نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: BS ای که برای سفارت گرفتید چقدر بود؟

رأی دهندگان
152. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • معادل مجموع هزینه های 1 سال، مندرج در I-20

89 58.55%
  • معادل حدودا هزینه های 1.5 سال

27 17.76%
  • معادل هزینه های 2 سال

16 10.53%
  • بیشتر از مجموع هزینه های 2 سال

20 13.16%
صفحه 407 از 410 نخستنخست ... 307357397398399400401402403404405406407408409410 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,061 تا 4,070 , از مجموع 4095

موضوع: Bank Statement برای دانشگاه و سفارت

پیش فرض پاسخ : Bank Statement برای دانشگاه و سفارت

نقل قول نوشته اصلی توسط vargha نمایش پست ها
    من سعی می کنم سؤال خودم و دوستمون رو به شکل دیگه ای بپرسم:

فرض کنید فرم I20 دانشگاه مبلغی حدود 20 هزار دلار رو برای مخارج یک سال اول مشخص کرده. و شما در بانک به اندازه 50 هزار دلار با احتساب نرخ دولتی پول دارید. اما اگر با نرخ واقعی دلار حساب کنید، شما در حدود همون 20 هزار دلاری که دانشگاه گفته پول دارید یا حتی کمتر.

با توجه به این که بانک ها هنوز با نرخ دولتی گواهی تمکن صادر می کنند، به نظر شما بهتر هست که مثلاً با همین موجودی 50 هزار دلار گواهی تمکن دریافت بشه و به دانشگاه و سفارت نشون داده بشه؟ یا این که موجودی رو در حد مثلاً 25 هزار دلار دولتی پایین بیاریم تا در گواهی تمکن عدد متعادلی نشون داده بشه و بیش از حد زیاد نباشه؟

امیدوارم به این صورت سؤال شفاف تر شده باشه.
    50 هزار دلار خیلی نیست.
    اگر بیش از 100 هزار دلا داشتی شاید میشد گفا بیشتر از حد متغادل انا 50 هزار دلار به انداره دو سال هست.

That's the price you pay
    Leave behind your heartache, cast away
    Just another product of today
    Rather be the hunter than the prey

Junior Member

دوستان اگه شما هم مثل من هستید و کسی را در خارج از کشور دارید بگید پول را بریزه ایران در یک حساب به نام مادرتون (اگه پدرتون مرحوم شده مثل من) و بانکش خصوصی باشه مثل پاسارگاد و پرینت حساب بگیرید به نرخ دولتی که سال 1398 می خواد بشه 5 و خرده ای و پرینت حساب به همین نرخ دولتی و رسمی محاسبه می شود و خدارا شکر کافی است. نه اینکه در حساب خودش باشد در امریکا یا کانادا مثلا. اصول کار این هست که در I-20 دانشگاه می نویسه که هزینه ی شما برای یک سال مثلا 47807 دلار هست. اسکالرشیپی که دانشگاه به شما داده مثلا 28000 دلار هست. حالا مابه التفاوت این دو عدد را که در این مثال 19807 دلار هست و مال سال اول هست را باید به صورت حساب بانکی به دلار دولتی نشان دهید. گردش حساب لازم نیست و پرینت لحظه ای کافی است. در این مثال شما مثلا 20000 دلار ببرید یا 25000 تا یا 30000 تا. ولی مثلا 400000 تا خیلی زیاده و تاثیر منفی داره. پیروز باشید و ویزا در پاس.

Junior Member

سلام ، همسر من از علوم و تحقیقات فوق محیط زیست داره از ASU یه مستر دیگه پذیرش گرفته بدون فاند ، از طرف دیگه خواهرم و همسرش توی همون دانشگاه استاد هستن البته در دپارتمان انرژی و قدرت. خواهرم و همسرش که تمکن مالی خوبی هم دارن می خوان در فرم i20 اسپانسر ما بشن ، خودم هم می تونم تا حدود 700 میلیون موجودی در حساب بیارم که البته وابسته به فروش خودرو هست و نمی خوام الان بفروشمش. حالا سوالم اینه با توجه به توضیحات اگر موقع مصاحبه استیتمنت خودمون رو ببریم تاثیری داره ؟ اصلا داشتن اسپانسر تاثیره مثبت داره یا منفی ؟ ضمنا ما ۳ نفریم یه بچه ۳ ساله هم هست

Junior Member

سلام دوستان
    من فول فاند مقطع Ph.D رو دارم و عنوان فاند و پذیرشم Graduate Teaching Assistant هست.
    آیا نیازه که BS داشته باشم ؟

Junior Member

سلام دوستان من و همسرم برای ویزای j1 بلند مدت برای پست داک میخوایم اقدام کنیم استادم ازمون پرسیده که آیا میخواین دوتایی اقدام کنین با هم یا اول یکی نمیدونیم کدوم برای ویزا بهتره؟ و اینکه آیا میشه اول با بانک استیتمنت کارها رو پیش برد تا کارهای بورس درست بشه و اینکه آیا نامه از دانشگاه های ایران مبنی بر تأمین بخشی از هزینه ها مفید خواهد بود؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام دوستان، من يه پذيرش با ويزاي جي گرفتم كه ازم خواستن بانك استيتمنت در حدود ٦٣ هزار دلار نشون بدم. سوال من اينه من بايد اين نرخ رو دولتي حساب كنم يا آزاد؟ ميدونم بانك دولتي حساب ميكنه ولي الان با توجه به اختلاف شديد بين نرخ دولتي و آزاد، آفيسر سفارت كدوم رو ميخواد؟

من اگه آزاد حساب كنم بانك استيتمنتم ٢٠٠،٠٠٠ دلار ميشه كه ممكنه باعثه ريجكتيم بشه، اگه دولتي حساب كنم تقريبا دارم ١/٣ هزينه هارو نشون ميدم.

ممنوم ميشم اگر كسي كه اخيرا سفارت رفته و بانك استيتمنت برده كمكم كنه.

Junior Member

سلام
    اگر فول فاند باشیم باز برای همسر و فرزند باید BS ببریم یا نیاز نیست؟ کلا فاند دانشگاه هزینه همراه رو شامل میشه یا خیر؟
    ممنون از دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering-University of Tehran

آیا میشه از حساب سپرده به جای بنک استیتمنت برای اثبات تمکن مالی برای دانشگاه استفاده کرد؟

Junior Member

قبل از اينكه فرم I20 براتون صادر باشه اصولا بايد يه فرمي (I20 Application ) پر بكنيد كه تمام هزينه هاي يك سال توش اومده. اگر هم نيومده توي سايت دانشگاه tuition and fees for international students رو توي مقطع خودتون پيدا كنيد و جمع هزينه هاي يك سال رو توي ٤٢٠٠ تومن ضرب كنيد بزاريد توي حساب.

اگر فاند داريد مقدار فاندو از اون مبلغ كم مي كنيد ، بقيرو ميزاريد توي حساب.
    (مثلا اگر 40K هزينه يك سال دانشگاه و زندگيه و شما 30K فاند داريد بايد 10K توي حساب بزاريد)

براي بقيه سال ها اگر مدت تحصيل بيشتر از يك ساله، بهتره پول سال اول توي حساب خودتون باشه و براي سال هاي باقي مونده Bank Statement از حساب پدر يا مادر يا اسپانسرتون داشته باشيد.

Junior Member

باسلام
    من اصلا فکر نمیکردم در پروسه اولیه دانشگاه ها تمکن مالی رو بخوان . واسه همین امادگی نداشتم در موردش. الان تو فروم ثبت مدارک یک دانشگاهی در امریکا زده باید بنک استیتمنت بدم در حالی که من اصلا قراره از طرف استادی کاملا ساپورت بشم. باید این گواهی تمکن مالی رو الان در این مرحله نشون بدم ایا؟ چون واقعا هزینه زیادیه.