نقل قول نوشته اصلی توسط Feri61 نمایش پست ها
دوستان عزيز
مي خواستم بدونم آيا چاپ مقاله در ژورنال هايي که به ازاي هر نويسنده مبلغي پول درخواست ميکنند در رزومه تاثيري داره؟ حقيقتش تو رشته من مقاله دادن معمولا کار راحتي نيست و شايد بدليل نداشتن امکانات و وسايل مدرن آزمايشگاهي يا علم کافي، مقاله هاي کمي توسط بعضي اساتيد خيلي تاپ ندرتا چاپ مي شه.
يکي از دوستام وقتي ديد که نمي تونه در ژورنال هاي Impact دار مقاله بده تصميم گرفت مقالشو به ژورنالي بفرسته که در ازاي هر نويسنده ازش 40 دلار پول خواستن و يکماهه جوابشو دادن. من براي کار
پايان نامم واقعا 2 سال تمام زحمت کشيدم ولي حتي ژورنال ايمپکت 0.5 هم همون اول ردش کرد.به نظرتون اگه بخوام مثل دوستم چاپش کنم برام امتياز محسوب مي شه يا برعکس؟ مي خوام براي کانادا و استراليا و آمريکا اپلاي کنم و مي ترسم اين نوع مقاله اثر منفي تو رزومم داشته باشه. تا اونجائيکه خبر دارم تو دانشگاه هاي ايران اگه دانشجوهاي دکترا اينطوري مقاله بدن ازشون قبول نمي کنن.
اگه از اعضاي فروم کسي تجربه اين کارو داشته باشه خوشحال مي شم بدونم چون نمي خوام حداقل 200 دلار براي مقاله دور بندازم. ممنون مي شم اگه بگين نوشتن review يا مقاله هاي غير مرتبط به زمينه کاري چقدر تاثير داره؟
شرمنده ام که خيلي طولاني شد
دوست عزیز

ضمن تشکر از توضیحات کامل کاربر krig1960 باید خدمتتون عرض کنم که بر خلاف گفته ایشون بهتون اطمینان قطعی میدم که چاپ مقاله در چنین ژورنالهایی تا همیشه رزومه شما رو به نوعی کثیف خواهد کرد و قطعا امتیاز منفی بزرگی براتون خواهد بود. من خودم چندین نمونه حاظرش رو به عینه دیدم که به این دلیل و به خاطر طمعشون برای صرفا داشتن مقاله ژورنالی فقط رزومه خودشون رو خراب کردن و با واکنش منفی طرف مقابل روبرو شدند.
در نهایت اکیدا بهتون توصیه میکنم که هرگز چنین کاری رو نکنید.