صفحه 4 از 91 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 906

موضوع: تاثیر مقاله بر رزومه

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : تاثیر مقاله بر رزومه

نقل قول نوشته اصلی توسط novemb83 نمایش پست ها
    سلام
    من 2تا مقاله آماده کردم و همه کاراش هم با خودم بوده حالا استادم اسم 2 نفر دیگرو که هیچ کاری نکردن گذاشته توی مقاله و اسم خودشم اوله و اسم من دوم
    تو این مورد ارزششو داره بگم حداقل اسم منو اول بذاره یا تعداد که زیاد باشه فرقی نداره؟
    اگر از کسی در مورد کاری سوال بپرسیم اسمش باید توی مقاله بیاد؟
    بستگی به سوالتون داره. بعضی از سوالا خیلی مهم هستند و طرف کلی برای جوابش کار کرده، دلیلی نداره بیخودی به شما بگه.
    اما من باشم با توجه به کاری که کردم اسم خودم رو اول مینویسم. تو این مسائل باید یاد بگیریم زیاد تعارف نکنیم.

این رو میگم شاید براتون جالب باشه، من یه مقاله میخوام بفرستم برای یه کنفرانس تقریباً اصل مدلینگش شده فقط لازمه چند باز ورودی هاش عوض بشه و جواب بگیریم. منتها فرصت همین رو هم نداشتم چون دارم برای یه ژورنال مقاله آماده میکنم که اونام زیاد بهم فرصت ندادند. روی همین حساب امروز با یه ترم آخری های لیسانس قرار گذاشتم که بیاد مقاله قبلم و مدلم رو بهش بدم، بره کار کنه روش و مقاله جدید رو بیاره تا من ویرایش نهایش کنم. تصمیم گرفتم که اسم خودم اول، اسم ایشون دوم، اسم استاد مشاورم سوم باشه. اصلاً دلیلی نمیبینم اسم استاد راهنمام بیاد توش! چون کاری نکرده!(اصلاً خبر هم نداره) استاد مشاور رو هم از این حیث مینویسم که خودش داور کنفرانسه و به بهانۀ ویرایش آخر میخوام بهش بدم نگاه کنه مقاله رو و حواسش باشه که چنین مقاله ای هم داره.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

راستش استادم خیلی بد اخلاقه و مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که دوستام می گن اگر بگی شاید باهات بد بشه و توصیه نامه خوبی برات ننویسه
    شنیدم توصیه نامه از استادی که باهاش کار کردی خیلی مهمه
    ارزش اینکه اسمم توی مقاله ISI اول باشه بیشتره یا توصیه نامه خوب از استاد؟
    هر دوتاش مهمه، با این تفاوت که توصیه نامه رو یکبار میبینن اما مقاله شما تا آخر عمر همینه در رزومتون.
    من ترجیح میدم اسمم اول باشه. اگه ایشون ز کل نخواست برام ریکام بنویسه هم هیچ مشکلی نیست میدم به کسی که خوب برام بنویسه.

مرسی از راهنماییتون ولی در مورد اینکه گفتید:

نقل قول نوشته اصلی توسط halandoon نمایش پست ها
    بستگی به سوالتون داره. بعضی از سوالا خیلی مهم هستند و طرف کلی برای جوابش کار کرده، دلیلی نداره بیخودی به شما بگه.
    سوال و جواب ها در حد میل زدن بود
    استادم مقاله را فرستاد و 2یا 3 تا سوال در مورد تفسیر dataهای بدست اومده پرسید
    طرف مقابل فقط نظرشو گفت و اونم با جمله :فرصت نکردم متنی که فرستادی با دقت بخونم من فکر میکنم ...
    اسمش حتما باید باشه؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

طرف مقابل فقط نظرشو گفت و اونم با جمله :فرصت نکردم متنی که فرستادی با دقت بخونم من فکر میکنم ...
    اسمش حتما باید باشه؟
    سلام دوست عزیز، به یاد داشته باشید اسم استاد راهنما چه اول قید شود چه آخر، در هر صورت فردی که بعداً رزومه شما را بررسی خواهد کرد، متوجه خواهد شد که چون شما دانشجوی این استاد بودید پس زحمت اصلی تهیه مقاله را شما کشیده اید. حتی اگر هم این فرض را نکند، باز هم شما به عنوان تهیه کننده اصلی مقاله به اندازه کافی روی موضوع مقاله تسلط دارید که پاسخ سوالاتش را بدهید، پس خیلی از این بابت نگران نباشید.
    در اکثر نقاط دنیا، قید شدن نام استاد جنبه کنترل کیفیت داشته و به نوعی یک License علمی محسوب می شود. به این معنا که شما زیر نظر فردی که از نظر علمی دارای صلاحیت است یک کار علمی انجام دادید و کار شما از ***** وی عبور کرده است. البته مرسوم نیست که استاد بخشی از کار مقاله را انجام بدهد (مگر خودش علاقمند باشد و وقت کافی داشته باشد) اما بایستی در دادن ایده، برطرف کردن نقاط ضعف و ویرایش علمی مقاله مشارکت کند. متاسفانه بسیاری از اساتید این حداقل را هم انجام نمی دهند.
    در مورد این که گفتید نام دو نفر را که کار چندانی برای مقاله انجام نداده اند را به عنوان اضافه کرده و اسم خودش را هم اول قید کرده است، بنده هم معتقدم این کار صحیحی نیست، منتهی شما این نکته را در نظر بگیرید که جدل کردن با استاد بر سر اول آمدن اسم در مقاله یا موضوعات اینچنینی ممکن است عواقب خوبی نداشته باشد (به خصوص اگر طرف مقابل اهل منطقی برخورد کردن با قضیه نباشد) و خدای ناکرده هنگام دفاع پایان نامه (نمی دانم دفاع کرده اید یا نه) یا تماس دانشگاههای خارجی با استاد جهت تصدیق محتوای توصیه نامه، ممکن است استاد مورد نظر تصمیم به تلافی کردن بگیرد. چون نمونه هایی از اینگونه اختلافات را دیده ام که استاد مورد نظر بر سر موضوعات مشابه این، حتی بر سر دادن نمره یک درس، دانشجویش را تنبیه کرده است. ضمن این که شما در نظر داشته باشید، اگر به هر دلیلی کدورتی بین شما و استاد راهنمایتان ایجاد شود و وی برای شما توصیه نامه صادر نکند، این نکته بعداً ممکن است یک پوئن منفی در رزومه شما شود که چرا استاد راهنمای تز شما، برای شما توصیه نامه ننوشته است؟
    به طور کلی من پیشنهادم بر مدارا کردن با استاد راهنما است (البته منظور از مدارا باج دادن نیست بلکه انتخاب برخورد صحیح بر اساس شخصیت طرف مقابل است.) اگر فکر می کنید با صحبت منطقی طرف قبول می کند این کار را انجام بدهید منتهی اگر مطمئن شدید که اینگونه نیست، خیلی از این بابت خودتان را عذاب ندهید.
    البته این نظر شخصی بنده است و همان طور که دوستمان جناب halandoon گفتند برخی ترجیح می دهند که صریح با قضیه برخورد کنند که آن هم قابل احترام است و البته کلاً نحوه برخورد با مسائل اینچنینی تا حد زیادی تابع روحیات هر شخص و استاد راهنمایش است که چگونه با این مسئله کنار می آیند.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

اسمش حتما باید باشه؟
    منم با دوستمون جناب Krig موافقم. جایگاه شما و استاد زیاد مهم نیست. (بهتره که اول باشید، اما نشد هم اصلاً ارزش بحث و جدل زباد رو نداره)
    اما بابت این اسامی اضافی اگه من بودم چنین اجازه ای رو نمیدادم! حالا اگه تمایل دارید خیلی مراعات استاد رو بکنید و مستقیم چیزی نگید و اگه اصرار داشت استادتون میپذیرید. کمترین کاری که میشه کرد اینه که به عنوان ویرایش نهایی اسم اون نفر رو حذف کنید و بذارید جلوی استاد بدون ذکر نوع تغییر و به ایشون بگید به عنوان چک آخر مقاله رو بررسی کنند. بعد هم متواری بشید. اینجوری استاد موقع مطالعه متوجه اصرار شما میشه و یا میگه OK یا به شما میگه که اضافه میکنم و شما متوجه اصرار ایشون میشید.
    این رو در بایستی های غیر حرفه ای آدم رو همیشه به چالش میکشه! ای کاش "نه گفتن" رو یاد میگرفتیم. من قلباً معتقدم که اگه کاری که میکنم صحیحه طرف مقابل باید بپذیره، نه اینکه من از تهدید ایشون عقب نشینی کنم. مطمئن باشید که اساتید اکثراً منطق شما رو میفهمند. اما به دلیل منافع ترجیح میدن که به روی مبارک نیارند مگر اینکه دانشجو معترض باشه.

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط bilgisayar نمایش پست ها
    استاد شما خیلی سوء استفاده می کند.
    حتما اسم خودت اول باشه!
    وقتی تعداد نفرات مقاله می ره بالا ارزش کارت پائین تر میاد.
    در غلط بودن کار استاد ایشون شکی نیست و در اینکه یه جایی باید بایستیم جلوی این استادها و نذاریم که از "نونی که ما درست کردیم" به هم قرض بدن هم شکی نیست.
    در اینکه اسم ایشون باید اول بیاد شکی نیست.
    اما کی گفته با زیاد شدن تعداد نفرات ارزش میآد پایین؟ اصلا مثال بزنیم:
    یک پروژه بزرگ رو میخوایم گزارش کنیم. مراحل کار شامل جمع آوری دو هزار تا نمونه، آزمایش بیوشیمیایی و مولکولی، آزمایش سلولار و رشد یه سری سل لاین ، آنالیز آماری و نهایتا نوشتنه.
    همه جای دنیا مثل ایران نیست که همه ، همه-فن-حریف باشند. شما اگه کار بزرگی مثل این رو تنهایی گزارش بدی، بهت مشکوک می شن. مگه می شه همه چی رو خودت انجام بدی؟ حالا می گین مساله کسی که انجام داده نیست، اما مگه ممکنه هم توی سلولار هم مولکولار انقدر hard core باشی که توی هایپوتزت از کسی کمک نگیری؟ اپیدمیولوژیش رو چیکار کردی؟ اپیدمیولوژی و آمار که همه اش SPSS و SAS نیست که آخه. مسوول آمار باید از اندازه و حجم نمونه تا نمونه گیری تا انتخاب روش آماری و تست ها و تا تجزیه و تحلیل داده ها همکاری کنه. یعنی قطعا اسمش باید باشه.
    حداقل در مورد مقاله های علوم پزشکی می دونم که اگر کارت جامعه نگر ( به معنی عام) باشه، اپیدمیولوژیست که نداشته باشی تو نویسنده هات، محترمانه مسخره ات می کنن می گن برو با اپیدمیولوژیست مشورت کن. یه نگاه به مقاله ها بندازین، بالاترین h-index های دنیا مال مقاله هاییه که روش معرفی کردن و این مقاله ها معمولا مال basic science هستند و حتی ده نفر با هم نوشتن. ده نفری که همه مدارکشون PhD ئه و اکثرا استاد کامل هستند.
    اما بازم تاکید می کنم، از اونجا که خودم نتونستم به صورت غیر مستقیم جلوی استادم رو بگیرم و اسم دو نفر رو (که یکیشون همسرش بود و در مرخصی زایمان و در امریکا به سر می برد!) وارد مقاله من کرد و من هنوز حرصم می گیره، به نظرم مستقیم بگین که تمایلی ندارین به اینکه اسم اونها رو تو مقاله اتون بذارین.
    اگه واسه ژورنال بین المللی می فرستین که بهتره، می تونین اون برگه ای که توش باید بگین هر کسی چیکار کرده رو ببرین پیش استاد و ازش بخواین با شما پرش کنه.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط macula_densa : July 27th, 2010 در ساعت 06:48 AM
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Junior Member imi71 آواتار ها

سلام دوستان... با تشکر از اطلاعات مفیدتون.. میخواستم بدونم آیا ترجمه مقاله و کتاب هم واسه نوشتن داخل رزومه تاثیری داره؟؟؟؟ ممنون.....
    Try not to become a man of success but rather try to become a man of value ........ Albert Einstein

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط imi71 نمایش پست ها
    سلام دوستان... با تشکر از اطلاعات مفیدتون.. میخواستم بدونم آیا ترجمه مقاله و کتاب هم واسه نوشتن داخل رزومه تاثیری داره؟؟؟؟ ممنون.....
    کتاب که 100% بهتره که بنویسید و ذکر کنید که کجا چاپ شده.

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط imi71 نمایش پست ها
    با سلام
    ترجمه مقاله هیچ تاثیری نداره.
    ترجمه کتاب : چون در ایران کپی رایت نداریم و کتابها رو بدون اجازه از نویسنده اصلی ترجمه می کنیم ، حتی می تونه مشکل ساز هم باشه.
    موفق باشید.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Junior Member

میخواستم بپرسم اگه تو رزومه¬م بنویسم که من چنتا مقاله فارسی تو مجلات داخلی نوشتم (دروغ مصلحتی)برام دردسر ساز نمیشه!!!من در مورد بعضی مسائل کار کردم اما وقت مقاله در آوردن ندارم،،،تو رزومه¬م فقط جای مقاله خالیه،،،
    یا هم اینکه مجبور بشم خواندن GREرو بی خیال بشم و وقت بزارم رو نوشتن مقاله!!!!
    خواهشا نظر بدین،،،،استفاده میکنم،،،،برام مهمه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)