صفحه 9 از 27 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 268

موضوع: تغییرات جدی و اساسی در قانون خدمت وظیفه 95

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییرات جدی و اساسی در قانون خدمت وظیفه 95

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria007 نمایش پست ها
    نظر مجمع حقوقی شورای نگهبان راجع به بند معافیت ایثارگران:
    این بند همان بند »ب« ماده الحاقی )5 )مصوبه پیشین می باشد.1 .این بند، از طریق اصالح بند »0 »ماده )45 )قانون خدمت وظیفه عمومی4)اصالحی 5009 )اقدام به تسهیل شرایطمعافیت از انجام خدمت سربازی كرده است. با توجه به اینکه با تأیید این مصوبه تعداد قابل توجهی از مشموالن خدمتسربازی از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف خواهند شد و این امر میتواند بر توان نیروهای مسلح اثرگذار باشد، به نظرمیرسد كسب نظر مقام معظم رهبری )ستاد كل نیروهای مسلح( در این زمینه الزم و ضروری است؛ درحالیكه مشخصنیست آیا موافقت ایشان دراینرابطه كسب شده است یا خیر؟در خصوص تبصره ذیل این بند نیز الزم به ذكر است كه این تبصره هیچگونه تناسبی با بند »0 »ماده )45 )قانون خدمتوظیفه عمومی ندارد و ذكر آن در اینجا بی وجه است.
    مفهوم کلی چی میشه؟

Junior Member

این بند همان بند »ب« ماده الحاقی )5 )مصوبه پیشین می باشد.1 .این بند، از طریق اصالح بند »0 »ماده )45 )قانون خدمت وظیفه عمومی4)اصالحی 5009 )اقدام به تسهیل شرایطمعافیت از انجام خدمت سربازی كرده است. با توجه به اینکه با تأیید این مصوبه تعداد قابل توجهی از مشموالن خدمتسربازی از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف خواهند شد و این امر میتواند بر توان نیروهای مسلح اثرگذار باشد، به نظرمیرسد كسب نظر مقام معظم رهبری )ستاد كل نیروهای مسلح( در این زمینه الزم و ضروری است؛ درحالیكه مشخصنیست آیا موافقت ایشان دراینرابطه كسب شده است یا خیر؟در خصوص تبصره ذیل این بند نیز الزم به ذكر است كه این تبصره هیچگونه تناسبی با بند »0 »ماده )45 )قانون خدمتوظیفه عمومی ندارد و ذكر آن در اینجا بی وجه است.
    اگه ممکنه لینک هم بزارید
    متشکرم

Senior Member pouria007 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MLD_IC نمایش پست ها
    مفهوم کلی چی میشه؟
    در کل یعنی مورد حقوقی ای نداره ولی تایید رهبری باید اخذ بشه
    The world needs dreamers and the world needs doers. But above all, the world needs dreamers who do

نقل قول نوشته اصلی توسط alonzy نمایش پست ها
    اگه ممکنه لینک هم بزارید
    متشکرم
    لینکشو واسه یکی از دوستان فرستادم نتونست باز کنه فایلش رو ضمیمه ی همین پست کردم لطفا مطالعه بفرمایید
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    The world needs dreamers and the world needs doers. But above all, the world needs dreamers who do

Junior Member

دوستان خبر جدید ندارند که این قانون جدید به کجا رسید ؟ الان در چه مرحله اییه ؟

Junior Member

این بند همان بند »ب« ماده الحاقی )5 )مصوبه پیشین می باشد.1 .این بند، از طریق اصالح بند »0 »ماده )45 )قانون خدمت وظیفه عمومی4)اصالحی 5009 )اقدام به تسهیل شرایطمعافیت از انجام خدمت سربازی كرده است. با توجه به اینکه با تأیید این مصوبه تعداد قابل توجهی از مشموالن خدمتسربازی از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف ماه خواهند شد و این امر میتواند بر توان نیروهای مسلح اثرگذار باشد، به نظرمیرسد كسب نظر مقام معظم رهبری )ستاد كل نیروهای مسلح( در این زمینه الزم و ضروری است؛ درحالیكه مشخصنیست آیا موافقت ایشان دراینرابطه كسب شده است یا خیر؟در خصوص تبصره ذیل این بند نیز الزم به ذكر است كه این تبصره هیچگونه تناسبی با بند »0 »ماده )45 )قانون خدمتوظیفه عمومی ندارد و ذكر آن در اینجا بی وجه است.
    ممنون میشم از دوستان کسی که مطلع هست راهنمایی کنه ، من اردیبهشت پارسال اعزام شدم ، و 15 شهریور هم به علت قبولی در مقطع ارشد از خدمت ترخیص شدم ، پدر من 24 ماه جبهه داشت که من پارسال واسه کسر خدمت اقدام کردم ، بالاخره بعد از پیگیری زیاد نامه کسر خدمت رو ره من دادند و قرار شد ببرمش یگان خدمتیم ، گرفتن این نامه با ترخیص من از خدمت همزمان شد و این نامه دست خودم موند ، ولی نامه ای که باید یگان خدمتی پدرم به نظام وظیفه میفرستاد رو فرستادن و الان وارد سامانه نظام وظیقه میشم با کد سخایی که دارم واسم کسر خدمت ثبت شده ، الان اگه این قانون تصویب بشه من میتونم از این قانون استفاده کنم و دیگه 9 ماه باقیمونده خدمتم رو نرم؟؟؟؟ یا به خاطر اینگه پارسال واسم کسر خدمت ثبت شده بود دیگه اجازه این کارو به من نمیدن؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jeneral_dj نمایش پست ها
    ممنون میشم از دوستان کسی که مطلع هست راهنمایی کنه ، من اردیبهشت پارسال اعزام شدم ، و 15 شهریور هم به علت قبولی در مقطع ارشد از خدمت ترخیص شدم ، پدر من 24 ماه جبهه داشت که من پارسال واسه کسر خدمت اقدام کردم ، بالاخره بعد از پیگیری زیاد نامه کسر خدمت رو ره من دادند و قرار شد ببرمش یگان خدمتیم ، گرفتن این نامه با ترخیص من از خدمت همزمان شد و این نامه دست خودم موند ، ولی نامه ای که باید یگان خدمتی پدرم به نظام وظیفه میفرستاد رو فرستادن و الان وارد سامانه نظام وظیقه میشم با کد سخایی که دارم واسم کسر خدمت ثبت شده ، الان اگه این قانون تصویب بشه من میتونم از این قانون استفاده کنم و دیگه 9 ماه باقیمونده خدمتم رو نرم؟؟؟؟ یا به خاطر اینگه پارسال واسم کسر خدمت ثبت شده بود دیگه اجازه این کارو به من نمیدن؟؟؟
    حقیقتش اینه که کسی نمیدونه ولی خب معمولا اینجور قوانین رو عطف به ماسبق میکنن یعنی چی؟ یعنی شما هم میتونی از این معافیت استفاده کنی!

Junior Member

حقیقتش اینه که کسی نمیدونه ولی خب معمولا اینجور قوانین رو عطف به ماسبق میکنن یعنی چی؟ یعنی شما هم میتونی از این معافیت استفاده کنی!
    اره همونطوری که گفتن میشه به امید خدا، نگران نباشید احتمال زیاد این قانون شما رو هم شامل میشه
    معافیت های این شکلی حتی واسه کسایی که غیبت هم کردن اعمال میشه چ برسه به شما

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tarbiat modares university

خوب موضوع نگران کننده دیگه که هست تاریخ اجرایی شدن چنین طرحی در صورت موافقت مسئولان مربوطه است...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mikefranklin نمایش پست ها
    خوب موضوع نگران کننده دیگه که هست تاریخ اجرایی شدن چنین طرحی در صورت موافقت مسئولان مربوطه است...
    این طرح در قالب برنامه ششم توسعه هست بنابراین زمان اجرای ان سال ۹۶ خواهد بود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)