نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
درود
یعنی چی ؟
مثلا یه نفر 10 مقاله داره که توی 6 تاش نویسنده اوله و از این 6 تا 2 تاش رو هم تنهایی داده ! اونوقت بیام بگیم چی ؟ این بابا کارش درست نیست و اون 6 تا مقاله رو بزنیم زیرش و اون 4 تا رو بچسبیم !

ببینید این قضیه اول بودن اسم برای کسی مهمه که 2 تا مقاله داره نه واسه کسایی که 10 - 15 مقاله چاپ کردند ! البته این 10 - 15 تام مثلا 2 تاش IF خوب داره ! ولی کلا دیگه زیاد مهم نمی شه !

خلاصه این نظر من بود !
ببینید
اول که منظور از مقاله اینجا مقاله های خوب ژورنالی هست نه مقاله های کنفرانسی نه حتی مقاله های ژورنالی درپیت و بعضا پولی
دوم اینکه با توجه به اینکه ما توی این تاپیک ماکزیمم در مورد فارغ التحصیلای فوق لیسانس صحبت میکنیم، شک نکنید که هر جای دنیا شنیدید یه نفر تو فوقش 15 تا مقاله ژورنالی ISI داره یه کاسه ای زیر نیم کاسشه و یا دروغ میگه یا تقلب کرده.
بعدشم ببینید دوست من. اینکه اسم چندم باشید توی مقاله خیلی خیلی در گرفتن پذیرش و بورس تاثیر داره.
یکی از اساتید یه دانشگاه زیر 20 به من گفت که توی اکثر دانشگاهها پذیرش و بورسی که توسط کمیته پذیرش به دانشجوها داده میشه بر اساس امتاز بندی خاصی انجام میشه. این امتیاز بندی بیشتر بر اساس معدل، دانشگاه فارغ التحصیلی، افتخارات، و از همه مهمتر مقاله انجام میشه. این امتیازات به صورت عددی داده میشه و در چگونگی دادن این امتیازات به دو نکته توجه میکنن. یکی و اسم و اعتبار اون ژورنال و یکی به contribution شما به اون کار، یعنی اینکه اسم شما نفر چندمه. در این رابطه مثلا در یک مقاله سه اسمی نفر اول 70 % امتیاز میگیره و نفر دوم 20 % و نفر سوم 10 % . هر چه تعداد اسامی در مقاله بیشتر باشه امتیاز اعضاء کمتر میشه. مثلا در یک مقاله 4 اسمی نفر اول 65% امتیاز میگیره . و اغلب نفرات 5م به بعد هیچ امتیازی دریافت نمیکنن یعنی 0 % . مقالات تک اسمی توی این سیستم امتیاز دهی امتیاز کامل یعنی 100 % رو میگیرند.
این مواردی رو که گفتم نظر بنده نیست، دانشگاههای وذبور هم از خودشون در نیاوردن بلکه بر اساس استانداردهای مشخصیه که همه جای دنیا ازشون استفاده میشه و توضیحات و جداول مربوط بهشون هم توی اینترنت موجوده، میتونید ببینید.
موفق باشید.