نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: BS ای که برای سفارت گرفتید چقدر بود؟

رأی دهندگان
152. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • معادل مجموع هزینه های 1 سال، مندرج در I-20

89 58.55%
  • معادل حدودا هزینه های 1.5 سال

27 17.76%
  • معادل هزینه های 2 سال

16 10.53%
  • بیشتر از مجموع هزینه های 2 سال

20 13.16%
صفحه 400 از 410 نخستنخست ... 300350390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,991 تا 4,000 , از مجموع 4095

موضوع: Bank Statement برای دانشگاه و سفارت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Bank Statement برای دانشگاه و سفارت

سلام دوستان لطفا راهنمایی کنین
    من امروز برای گرفتن bs اقدام کردم. بانک گفتع ما فقط نرخ روز دولتی دلار رو معیار قرار میدیم و نرخ بازار ازاد برامون ملاک نیست گفتن دستورالعمله . غیر قابل تغییر درصورتیکه من در پست های قبلی خوندم که دوستان توصیه کردن نرخ بازار ازاد رو بزنن حالا سوالم اینه که مشکلی برای من پیش میاد با این اوصاف ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam86 نمایش پست ها
    من امروز برای گرفتن bs اقدام کردم. بانک گفتع ما فقط نرخ روز دولتی دلار رو معیار قرار میدیم و نرخ بازار ازاد برامون ملاک نیست گفتن دستورالعمله . غیر قابل تغییر درصورتیکه من در پست های قبلی خوندم که دوستان توصیه کردن نرخ بازار ازاد رو بزنن حالا سوالم اینه که مشکلی برای من پیش میاد با این اوصاف ؟
    البته که بانک نرخ دولتی میزنه . من استنباط دوستان رو نمیدونم ولی منطقا با ارز دولتی که موجودی بیشتری دارید.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

بله بانک (تا اونجایی که من از بانک های مختلف پرس و جو کردم) تنها با نرخ دولتی میدن. مشکلی نیست. می دونید دوستان چرا می گن با نرخ آزاد؟ به این دلیل که شما در نهایت دلار رو از صرافی ها و با نرخ آزاد تهیه می کنید و می خواید ثابت کنید توانایی مالی برای اون مقدار پول رو دارید. بهترین راه اینه که از مقداری که دانشگاه / سفارت تعیین کرده کمی بیشتر در حسابتون باشه که ما به تفاوت رو پوشش بده. به عنوان مثال اگه شما قراره 10،000 دلار تو حساب داشته باشید و با نرخ دولتی موجودیتون به این مقدار می رسه، بهتره کمی بیشتر (به عنوان مثال 15،000) داشته باشی که بتونی ثابت کنی توانایی تهیه اون مقدار پول رو به نرخ آزاد داری.

موفق باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam86 نمایش پست ها

Junior Member

با سلام دوستان

لطفا یک نفر من رو راهنمایی کنه. من پذیرش ارشد گرفتم و دانشگاهش جوری هست که تا قبل از رفتن و شروع به تحصیل به کسی پذیرش فول فاند نمیده. و برای اسکولارشیپ هم هنوز خبری ندادن. برای صدور i-20 نیاز به بنک استیتمنت دارم که تو خود ایمیلی که میاد نوشته کل هزینه دوره شما برای 9 ماه 35200 دلار هست.

1. این مقدار پول بهتره به اسم پدرم نامه تمکن مالی بگیرم یا به اسم خودم؟
    2. بهتر نیست هزینه های مربوط به 12 ماه رو پرداخت کنم؟
    3. کدوم بانک باشه بهتره؟ آیا بانک ملت قابل قبوله؟
    4. همین نامه رو میشه به سفارت هم نشون داد یا برای سفارت باید یک نامه دیگه بگیریم؟

خیلی ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    من خودم فول فاند گرفتم و تازه نتیجه پذیرشم اومده الان چندتا سوال برام پیش اومده ممنون میشم کمک کنید.
    1. برای درخواست فرم I-20 نیاز به bs هست؟ حدودا چقدر؟
    2. من میخوام واسه f1 اقدام کنم و شوهرم f2 بنظرتون bs جداگانه داشته باشیم؟ باتوجه به اینکه من گپ دو ساله داشتم و بصورت خصوصی کار میکرم و سابقه بیمه ندارم bs به نام چه کسی باشه؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

1. بسته به میزان فاند شما داره، بعضی از بورس ها نیاز به هیچ bs نیست. البته این برای خود دانشگاه هست و شما به هر حال باید برای سفارت یه BS بدین. اگه می خواید مطمئن شید که bs نیاز هست یا خیر باید از کئوردینیتر گروه بپرسید. ایشون می گن اصولا با این مبلغ فاند شما، چقدر باقی می مونه که پوشش بدین و BS بدین. وقتی این مدارک رو در اپلیکیشن و بخش post-secondary credential upload یا همچین بخشی آپلود کردین باید یه ایمیل به دیپارتمان بزنید که به graduate office و بخش دانشجوهای اینترنشنال بگن براتون پروسه صدور I-20 رو شروع کنن.
    2. فرقی نمی کنه به نام کی باشه. اگه به نام خودتون باشه دیگه نیاز به نامه ساپورتر نیست. اگه به نام همسرتون باشه، باید ایشون نامه ساپورتر رو هم امضا کنن ک معمولا به صورت فرمی به نام declaration of finances در اپلیکیشن ها هست. پیشنهاد من اینه چون خودتون f1 هستید، به نام خودتون باشه بهتره. ولی ایشون هم به هر حال استطاعت رو نشون بدن خوبه.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Atefejav نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من خودم فول فاند گرفتم و تازه نتیجه پذیرشم اومده الان چندتا سوال برام پیش اومده ممنون میشم کمک کنید.
    1. برای درخواست فرم I-20 نیاز به bs هست؟ حدودا چقدر؟
    2. من میخوام واسه f1 اقدام کنم و شوهرم f2 بنظرتون bs جداگانه داشته باشیم؟ باتوجه به اینکه من گپ دو ساله داشتم و بصورت خصوصی کار میکرم و سابقه بیمه ندارم bs به نام چه کسی باشه؟
    ممنون

Junior Member m0naa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    French Translation

سلام دوستان. من تی ای دارم و برای اینکه آی توئنی صادر بشه3000 دلار باید بانک استیتمنت به دانشگاه ارائه میدادم و من 3000 تا هم اضافهگذاشتم و الان تو آی توئنی مبلغ 6000 تا پرسونال فاند ذکر شده که در حساب خودم هست.برای سفارت باید همون نامه ای که سه ماه پیش به دانشگاه فرستادم رو ببرم؟ یا یک نامه جدیدتراز بانک بگیرم؟ و میشه از حساب بانکی مادرم هم نامه بگیرم و اونو هم ببرم سفارت یافقط اونی که تو آی توئنی نوشته رو قبول دارند؟

Junior Member

سلام دوستان
    اگه میشه این سوال بنده را جواب بدهید. هزینه دانشگاه من 39000 تا میشه. BS را برای خودم از بانک گرفتم. بدون فاند هستم. حالا برای BS ساپورترم چقدر بزنم معقوله؟
    ممنون که جواب میدهید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m0naa نمایش پست ها
    سلام دوستان. من تی ای دارم و برای اینکه آی توئنی صادر بشه3000 دلار باید بانک استیتمنت به دانشگاه ارائه میدادم و من 3000 تا هم اضافهگذاشتم و الان تو آی توئنی مبلغ 6000 تا پرسونال فاند ذکر شده که در حساب خودم هست.برای سفارت باید همون نامه ای که سه ماه پیش به دانشگاه فرستادم رو ببرم؟ یا یک نامه جدیدتراز بانک بگیرم؟ و میشه از حساب بانکی مادرم هم نامه بگیرم و اونو هم ببرم سفارت یافقط اونی که تو آی توئنی نوشته رو قبول دارند؟
    تمکن مالی تا سه ماه اعتبار دارد. حساب هایی که بنام والدین باشن هم میتونه کمک کنه.

سلام به همه دوستان
    یه سوال داشتم در مورد بانک. من امریکا کار می کنم با OPT ولی به یه دلیلی مجبور شدم بیام ایران و الان دوباره باید ویزا بگیرم. اگه بهم ویزا ندن می خوام با دانشجویی دوباره اقدام کنم. حالا سوالم اینکه من یه حساب تو بانک Chase همونجا دارم. آیا برای نامه بانک همون Bank Statement رو از Chase بگیرم کافیه؟ یعنی پرینت کنم به سفارت نشون بدم قبول دارن؟
    ممنون