صفحه 87 از 91 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

سلام دوستان من یک مقاله داشتم که سه سال پیش از طریق یک کنفرانس در یک ژورنال هم چاپ شد. اون زمان این ژورنال در لیست سیاه وزارت علوم نبود ولی سال بعدش در لیست سیاه قرار گرفت متاسفانه حالا به نظرتون من این مقاله رو تو cv برای اپلای بیارم یا اصلا بهش اشاره نکنم و همون ورژن کنفرانسیشو بذارم ؟

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

سلام دوستان. واسه اونایی که فارغ التحصیل کارشناسی هستن و واسه ارشد می خوان اپلای بدن یه سوال داشتم...
    همونطور که میدونین معمولاً تو دوره کارشناسی یا مقاله نداریم یا اگه خیلی شق القمر کرده باشیم یه مقاله سبک و متوازع از پروژه تخصصی کارشناسیمون در میاریم که اونم معمولا هم اسم اول نیستیم هم تو مجله چندان با ارزشی منتشر نشده....
    و خیلی از ما پروژه کارشناسیمون کلاً طوری بوده که ازش نمیشه مقاله دراورد.
    اکثر فارغ التحصیل های کارشناسی کلا مقاله ندارن. احتمالا حتی معدلشون هم خیلی بالا نیست.
    در این صورت میشه راهنمایی کنین واسه رزومه و اینا نوشتن.... رزومه دانشجو های کارشناسی تقریباً خالی هستش... چون نه مقاله دارن معمولاً نه کنفرانس و چیزی. اینا تو رزومشون چی باید بنویسن؟
    حتماً باید مقاله داشته باشیم تا بتونیم اپلای بگیریم؟ یا فاند؟ یا اگه مقاله نداشته باشیم باید حتماً معدلمون عالی باشه؟
    تعدادی دانشجوی کارشناسی می شناسم که نه مقاله دارن نه معدلشون خوبه، فقط زبانشون خیلی خوب هست.

Junior Member

من هدفم فاند گرفتن برای مقطع دکترای مستقیمه.حتما باید اسمم توی مقاله به عنوان نفر اول باشه؟با توجه به این که دانشجوی کارشناسیم.
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tourism & Hospitality Management at The University of Queensland

نقل قول نوشته اصلی توسط houmannnnn نمایش پست ها
    من هدفم فاند گرفتن برای مقطع دکترای مستقیمه.حتما باید اسمم توی مقاله به عنوان نفر اول باشه؟با توجه به این که دانشجوی کارشناسیم.
    ممنون
    سلام دوست عزیز برای فاند مستقیم از لیسانس به دکتری سه چیز بالاترین اهمیت رو داره:1-معدل بالا 2-GREبالا 3-دانشگاه خوب.

نقل قول نوشته اصلی توسط houmannnnn نمایش پست ها
    ممنون
    دوست عزیز سلام,

حامد آقا به صورت کلی جواب سوال شما را دادند.
    به صورت کوتاه جواب سوال شما این میشه که خیر برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا از دانشگاه های معتبر کشوری مثل آمریکا نیازی به اسم اول مقاله بودن یا حتی مقاله داشتن نیست.

اما توجه کنید که الزامات برای اپلای کردن و سپس فاکتور های بالا بردن شانس گرفتن پذیرش برای رشته های مختلف و بعضا دانشگاه های مختلف متفاوت هست. در کنار مواردی که حمید گفتن, داشتن رکام خیلی خوب از فرد معتبر میتونه گاهی ضعف در معدل و یا نمرات زبان را جبران کنه. شما اگر برای رشته و دانشگاهی اپلای میکنید که سال بالایی های شما سال های گذشته اونجا پذیرش گرفتند, شانس خیلی خیلی بالاتری برای گرفتن پذیرش دارید در مقایسه با حالتی که دارید برای جایی اپلای میکنید که هیچ دانشجوی از دانشگاه شما در ایران تاحالا اونجا نرفته و دکترا نگرفته.

به طور کلی پرونده های متقاضیان تحصیلات تکمیلی و دکترا خیلی سطحی توسط کمیته پذیرش بررسی میشوند و ملاک غربالگری اولیه فقط نمرات هست. مگر اینکه دلیل دیگه ای موجب بشه که پرونده شما به طور خاص و با دقت بیشتری بررسی بشه. این دلیل میتونه شناخته شدن رشته و دانشگاه شما در ایران برای اون کمیته یا سفارش خاص پرونده شما باشه. عوامل موثر در گرفتن پذیرش زیاد هست و اهمیت آنها مورد به مورد متفاوت. به همین دلیل شما میبینید در موارد قابل توجهی افراد از دانشگاه کم نام نشان ایران, یا با نمره متوسط زبان یا معدل پایین هم موفق شدند پذیرش بگیرند.

البته هر چه دانشگاه و رشته ای که دارید اپلای میکنید معروفتر و رقابتی تر باشه, برای موفق شدن باید شرایط بهتری (معدل, نمرات زبان, اسم دانشگاه , رکام خوب و ...) داشته باشید.

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    در پر کردم انلاین اپلیکیشن در یک قسمت از من میخواد یک انتشاراتم را بنویسم، در قسمت دیگری از انلاین اپلیکیشن میخواد که رزومم را بگذارم و پی دی اف راهنما هم واسه نوشتن رزومه گذاشنه که من رزومم را بر اساس اون تنظیم کردم، مشکل اینجا هست که در این پی دی اف راهنما صحبتی از ذکر کردن مقالات نکرده، سوالم اینه که به نظر شما من در رزومه بنویسم یا تکرار مکررات میشه؟؟
    پیشاپیش ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Geomitra نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در پر کردم انلاین اپلیکیشن در یک قسمت از من میخواد یک انتشاراتم را بنویسم، در قسمت دیگری از انلاین اپلیکیشن میخواد که رزومم را بگذارم و پی دی اف راهنما هم واسه نوشتن رزومه گذاشنه که من رزومم را بر اساس اون تنظیم کردم، مشکل اینجا هست که در این پی دی اف راهنما صحبتی از ذکر کردن مقالات نکرده، سوالم اینه که به نظر شما من در رزومه بنویسم یا تکرار مکررات میشه؟؟
    پیشاپیش ممنون

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    من نمیدونم اون پی دی افی که به عنوان راهنما برای اماده کردن رزومه براتون گذاشتن چقدر جدیه
    اگه حتما باید اونو فالو کنید خب به همون نوشتن مقاله هاتون توی قسمت انلاین اکتفا کنید
    اگه اون پی دی اف دستتون رو تا حدی باز گذاشته برای نوشتن بخش های مختلف رزومه به نظرم مقاله هاتون رو توی رزومه هم بنویسید (هرچند به قول خودتون توی قسمت انلاین هم خواهید نوشت)
    صحبت بالا فقط نظر شخصی منه و اگه شما فقط به نوشتن توی همون قسمت انلاین هم اکتفا کنید مطمینا مشکلی پیش نمیاد و نگرانش نباشید

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی- تربیت مدرس

سلام دوستان
    نظرتون در مورد چاپ مقاله در ژورنال "scientific reports" چیه؟ و آیا این مقاله چاپ شده برای اپلای کردن مناسب هست؟
    این ژورنال مال انتشارات نیچر هست و ایمپکتش 5 هست. ولی خب یه سری حرفها پشت سرش هست که هر مقاله ای رو چاپ میکنه و این حرفا.
    ممنون میشم نظر دوستان، بخصوص اونایی که اپلای کردن و از موضوع باخبر هستند رو بدونم.
    ویرایش توسط abedini829 : January 15th, 2017 در ساعت 08:07 PM

Junior Member

سلام دوستان،
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    برای نوشتن رزومه، در قسمت مقالات اینکه مقاله من الان دوبار ریویژن خورده و دفعه دوم مینور ریویژن خورده، موضوعی هست که در رزومه قابل ذکر کردن باشه؟ چون هرچند نمیشه پیشبینی کرد ولی براساس کامنتهای داوران، دفعه دوم ریویژن حس کردم که دیگه ایراد خیلی مهمی ندارن و مثبت ایراد گرفتن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Rozita_27 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    برای نوشتن رزومه، در قسمت مقالات اینکه مقاله من الان دوبار ریویژن خورده و دفعه دوم مینور ریویژن خورده، موضوعی هست که در رزومه قابل ذکر کردن باشه؟ چون هرچند نمیشه پیشبینی کرد ولی براساس کامنتهای داوران، دفعه دوم ریویژن حس کردم که دیگه ایراد خیلی مهمی ندارن و مثبت ایراد گرفتن.
    انشاالله که بزودی پذیرش نهایی مییاد.
    اگه خیلی حساسی بنویس In Revise

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)