای نگهبان ارسال میشه. این لایحه در ۵ آبان ۹۴ اعلام وصول شده و هنوز برخی مواد اون در کمیسیون های تخصصی در حال بررسی است. و بررسی هر ماده یا هر چند ماده که به اتمام میرسه به صحن مجلس میاد و به رای گذاشته میشه.(مثل همین یکی)
    پس حالا حالا ها باید صبر کرد تا کل لایحه تصویب شه.
    ۲٫بعد از تصویب در مجلس، نوبت شورای نگهبانه تا مصوبه مجلس رو بررسی کنه. باتوجه به حجم بالای لایحه پیش بینی میشه شورای نگهبان از فرصت ۲۰ روزه برای این کار استفاده کنه.
    به طور قطع بخش هایی از این لایحه (که به احتمال قوی این بخش معافیت ها شاملش نمیشه چون ایراد قانون اساسی و بار مالی نداره) از طرف شورای نگهبان به علت های مختلف مورد قبول قرار نخواهد گرفت.
    پس دوباره بر میگرده به مجلس برای اصلاحات.
    اما نکته مهم اینه که چون این لایحه تعیین کننده سیاست های کلی دولت هست پس اختلاف نظرها هم جدی است.
    پس یا مجلس کوتاه میاد یا مجبورن اختلافشون رو ببرن مجمع تشخیص مصلحت نظام تا اونا حکم نهایی رو بدن.
    و بعد هرچی اونا بگن لازم الجراست.
    (منظورم از این شماره ۲ روند طولانی قانون شدن این لایحه است.)
    ۳٫نظر نیروهای مسلح همون نظر دولته. این یعنی بعد از قانون شده لایحه(طی شدن روند بالا) دولت و نیروهای مسلح حق اجرا نکردن اون رو ندارن.
    کما اینکه راجبه مصوبه اخیر مجلس در لایحه بودجه، نیروهای مسلح قبل از تصویب در مجلس اعمال نفوذ کرد و مدت غیبت برای خرید رو از ۵ سال به ۸ سال تغییر داد و بعد نماینده ها همون ۸ سال رو تصویب کردن.
    در نتیجه کار از دست نیروهای مسلح خارج شده.
    ۴٫ و در آخر اینکه باید منتظر تصویب کامل لایحه در مجلس، نظر شورای نگهبان و نتیجه حاصل از کشمکش های حقوقی بین این دو ارگان باشیم.
    پس
    هنوز چیزی به شورای نگهبان ارسال نشده
    نیروهای مسلح با توجه به صف های طولانی اعزام با مازاد نیرو مواجه و مخالفتی نخواهد کرد. هرچند امکان مخالفت هم نخواهد داشت.
    و نه من و نه هیچ یک از دوستانی که اینجا حضور دارن نمیدونن کی کار تصویب این لایحه تموم میشه
    هروقت اخبار ساعت ۲ شبکه یک گفت مجلس لایحه برنامه ششم توسعه رو به شورای نگهبان فرستاد، ۲۰ روز بعدش گوش به زنگ باشید ببینید چخبر میشه.
    ممنون از توضیحات مفیدتان. اینطور که در سایتی که لینکش را پایین میگذارم احتمالا برنامه ششم توسعه در سال 96 اجرایی خواهد شد.
    http://bankdariirani.ir/fa/news/4988...B3%D8%B9%D9%87

Junior Member

دوستان سلام و وقت شما بخیر

خواستم یک سوالی بپرسم از دوستانی که اطلاع دارند. من سربازی غایب هستم اما اگر این طرح در شورای نگهبان تصویب بشه ، شامل من هم می شود، خواستم از دوستان بپرسم ،آیا سربازان غایب هم می توانند از اینگونه معافیت ها در زمان غیبت استفاده کنند یا خیر؟

با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheils نمایش پست ها

خواستم یک سوالی بپرسم از دوستانی که اطلاع دارند. من سربازی غایب هستم اما اگر این طرح در شورای نگهبان تصویب بشه ، شامل من هم می شود، خواستم از دوستان بپرسم ،آیا سربازان غایب هم می توانند از اینگونه معافیت ها در زمان غیبت استفاده کنند یا خیر؟

با سپاس
    بخای قانونی حساب کنی نمیشه.ولی با یکم آشنا بازی و پول میشه.البته راه درازیه تا اجرای این قوانین

Junior Member

با سپاس
    تا آنجا که من از دوستان پرسیدم گفتن میشه ازش استفاده کنی. آشنا و پول هم نمیخاد. اما اینطورکه مشخص است. فقط این قانون نیس. این قانون تصویب شده اما قوانین دیگری نیز باید تصویب بشه بعد کل برنامه توسعه به شورای نگهبان فرستاده شود. فک نکنم امسال اجراییش کنند.

Junior Member

با سپاس
    سلام دوست عزیز شما دعا کن اجرا شه واسه غیبتت نگران نباش. قطعا می شه. اینم مدرک:
    1 با توجه به این که معافیت های ذکر شده در ماده 45 قانون به عنوان امتیاز در نظر گرفته شده و در قالب معافیت کفالت قرار نمی گیرند لذا غیبت مشمولان مانع بهره مندی ازامتیازات متعلقه نمی باشد.
    http://www.vazifeh.police.ir/?siteid=25&fkeyid=&siteid=25&pageid=4766

Senior Member pouria007 آواتار ها

خب تبریک میگم طرح رد شد من برم بند پوتینمو سفت کنم
    The world needs dreamers and the world needs doers. But above all, the world needs dreamers who do

Senior Member pouria007 آواتار ها

نظر شورای نگهبان رو پیوست کردم میتونین بخونین
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: pdf shora.pdf (40.7 کیلوبایت, 64 views)
    The world needs dreamers and the world needs doers. But above all, the world needs dreamers who do

بله .همونطور که pourya گفت طرح رد شد . باید جورابامونو بکشیم بالا و بند پوتینا رو هم سفت کنیم!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)